Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eu la puterea a 6 a

#1
deci tt nu atzi skapat d mn>:) bhuhahaha!!!:)
am RE-postat ficul:) [adik asta o sa fak akm] am sa pun doar primele 5 capitole^_^ iar dupa ce o sa scriu pana la cap 10 o sa postez si restul[pt k mai am vreo 2,3 cap...:-??]
Mi-am pus shy eoh in gand sa termin un fic shy au aparut probleme cu site-ul>.<"... da las' k nu ma las eoh aja ushor:x:)
Akm ma cam uit l un anime>.<"[woaw am trecut d al 10-lea ep:)) deci pt mn e ceva:>]

sper ca o sa am la fel de multi cititori cainainte sa se stearga:( sau poate mai moltzi:)

va ajtept (=^-^=)



1.Monotonia

Soare. Canicula. Caldura insuportabila. Este mijlocul veri si al vancantei, iar eu stau inchisa in casa de parca as fi facut cea mai mare prostie si as fi fost pedepsita pe viata sa nu ies afara. In loc sa fiu la un strand sau la vreo piscina, eu stau in casa in fata calculatorului de jumatate de vacanta. Rar mai ieseam din casa si mergeam in oras, si asta doar ca sa ma duc la antrenamente, dar cum acum o saptamana am luat vacanta si acolo pur si simplu nu mai am motiv sa ies din casa. Stau non-stop pe mess si pe diferite site-uri de filme, j-drame, muzica sau alte lucruri. Spre surprinderea mea teancul de teme ce ma infiora la inceputul vacantei era deja terminat si asezat deoparte in dulapul biroului sa nu mai fiu nevoita sa ma incurc in el. Am mai iesit de doua ori cu fetele la film in toata vacanta asta si am fost o saptamana la verisoarmea. Saptamana petrecuta la ea cred ca a fost cea mai plina, mereu ieseam din casa mergand in cine stie ce parc sau plimbandu-ne pur si simplu prin oras. Cred ca acea saptamana va fi singura care mi-o voi aminti din toata vacanta asta.
Calculatorul se restartase automat dintr-un motiv necunoscut mie. In ecranul negru mi s-a reflectat fata mea plictisita. Parul negru si lung prins intr-o coada la spate, in fata ramanand doar doua suvite ce erau de o parte si de alta a bretonului,era ciufulit deoarece de dimineata nu mai ma obosisem sa-l pieptan, desi de obicei parul meu e drept ca si cum l-as fi intains cu placa. Ochii mei negri reflectati in monitor exprimau oboseala si plictiseala in acelasi timp. Inca mai eram imbracata cu pijamalele mele mov desi era deja ora 2. Nici nu mai ma straduisem sa-mi fac patul pentru ca peste cateva ore ma voi culca la loc, deci nu mai are niciun rost. Mama mereu dadea din cap dezaprobator cand intra in camera la mine fiind dezamagita de dezordinea ce o gasea, dar sincer mie nu prea imi pasa.
Treceam deja clasa a 10 a si nu aveam si eu vreo “gasca” din care sa fac parte. Mai aveam vreo doua prietene in vechiul cartier in care am locuit, dar acum ma vedeam cu ele mai rar pentru ca ele stateau in partea de sud a orasului. Dupa ce m-am mutat la periferia de nord a orasului am fost trista ceva timp pentru ca a trebuit sa ne mutam, dar in timp tristetea mea a fost inlocuita de plictiseala din abundenta. In cartierul in care stau eu, nici macar nu ar trebui numit cartier deoarece sunt doar vreo cinci case pe aici, sunt doar persoane in varsta cu nepoti de 4 ani veniti in vizita pe timpul veri. Deci aici in niciun caz nu pot sa imi fac o gasca a mea. Daia nici nu prea ies din casa si imi petrec toata ziua pe mess.
Intr-un sfarsit s-a restartat si calculatorul meu. Imediat ce si-a revenit am intrat pe mess, aceiasi oameni ca de obicei, aceleai personae necunoscute si enervante. Mereu la ora asta nu e nimeni interesant cu care sa stai de vorba. Normal! Orice copil intreg la minte pe care il cunosc nu ar sta in casa la ora asta. Asa ca m-am hotarat sa caut un film la care sa ma uit. Intr-un final am gasit un horror, ma cam saturasem de filmele romantice la care ma uitam in ultima vreme asa ca simteam nevoia sa schimb ceva. Nu prea ma ajutat…eram la fel de plictisita si fara viata si dupa ce s-a terminat filmul cu un ciudat “happy end”. Intr-un final m-am hotarat sa ma intind putin. M-am asezat pe pat si am dat drumul la muzica de la mp3 si mi-am pus castile in urechi, dupa vreo 15 minute in care imi imaginam cu as vrea sa am viata am adormit.
Pe la trei dimineata m-am trezit si eu. Ciudata ora matinala intradevar. Nu mai mi se intamplase asta niciodata. Plictisita , ca de obicei, am coborat in bucatarie sa mananc ceva. Dupa ce am terminat un castron cu cereale cu lapte am iesit in curtea casei. Aveam de gand sa ma plimb putin pe drum, dar m-am razgandit cand am vazut ca era un grup de baieti ce se pareau a fi putin, putin mai mult bauti ce se intorceau de la discoteca, probabil, asa ca m-am asezat pe iarba sa ma uit la stele. In timp ce au trecut baieti cei 3 caini ai mei au inceput sa latre la ei. Spre enervarea mea tata nu facuse un gard normal, a facut un gard prin care se poate vedea pentru as pune masinile de vanzare la vedere. M-am uitat mai bine si am vazut ca sunt 6 baieti. Un tip vopsit blond deschis a inceput sa se ia de cateii mei tachinandu-i cu o creanga pe care a gasit-o pe jos.
-Ar fi mai bine sa stai cuminte. ii spun eu aparand din umbra cu parul pe fata ca si in filmul de groaza pe care l-am vazut azi, adica ieri.
-Fantoma!!! tipa blondul si sari in bratele unui brunet cu suvite roscate
Ochii nu prea puteam sa-i vad prea bine deoarece felinarul de langa poarta nu batea destul de puternic.
-Fraiere. ii spuse un roscat natural razand. E doar o fata satanista. continua el
-Nu sunt satanista. ii raspund eu mirata de deductia pe care a luat-o
-Si atunci ce vrei de la noi? intreba blondul vopsit sughitand
-Voi ce vreti de la mine si de la catei mei?
-Nu avem nimic cu javrele tale! raspunse dur un brunet. Daca nu s-ar fi clatinat pe picioare nici nu ai fi zis ca a baut.
-Atunci lasati in pace si plecati!
-Nu vrem! Imi raspunse un blond natural cu mainile in solduri facand un pas in fata fiind cat pe ce sa se impiedice in propiile picioare.
-Vrei sa le dau drumul sa te muste? il intreb eu ironica ridicand o spranceana.
-Da! Sa vedem care pe care.raspunse brunetul cu suvite.
-Bine. ii raspund eu indiferenta.
M-am dus la poarta si am dat drumul doar unui caine, celui mai mare, si spre fericirea mea si cel mai ascultator. Catelul mare si alb a inceput sa il muste de fund pe blondul vopsit iar apoi se infipse in mana brunetului cu suvite roscate. Moxi, catelusul meu alb si puternic incepu sa ii alerge pe toti si sa ii “ciupeasca” nu foarte exagerat de diferite membre. Cand ajunse la ultimul baiat, un brunet ce statea indiferent in mijlocul drumului nefiind interesat nici daca trecea vreo masina intamplator pe acolo, care presupun ca ar fi trebuit sa-l ocoleasca ea pe el si nu el pe ea. Nu prea parea sa ii dea importanta nici cainelui ce era gata sa-l atace. Cand intr-un final a vazut cainele s-a uitat in ochi lui de parca ar fi vorbit cu el si l-a calmat.
-Moxi ce faci? il intreb eu uimita. Musca! ii ordon eu.
-Moxi? Moxi! Nu-i asa ca esti baiat cuminte si nu o sa ma musti? Nici pe mine nici pe prieteni mei? Vorbi brunetul cu o voce destul de clara pentru cineva care se intorcea cu gasca de la discoteca dupa o seara de baut alcool incontinuu. claritatea vocii lui ma pusese pe ganduri daca a baut si el sau nu, dar mai avea mici scapari ce imi confirmau ca sigur o facuse.
Moxi ii raspune cu un latrat scurt ca si cum ia-ar fi raspuns afirmativ la intrebare.
-Moxi? Vino la mine. ii spun eu zambind.
-Nu-l lovi! spuse repede brunetul vizibil ingrijorat.
-Nici nu aveam de gand. ii spun eu luandu-mi in brate cainele si mangaindu-l.
-Acum ca catelul nu ne mai musca mai putem sa stam pe aici.spuse blondul natural.
-Mai am inca 3 caini in curte stii…? Ii spun eu ironica.
-Hai baieti sa mergem. spuse brunetul ce parea mai treaz .
-Dar eu vreau sa mai stau de vorba cu domn’soara. spuse roscatul natural.
-Bine ramai aici. Eu am plecat. continua brunetul bagandu-si mainile in buzunarele de la blugi si plecand.
-Hei stai venim si noi. au spus ceilalti si s-au luat dupa el.
Dupa ce cei 6 baieti au disparut dupa colt am observat ca era ceva pe jos ce nu ar fi trebuit sa fie acolo.


2.Cautarea.

In mijlocul drumului era un patrat mic de piele, de la distanta ti se parea a fi o bucata de material, dar daca o vedeai de mai aproape iti dadeai seama ca era un portofel. L-am luat de jos si l-am deschis. Inauntru nu era decat o bacnota de 10 lei, niste bonuri de la magazine, o legitimatie la biliard-ul din centrul orasului, un buletin si atat. Dupa ce l-am dus pe Moxi in curte am intrat in casa si m-am indreptat direct spre calculator. Desi aceste zile petrecute in fata calculatorului pareau risipite fara niciun rost au inceput sa apara si beneficiile. Uneori cand ma plictiseam de tot si pe calculator incepeam sa ma joc dea “detectivul”, gasisem un program unde puteam sa ma “plimb” pe globul pamantesc imi arata imagini chiar si de pe luna. Cred ca am vizitat aproape toate coltisoarele lumi, dar puteam gasi si adrese fixe. Am tastat adresa de pe buletin. Era la distanta de vreo 3-4 km de casa mea, asa ca m-am hotarat sa merg maine cu bicicleta si sa-i returnez buletinul. Numele baiatului era “Alphonso Monchi”.M-am uitat si la poza, era un baiat brunet cu ochi caprui deschis spre auri. Formatul fetei era normal pentru o persoana de 14 ani, nu avea trasaturi masculine prea accentuate. Presupun ca este unul dintre cei doi bruneti din seara asta, nu stiu de ce dar as fi sperat sa fie al doi-lea brunet… m-am intins in pat cu speranta ca as putea adormi pentru a nu ma trezi prea tarziu maine, desi asta nu ar fi fost o problema. Nu am putut sa dorm de loc aja ca m-am dus la televizorul din sufragerie, pe la 6 m-am intors inapoi in camera si am adormit cam peste vreo juma de ora.
Dimineata cand m-am trezit, adica fiind ora 1 nu se mai poate numi dimineata, m-am dus la bucatarie sa mananc ceva. Pe masa aveam un biletel de la mama in care imi spunea ca ea si tata vor fi plecati toata ziua si se vor intoarce diseara la 8. Era bine, nu trebuia sa inventez vreo scuza ca sa pot sa ma duc sa-i returnez buletinul tipului acela. Pe la 2 am plecat de acasa, cand am ajuns in cartier m-am pierdut printre casele ce aratau identic. Noroc cu numerele de langa porti, dar tot nu puteam sa dau peste numarul 183, eram pe la numarul 159 si in fata se vedea o infundatura. Intr-un final am ajuns la capat si spre fericirea mea casa ce o cautam era acolo. In fata usi de la intrare erau trei baieti. Roscatul natural, brunetul cu suvite roscate si unul dintre bruneti. Am rezemat bicicleta de gard si m-am dus langa ei.
-Hei baieti. le-am spus eu zambind.
-Aaaa…cine esti si ce vrei? ma intreba brunetul intorcandu-se spre mine, ca si ceilalti baieti de alt fel.
Acum ca era ziua le puteam vedea mult mai bine fetele. Brunetul care vorbise acum nu era brunetul pe care vroiam eu sa-l vad, seara trecuta nu le vazusem fetele foarte bine, dar ii puteam diferentia prin voce. Brunetul acesta avea ochii negri, apropae la fel de negri ca ai mei. Roscatul natural avea ochii verzi deschisi ce se potriveau perfect cu parul lui si cu hainele lui de rapp-er. Brunetul cu suvite avea ochii tot verzi, dar nu la fel de frumosi ca celalalt, avea ochi de verde spre caprui deschis.
-Oameni nu vorbesc cu noi. spuse roscatul mirat ca ii bagasem in seama.
-Inseamna ca nu prea stiti sa va faceti prieteni. le spun eu sunand la sonerie auzindu-se un “Vin acum” din casa.
-Nu ne-am exprimat bine inseamna. imi spuse baiatul cu suvite. Oameni NU au voie sa vorbeasca cu noi. continua el zambind rautacios.
-Si de ce ma rog?
Nu am avut timp sa mi se raspunda la intrebare pentru ca usa s-a deschis iar de dupa ea a aparut blondul vopsit de seara trecuta. Am ramas uimita cand l-am vazut asteptandu-ma ca la usa sa raspunda brunetul meu. Am scos portofelul din buzunar si m-am uitat la buletin.
-Tu esti Alphonso Mochi?
-Da! Pentru prieteni “Al”. zise el zambind prieteneste
Ii raspund si eu la zambet cu unul timid si ii arunc portofelul mormaind un simplu: ”Poftim”
-Hei! ma striga el dupa ce eu m-am intors sa ma duc spre bicicleta.
Cand l-am vazut intinzand mana spre mine cu bacnota de 10 lei din portofel am ridicat o spranceana.
-Iti bati joc de mine?
Dupa ce mi-am dat ochii peste cap m-am dus la bicicleta si m-am indreptat spre casa. Dupa ce am trecut de 3 case l-am vazut si pe brunetul meu. Mergea cu mainile in buzunare lejer, chiar euforic, ascultand muzica la mp3-ul pe care il avea ascuns in buzunar. Acum ii puteam vedea ochii,desi statea cu privirea in sus admirand cerul senin. Ochii lui erau de un albastru pur, deschisi, mai deschisi ca cerul, as fi preferat de 1000 de ori sa ii admir ochii decat sa ma uit la cer intr-o zi senina ca asta. Erau atat de frumosi… Cand am ajuns acasa mi-am petrecut restul zilei ca si una normala.
Usor, usor a trecut si restul vacantei, mai ieseam uneori seara la 3 sa vad daca mai dau de ei cel putin inca o data, mai treceam “din greseala” prin cartierul blondului cu bicicleta. Dar nu l-am mai vazut pe niciunu parca se evaporasera cu toti.

