Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fraţi: Cu sau fără?

#91
Yey. Eu am o sora mai mica. 9 ani. Maria. Alte detalii? Insuportabila cand vrea, de treaba cand ma asculta. 21 Avem momentele noastre, ca orice surori, ne certam, ne intelegem. Din nefericire eu sunt aia mai mare, eu trebuie sa o ajut la teme, sa faca curat, si nu mai stiu ce. Dar in general e bine. Deobicei parintii nu dau vina pe mine cand nu e vina mea21. Deci sunt impartiali. Suntem amandoua nascute toamna, dragut, no? Smile. Una dintre chestiile aiurea e ca ma mai pune mama sa o iau cu mine afara cand ies si eu...Si dimineata merg cu ea la scoala, suntem in aceeasi scoala. Dar e sora mea mai mica si o iubesc asa cum e! 10


#92
Ei bine, şi eu am două surori. Pot să mă laud că eu sunt cea mai mare21
Cea mică are doi ani şi având în vedere vârsta, mă înţeleg cu ea, chiar foarte bine. Cealaltă, avănd în vedere că e cea mijlocie, e foarte, dar foarte încăpăţânată şi bineînţeles că nu trece minut în care să nu ne certăm. Ah, dacă nu aş lăsa eu de la mine, una dintre noi ar fi în spital până acum[evident, ea21]
Însă, mă simt „răzbunată” , dacă pot spune aşa, de faptul că sora cea mica, Cristiana, o bate, o trage de păr şi multe altele, iar mie nu-mi face nimic 21
Ah, nu vă doresc să aveţi o soră ca a mea. Nici nu vă imaginaţi cum ne certăm, iar când vine vorba de calculator, uh, parinţii trebuie să dispuna de toată răbdarea şi autocontrolul de care dispun. Tocmai acum m-am certat cu ea pe tema asta. Uneori, adică, deseori minte că a zis mama să o las pe ea la calculator, iar eu, ştiind că minte, nici gând să fac asta21
Acum s-a dus să mă spună mamei, dar n-a mai venit, semn că e o mincinoasa incurabila :-W

#93
Eu am un frate mai mic, are 5 ani, îl cheamă Octavian şi nu pot spune că ne înţelegem chiar de minune. Chiar dacă vreau să las de la mine şi să trăim şi noi măcar o zi ca doi fraţi normali, fără certuri şi palme, reuşeşte el să mă scoată din sărite cu ceva. Şi cel mai stresant e că în final e tot vina mea, fiindcă, fiind sora mai mare, ar trebui să-i fiu un exemplu pozitiv de urmat, aşa zice mama. Are şi momente bune, când mă omoară cu cutizenia lui. Spre exemplu zilele trecute m-a întrebat dacă nu îi dau una din brăţările mele să i-o facă drept cadou unei fete de la grădiniţă. Aww, so cute, he's in love. Anyway, trecând peste toate momentele neplăcute, e un frate bun, şi nu l-aş schimba.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#94
Eu am un frate vitreg, acelasi tata, mame diferite!
El e cu 4 ani mai mare decat mine, deci are 24 de ani.
E cam a bitch, ca mine, desi mult mai grav! Ii plac masinile si adrenalina.
Nu e manelar, slava domnului, ii place muzica comerciala.
De cand am aflat de el ne-am vazut o singura data, si sper sa ma duc la el vara asta, ca el e la o distanta de vreo 300 km de mine si mno, se intelege!
I don't support people from different camps, I don't chose sides... see me as Switzerland...
[Imagine: sigpic350185_1-1.jpg]
-aceiasi "signature" pe care o am si pe AarinFantasy-

#95
Ehh se pare ca nu sunt singura care nu se intelege cu fratele/sora lui/ei. Eu m-am procopsit cu un frate mai mare cu 4 ani decat mine. Eu am 14 ani el 18. Inca de cand implinisem un an nu il suportam. Am vazut mai demult o poza cu fratemiu care incerca sa ma tina in brate si eu plangeam de mama focului 21. M-ai tarziu cand eram pe la gradinita ma certam din orice prostie ajungand la bataie. Bineinteles el isi lua bataie de la mine si eu scapam basma curata 21. Iubesc sa fiu sora mai mica xD. Acuma el sta la bunicii mei ca sa plece mai usor la liceu [il face in alt oras si are masina la bunici] si eu la bloc. Acolo eu stau doar in weekend si mereu ne certam ca eu dau muzica la maxim si el nu suporta si in momentele alea suntem in stare sa ne omoram desi nu ne mai batem. Sunt momente in care ne intelegem destul de bine dar rareori. Tin minte ca un moment a fost cand eram la gradi si ma jucam cu el cu niste soldatei de plumb 21. Oricum la anu isi ia zboru in Anglia la facultate si scap de el. Nu stiu daca o sa imi fie asa de dor de el dar cred ca o sa imi lipseasca certurile pe care le avem mai mereu. Nu prea ii simt lipsa cand e plecat. Mai tin minte ca intr-o noapte am visat ca mama a mai nascut un copil si eu de nervi l-am aruncat de la balcon 24. Nu mai vreau o sora sau un frate. Preferam sa fiu singura la parinti. Cand vine vorba de pc nu avem treaba fiecare cu pcul lui si am incheiat povestea 21. Fratii sunt enervaanti
[Imagine: EnvYQ.png]

