Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flacara luminoasa a iubirii ( SasuSaku)

#1
Când o să ai 40 de rânduri la ambele capitole dai edit şi repostezi,mkay?

#2
OMG :??
asta este fic????
nu prea cred...
mi se par a fi doar cateva idei pe care le-ai scris in word
n-am ce comenta, ca doar nu stau acum, la 1 jumate noaptea sa comentez
nici nu-mi gasesc cuvintele ca sa nu ma exprim mai mult, in rau...
Iti dau un mare sfat....refa ficul!
....adica se poate adauga descriere, iar actiunea poate deveni mai inceata...
scuza-ma ca intreb, dar cati ani ai?
cred ca si un copil de clasa a treia, care face compuneri pentru invatatoare, de primavara, de ziua mamei, daca se mai fac, rau daca nu, se poate descurca mai bine
Sper sa nu te fi suparat pe com-ul meu, dar retine, nu te-am criticat pe tine, ci ficul, care nu este deloc fic, ci pur si simplu idei.
bye :bye:

#3
Pot sa pun pariu ca e primul tau fic, nu ?
Deci capitolul e scurt, foarte scurt :| Actiunea e grabita... ceva in gen: eleva noua, il vede, il place si se combina, desi el e arogant. Si daca mai faci capitole asa "lungi" atunci iti termini ficul mai repede dacat te astepti.
Dialogul e mult si e sec! Dezvolta replicile! Nu mai fa dialog de genu`"
-Salut, ce faci?
-Salut, bine!Tu ?
-La fel, pa!
Incearca sa dezvolti ca sa arata cam asa:
-Salut, ce ai facut azi? Ai timp sa fi cu mine la o plimbare?
-Salut, nimic interesant si da, mi-ar placea sa ies putin.
-Ok, te mai sun. Sa nu uiti! Pa!
-Nu uit, ne vedem !
Bun, cred ca sunt cele mai penibile replici pe care le-am gasit, dar creierul meu atat a procesat asa de dimneata :)). Descrierea este, dar e foarte putina :| Descrie sentimente, locuri, imprejurari, etc. Naratiunea lasa de dorit.
Citeste mai multe ficuri, sau carti pentru a-ti imbogati vocabularul si daca tot mai citesti si ficuri... fi atenta cum descriu cei care au putina experienta in domeniu :))
De greseli nu ma iau, ca nu am rabdare sa le corectez. Si acum daca mai scapa una doua nu se pune
, numai sa nu fie cu tonele ;).
Cam atat, sper ca te-am ajutat macar putin.
Bye :bye: !
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#4
ce pot spune am ramasa uimita cand am citit ficul si nu in sensul bun
in primul rand actiunea e foarte grabita,dialogul e foarte sec ar trebui sa mai dezvoltii ideile, naratiunea lasa mult de dorit,iar descriere nu ai deloc,intr-un fic trebuie sa descrii sentimentele, imprejurimile in fine totul.
Oricum cred ca ar trebui sa-ti mai imbogatesti vocabularul citind alte ficuri sau crti sau mai stiu eu ce.Greseli nu prea am vazut si oricum sper ca toate sfaturile sa te ajute macar putin.
Succes in continuare si gambate.

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#5
deci...am ramas uimita :O:O
Nu se poate numi un capitol ceea ce ai scris tu acolo...da' ma rog...
in primul "capitol" ai 19 randuri....[da le-am numarat :))]
plus ca regula este ca trebuie sa ai 40 de randrui la un capitol...
nu ai diclaimer..asa
Descrire...nema...doar ca ai zis ca avea ochii verzi si parul roz....aia nu e descrire....Trebuia sa descrii sentimentele,imprejurimile.....
deci al doilea "capitol"....daca se poate numi asa...are 6 randuri.....niciodata nu am mai vazut asa ceva.....
Dialogul....sec,sec,sec ;)
mai intai pune mana si citeste niste carti,niste fic-uri ca sa te "documentezi"

Nu critic autorul ci fic-ul!
Sper sa te perfectionezi...
[Sper ca nu am fost prea dura...]
Ps:Daca nu-ti place ceva din comm-ul meu Pm si sterg
Bye :bye:
Un băiat şi o fată se întâlnesc,
se iubesc ÅŸi se iau.
- Mihail DrumeÅŸ

[Imagine: tumblr_l62y3awKTQ1qbcrgio1_500.png]