3.Cei 6.

Vara acum era deja in trecut, fiind inlocuita de necrutatoarea toamna. O data cu toamna, spre fericirea mea si spre dezamagirea altor copii, scoala se apropia si ea. Desi nu vroiau sa recunoasca toti se bucurau de inceperea scolii. Acum reveneau vechile obiceiuri, vechile pozne facute regulat una mai grava ca alta. Alte amenintari de la profesori, alte pedepse, alte referate de facut in plus totul for face parte din nou din viata noastra.
Ca de obicei la intrarea in scoala trebuia sa prezinti vechia si jerpelita legitimatie . In timp ce stateam la coada sa intru in curtea scoli priveam legitimatia. Doua cuvinte: “Amira Horishi”, numele meu, se decolorase din cauza timpului si cu putin ajutor din partea mea cand am uitat-o in sacou si am dat sacoul la spalat. Si poza de asemenea era curatata nemainteleganduse aproape nimic.
Spre mine alerga o fata cu parul saten si cu ochi caprui ciocolati. Alerga vesela spre mine ca si cum ar fi descoperit o comoara. Buna dispozitia ei ma molipsit si pe mine si am afisat un zambet entuziasmat intinzandu-ma cu mainile deschise spre ea.
-Amy!!! Imi striga ea porecla, pe care tot ea mi-o daduse, aruncandu-se in bratele mele ce apoi au strans-o mai aproape.
-Mi-a fost dor de tine Any! i-am spus eu cufundandu-mi fata in parul ei, tragand tare aer in piept sa-i simt iar mirosul dulce al celei mai bune prietene ale mele .
Pe ea in realitate o cheama Anita Koshine, dar daca ea mi-a pus o porecla eu de ce nu i-as fi pus? Am intrat cu ea in curtea scoli incepand deja sa-mi povesteasca ce a facut in vacanta. Dupa ce mi-a povestit non-stop in timpul festivitati de incepere a anului ce a durat aproape doua ore mi-a spus la intrarea in clasa ca nu a avut o vara chiar foarte incarcata. M-am abtinut sa nu ii spun ca cu toata povestea pe care mi-a spus-o as fi putut scrie 3 romane. Any are un stil aparte de a povesti lucrurile, mereu cand imi vorbeste nu mai vad nimic in stanga si in dreapta, sunt total absorbita de cuvintele ei. Chiar daca ar fi spus doar o gluma banala eu tot as fi impresionata de modul ei de a povesti si de a-mi atrage atentia. Dabia cand am ajus in clasa si m-am asezat in vechea mea banca mazgalita si scrijelita m-am uitat sa ii revad pe colegii mei.
M-am uitat fascinata la toti. Desi trecuse doar o vara pareau atat de schimbati si in acelasi timp atat de la fel… Dupa ce m-am uitat la fiecare persoana am inceput sa inspectez clasa sa vad vechile urme de pe pereti facute ba din greseala ba intentionat ce imi aminteau de diverse intamplari amuzante. Am vazut ca pe langa bancile de cate o persoana ce erau si anul trecut s-au mai adaucat inca 6, asezate in 4 randuri.
Dupa ce m-am intors cu picioarele pe pamant din lumea amintirilor am vazut cum Any intra in clasa. Cand a iesit? Am vazut-o indreptandu-se entuziasmata spre mine cu zambetul ei specific pe buze.
-Vesti noi. zise ea vesela.
-La ce barfe ai mai tras cu urechea? o intreb eu ironica.
La inceput s-a bosunflat dar apoi a inceput sa vorbeasca din nou prefacandu-se ca nu a auzit ce am zis:
-O sa avem 6 noi colegi, baieti, o sa-i avem colegi pe “Cei 6”. spuse ea vesela urland ultimele doua cuvinte.
-Si cine ma rog mai sunt si astia? intreb eu lejera, dar gandul ducandu-ma spre 6 baieti pe care ii intalnisem in mijlocul vacantei.Dar nu puteau fi ei, era imposibil, au disparut si nu vor aparea asa acum din senin. Dar daca erau ei? Va fi si brunetul meu acolo? Normal ca va fi si el. Dar sigur nu sunt ei.
Dupa ce siroaiele de ganduri mi se amestecau intre ele prin cap in clasa au intrat baietii, noii colegi… Blondul natural, caruia era prima oara cand ii vedeam culoarea ochilor de un caprui inchis, intra primul. Fiind urmat indeaproape de Al blondul vopsit, apoi brunetul cu suvite, roscatul, brunetul cu ochii negri si…atat? Unde era brunetul meu? Ce au facut cu el? Any zicea ca vor fi 6, unde este al 6 lea? Nu am avut timp sa imi dau seama ca nimeni nu imi va raspunde la intrebarile nerostite cand soarele meu a intrat pe usa. Cu capul in nori ca de obicei, cu mainile in buzunare, ochii superbi inexpresivi gandindu-se la un lucru necunoscut lumii din jur. Cu toti s-au asezat pe primul rand de la usa. Brunetul meu a ajuns in spate de tot si a vazut ca nu mai avea o banca si ca trebuia sa se duca in fata. Daca o sa vina in fata o sa stea vizavi de mine. O doamne! Dar din pacate el l-a trimis pe celalalt brunet in fata. Ce spre surprinderea mea sa ridicat fara sa comenteze nimic si s-a asezat vizavi de mine.
-Ei sunt “Cei 6” . spuse Any ca si cum ar fi spus numele vrunor zei.
In scurt timp a aparut si profesorul pe usa impreuna cu catalogul.