#96
Eu am o sora si un frate, amandoi vitregi avand doar aceasi mama.
Frate'mio - este cu zece ani si o luna mai mare decat mine, insurat si plecat in Spania.Cand era in Romania ne certam zilnic, doar pentru asta sunt facuti fratii.Si din cauza lui mi-am rupt o data mana si o data piciorul, iar asta nu e corect, el a ramas nepedepsit >.> Anyway, cand vrem, ne intelegem bine, exceptand faptul ca lui ii place sa ma tachineze din orice motiv.Desi nu suntem noi cei mai buni prieteni, mi-e dor de el si de tachinarile lui T^T
Sor'mea - ea este cu treisprezece ani si trei luni mai mare, la fel ca frate'mio, este plecata in Spania cu sotul si nepotica [ahhh cat de dor imi e de ea, e pur si simplu adorabila xD] Anyway, cand eram mica o enervam, si nu doar putin, ci foarte mult.Oriunde mergea, bang si eu, altfel iesea scandal.Cu ea nu prea m-am certat deoarece in majoritatea cazurilor imi facea capriciile, oricare ar fi fost ele.Plus ca era ocupata sa se certe cu Ovidiu, fratele nostru.Anyway, desi e in Spania, pastram legatura si vorbim zilnic asa ca dorul devine ceva mai suportabil, desi e dificil uneori.
Mi-ar fi placut ca macar unu dintre ei sa fie mai apropiat in varsta cu mine, insa spre ghinionul meu, nu a fost posibil.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#97
Eu cu Gaby ma inteleg foarte bine (chiar daca nu prea ne vedem, doar e in Italia si e si cu munca, copii - ce cute sunt, ii iubesc ;x *eu si copii :]]* -, sotia si altele). Cand eram mai mica (poate 7-9 ani) mi s-a zis ca e frati'miu dar nu mai retinusem eu (nu bagam de seama) si, cand venea in vizita si toti il pupau pe obraz si il luau in brate la fel faceam si eu, desi nici nu-i stiam numele sau cine este. :]] Oricum, a fost frumos sa vina in Romania in ziua cununiei lui Ileana cu Gabriel (Gaby mai pe scurt - yeah, pe amandoi ii cheama asa si pe Cristi il mai cheama si pe Cristi din Germania sau in ce tara o mai fi celalalt frate vitreg al meu :]] - are si el o fiica buna, blonda, draguta si etc. :]]). Cu sotia lui ma inteleg si mai bine. Oricum, fiind frati'miu vitreg nu e ca si cu celalalte surori sau frate... ;-? E mai acceptabil si na, e frati'miu vitreg, nu prea cred ca are vrun drept. Oricum, sper sa ma ia si pe mine in Italia cand o fi (adica, poate ma trece pe buletin sau ce a zis tata ;]], ar fi un cadou minunat pentru anii in care nu mi-a cumparat nimic de ziua mea, el fiind departe - seamana cu melodia lui Smilei). Cu frati'miu Cristi inca n-am avut ocazia sa ma cunosc, desi nu ma intereseaza de existenta lui. Mi-ar placea doar sa-i vizitez tara (care habar n-am care e) in care locuieste momentan daca e frumoasa (sper ca fiica'sa sa nu fie vreo scorpie sau cum a aparut in poza - machiata si fandosita -...).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#98
Eu sunt singura la parinti si niciodata nu am vrut sa am un frate sau o sora, caci de firea mea sunt mai egoista si ador cand toata atentia din jur e a mea si doar a mea. Cand ma intrebau ai mei daca vreau un frate sau o sora, ziceam ca il arunc de la balcon si nu au riscat.
Dar a aparut in viata mea un baiat, Roman. Mi-e ca un frate si locuieste in casa mea de vreo 8 ani. Familia mea il considera de copilul lor si eu ma inteleg super cu el. Uneori ne certam, dar ne trece repede.

#99
Oh -.- Am o sora de 17 ani , deÅŸi uneori ne certam , deobicei ne intelegem chiar foarte bine 106 E glumeata ÅŸi avem aceleaÅŸi gusturi in materie de muzica ^^ Nu prea ii plac crizele mele de narcisism dar ma accepta hug Tin foarte mult la adorabila mea fiinta , my sister [ o cheama Lucia * eu ii spun Lucy * ]
[Imagine: 1108694b54yrqm5av.gif]
Alicia are semnatura ! WooHoo \m/

Da,am o sora.Are 4 ani,diferenta dintre noi este de 10 ani si este rasfata familiei.Imi dau seama ca-i ceva normal dar e frustrant faptul ca tipa de doua ori si imediat lumea nu stiu cum sa -i caute in coarne*si atentie e pesti ,nu taur cu mine*.E muuult mai tupeista ca mine,de fapt este opusul meu.Este extrem de tupeista,zglobie,hazlie...pana ca si fizicul nostru este totul opus .Ea mananca o gramada si nu se ingrasa,pe cand eu trebuie sa fiu atenta la tot ce fac...nu stiu sincer e ciudatica.NE asemanam la par, la ochi...la dinti,la alergii,la nas,la unghii etc. Ma enerveaza faptul ca acum suntem 2 cu ochii albastru si cu doua nuante 21 saten deschis si blond inchis.Da si am uitat s aprecizez ca ne certam tot timpul si mama incearca sa ne impace...dar avem si momentele noastre cand te uiti si iti zici in sinea ta :,,WOW! PE bune? Sunt asa de dragute,de cuminti de ....kawaii mai simplu .'' A da si alt lucru cu care (sper ca n-am facut vreo cacofonie) as fi trebuit sa ma obisnuiesc pana acum10ARA!!!!!
Per total ne echilibram 21 yin si yang...
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)