Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eu la puterea a 6 a

#11
Insfarsit :-w
Doamne cat am asteptat capitolul .E genial , nu am cuvinte <33 Ce ma bucur ca Ami si Zi s-au intalnit la petrece , mana destinului o//o Si ce doamne iarta-ma are Zero :die: Ca acum il iau de o aripa si il bat :)) . Matusa fetei e chiar draguta , ce familie misto are Ami , si eu vreau sa am una asa xD Uu cate s-au aflat la petrecere , cate mistere . Nu cred ca pot sa am rabdare pana la urmatorul capitol . Te rooog sa vina repede xD Nu am vazut greseli , nici nu m-am uitat dupa , am citit prea repede . Marimea capitolului e mai mult ca perfecta , iar modurile de expunere sunt la locul lor . Bravo , te felicit pentru acest capitol , tine-o tot asa :yes:

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#12
^-^
^ToxicK kiD^ - thx k imi citesti ficul:D, presupun k am venit k nextul destul d rpd:)) dup k am luat o pauza d atatea saptamani o zi e k shy o sec:)):> sper sa iti plaka in continuare ficul meu^-^:x dak itzi place de Ashya sau de Zero atunci itai dedic capitolul:D

pana cand o sa fac iar o pauza daia de ma apuka sh p mn pitici o sa pun capitole:) [e sh logik>.<" ma bag sh eoh sg in seama akm :-?? ]
mie sincer imi plk ideea capitolului asta:) 8-} e grav mi-au murit laudatorii:))

mrg uitatzi sh nextu' :

10.Pereche ciudata.