4. Zeii

Vechiul nostru diriginte, dl. Honori, caruntit in cap din cauza anilor ce ia lasat in urma, dar si din cauza problemelor pe care i le faceau elevii, intrase acum pe usa cu un nou catalog pe care scria mare “X B”. Profesorul s-a asezat la catedra, iar dupa ce ne-a privit clasa in ansambu a inceput sa vorbeasca:
-Anul acesta vom avea 6 noi elevi. Baieti va rog sa veniti in fata clasei si sa va prezentati.
“Cei 6” au mers agale in fata clasei unul in spatele celuilalt ca si cum si-ar fi repetat aceasta miscare de zeci de ori. Probabil erau prieteni de cand erau mici si au petrecut foarte mult timp impreuna incat se sincronizau perfect unul cu celalalt. Se “mulau” unul dupa celalat parca fiind una si aceiasi persoana.
Dupa ce s-au asezat in fata clasei au inceput sa-si spuna numele:
-Alphonso Mochi, Al.spuse blondul vopsit zambind, fiind primul din rand stand langa catedra si avand restul grupei in stanga sa.
-Heroshi Kaname, Hero. spuse blondul natural neexprimand niciun sentiment. Porecla lui ma ducea cu gandul la semnificatia cuvantului in limba engleza, dar cred ca era doar pur si simplu o coincidenta, nu prea semana cu un erou.
-Susuke Nesa, Nessi. spuse brunetul cu suvite roscate. Si porecla acestuia ma ducea cu gandul departe. De ce e poreclit dupa monstrul din Locness?
- Mario Mario, Mori. spuse roscatul natural zambind si el prieteneste.
-Zero Uzachi. spuse rece brunetul cu ochii negri asemanatori cu ai mei.
-Wang Zi, Zi. spuse intr-un final brunetul meu ce era ultimul din rand. “Print”? Din cultura mea generala in Taiwanesa “Wang Zi” inseamna “print”, ce nume potrivit pentru brunetul meu cu ochii albastri.
-Copii ei sunt noii vostri colegi asa ca va rog sa fiti primitori cu ei. spuse dl. Honori dirigintele clasei.
-Aduceti la mine. imi sopti Any din spate deoaece spre fericirea amandurora dirigintele a asezat-o fix in banca din spatele meu.
Am chicotit usor ca sa-i raspund la gluma.
-Deci cine se ofera ca in pauza de masa sa le prezinte scoala noilor elevi? intreba dl. Honori.
Toata lumea ridica mana sus instantaneu, eu eram singura care nu o facuse inca. Fetele vroiau sigur sa-i impresioneze pe cei 6 “zei”, dar baietii? Probabil vroiau doar sa se aiba bine cu ei. Am ridicat si eu intr-un final mana mai timida, desigur si eu faceam parte din grupa fetelor ce vroiau sa impresioneze. Ce nu as fi dat ca brunetul sa se uite la mine… Dar tot eram putin mai timida, insa doar putin, asta se putea schimba.
-As prefera sa ne faca pe ghidul fata aceasta. spuse Al.
Eram uimita sa vad cu cata usurinta ii puteam pronunta numele in gand, ca si cum ne-am cunoaste de ani de zile si am fi prieteni la catarama. Adevarata uimire m-a izbit cand mi-am dat seama ca fata la care se referea Al era de fapt Any…
-Eu? spuse si mai uimita Any ridicandu-se in picioare.
-Nu tu. Ea. continua Al aratand de data asta spre mine.
Any s-a asezat jos trista si m-am ridicat eu. Am vazut-o destul de suparata asa ca m-am gandit ca as putea sa o inveselesc.
-Domnule Honori…as putea sa o iau si pe Any sa ma ajute sa le arat scoala baietilor?
-Sigur! Poti sa iei pe cine vrei. mi-a raspuns profesorul indiferent
-Si eu!
-Si eu!
Au inceput sa se tot auda “Si eu!”-uri din clasa.
-Hei! Gata, gata! Merg doar Amira si Anita. a spus intr-un final dirigintele.
Dl. Honori in tot decursul orei ne-a prezentat orarul saptamanal, numele profesorilor
vechi si noi si ne-a spus sa ne dam silinta in cursuri deoarece vor aparea si beneficiile.
Dupa ora dirigintelui a venit deja pauza mare, astazi fiind un program mai scurt deoarece este prima zi de scoala. Dupa pauza urma sa avem ceremonia de incepere a anului, scoala noastra era diferita de celelalte scoli mai intai repartizand noi elevi in clase iar apoi facand ceremonia de inaugurare a unui nou an scolar. Directoarea noastra era una dintre cele mai amuzante si petrecarete directoare din lume. Tin minte ca anul trecut s-au dat petreceri cu toata scoala: la inceputul anului, cu ocazia sarbatorilor de iarna, si la sfarsit de an. Numai adaug ca cei ce terminau clasa a 12-a faceau un banchet de milioane la un hotel de 5 stele la munte inchirind tot hotelul pentru 4 zile, puteai spune ca costa o avere, dar cum plateau toti elevi claselor de-a 12-a si profesori care erau prezenti suma se mai diminua. La fiecare aniversare a vrunui professor sau a vrunui elev mai evidentiat prin capacitatile sale mentale supraomenesti, directoarea strangea toata scoala in curtea din spate pentru ai canta “La multi ani!” sarbatoritului. Nu te puteai plictisi niciodata intr-o scoala ca asta. Desi cu o astfel de directoare ati crede ca scoala asta se duce de rapa creand numai analfabeti sau copii de bani gata cu gandul numai la petreceri. Daca te plimbai prin scoala nu vedeai nicio fata sau vreun baiat gen tocilar cu ochelari de vedere cat geamurile de la masina cu o rama pentru mosi, mai erau personae cu probleme de vedere insa rama era de bun gust la fel ca si hainele. Cu toate acestea, elevii prestigiosului nostru liceu mereu avea premianti ce ocupau locurile 1, 2 sau 3, rar se mai inscriau elevi de la scoala noastra si luau mentinuni. De obicei mentinunile erau luate la concursurile pe toata tara.
-Haideti sa ne aratati scoala. zise Al venind si oprindu-se intre banca mea si a lui Any oprindu-mi gandurile ce umblau aiurea catre premiile scoli noastre prestigioase.
-Haideti . spuse prea entuziasmata Any, se pare ca nu prea poate sa-si stapaneasca sentimentele… Sper ca eu o sa ma descurc mai bine…
- Haide. spun eu intr-un final ridicandu-ma de pe scaun si oftand.
Turul nostru a inceput din curtea scoli unde eu i-am condus pe baieti sa vada terenurile de baschet, fotbal si hambal. In timp ce Any le povestea vesela ca toti 6 se pot inscrie in ce echipa de sport vor, eu ma uitam aiurea pe cer si la copaci tragand din cand in cand cu ochiul la Zi ce se uita si el in toate partile cu o expresie curioasa. Apoi i-am condus pe toti catre cabinetul directoarei ce era vizavi de cancelarie.
-Deci aici e locul pe care o sa tot il frecventam, ah? spuse Mori uitandu-se pe pereti la tablorile din diferiti ani ce se aflau acolo.
-Doar daca aveti cand sa faceti pe nebunii pe aici. ii spun eu uitandu-ma la el
Dupa ce baieti au mai intrebat diferite lucruri legate de profesori si cat de exigenti erau, raspunsurile fiind date de catre Any cu un entuziasm obijnuit, i-am dus pe baieti la etaje sa vada libraria, sala de fizica si de chimie, magazinul din scoala, cabinetul medical si stomatolog si sala de unde se coordona radioul personal al scoli.
Turul a fost destul de linistit, spun asta ignorand fetele ce tot se fataiau pe langa cei 6 baieti si ce le tot cereau autografe de parca ar fi fost cine stie ce vedete. Insa baieti au inceput sa rada si au refuzat sa dea autografe sau sa faca poze cu fetele. L-am vazut prima oara pe brunetul meu razand…era atat de dulce si parea atat de inocent incat ma facut sa zambesc si eu tot restul turului. Nu a mai fost mult de aratat…ne-am indreptat direct catre cantina. Insa pe drum Any a avut nevoie la toaleta asa ca a trebuit sa o asteptam si pe ea, cu ocazia asta le-am aratat si una dintre bai baietilor. Eu am ramas cu ei pentru ca singuri nu se puteau lupta cu marea de fete ce stateau in jurul lor, nu ca eu as fi de vrun mare ajutor...
-Mai asteptati putin si o sa scapati si de noi la cantina. le spun eu uitandu-ma in alta parte.
-Hei ,nu vrem sa scapam de voi, macar voi nu sunteti obsedate de noi. spuse Al uitandu-se in stanga si in dreapta catre fetele ce se tot fataiau pe acolo.
-Sau doar tu, nu pot spune acelasi lucru si despre… zise Hero aratand cu capul spre baia fetelor.
-Hei! Nu o cunosti asa ca nu o judeca! am sarit eu cu gura pe el.
-Calmeaza-te. imi spuse Zi dandu-si ochii peste cap. Se referea doar ca seamana putin cu ele la comportament, dar asta nu inseamna ca nu se va obijnui cu timpul. continua el uitandu-se in ochii mei.
Daca nu i-as fi venerat vocea nu as fi auzit nici ce-a mai accentuate silaba pierdandu-ma in ochii lui perfecti, superbi, minunati. Stiam ca de acum incolo el imi va vizita visele in fiecare seara a vieti mele nelasandu-ma sa-l uit.
-Voi aveti de gand sa va imprieteniti cu niste fete? intreba cu scarba Zero.
-Ce vrei sa zici? il intreb eu maraind de nervi. Cum putea sa vorbeasca asa despre noi? Ne crede vreun specimen ce trebuia ignorat sau ce?
-Nu-l cunosti. spuse Nessi zambindu-mi prieteneste.
-Hei sunt de treaba fetele si nu sunt ca celelalte si asta e ceva. spuse Al. Asa ca eu cred ca ar trebui sa le indtroducem si pe ele in club, ar fi dragut sa avem membri noi. continua blondul vopsit.
-Al te cunosc de cand te-ai nascut. Tu spui asta fiecarei fete care ti-a picat cu tronc. Asa ai spus si de fata de pe insula, te-ai lins cu ea juma de vara si GATA asta e! Toate sunt la fel frate numai niste profitoare fara inima, numai pune la suflet tot. spuse brunetul nervos.
Au fost pe o insula jumatate de vacanta? Asta explica faptul ca nu i-am mai vazut apoi. Poftim? Ce a zis de fete?
-Hei “frate” care il cunoaste pe Al de cand s-a nascut, nu zic ca fetele stau in jurul vostru de parca v-ar venera, dar nu sunt TOATE asa! Ma imaginezi pe mine servindu-te ca o sclava in limba dupa tine? spun eu scoasa din sarite de vorbele baiatului. Cred ca am devenit prea tupeista… ar trebui sa mai incetinesc...
-Nu-mi spune ca nu esti in limba dupa niciunu. Ce zici de Al? Nu, nu e Al. Poate Hero? A nu! E Zi. spuse el la sfarsit afisand o fata ca si cum ar fi aflat cel mai mare secret.
Poftim??? Si-a dat seama? Nu nu poate fi asta! O fi zis la nimereala. Sigur a zis la nimereala. Sper ca a zis la nimereala… cand mi-am dat seama ca sunt imbujorata in obraji toti si-au intors privirea catre Any ce tocmai iesise din baia fetelor.
-Ce se inatmpla aici? intreba ea nedumerita.
-Sti cum se spune “Ochii negri sunt cei mai razbunatori”. ii spun eu uitandu-ma cat am putut de urat la el si facand un pas in fata apropiindu-ma de el.
-O da stiu! spuse si el aparand in fata mea uitandu-se la mine de sus cu ajutorul inaltimi lui.
Ne-am lipit unul de altul, daca in locul lui ar fi fost Zi si m-ar fi luat in brate cu siguranta m-as fi facut rosie toata, dar in circumstantele date…plina de nervi fata in fata cu un tip cu tupeu si cu un chef de bataie de mult pierdut…
-Hei! au spus Al si Nessi simultan.
Al tragandu-ma pe mine un pas inapoi si prinzandu-mi mainile, iar Nessi pe Zero. Hero ne-a pus mana pe piept mie si lui Zero pentru a ne indeparta.
-Mana. spun eu ironica calcandu-l pe Hero pe picior, acesta reactionand exact cum am sperat, se dadu un pas inapoi si isi masa piciorul cu ambele maini.
-De ce ai facut asta? se rasti Zero nervos apropiindu-se de mine dar fiind impins de Zi ce statea cu fata la mine si cu spatele la Zero impingandu-l usor cu spatele inca cu mainile in buzunare.
-Frate cred ca tu nu ai vazut unde ia pus mana. zise ironic Mori sustinandu-ma.
-Ia cam pus mana pe cupa sutienului. zise Any incercand sa ocoleasca adevarul dar in acelasi timp sa se si subanteleaga tot.
-Ce ar fi sa mergem sa mancam. Sunt lihnit. spuse Al incercand sa mai inmoaie situatia.
Deodata Zi se tot apropia de mine cu o fata uimita. Si-a scos mainile din buzunare si si le-a pus pe talia mea. Dupa ce n-am lipit unul de altul si dupa ce m-am inrosit el tot a continuat sa mearga obligandu-ma sa ma lipesc si de Al, iar Al era obligat in continuare sa se dea in spate. Mi sa dat drumul la maini, iar ele au aterizat pe umeri solizi ai lui Zi. Al s-a dat la o parte in spatele meu, dar eu tot mergeam inapoi…
-Zero ce ai de tot impingi? intreba iritat Zi.
Dupa ce mi-am luat privirea de pe fata perfecta a brunetului putin incruntata acum, mi-am dat seama ca Zero ma prinse de brate si ma tinea strans, iar pe Zi il impingea din spate.Deci nu Zi era cel ce se apropia de mine intentionat…
L-am strans mai aproape pe Zi de mine desi acest lucru era aproape imposibil desi eram lipiti unul de celalalt. El si-a dat seama ca-l strangeam mai aproape si ma privea mirat, i-am zambit, nu puteam sa nu profit de momentul asta asa ca am inspirit tare pentru ai putea pastra mirosul in mine, si ne-am rasucit pe toti trei astfel incat acum Zero trebuia sa se loveasca de zidul ce se afla la doar 5 cm. distanta de noi. Dar nu s-a oprit, a inceput sa ne impinga in partea cealalta vrand sa ne loveasca de zidul opus. M-am enervate. Dar m-am enervate rau.
-Stii ceva? zic eu scoasa din sarite lasandu-mi mainile da pe umeri lui Zi si lasandu-le pe bratele brunetului cu ochi negri infigandu-mi unghile cat de tare am putut in pielea lui pana la sange.
-Femeie nebuna! urla el dandu-ne drumul mie si lui Zi.
Iar brunetul meu si-a bagat mainile in buzunare, dar a ezitat putin cu mainile pe talia mea sau doar mi s-a parut mie?
-Copil turbat! ii raspund eu cu un alt urlet.
Gura lui Zero a fost acoperita de Mori iar a mea de catre Any.
-Hai sa mergem o data la masa. spuse enervat Hero.