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? -
Mihail DrumeÅŸ


Claustrofobie

#6
(26-01-2010, 04:32 PM)sasu_saku@love.bobo A scris: Cap.1 Nu ma asteptam...
Pe cerul albastru se citeste fericirea Pe cer nu se citeste in mod clar, decat daca e vreun vrajitor sau ceva p-acolo, ca altminter...oamenii normali nu prea reusesc., iar soarele emana caldura si iubire. SpaceLa casa unei fete minunate , cu chip de-a dreptul angelic, este zarva mare, Nu e necesara virgula deoarece astazi este prima zi de scoala a fetei cu parul roz , ochii verzi si cu o varsta Nu sunt deacord cu acel numeral, dat fiind ca nu poate avea mai multe varste, nu in acelasi timp cel putin. de 13Scrie in litere cifrele/ numerele, e mai estetic. ani.
”Daca nu ma plac?Daca ma cred o fetita razgaiata?„gandea fata de 131. treisprezece; 2. repetitie. ani , pe nume ... Nu erau necesare punctele de suspensie. Sakura Haruno.Se imbraca repede intr-o bluza rosie cu forme Nu sunt forme ci modele. de trandafiri albi si o pereche de pantaloni verzi . Arata minunat!
Lua micul de jun si fugi la scoala. SpaceAjunsi acolo se intalni cu o fata cu parul brunet si ochii de aceeasi culoare.
-Buna!SpaceMa numesc Hinata. SpaceTu cine esti?
-Buna! Eu sunt Sakura...Sakura Haruno! Space spune ea entuziasmata.
”Se pare ca am reusit sa-mi fac o prietena. SpaceE grozav!Nu ma asteptam!”gandea fericita Sakura Te repeti .
-Ai vrea sa-ti prezint cativa colegi ? intreba Hinata.
-Sigur!
Sakura nu fuse prea mult atenta Nu suna bine. Ce zici de: "Sakura nu prea fu atenta...". la ce spunea Hinata, pentru ca privirea ii zbura ca prin minune la un baiat cu parul si ochii de onix. SpaceSakura se simtea intr-un fel atrasa de el , ceea ce o facu sa zambeasca si sa isi muste usor coltul buzei inferioare. SpaceSe duse mai aproape de el.
-Buna! Eu sunt...
Dar nu a apucat sa termine propozitia pentru ca ... Nici tu nu ai apucat sa-ti termini propozitia? Puteai spune, eliminand totoadata si dialogul acesta excesiv si sec: "Dar nu apuca sa isi termine propozitia deoarece brunetul o intrerupse, spunandu-i ca nu-i pasa.". Eu zic c-ar fi sunat mai bine...Parerea mea.:D
-Nu-mi pasa!
-Aha!Pai , doar voiam sa-mi fac prieteni.
-Fa-ti alti prieteni!
.......................................Cam atat pentru astazi !
Sper k va plakut ! Pune-ti komentarii,va rog .:smart:[/font][/color][/b]

Cap.2 Ce increzut e !...

-Wow , amice ! Ce ai ,frate?...Punctele de suspensie nu prea-si au locul acolo...
Sakura se uita mai atent la el si isi dadu seama de ceva.
-Stai asa...Tu esti cel care a postat injuraturi pe blogul meu , nu ? A...si cum si-a dat seama de asta? Presupunand ca nu l-a mai vazut in viata ei...
-Si tu esti ”aia” care m-a banat , nu ?
-Da! Sa te inveti minte !
Sakura mai avea putin si il omora pe Sasuke, dar se abtinu.

Binee...am corectat in mare greselile. Ideea cu blogul, -exceptand partea in care nu prea ai cum sa banezi pe bloguri, pentru ca sunt site-uri personale, deci nu ai membrii, admini, moderatori etc. creatorul fiind singurul care poate posta subiecte si modera comentarii- este o nautate (cel putin pentru mine). Insa este o poblema cu dimensiunea capitolelor. Sunt extrem de scurte.
Descrierea...in primul capitol a mai fost vazuta, in trei propozitii (da, le-am numarat) , dar macar a aparut, ceea ce nu pot spune si de al doilea capitol unde lipseste cu desavarsire.
Naratiunea...e putina si fuuuge, unde se grabeste nu stiu, dar eu sic s-o prinzi si in capitolul urmator s-o tii mai bine-n frau. In capitolul 1 au fost cateva propozitii in care a aparut, dar in al doilea a lipsit.
Dialogul, uite un mod de expunerea la care nu ma pot plange ca-i prea putin, insa, pot spune ca e exagerat de mult si de sec.
(Si am facut acum un comentariu mai lung decat cele douo capitole ale tale la un loc fara quote.)
Acum sa te mai si laud putin, nu?
Pai mi-a placut ca nu ai avut probleme cu cratima.
In rest, astept urmatorul capitol si incearca sa il faci mai lung si sa tii cont de sfaturile noastre.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine, nu am avut in intentie sa te necajesc. Daca vrei sa-mi editez postul, da-mi un pm.
Astept urmatorul capitol. Kisses:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Simbolul iubirii (SasuSaku) Lexxu 9 5.211 21-02-2013, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  [Naruto] Sub domnia iubirii(SasuSaku) aidam98 6 4.052 01-01-2013, 02:01 AM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Flacara iubirii dydy 1 1.990 28-01-2012, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Flacara Iubirii nu se stinge atat de usor MooN. 23 11.787 15-03-2011, 12:25 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Flacara iubiri...(Naruto Fic) †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † 6 7.665 26-04-2009, 02:51 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Flacara Iubirii (SakuSasu) Yukira1234 20 21.271 04-02-2009, 01:01 AM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark
  My YYH story-Flacara dragostei(Turneul artelor martiale intunecate) ~Dark_Kitsune~ 1 3.288 02-02-2008, 12:26 PM
Ultimul răspuns: 'CrystalShadow'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)