5. Tentatii

Pe drumul in spre cantina ne impartisem in 2 tabere. Grupul meu si cel al lui Zero, grupul “bun” si cel “rau”, “noi” si “ei”. In grupa mea eram doar eu, Any, Al si Hero. Zeul meu mergea alaturi de tabara “adversa” indiferent cu mainile in buzunare, nu prea parea sa fi observat ca ne despartisem in doua echipe, si daca ar fi faut-o, ceea ce este putin probabil la cat de euforic era, nu cred ca s-ar fi alaturat niciuneia dintre ele, sau poate s-ar fi alaturat lui Zero? Oricum gandul ca nu era atent la ce se intampla in jur ma mai relaxa diminuand sentimental de tristete pe care il aveam vazand ca sta de partea lui Zero si nu a mea. Adica cum pot sa il vad de partea mea? Pe Zero il cunoste de cand s-au nascut, iar pe mine ce ma cunoaste de cateva ore… In grupa lui Zero era printul meu si restul lumi, Mori si Nessi. Eu tot aveam impresia ca aceste doua grup erau de fapt facute pentru a ma opri pe mine si pe Zero sa ne luam la harta din nou, dar era doar o suspiciune…
Dupa un drum scurt pana la cantina, in care am incercat sa-l ignore pe Zero cat am putut de mult, am intrat in sala de mese unde toate fetele i-au asaltat pe baieti ca o avalansa. Erau cate zece fete la fiecare baiat, Any a incercat sa indeparteze fete care il asaltau pe Al insa o fata a inceput sa comenteze la ea.
-Cine esti? Si ce vrei? Nu poti sa-l pastrezi numai pentru tine.
-Dar nu-i al meu. zise Any trista cu o voce joasa lasand capul in jos .
-Inca… ii spuse Al. La auzul acestui cuvant Any ridica privirea uimtita catre blond, iar acesta ii zambi si ii facu cu ochiul. Am chicotit vesela deoarece presimteam ca se va intampla ceva dragut intre ei doi.
-Ok Any tu du-te si salveaza-i de la moarte pe Al, Hero si Zero si ma duc la restul, ok? Ne vedem la masa 10 vad ca e libera. ii spun eu fetei ce parea in transa dar in acelasi timp imi auzi cuvintele.
-Bine.
Dupa ce am vorbit cu Any m-am indreptat spre cercul cel mai apropiat, cel a lui Nessie. Am inceput sa trag de umeri, de maini si uneori cred ca nimeream din greseala si alte locuri. Am primit din greseala un cot in gura destul de dureros.
-Esti in regula ? ma intreba Nessie abtinandu-se sa nu rada.
-Da e in regula, poti sa razi nu ma supar. spunand acestea brunetul suvitat a inceput sa rada cu pofta.
Presupun ca rasul lui pentru fetele din jur era clinchetul de clopotei din Ajunul Craciunuilui, deoarece ele au ramas amortite, ramanand sa-i admire fata si buzele ce se mulau usor dintr-un zambet mare intr-un ras gingas ca de copil. Cred ca o sa ma inteleg destul de bine si cu Nessi, dar ce tot spun eu aici? Vorbesc de parca m-as muta cu ei intr-o casa si ar trebui sa pretec restul vieti mele acolo…Profitand de momentul de euforie in exces a fetelor l-am apucat repede de brat pe Nessi si l-am tras afara din multimea ducandu-l pe baiat la masa la care stabilisem. Acolo se afla deja Al uitandu-se la Any cum se lupta pentru al putea elibera si pe Hero.
-Hei. spuse Al zambind
-Buna. Hai ca acum ma duc dupa Zi. spun eu facand semnul paci si intorcandu-ma la multimea din spatele meu.
Cand brunetul ma vazu imi zambi prieteneste, zambetul lui fermecator. Cat de obsedat sa fii? Am inceput sa-i diferentiez zambetele… pana acum am descoperit doar doua, cel prietenesc, cel folosea chiar in momentul asta, si cel de politete, pe care il folosise in clasa cand ii raspunse profesorului la o intrebare nesimnificativa. Nu a trecut mult si am inceput si eu sa fac parte din fetele ce se roiau acum prin jurul lui. Ce fac aici? Recunosc il plac, dar eu sunt aici ca sa-l salvez nu ca sa-l venerez… o sa am timp si de asta mai tarziu. Am inceput sa trag iar de fete incercand sa le indepartez, dar iar am incasat una in fata. Ma asteptam sa inceapa sa rada, asta ar putea deveni o metota de ai scapa de fete: eu sa ma lovesc , ei sa rada, fetele sa fie ametite si sa-i trag de acolo. Dar spre surprinderea mea Zi ma privea ingrijorat.
-Esti bine? intreba el cu o privire grijulie.
-Da, nu am patit nimic. spun eu masandu-mi barbia.
-Domnisoarelor va rog puteti sa ma lasati in pace acum am putina treaba, vorbim mai incolo bine? intreba Zi politicos fetele afirmand din cap fiind incapagile sa pronunte vreo litera corect datorita “magiei” ce o imprastia Zi in jurul lui fara sa-si dea seama. Apoi dupa ce scapa de gloata de fete se indrepta spre mine.
-Esti bine? intreba el luandu-mi barbia intr-o mana si masandumi-o.
-Da… sunt bine. ii raspund eu. Cred ca m-am cam inrosit…
Imi pun mana pe mana lui, iar apoi il trag dupa mine usor pana la masa. Acolo deja era toata lumea mai putin Mori pe care trebuia sa-l “salvez” eu.
-Vin sa te ajut. Imi spuse Any zambindu-mi fara sa o rog nimic, totusi nu ma deranja pentru ca asa era mult mai usor.
Ne-am indreptat amandoua spre grupul de fete ce stateau in jurul lui Mori si am reusit sa indepartam fetele cu usurinta. L-am dus si pe el la masa. Apoi ne-am indreptat spre coada de unde luam mancarea. Cand am ajuns acolo toata lumea sa dat la o parte sa faca loc zeilor… chestia asta devenea si enervanta si de ajutor in acelasi timp. Dupa ce ne-am intors la masa Any deja isi trase un scaun de la o alta masa libera pentru a se aseza in unul din capetele mesei de 6 persoane.
- Noi mergem la alta masa, ar trebui sa-i mai lasam si pe baieti sa respire. ii spun eu lui Any zambindu-i. Ea s-a ridicat dezamagita de la masa cu privirea in jos putin trista.
-E ok nu ne deranjati. spuse Al
-Puteti sa ramaneti si voi. spuse Mori zambindu-ne prieteneste
-E in regula puteti sa plecati, chiar vrem sa fim singuri. spuse Zero
-Ramanem! spun eu hotarata ducandu-ma la capatul celalalt sa stau langa Zero si Mori, deoarece la capatul unde eram acum Any deja se aseza-se la masa sa stea langa Al si Nessie.
Pe tot parcursul mesei am marai de vreo 2 ori la Zero nervoasa, dar ma calmam imediat cand imi facea Zi semen sa ma linistesc. Zero imi raspundea la maraituri asteptand orice moment pentru a icni o noua cearta, ba chiar o bataie. Recunosc si eu as fi vrut s ma iau la harta cu el… daca nu era Zi probabil ca ne bateam de mult. Ma multumeam doar imaginandu-mi cum il bat pe Zero pana sa stea in genunchi si sa imi implore mila, sa-mi implore in genunchi cu lacrimi in ochi sa-l las in viata si sa nu-l mai torturez, iar eu sa rad in fata lui si sa il decapitez… O da! Ce bine ma simt. M-am simtit mult mai bine dupa asta, am ineput sa zambesc si sa chicotesc singura ca o nebuna. Parca as fi o sadica din aceea care ii place rautatea.
-Ce e asa de amuzant? intreba Mori zambind si el fiind amuzat de mine.
-Nimic! ii raspund eu inca zambind ridicandu-ma de la masa si aruncand resturile la gunoi evitand alte intrebari. Ne vedem in clasa. spun eu punand o mana pe umarul lui Any.
-Vin si eu. spuse Any ridicandu-se cu tava si aruncand si ea resturile la gunoi.
Am mers cu Any la baie si am inceput sa vorbim.
-Al e asa de dragut…incepu ea din senin.
-Da va potriviti. ii raspund eu zambind.
-Mi-a facut cu ochiul. Si cand erau toate fetele pe el si am spus ca nu e al meu el a spus “inca”, ohh Doamne! E asa de dragut!
Cred ca mai avea putin si isi lua zborul, parea atat de fericita, mereu o vedeam vesela pe Any, era firea ei de a fi, era EA. Dar acum iti dadeai seama cu adevarat ca este in al 9-lea cer.
-Da stiu…Zi e dragut. spun eu aproape la fel de vesela ca ea.
Cand imi aminteam zambetul lui prietenesc, ochii lui in care ma scufundam mereu cand ii priveam ramanand de fiecare data fara aer, mirosul lui specific… ma inebuneau, toate, eram complet nebuna dupa el. Cand imi aminteam fiecare lucru legat de el simteam cum mai urc cate un norisor, zbatandu-ma sa ajung pe al 9-lea, ca si cum el era pe al 9-lea norisor al meu si ma astepta cu bratele deschise, cu zambetul lui minunat si cu ochii lui blanzi, de parca m-ar astepta sa ma stranga tare la pieptul lui si sa nu-mi mai dea drumul niciodata.
-Iti place Zi? intreba uimita Any
-Nu se vede? Deci e bine. spun eu usurata
-Ce dragut! spuse Any fesela luandu-ma in brate, i-am raspuns la imbratisare si am plecat amandoua vesele in clasa la brat.
Cand am ajuns in fata clasei nu aveam amandoua loc pe usa asa ca am inceput sa ne impingem una in alta razand. Any mai sireata asa de felu ei, a inceput sa ma gadile si a intrat prima in clasa.
-Ha! Prima! In fata ta! spuse ea vesela scotand limba la mine.
-A da? Lasa ca te prind eu. spun eu incepand sa o alerg prin clasa.
Any se duse in spate unde erau deja baieti si s-a dus la… Hero?
-Eroul meu! urla ea ca o nebuna razand. Salveaza-ma de aceasta cotoranta. zise ea aratand cu degetul spre mine ascunzandu-se dupa Hero.
-Ajut orice domnita la anaghie pentru ca eu sunt “the hero”. spuse blondul natural cu un zambet ca intr-un film cand personajul principal isi spune numele, cu sclipirea specifica in coltul guri de la dinti prea luciosi.
-Hero te amenint, daca o aperi pe ea vei fi si tu gadilat. Spun eu cu un picior in fata, o mana in sold, iar cealalta aratand amenintator spre Hero.
-Rezist la orice tortura. spuse el mandru.
Am inceput sa-l gadil pe Hero scapand repede de el deoarece se gadila foarte usor, apoi Any s-a ascuns dupa Mori, roscatul ma gadilat si el de cateva ori insa am trecut prin spatele lui si am gadilat-o o tura pe Any inainte sa se ascunda dupa Zi. O, mi-a atins punctual sensibil. L-am tras langa mine pe Al de brat si am inceput sa-i poruncesc:
-Tu - Zi! Eu - Any! Spun eu de parca ne-am fi aflat in epoca de piatra si nu as sti sa vorbesc.
-Nu! spuse Al dezaprobator. Tu - Zi! Eu - Any! spuse si el in aceiasi limba ca a mea, tragandu-ma pe mine in locul lui din fata lui Zi si pe el in locul meu.
Any ranjea la mine fiind multumita de aceasta turnura, Zi avea un zambet ciudat… un zambet mai pervers…se abtinea sa nu rada parca asteptand sa incep sa-l gadil sa-i dau un motiv de ras. I-am raspuns la ranjet lui Any si am inceput sa-l gadil pe Zi, iar Al pe Any. Zi incepuse si el sa ma gadile si ma tot impingea usor in spate. Am trecut pe langa Hero, l-am gadilat si pe el cu o mana cu celalalt gadilandu-l incontinuu pe Zi. Brunetul intrase si el in jocul meu si il gadila si el pe Mori cand am trecut pe langa el, la fel si cu Nessi. Acestia au inceput sa se gadile intre ei luandu-se “ciuma” in toata clasa bagandu-se si ei in joc. Zi ma impins pana ma lipit de perete, nu ma impingea rau cum facea Zero ci usor, ai fi spus ca merg singura cu spatele. Cand am ajuns langa perete si m-am lipit de el inca mai radea. Rasul acela gingas, mi-ar inveseli cea mai neagra zi, mar invia dupa ce as muri de 100 de ori, as fi dat orice sa-i aud rasul sau. Era atat de perfect, prea perfect. M-am ciupit singura de picior sa fiu sigura ca nu visez, dar mi-am dat seama ca, chiar nu visam, el era acum in fata mea si radea, iar eu stateam si ma holbam la el ca la o idioata. Cand am revenit cu picioarele pe pamant am vazut ca el nu mai radea si ca nu mai ma gadila, nu stiu cand ma oprisem sa-l gadil si eu, dar cred ca observase ca eram cu capul in nori. Acum ma privea cu niste ochi cum nu o mai facuse niciodata, ma privea cu niste ochi perversi. Nu ca m-ar fi deranjat… Si zambetul lui era diferit, era ca acela de dinainte sa incepem sa ne jucam. Imi placea. Si-a pus mainile pe talia mea si isi apropia usor capul de al meu. Eu mi-am pus mainile pe pieptul lui si imi inclinam capul usor intr-o parte. Buzele lui erau la doar 5 cm distanta de ale mele si inca se apropiau…acum mai era doar 2 mm distanta si intr-o secunda s-a epuizat si aceasta distanta. Mi-a atins buzele usor, nu a avut tip sa isi apese buzele peste ale mele, deaoarece s-a auzit usa de la clasa si am sarit amandoi ca arsi. El s-a da un pas inapoi, iar eu m-am mutat intr-o parte, amandoi rosii in obraji. Lumea din clasa era prea distrasa de joc pentru a ne observa pe noi doi intr-o incercare de sarut, sau sa-l auda pe dirigintele nostru cand a intrat in clasa. Profesorul era si el prea distras ca sa se uite direct la mine si la Zi, s-a asezat la catedra si si-a dres vocea pentru a atrage atentia. Toti copii cand l-au vazut sau oprit din joaca si au alergat la locul lor. In 2 minute deja toata lumea era la locul lor stand drepti in banca cu privirea in fata. Nu m-am putut abtine si m-am uitat la Zi cu coada ochiului… si el se uita la mine si cand a vazut ca mi-am dat seama de asta a intors capul repede, ca si mine de alt fel…
-Copii mergem la deschiderea scoli. Asa ca grupati-va cate doi si sa mergem. spuse dl. Honori
Toti elevi clasei s-au aliniat cate doi, eu ca de obicei cu Any, iar cei 6 intre ei. Dirigintele ne-a rugat pe mine si pe Any sa conducem clasa la careul din curtea scoli deoarece dumnealui avea putina treaba, deci eu si cu Any trbuia sa stam in fata, iar baieti in spate. Dupa ce am ajuns si noi la careu a inceput si directoarea sa citeasca discursul.

#2
buna...ma bucur ca ai ales sa repostezi fic-ul...
stai linistita ca vei avea cititori din nou si poate chiar mai multi nu e asta o problema.aceste capitole deja le stiam dar l-am recitit pe ultimul din nou ca sa imi aduc aminte unde ramasasem cu cititul capitolelor..si am citit mai mult de cap.5..
oricum,genial fic-ul si astept urmatoarele capitole.
sa nu renunti ca nu vrem sa scapam de tine!
byebye si nu uita next'ul
big hug!

#3
Second XD ...din pacate nu am putut sa fiu prima
ehh uhh ti-a mai lasat o scrisoare cum o numesc eu XD da` din pacate nu stiu dak la`i citit U_U" ..gomen..ideile`s pierdute..da` nu ma doare atat de tare mana sa fac un rezumat ^^"
ok ^_^
okie...cu inceputul><
Descrierea: E destul de buna, mi-a placut cum te-ai jucat cu ea, insa recunosc, se putea mult mai bine, insa te iert, pt este un ficut care ma intereseaza actiunea, mai mult decat felul in care descrii actiunea..
atat timp cat intelegem e bn :P ..well..balanta e echilibrata =D
Actiunea: Nu cred ca e mult de spus la ea, cum am mai spus putin mai devreme .. ai combinat destul de bine aceste 2 ingrediente =]
Naratiunea, estetica, si alte lucrusoare, vin de la sine, si sunt incadrate perfect =]
totusi tot am ramans surprinsa la idea unei parti din text ... , care a trebuit eu sa`o recitesc de cateva ori ca sa`o inteleg, da` intr-un final am reusit ..fara sa ma conplic prea mult XD
eram prea adormita poate :P
eu totusi sper sa termini acest fan fic...
sincer foarte rar reusesc sa vad un fic care imi plk si sa fie terminat in intregime...si sper sa nu te lasi..e pacat ca v-a fii prea scurt
dar timpul >< [cel putin al meu e..am foarte putin timp liber ..al naibii de AMV-uri si de MEP-uri ...ca vad ca astia nu au scl..si trebuie sa ma omoare pe mn =_= ..nu ma intreba..sunt chestii personale...care le mai scap si eu din greseala XD ]
astept urmatorul capitol
bv :P
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#4
Foarte dragut, imi place mult! (Ca toate fic-urile ce implica un strop de romantism)...
Imi place totul, descrierea, naratiunea si dialogul, evident!
De-abea astept sa vad cum continua povestea!
Asteptul urmatorul capitol.... Te-am lasat!

Bye-bye

#5
Deci am citit si eu ficul tau si sincera sa fiu imi place super mult:X:X:X,ai si umor si romantism.
Imi place de Amy, sincer la inceput m-am regasit putin in ea:">, Zi e:X:X:X si se potriveste cu Amy.
A fost amuzanta faza cu cateii care au sarit la cei 6 baietii:)).Saraca Amy a primit doua coturi in fata, dar lasa ca a avut grija Zi, oricum este amuzant cum fac fetele pe gardienii:)) sa ii apere pe baieti.
Ai cateva greseli, dar nu le zic pentru ca oricine greseste, insa incearca sa renunti la limbajul gen messenger, am vazut undeva de exemplu: "aja" in loc de "asa", parerea mea.
Imi place cum descri sentimentele si modul de a gandi al lui Amy, este foarte frumos.
Astept nextul:X:X
Daca te-a deranjat comentariul meu da-mi un pm si-l sterg

#6
Sunt cea mai neserioasa persoana pe care o cunosti:(( imi cer scz am venit doal cu 3 cap din 5 :( pt k nu am mai avut chef shy timp s scriu:( d atata timp:(( sunt neserioasa iertatzi-ma:(:o3.
La sf jtiu k am cea mai jegoasa descriere:(, jtiu k am grabit actziunea shy nuj dak o sa va plk:(. ma voi stradui ca in viitor sa fie mai bn:(...


6. Dezvaluiri

-Va multumesc fetelor ca m-ati ajutat. ne spuse dl. Honori cand veni langa grup.
-Bine domnule diriginte, atunci noi o sa mergem sa ne plimbam pe aici putin. spun eu apucand-o de brat pe Any.
-Sa va intoarceti repede.
Eu si Any am mers unde nu prea era lume, numai grupuri de cate doua, trei persoane ca si noi. Unul dintre grupuri se pare ca era Al si Zi.
-Deci vreau sa-ti povestesc ceva… spun eu inrosind usor in obraji oprindu-ma in fata lui Any deodata.
-Sunt numai ochi si urechi. spuse ea ranjind la mine.
-Cred… ca m-am sarutat cu Zi… spun eu inrosind si mai rau.
-Crezi??? spuse ea alarmata. Detaliat te rog. continua ironica.
-Pai ma lipit de perete, da usor nu gen: buf pac poc si ma trantit de perete, apoi s-a apropiat de mine si mi-a atins buzele usor, dar nici nu lea atins bine. Ceva de genul…zic eu apropiindu-mi degetele aratatoare de la maini, iar cand s-au atins usor le-am departat rapid. Pentru ca atunci a intrat profu’ in clasa. spun eu dezamagita.
-Ala nu a fost sarut. spuse Any cu mainile in san dand dezaprobator din cap.
-A fost o incercare… deci se pune.
-Ba nu.
-Ba da. El a vrut, eu am vrut, ce sa mai?
-Nu!
-Ba da. ii spun eu nervoasa.
-Ce se intampla? intreba Zi venind langa noi cu Al.
-Ba nu! Ala nu a fost un sarut. continua fata dand dezaprobator din cap in continuare neobservand ca cei doi baieti erau langa noi.
Eu m-am facut rosie la fata si am ramas pe loc.
-Are dreptate! zise Zi. Ala nu a fost un sarut.
-Zi? intreba Any uimita observandu-i intr-un final pe cei doi baieti. Da stiu! Sarutul dintre tine si Amy nu a fost un sarut. continua ea.
Daca pana acum eram rosie in obraji de rusine, acum fierbeam toata de nervi.
-I-ai spus? intreba uimit Zi uitandu-se la mine, toti nervi mei ducandu-se pe apa zambetei intr-o secunda.
-Dar tu la ce sarut te refereai? intreba nedumerita Any.
-La al tau cu Al. raspunse brunetul meu cu naturalete.
-Poftim? Te-ai sarutat cu Al si nu mi-ai spus? o intreb eu suparata.
-Al i-ai povestit? intreba uimita Any ignorandu-ma complet.
-Credeam ca si tu ii vei povesti lui Amy. se scuza el.
-Tu nu i-ai spus de al nostru? il intreb nedumerita pe Zi.
Incepusem deja sa vorbim despre cele doua saruturi ca despre niste lucruri.
-Nu!
-Te-ai sarutat cu ea? intreba Al abia acum dandu-si seama.
-Nu conteaza ei ! De ce i-ai spus lui Zi? continua Any suparata.
-Hei tu nu aveai de gand sa-mi spui? o intreb eu uimita si nervoasa pe fata de langa mine.
-Cum adica sarutul nostru nu sa pus? a intrebat nedumerit Zi
-Pai voi doar v-ati atins buzele. spuse Any intorcand capul de la Al catre Zi.
-A da? Voi nici macar nu le-ati nimerit. spuse Zi scotand limba la Any, aceasta raspunzandu-i imediat cu acelasi gest. Brunetul meu era atat de copilaros…
-Hei macar am incercat, da? spuse iritat Al.
-Noi am si reusit. continua Zi scotand limba la Al de data asta.
-Sarut in adevaratul sens al cuvantului inseamna cu limba, adica chestia aia ce o ai tu scoasa acuma, pipaituri si alte chesti. spuse Any dandusi ochii peste cap.
-Acum definim sarutul sau ce? intreb eu ironica.
-Any are dreptate, noi nu ne-am sarutat asa. spuse Al ca si cum ar fi facut o descoperire importanta. Dar nici voi. continua el aratand cu degetul spre mine si Zi.
-Hei, daca nu intra profesorul in clasa poate ajungeam si la aia. continua Zi iritat.
Avea de gand sa ne sarutam “frantuzeste”? Ce dragut! Prima oara cand l-am vazut pe brunetul meu iritat, nervos, sau inrosind in obraji. Era atat de perfect in fiecare stare pe care o afisa fata lui. Nu ma puteam opri sa nu ma uit la fata lui si la ochii sai superbi.
-A da?! Si noi am fi incercat sa ne sarutam calumea daca nu ar fi intrat dirigu in clasa. continua Al si el la fel de iritat.
- Voi cum v-ati sarutat?! Hai Any sa-mi povestesti si mie, iar Zi lu Al ca sa fim chit pe chit. spun eu exasperata deja.
-Vino prietenul meu, umarul meu mereu te asteapta sa plangi pe el. spuse Al cu o voce de protector .
Dupa ce printul meu si-a dat ochii peste cap a inceput sa-l impinga brutal pe Al intr-o parte la vreo 100 m distanta de noi.
-Scuipa tot. spun eu serioasa si amenintatoare catre Any.
-Pai: cand ne gadilam era sa pic, si ma prins el. Si a vrut sa ma sarute, si eu vroiam, normal, dar s-a auzit usa de la intrare si am da capul pe spate sa vad cine e, iar Al ma sarutat pe barbie. Si cand am vazut ca e proful m-am ridicat repede din bratele lui. spuse Any repede ca si cum de cuvintele astea ar fi depins intreaga ei viata.
Eu incepusem sa rad ca o proasta. Dupa ce a terminat de povestit, baieti deja se intorceau spre noi, Al razand si el la fel ca mine, iar Zi rosu putin in obraji de rusine si de nervi la fel ca Any.
-Ce fraier esti! ii spun eu lui Al cand a ajuns langa noi.
-Iar voi doi sunteti patetici. spuse si el razand la fel ca mine.
-Zambaretilor a zis profu’ sa va culeg pe toti si sa va spun sa mergeti la careu. zise Mori aparand de nicaieri. Ce e asa de amuzant? intreba el zambind.
-Daca mai spui la cineva o incurci. soptesc eu ducandu-mi o mana dupa gatul lui Al si tragandu-l mai aproape pentru ai putea da castane.
-Si tu la fel. sopti Any catre Zi.
-Sa ne intoarcem. spuse vesel Al.
Dupa ce ne-am intors la careu a trebuit sa mai asteptam inca o ora pentru a se termina tot discursul acela chinuitor. Baietii stateau in spate, iar noi eram obligate sa stam in fata langa profesor. Asa ca nu am mai putut sa vorbim cu ei, iar nici noi nu mai puteam vorbi nimic compromitator. dupa ce a terminat de citit discursul, directoarea a dat marea stire si cea mai importanta: data petreceri. Petrecerea era dabia peste doua saptamani, a doua sambata. Asa ca aveam destul timp sa ne acomodam cu scoala, mai ales ca de maine incepea sa se predea. Predare inseamna lectii de invatat… inseamna TEME, inseamna timp ocupat, inseamna bataie de cap, inseamna probleme…
Dupa ce directoarea ne-a dat liber, “Cei 6 “ cu mine si cu Any am ramas in clasa sa mai vorbim putin. Deodata telefonul meu a inceput sa sune, m-am mirat pentru ca nu am cunoscut numarul si nu era nici in agenda mea.
-Alo?
-Amy!!! raspunse prea entuziasmata fata de la capatul receptorului
-Cine esti? intreb eu nedumerita
-Nu iti mai amintesti de verisoara ta? intreba dezamagita fata.
Verisoara? Nu se poate ! Era …
-Ashya!!! Urlu eu ca o nebuna speriindu-i pe cei din jur.
-Ashya? intreba Any uimita. Dami-o. spuse ea luandu-mi telefonul si incepand sa vorbeasca cu verisoara mea la telefon. Ce faci?
-Pescuiesc. raspund eu batand din picior nerabdatoare sa-mi dea telefonul inapoi.
-Si mie mie dor de tine. continua Any ignorandu-ma.
-Nici mie.
-Serios?
-Nu!
-Cand?
-Maine. Hai da-l ca deja afli lucruri pe care nu le stiu. spun eu nervoasa luandu-i telefonul si iesind din clasa. Deci spune tot!
-O sa vin sa invat in scoala ta! Ajung acolo duminica seara. O sa stam timp de trei luni, pentru ca mama are un job acolo pe termen limitat. O sa stam la voi, adica la tine si la matusa. Dar nu o sa invat la aceiasi clasa cu tine... spuse ea trista la sfarsit.
-Dar asta e minunat!Mai putin ultima parte… Mama stie? intreb eu.
-Nu! Daia te rog sa-i spui tu! continua fata.
-Bine. Atunci mai vorbim cand vii. Pa Pa!
-Pa. spuse Ashya
Am intrat topaind in clasa. Toti se uitau la mine ca la felul 14, mai putin Any care a venit langa mine si a inceput si ea sa topaie cu mine, zici ca eram doua nebune… Dupa vreo 2 minute ne-am oprit amandoua razand.
-Eu am plecat. V-am pupat. zic eu vrand sa ies pe usa, dar fiind oprita de vocea lui Al:
-Atunci fa-o…spuse el zambind uitandu-se la mine apoi la Zi care era la fel de nedumerit ca mine.
Prima oara, normal, m-am indreptat catre Zi. L-am sarutat usor pe ambi obraji in timp ce el isi pusese ambele maini pe talia mea, iar eu pe pieptul lui. M-am despartit greu de Zi si m-am dus la Al si l-am pupat usor pe un obraz, apoi Mori, Nessie, Hero, iar cand am ajuns la Zero m-am intors cu spatele si am dat sa ies pe usa, dar de data asta am fost oprita de glasul lui Any.
-Stai ca vin si eu.
-Ar fi dragut din partea ta sa ne pupi si tu, nu? zise Zi uitandu-se la Any apoi la Al.
-Bine… spuse fata ezitand putin.
Any s-a dus prima oara, normal, la Al sarutandu-l pe ambi obraji apoi pe restul pe cate unul. Exact ca mine, numai ca la pupat si pe Zero cand a ajuns la el, acesta neexprimand niciun sentiment.
Am plecat cu Any pe obijnuitul drum catre casa. Any, la fel ca mine, dabia astepta sa fie din nou complet “Trioul A”. Imi amintesc cand am infiintat “clubul” asta, aveam toate doar 6 ani. Eram la mine acasa, iar Ashyei i-a venit o idee geniala de a creea un club din care sa facem numai noi 3 parte, eram atat de mici si atat de proaste… Acum suntem mari si proaste… Imi este tare dor de Ashya, nu am mai vazut-o din vacanta de vara cand am fost la ea saptamana aceea. O da, saptamana de neuitat.
Am ajuns intr-un final acasa, i-am spus si mamei ca vom avea vizitatori si i-am explicat totul, mi-a zambit si mi-a spus ca deja stia. De ce ma mintit Ashya…? A da am uitat, mai face glume dastea inofensive.
Am urcat in camera mea dupa ce am mancat o pizza cu mama. Dupa relaxantul dus, dupa ce m-am schimbat in pijamale, dupa ce mi-am scos cartile ce trebuia sa le iau maine la scoala, dupa ce am pus cartile in ghiozdan si dupa ce am ascultat muzica la ipod vreo jumatate de ora mi-am dat seama de un lucru foarte important ce uitasem sa-l fac. Mi-am luat telefonul repede si am sunat-o pe Any.
-Da Amy? raspunse fata. Ma obijnuisem cu ea atat de mult de parca o vedeam in fata ochilor cum imi zambeste cald si prieteneste ca de obicei.
-Am uitat de cel mai important lucru, si tu si eu. ii spun eu Anitei serioasa.
- Cine a murit?
-Am uitat sa le cerem numarul de telefon al baietilor. spun eu trista.
-Tu de cand nu ai mai avut un prieten? intreba ironica Any. El trebuia sa-ti ceara tie numarul, nu tu lui. Asta e, daca nu ti la cerut, el pierde. spuse Any indiferenta.
-Tie ti la cerut Al?
-Speram sa nu intrebi asta…Nu nici el nu a facut-o. spuse fata trista.
-El pierde, asta e surioara. Hai ca vorbim maine, ma duc la somn, noapte buna. Spun eu inchinzand clapa telefonului neasteptand vreun raspuns de la Any.
M-am intins linistita pe pat cu gandul la brunetul meu, trebuia sa fiu putin suparata ca nu mi-a cerut numarul, dar totusi nu eram…
Cum ma asteptasem, dimineata cand m-am trezit mi-am dat seama ca in seara trecuta tocmai il visasem pe brunetul meu. Si eram sigura ca si in serile ce vor veni voi face acelasi lucru. Dabia asteptam sa il inlocuiesc pe Zi cel imaginar cu cel original.

7.Ultimul sarut.

M-am ridicat usor din pat cu gandul inca la visul de aseara legat de Zi. Mi-am facut nevoile zilnice in cateva minute apoi am coborat la masa deja schimbata in uniforma. Jos era doar mama ce imi pregatea micul de jun. Tata plecase acum o luna intr-un fel de delegatie in toata lumea si se intorcea dabia peste 5 luni. Deja imi era dor de el. Am mai discutat cu mama putin legat de Ashya si de matusa mea, ele aveau sa doarma in camera de oaspeti, iar Ashya va merge mereu cu mine la scoala.
Dupa masa am plecat direct la scoala. Pe drum eram putin euforica. Nu ma simteam nici foarte fericita, dar nici trista. Eram pe undeva la mijloc, nu facusem nimic important pentru am schimba starea de spirit intr-una buna sau rea. Ma simteam ciudat, ma simteam indiferenta. Poate de aceea mergeam lenes pe drumul de scoala cu castile in urechi ignorand tot ce se afla in jurul meu. Gandul meu zbura departe la zambetul lui Zi, dar acesta nu ma facea sa ma simt mai bine, spre surprinderea mea. Zambetul lui ma mentinut doar la stadiul de indiferenta. Presupun ca daca nu l-as fi cunoscut pe Zi acum ar fi fost cea mai mohorata zi din viata mea. Mai aveam cativa metri si ajungeam in fata liceului cand, deodata, cineva mi-a acoperit ochii cu mainile pe la spate.
-Ghici! spuse vesela Any.
-Any e prea logic ca tu esti. spun eu luandu-i mainile de pe fata mea.
Cand m-am intors sa-i vad fata prietenei mele : Surpriza!!! De fapt cel care imi pusese mana la ochi era Zi. O da! Ce mod sublim de a-ti incepe ziua. Zambea. El imi zambea MIE. Zambetul acela dulce, unul dintre cele trei zambete pe care le-am descoperit pana acum. Acesta era zambetul ce imi inveselea cea mai trista zi, oricat de posomorata eram acum 5 minute stiam ca restul zilei voi fi in culmea fericiri.
-Buna. imi spune el inca zambindu-mi.
-Buna. ii raspund eu si la salut si la zamebet.
Nu am mai avut timp sa spunem nimic pentru ca Any deja ma trase intr-o parte.
-Vreau sa ma ajuti cu ceva. zise ea rugatoare.
-Sigur! Spune.
Ma trase alergand in curtea scoli indepartandu-ne de “Cei 6” si mai ales de printul meu.
Any imi povesti planul, era destul de simplu: ea vroia de fapt sa ia un lucru neimportant din dulapul lui Al pentru ai aduce aminte de el. Eu trebuia doar sa stau de sase. Foarte simplu.
Pauza de pranza a venit repede. Any a infulecat tot pranzul aproape dintr-o inghititura, iar eu a trebuit sa arunc aproape jumatate de mancare la gunoi, deoarece Any nu mai avea rabdare sa termin si incepu sa ma traga afara din cantina sub privirile mirate ale celor 6 baieti.
-Deci fi pe faza! Pornesc. spuse Any ducandu-se dupa colt unde se afla dulapul lui Al si incepand sa traga de usa.
Cred ca se credea in vreun film de actiune, pentru ca isi scoase o agrafa din par si incepu sa o foloseasca drept cheie pentru dulap. In timp ce Any se chinuia sa imita ce vede la televizor i-am vazut. Doar 3 din 6, Al, Zi si Hero, mergeau razand inspre mine, dar cred ca inca nu m-au vazut.
-Hei Al!!! tip eu parand vesela, sperand ca sa ma auda toata lumea, inclusiv Any, mai ales Any. Ce faceti baieti aici? ii intreb eu asezandu-ma in fata lor cu un zambet gigantic.
-Hei dar vesela mai esti azi. spuse Hero zambind si el inveselit de zambetul meu.
Hero era cam ciudat. Se mula dupa fiecare sentiment care predomina in jurul lui. Doar ca sa verific teoria asta am afisat o fata trista, iar el s-a intristat instantaneu. Dupa ce am afisat iar un zambet a zambit si el cu mine. M-a bufnit rasu, si pe el la fel, era chiar amuzant Hero. Cred ca o sa ma inteleg foarte bine cu el de acum in colo, nu ca pana acum as fi avut vreo problema cu el. Singurul cu care am avut probleme a fost Zero, inamicul meu de moarte, inamicul ce sta in calea mea spre comoara, spre cea mai nepretuita comoara, spre Printul meu din poveste.
-S-a intamplat ceva? De ce zambesti, esti trsta, iar zambesti, iar acum razi? intreba Al nedumerit.
-Pai doar ma jucam cu Hero. spun eu.
-Cu mine nu te joci? intreba Zi cu o fata de catelus rugator.
Era asa de dulce! Doamne cum poate o persoana sa ma faca sa ma simt in halul asta. Cand se uita la mine cu ochisori aceia ai lui ma simteam in al 9523-lea nor.
-Ba sigur ca ma joc. zic eu repede primind ca raspuns zambetul acela pervers ce imi placea atat de mult. Dar voi ce faceti aici? continui eu incercand sa trag de timp, pentru ca cei 3 sa nu treaca coltul si sa o vada pe Any.
-Pai eu vreau sa merg la librarie. spuse Hero vrand sa treaca pe langa mine, dar fiind impins in spate de manile mele.
-Eu vreau sa-mi iau ceva din dulap. continua Al.
-Iar eu am venit cu Al. raspunse si Zi.
-Hei! De ce nu ma lasi sa trec? intreba Hero nedumerit.
-Pai te grabesti? Nu ca as incerca sa va tin departe de ceva, sau as incerca sa va ascund un lucru anume. spun eu repede.
Insa sunetul pe care l-a facut dulapul lui Al deschizandu-se si urarea de bucurie pe care Any a spus-o destul de tare ma cam dat de gol.
-Ei bine eu ma duc la biblioteca. Ne mai vedem. spuse Hero trecand de mine repede. O! Hei buna Any. spuse el, cred ca nici nu a observat ca Any umbla de fapt la dulapul lui Al.
Se pare ca nici Any nu prea si-a dat seama ca baieti venisera, nici dupa ce am vorbit si am ras cat am putut de tare, nici atunci nu cred ca si-a dat seama.
-Buna Hero. Hero? urla ea uimita.
-Pasta am auzit-o! Ce se intampla acolo? intreba Al vrand sa treaca de mine la fel ca si Zi, dar eu am incercat sa ii tin departe impingandu-i pe amandoi cu cate o mana.
Insa fara folos. Al a trecut repede de mine, deoarece Zi ma prinse de ambi umeri si ma dadu la o parte din calea lui Al.
-Hei Any ce faci la dulapul meu? intreba Al nedumerit dand coltul si vazand-o pe Any cotrobaind prin dulapul lui.
Eu deja aveam spatele lipit de perete si mai trageam cu coada ochiului de dupa colt sa vad ce se intampla. Any era acum rosie toata la fata si se vedea ca acum cauta o explicatie plauzibila. Sunt sigura ca fix peste 5 secunde va expira tare si va spune tot adevarul, exact cum face de obicei. Cand mi-am intors privirea sa vad unde era printul meu am tresarit cand l-am vazut ca statea in fata mea, aplecat usor intr-o parte sa vada si el ce se intampla dupa colt. Mi-am lasat mana pe spatele lui,nu puteam sa ma abtin sa nu il ating cand aveam ocazia, iar acesta s-a uitat nedumerit la mine. I -am zambit si mi-a raspuns si el la zambet. Apoi ne-am intors amandoi privirea catre Any si Al sa vedem ce se intampla.
…3,2,1 si a expirat tare.
-Vroiam doar sa iau ceva nesemnificativ din dulapul tau pentru a-mi aduce aminte de tine cand nu te vad. spuse ea repede dintr-o rasuflare.
Al incepu sa chicoteasca, iar Any se bosumfla.
-Pai sincer nu am nimic marunt care sa ti-l dau pentru a-ti aminti de mine. Dar am alceva sa-ti dau…spuse el punandu-si mainile pe soldul lui Any si apropiindu-se de ea. Capul lui se apropia tot mai mult de al ei, pana cand buzele lor s-au unit intr-un sarut drgut si scurt.
-O mica amintire. spuse blondul. Doar pentru inceput. continua el.
-Ce dulce. soptesc eu.
-Vrei ceva dulce? intreba Zi ridicandu-se si lipindu-se de mine punandu-si mainile pe talia mea.
Eu mi-am pus mainile pe umeri lui, iar acesta isi apropia capul incet de al meu. Si-a indreptat buzele catre urechea mea si mi-a muscat-o usor facandu-ma sa tresar putin. Se pare ca lui ia placut gestul meu deoarece l-am simtit cum zambeste putin inainte de a-mi saruta barbia. Apoi isi “marca terenul” buzei mele de jos cu limba sa. Isi misca mainile de pe talie in sus pe spate in timp ce imi saruta varful nasului. Iar apoi isi plimba mainile de pe spate pana la fund. Isi apropie usor buzele de ale mele si le strivi intr-un mod placut. Si-a strecurat limba in gura mea si a inceput sa imi strabata orice coltisor al guri. Mi-am mutat una din maini pe spatele lui, iar cealalta la capul lui tragandu-l mai aproape de mine, strecurandu-mi degetele in parul lui nevrand sa-i dau drumul. Cred ca ne-am sarutat vreo 5 minute incontinuu pana cand s-a auzit soneria de intrare la ora. Nu ne-am oprit la primul sunet, dar soneria tot canta incontinuu si parca tipa “Mai luati si voi o pauza!!!” la un moment dat m-am oprit eu si m-am indepartat de gura lui oftand.
-La naiba! sopti el putin nervos lovindu-se, intentionat, usor cu capul de peretele din spatele meu.
Se pare ca nici el nu vroia sa ne oprim. Asta ma facea sa ma simt bine si sa cred ca asta se va repeat. L-am muscat usor de ureche si l-am simtit cum a tresarit. Acum a fost randul meu sa zambesc, este minunat sa simti persoana iubita in bratele tale cum tresare la afectiunile tale, nu ai cum sa nu zambesti. L-am mai sarutat o data usor pe buze si am inceput apoi sa vorbesc:
-Haide sa mergem la ore.
-Macar mi-am luat si eu un suvenir nu numai Any. spuse el punandu-si o mana pe talia mea si mergand spre clasa.
-Deci a fost doar un suvenir? il intreb eu iritata.
-Poftim? Sti ca nu asta am vrut sa spun. zise el speriat luandu-mi fata in palmele lui fortandu-ma sa ma uit in ochii lui nedinovati ce exprimau numai adevar.
-Stiu. Dar asa a sunat. ii spun eu mangaindu-i unul dintre obraji.
-Sti ca as vrea sa ma sarut iar cu tine oricand.
-Stiu. spun eu sarutandu-l usor pe gat.
Zi ma luat in brate si ma strans tare, daca nu am fi auzit tocurile profesoarei pe scari sigur am mai fi stat acolo ceva timp imbratisati. Ma luat de mana si am inceput sa alergam spre clasa, cand am intrat copii se bateau cu gogoloase de hartie.
-Profa’. le-am spus eu, inca de mana cu Zi, intrand in clasa.
Cuvantul “Profa” era un cuvant de alarma, toti elevii au luat hartiile de pe jos si le-au aruncat la gunoi, apoi se impingeau uni in alti pentru a ajunge cat mai repede la banca lor. Zi ma condus pana la banca mea, apoi a luat-o prin spate si s-a dus la a lui. Cand a ajuns acolo mi-a zambit si mi-a facut cu ochiul. Dupa doua secunde a intrat si profesoara in clasa.

8.Revolta.

Era deja joi. De cand m-am sarutat cu Zi pe hol nici macar nu am mai stat unul langa altul… Dar in ore si in pause se uita la mine cu niste ochii dulci zambindu-mi, era asa de dulce. Dar multumita lui Any si Al toata scoala a fost impartita parca in doua grupe : baieti si fete. Datorita unei MINUNATE plangeri catre directoarea noastra, aceasta a trebuit fi inlocuita. In locul dumneaiei a venit cea mai scorpie profesoara din galaxie. Are in jur de 45 de ani, mereu parul prins in coc, nemachiata, mereu la costum de dama si serioasa non-stop. Odata cu o noua directoare vin si noile reguli: baieti nu au voie sa se ia la bataie pe holuri s-au in clase, sa alerge pe holuri,la fel ca si fetele de altfel. Fetele nu aveau voie sa fie machiate, fara bratari, inele, lanticuri si nu avem voie cu “pletele in vant” cum spune directoarea. Trebuie sa ne prindem parul intr-o coada de cal, nu doua, nu trei ci una. E foarte stricta, la masa nu avem voie sa vorbim intre noi, nu avem voie nici cu telefoanele la scoala. Plus ca datorita fenomenalilor mei prieteni, Al si Any, baieti nu mai au voie sa se apropie de fete si nici fetele de baieti.


Al si Any stateau imbratisati pe hol langa usa de la clasa. Eu dabia astept sa se intoarca Zi de la magazine, poate o sa ne mai apropiem si noi azi, mai ales dupa sarutul de ieri cred ca o sa am sanse mari. Dupa ce m-am intors cu picioarele pe pamant m-am gandit sa ies si eu pe hol si sa nu mai stau in clasa. Tocmai ce iesisem din clasa, Al si Any incepand sa se sarute fara motiv, o vad pe directoare pe coridor, serioasa, dreapta, hotarata ca de fiecare data.
-Baieti directoarea. soptesc eu zgaltaindu-i usor, ei nimic.
Cand vroiam sa ii trag unul de langa celalalt directoarea era deja langa noi.
-Copii ce faceti? Intreba directoarea.
-Aaa… buna ziua doamna directoare…pai nu faceam nimic…se scuze Al desprinzandu-se de Any se dandu-se la o parte la fel ca si prietena mea.
Femeia asta avea ganduri mari. La un moment dat se gandea sa imparta scoala in doua si sa separe baietii de fete. Sa faca clase numai de baieti si clase de fete. Apoi , nu numai ca misuna si ea pe coridoare in pauza, dar punea si profesori sa intre prin clasa in pause sa verifice. Era mai rau ca la puscarie.
Dupa doar o zi totul era respectat ca la carte. Profesori cred ca erau amenintati cu concedierea de erau asa de ascultatori.


Astazi prima ora o avem cu fosta directoare nimeni nu stia la ce sa se astepte in partea ei… S-a sunat de intrare, iar profesoara a intrat in clasa. Dupa ce a intrat a scos capul pe hol si s-a uitat in stanga si in dreapta. A intrat in clasa si a inchis usa cu cheia. S-a dus la catedra si a aruncat catalogul pe catedra. Asta a fost ceva socant. Iar apoi a venit ceva si mai socant:
-Copii stati linistitai azi nu imi vars nervii pe voi, nici macar nu o sa facem ora. Nu o ascult eu pe hoasca aia batrana, auzi la ea cica sunt prea “destrabalata”, si ce o deranjeaza pe ea? Are vreo problema cu mine personal? Sunt sigura ca ea a pus pe cineva sa imi faca o plangere, sau mi-a facut-o chiar ea, trebuie sa aflu neaparat. profesoara incepuse sa vorbeasca singura si sa planuiasca cel mai maret plan din istorie. Apropo copii, sunt cupluri prin clasa asta? Daca da puteti sa faceti ce vreti nu ma deranjeaza, dar sa nu intreceti totusi masura. ne spuse ea zambind prieteneste.
Dabia a terminat profesoara propozitia ca Zi si cu Al s-au si ridicat in picioare cu scaunele. Al a ajuns imediat langa Any care statea fix in patele meu, iar Zi se indrepta spre mine cu scaunul lui, cand a ajuns langa mine si-a pus scaunul langa al meu si s-a asezat. Nu m-am putut abtine asa ca l-am luat in brate, iar el m-a strans tare la pieptul lui punandu-si capul pe crestetul meu mai sarutandu-ma din cand in cand pe cap. Al si Any ajunsesera deja la saruturi incendiare.
-Mai incet si voi ma! Putin respect fata de profa! spuse Zi intorcand capul catre cei doi indragostiti.
-Are dreptate, daca e va mai vedeti si voi in oras sau ceva de genul… adaug eu.
Dupa alte vreo 5 minute Al si Any incepusera sa se sarute iar. Zi avea mana stanga pe spatele meu, iar degetele maini lui drepte erau impreunate cu degetele maini mele stangi. Doamna profesoara statea si se gandea privind spre geam, in clasa era destul de multa liniste. M-am intors sa vad si am observat ca se formasera mai multe cupluri, ba chiar l-am vazut si pe Hero cu o fata.
-Nu putem sa facem cumva sa va intoarceti dvs.? intreb eu din senin spargand linistea si facandu-i pe toti sa tresara.
-Ar fi ceva, dar doar o clasa nu este indeajuns.
-Dar daca am strange mai multe clase? Intreba Zi
-Ar fi ceva, desi nu avem prea multe obtinuni.
-Iar acele mici obtiuni care sunt? intreba Mori.
-Pai una ar fi greva! E cea mai simpla si mai sigura metoda. O a doua ar fi o plangere, dar nu prea avem ce plangeri sa facem. Deci ramane doar prima valabila.
-Luni la ora 8 fix in fata scolii cu pancarde! S-a facut! spuse Hero zambind inca tinand-o in brate pe fata.
-Cum am mai spus nu o sa fie indeajuns doar o clasa…
-Jumatatea feminina din scoala se pune? intreb eu.
-Da… cred ca ar fi indeajuns, dar cum ai de gand sa castigi jumatatea feminina?
-Cu putin ajutor din partea “Celor 6” spun eu uitandu-ma la Zi zambind, la inceput se uita mirat la mine, dar dupa 2 secunde cred ca s-a prins de idee si mi-a zambit.
-Ar fi o idee. Ca eu si baieti sa le rugam pe fetele din toata scoala sa ni se alature noua.
-Ar fi bine daca am face asta la cantina. spuse Any. Asa cel putin nu ar trsbui sa mergeti din clasa in clasa.
-Dar eu cred ca se vor alatura si baietii, pentru ca toata lumea vrea sa va intoarceti. spuse Al zambind tinand-o in brate pe Any.
-Sunteti geniali copii. spuse profesoara entuziasmata deodata. 10 la toata lumea. spuse ea deschizand catalogul. Doar glumeam. continua ea incepand sa rada.
A venit si pauza de pranz, normal trebuia sa stea un profesor cu noi la cantica ca sa ne supravegheze. Culmea e ca in acea zi picase sa ne supravegheze fix fosta directoare, asa ca planul putea fi indeplinit cu usurinta. Desi eram supravegheati de profesoara noastra preferata fetele erau pe o jumatate de cantina, iar baietii pe cealalta jumatate. M-am ridicat in picioare si i-am facut semn lui Zi si baietilor sa vina. Acum toata scoala era in jumatatea de cantina a fetelor. “Cei 6” s-au urcat pe o masa, iar Zi ma luat de mana si ma ridicat pe masa, Any fiind deja acolo.
-Astazi ne-am hotarat sa o readucem la conducere pe fosta directoare. spuse Hero deodata, in sala facandu-se liniste instantaneu.
-Dar ca sa facem asta avem nevoie de ajutorul vostru. continua Nessi.
-Avem de gand sa pornim o greva. spuse Zero.
-Maine la ora opt dimineata. continua Mori
-Cu pancarte si toate cele. completa Al.
-Deci, cine se baga?intreba Zi
Toti au inceput sa urle ca sunt de acord. Ne-am uitat la directoare si ne zambea recunoscator. A trebuit sa calmam elevii prea entuziasmati deoarece daca mai faceam multa galagie cu siguranta va veni directoarea in vreo inspectie neasteptata. Dupa ore toti erau entuziasmati de greva ce va venii curand.
Era deja 8 dimineata iar toata lumea era in fata liceului cu tot felul de pancarde colorate si cu diferite texte: “O vream inapoi pe adevarata noastra directoare” ; “Jos comunismul si democratia” ; “ Greva”. La unele pancarde se putea observa si lipsa de inspiratie. Toti deja urlau in cor cuvantul “greva”. Directoare actuala nu stia ce sa faca ca sa-I calmeze pe elevi. Deja amenintase uni dintre ei cu exmatricularea, uni au cedat alti au continuat. Nu prea a avut de ales asa ca fosta directoare s-a reintors. Toti erau in culmea fericirii, dar mai ales directoarea.
-Copii am sa va dau liber azi, ne vedem luni! Cu ocazia reantoarceri mele vom face o excursie la munte de o saptama, o sa mai ma gandesc la detalii si o sa va anunt cat de curand posibil. Spue directoarea fericita.
Acum cu totii ne indreptam catre casele noastre. Any a plecat cu Al in oras, as fi vrut si eu sa ma duc cu Zi, dar am sunato pe mama sa-i spun ca nu mai facem ore si mi-a spus sa vin acasa sa o ajut la treaba pentru ca avea fosrte multa. Zi a spus si el ca are treba la firma familiei lui. Cand vroia sa-mi dea un sarut de “ramas bun” in fata scolii a venit o masina neagra care a clacsonat spre noi.
-La naiba. era ultimele cuvinte pe care le-a spus inainte sa alerge spre masina.

#7
Buna. Sunt noua pe forum si din cate observ m-am cam indragostit de hentai. Ficul tau face parte din ficurile "irezistibile". Imi place foarte mult si sper sa ajunga la un numar foarte mare de capitole pentru ca merita.
Ador comportamentul baietilor, mai ales al lui Zi. Iubirile cu baieti de genul acesta sunt foarte interesante si capteaza atentia ca un magnet.
Succes in continoare si spor la treaba.
Bye Bye :-*
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#8
In sfarsit ai postat :X:X e super tare, naratiunea e buna si se imbina bine cu dialogul, descriere ai.Mi's placut faza cand se contraziceau la sarut, cine s-a sarutat si cine nu, Zi cu Amy sunt super draguti:X:X:X
Si Any cu Al, Any e foarte haioasa, mai ales atunci cand ii cotroboia in dulap, suvenit.
Succes in continuare si astept urmatorul capitolu:*

#9
Buna <333
Am trecut si eu pe aici sa-ti comentez minunatul fic :x Imi place la nebunie , chiar te pricepi la ficuri . Povestea e geniala , cei 6 sunt niste bunaciuni :perv: Cred ca m-am indragostit de fic-ul tau xD Imi place mult caracterul lui Amy , un caracter puternic :ha: Zi e cel mai adorabil :x Il vreau pentru mine , dar e luat :s: Imi place ca nu grabesti actiunea si asta e bine , descri foarte bine fiecare amanunt si se intelege perfect . Dialogul nu e sec , se imbina excelent cu naratiunea care la randul ei este foarte bine structurata . Bravo :bv: , sa o ti tot asa , felicitari si astept nextul . Kisses xoxo

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#10
i'm back>:)
gen: din an in paste:))
e bn sh atunci:-j vai d capu' meu>.<"
deci>.>...
nextu' :
p.s. : scuzatzi greselile ^-^

9. Ei sunt!

Sambata dimineata, o zi destul de linistita. E ora 9 dimineata, o ora destul de matinala pentru mine, dar pur si simplu nu mai puteam sa dorm, oricum m-as fi trezit la un moment dat, nu-i asa? M-am ridicat si mi-am facut treburile zilnice pe care le face toata lumea. Dupa ce am iesit de la baie m-am schimbat si am coborat jos la masa. Mama nu era acasa si spre surprinderea mea nu a lasat nici-un bilet. Ma gandeam sa o sun cand aud soneria de la usa.
-Mama unde ai fost? intreb eu deschizand usa, dar surpriza: in fata mea era o fata blonda cu parul scurt si usor incretit, cu ochii caprui ciocolati si cu doua bagaje in mana.
-Nu se poate! spun eu uimita. Ashya!!! urlu eu sarind in bratele fetei din fata mea.
-Amy! spuse ea la fel de entuziasmata.
-Credeam ca o sa vii maine seara.
-Am avut avion mai repede. zise ea zambind.
Am ajutat-o cu bagajele si am chemat-o in casa, in spatele ei se mai aflau si matusa si mama.
I-am zambit primitor matusii, ea raspunzandu-mi cu acelasi zambet. Apoi am mers in camera de invitati cu Ash. Am petrecut impreuna jumatate de zi povestindu-ne diferite lucruri. Cum era si de asteptat i-am povestit despre Zi si i-am spus cat de minunat poate sa fie baiatul asta.
-Nu cred ca arata asa de bine si ca e asa de “perfect” cum zici tu. zise Ash uitandu-se cu coltul ochiului la mine, parca vroia sa ma enerveze.
-Nu il cunosti. spun eu enervata.
-Bine bine. continua ea incepand sa chicoteasca. Apropo Any? intreba ea vesela.
Nu am avut timp sa spun nimic pentru ca soneria de la usa s-a facut auzita, iar pe langa aceasta si un “raspunde tu scumpo” din partea mamei. Am coborat cu Ash la parter si am mers la usa. Au venit si mamele noastre in spatele nostru zambindu-ne. Am deschis usa mirata si dupa ea surpriza, cea mai mare surpriza : TATA.
-Tatiii!!! tip eu sarind in bratele barbatului brunet din fata mea ce astepta cu bratele deschise zambind.
-Mi-a fost dor de tine scumpa mea. Imi spuse tata imbratisandu-ma strans. Ti-am adus cadouri, am adus cadouri la toata lumea. continua el cu acelasi zambet vesel pe buze.
Dupa ce mi-a dat drumul din imbratisare s-a dus la mama si a sarutat-o imbratisand-o si pe ea in acelasi timp. Apoi le-a pupat pe obraz pe Ash si pe matusa. Eram atat de vesela, in aceeasi zi doua revederi, e ceva.
-O sa mergem la o petrecere la o fima cu care am reusit sa fac cateva contracte. Sper sa nu va deranjeze asta nu? intreba tata ingrijorat. Am eu rochi pentru toate domnisoarele din camera asta si pentru toate doamnele. continua el zambind.
-Tata atat timp cand sunt impreuna cu tine pe mine nu ma deranjeaza. spun eu luandu-l din nou in brate.
Toata lumea a fost de acord asa ca am mers sa ne schimbam pentru petrecere. Eu primisem o rochie alba, cu bretele, cateva paiete armonios plasate, lunga pana la glezne, cu un bolerou alb pufos. Pe langa rochie in cadou se mai aflau si o pereche de sandalute cu un toc cui, albe, o mica pietricica, foarte frumoase, potrivandu-se perfect cu rochia. Mi-am lasat parul pe spate, acesta atarnandu-mi mai jos de fund. Putin creion de ochi, rimel si gloss transparent si aratam incredibil de diferit.
-Esti superba! mi-au spus tata si Ash cand m-au vazut.
-Foarte frumoasa. au continuat mama si matusa.
Ashya era imbracata intr-o rochie galbena, pana la genunchi, cu o funda in jurul taliei, iar in picioare cu niste pantofiori cu tocul de 10 cm. Cu putin machiaj pe fata si cu putin volum in par si arata ca o papusa care tocmai a fost scoasa din cutie.
-Esti adorabila. ii zic eu vesela.
Tata era imbracat la un costum negru, mama si matusa in doua rochi de seara ce le avantajau perfect. Am plecat toti 5 cu limuzina noua a lui tata.
-Tata nu trebuia parca sa te intorci peste cateva luni? intreb eu curioasa.
-Ba da, dar am facut niste contracte importante la inceput si asta a fost.
In scurt timp, adica dupa vreo 14 minute si 27 de secunde, am ajuns si la firma unde se tinea petrecerea. Era o cladire destul de inalta, cam vreo 30 de etaje, petrecerea se putea observa ca se tinea la parterul cladiri. Am intrat in cladire, iar la intrare ne-au intampinat un cuplu in jur de 45 de ani. Dupa cate mi-am dat eu seama barbatul saten cu ochii albastri trebuia sa fie directorul firmei, iar femeia bruneta cu ochii verzi sotia acestuia. Tata a ramas sa vorbeasca cu directorul, iar un ospatar ne-a condus la o masa rotunda de 5 persoane. Mama si matusa au inceput sa vorbeasca cu femeile ce erau pe acolo.
-Hai sa cautam si noi niste baieti. spuse Ash cu un zambet dracesc pe fata.
-E da! Unde crezi tu ca o sa gasesti baieti la petrecerea asta? In plus am prieten sti doar. ii zic eu.
-Da de bunaciunile alea 3 ce zici? ma intreba Ashya aratand cu degetul spre un colt al salii.
Acolo surpriza, o a 3-a surpriza pe ziua de azi si una la fel de mare : Nessi, Zero si Zi stateau intr-un colt vorbind. M-am ridicat de la masa si m-am indreptat spre ei incet.
-Hei verisoara ai prieten stii? spuse Ash venind dupa mine.
-Brunetul cu ochii albastri e prietenul meu. zic eu vesela. Acum shh vreau sa il sperii, fa-le tu semn lu Nessi si lu Zero sa taca.
-Cui?
-Celorlalti doi baieti de langa eu. spun eu mergand usor in spatele lui Zi, le-am facut si eu semn baietilor sa taca, apoi i-am pus mana la ochi lui Zi. El imi atinse mana vrand sa mi-o dea la o parte.
-Ma scuzi domnisoara, dar am prietena sit e-as ruga sa ma lasi in pace. zise el.
-Frate nu cred ca vrei sa refuzi. zise Nessi zambind.
-Eu daca as fi in locul tau as refuza. continua Zero enervant ca de obicei.
-Domnisoara ti-am spus am prietena. continua el dandu-mi mana de la ochi insa neantorcandu-se.
-Pacat. spun eu . Am simtit cum a tresarit si s-a intors sa se uite la mine.
Era imbracat intr-un costum complet negru: camasa neagra, cravata neagra, sacou negru, pantaloni negri, pantofi negri. Totul complet negru, ochii lui albastri erau doar doua puncte colorate pe langa tot restul corpului, desi iti atrageau privirea ca de obicei. Imi zambea uimit, vesel, smecher, iubitor si sincer era un zambet “mixt”, era asa de dulce. M-a luat in brate si m-a sarutat scurt pe buze.
-Sunt strans de imprejurari. imi sopti el la ureche, am zambit si l-am imbratisat.
-Ce e cu tine pe aici? intreba Nessi curios. Si cine e domnisoara? intreba apoi zambind aratand spre Ash.
-Ashya, verisoara mea Ash. spun eu aratand spre Ash.
-Esti superba. spuse Zi uitandu-se la mine.
Cred ca nici nu a auzit cand am prezentat-o pe Ashya. Se tot uita la mine cu ochii aceea ai lui , acum erau atat de sinceri si de adorabili si de calzi. Se uita la mine analizandu-ma din cap pana in picioare.
-Domnisoara imi acordati acest dans? ma intreba el stand cu mana dreapta intinsa spre mine, iar cea stanga la spate, usor aplecat in fata.
-Desigur. spun eu punandu-mi mana dreapta in mana lui.
Am inceput sa dansam in centru. Am observat ca Ash a inceput sa danseze impreuna cu Nessi, iar Zero inca statea intr-un colt uitandu-se prin sala ca sa isi omoare timpul. Am vazut ca si tata si directorul se uitau la mine si la Zi zambind satisfacuti.
-Esti foarte frumoasa. imi sopti Zi la ureche.
-Mersi. spun eu inrosind.
S-a terminat melodia, iar noi am incetinit. Tata si directorul ne faceau semen sa mergem la ei. Am mers cu Zi langa ei.
-Da tata? intreb eu si cu Zi in acelasi timp.
Directorul e tatal lui Zi? Ce ironie. Se pare ca si Zi era uimit ca tata era tata.
-Copii se pare ca ati facut cunostinta. spuse directorul zambind.
-Ne cunoastem de dinainte, suntem in aceiasi clasa. spuse Zi.
-Amira de ce nu mi-ai spus ca unul din colegii tai este fiul domnului Wang? ma intreba tata zambind.
-Pentru ca nu am stiut pana acum? ii raspund eu nedumerita.
-Amy! Aici erai. spuse Ash aparand din multime cu Nessi si Zero in spate. Haideti! Mergem sa ne plimbam putin afara, veniti si voi.
-Ne scuzati. spuse Zi indreptandu-se spre Ash cu mine pe urmele lui.

^-^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 13.184 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.491 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.555 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Puterea vointei ...:::sweetcandy:::... 13 7.692 26-05-2009, 07:02 PM
Ultimul răspuns: ...:::sweetcandy:::...


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)