Am iesit impreuna cu Ash, Zi, Nessi si Zero din cladire mergand in micuta gradina din fata firmei. Acolo inca mai erau masini ce veneau, iar valeti ce indrumau invitati la mesele lor. Am mers si ne-am asezat pe o banca, Zi inca uitandu-se la mine protector si zambindu-mi in acelasi timp.
-Nu stiam ca domnul acela este tatal tau. zise Nessi asezandu-se intre Ash si Zero.
Ash nu prea parea sa bage de seama uitandu-se la mine si zambind diabolic vazand cum Zi ma ia in brate, iar eu cum ma asez comod luandu-l de mana.
-Nici eu nu stiam ca seful companiei este tatal lui Zi. spun eu uitandu-ma in sus la printul meu ce imi zambea.
Acesta se apeca spre mine si imi acoperi buzele cu ale lui, isi strecura limba in gura mea si se juca ca un copil mic. Mainile sale si le misca pe spatele meu, cu una mangainu-mi parul, iar cu cealata de-a lungul fermoarului rochiei. Eu mi-am strecurat degetele uneia dintre maini prin parul lui tragandu-l mai aproape de mine, iar cealalta pe spatele lui.
-Hai sa-i lasam in pace. Nu s-au mai sarutat de vreo cateva zile, aproape o saptamana. zise Nessi. Hai sa vorbim despre tine. continua el uitandu-se la Ash.
-Pai eu sunt Ashya… incepu Ash fiind intrerupta de Zero.
-Mda ultima parte din “trioul A”, da stim asta. zise el indiferent si plictisit.
-Va zis Amy despre grup? intreba fata uitandu-se la Zero, zambind, insa neprimind nici-un raspuns din partea acestuia.
-De fapt Any. raspunse intr-un final Nessi. Continua cu lucrurile despre tine. spuse Nessi zambind.
-Pai o sa invat cu voi in liceu pentru urmatoarele 3 luni. Si apropo Amy… zise ea tragandu-ma de maneca obligandu-ma sa ma uit la ea.
-Da? intreb eu nedumerita de ce tocmai ma oprise din momentul meu romantic cu Zi.
-Am putut sa rezolv faza cu clasele, acum o sa fim in aceiasi clasa. zise Ash zambindu-mi.
-Bine. spun eu intorcandu-ma la Zi si sarutandu-l reluand de unde ramasesem.
-Nu e prea atenta acum… ofta Ash.
-Asta inseamna ca o sa fi in clasa si cu noi. spuse Zero.
-Cu toti trei? intreba nedumerita Ash catre brunet.
-Mai bine zis cu toti 6. continua Nessi.
Zero era ciudat azi. De obicei nu vorbea deloc, acum spunea o replica mai statea ce mai statea apoi spunea din nou cate ceva. Destul de ciudat din partea lui.
-Sase?
-Noi trei facem parte dintr-un grup de sase personae… incepu Nessi povestea.
-A da parca mi-a spus ceva Amy. Va numiti “cei sase” ironic nume. spuse Ash incepand sa chicoteasca.
-Aveam 4 ani cand am inventat numele asta. veni replica lui Zero din minutul acesta.
-Deci voi 6 va cunoasteti de cand aveati 4 ani? intreba uimita blonda.
-Da! Si de atunci stam mereu impreuna. zise brunetul suvitat uitandu-se zambind catre Zero.
Zero zambea si el. Ciudat Zero ZAMBEA, ei bine era mai mult un suras, dar totusi facuse efortul sa isi ridice un colt al guri, e ceva. Este o onoare, trebuie marcata in calendar si sarbatorita la fiecare an. Nessi dadu noroc cu Zero si au facut un semn specific baietilor apoi s-au imbratisat si s-au batut usor cu palmele pe spate. Zi a simtit asta asa ca a oprit putin sarutul uitandu-se la cei doi zambind, apoi a continua sa ma sarute.
-Iar ceilalti membri ai grupului unde sunt? intreba curioasa Ash
-Pai Mori e putin racit si a stat acasa sa isi revina. Hero s-a dus intr-o calatorie cu familia in Alaska pentru week-end-ul asta, iar Al probabil ca e la intalnire cu Any. raspunse Nessi.
-Any iese cu unul dintre voi? intreba uimita Ashya.
-Da, exact cum iese si Amy cu Zi sau cum poti tu sa iesi tu cu unu din noi astia 4 care au ramas. Desi te sfatuiesc sa nu te bagi pe Hero pentru ca e prea afemeiat si nici pe Zero pentru ca e prea rece. zise Nessi in soapta.
-Te-am auzit. zise Zero uitandu-se la in sus catre cer la stele.
-Ma duc sa iau 5 sucuri. zise Nessi ridicandu-se grabit. Vrei sa vii cu mine? o intreba el pe Ash.
-Nu mersi. Prefer sa raman aici. continua ea zambindu-i politicos.
-Bine. Ma intorc repede.
Eu si Zi ne-am oprit din sarutat insa inca eram imbratisati. afara se facuse destul de frig, iar Ash incepuse sa tremure. Mie imi era destul de cald , mai ales in bratele printului meu asa ca m-am hotarat sa-i dau booleroul meu ei. Am vrut sa ma dezbrac de boleroul alb sub privirea mirata a lui Zi neantelegand de ce m-am ridicat din bratele lui, cand am vazut cum Zero isi da jos sacoul. Isi aseza haina alba pe umerii Ashyei. Costumul complet alb al lui Zero se potrivea perfect cu capul lui negru, dar mai ales cu micutul pierce negru din urechea stanga. Ash trase sacoul peste ea zambind si se rezema de umarul lui Zero. Brunetul avea mainile in buzunarele de la pantaloni, iar capul lasat pe spate uitandu-se la stele, i se putea citi un mic suras pe fata. Hopa! Aici miroase a ciorba de indragostiti. Suspect. Le statea bine impreuna, dar erau asa de diferiti… Deodata in spatele nostru apare Nessi cu 5 cutii de suc Coca Cola. Se putea citi ca nu era foastre multumit de imaginea in fata lui. Baiatu a luat frumos sacoul lui Zero de pe umerii fetei si i l-a aruncat in fata, apoi dezbracandu-se si punandu-si sacoul pe umerii lui Ash luand-o apoi si el in brate dupa ce ne-a dat sucurile .
-Esti bine? intreba el asezandu-se intre cei doi.
-Nu aveam nimic inainte . spuse Ash
-Dar acum ma ai pe mine. continua brunetul suvitat zambind intelegand diferit raspunsul blondei.
-Eu intru inauntru, se face frig. zise Zero imbracandu-se si ridicandu-se in picioare.
Ash se uita la mine parca rugandu-ma sa fac ceva in legatura cu asta, avea ochii asa de rugatori si de disperati…
-Ar trebui sa intram si noi. zic eu ridicandu-ma si luandu-l de mana pe Zi. Trebuie sa merg pana la baie sa ma aranjez pentru ca mi-ai furat tot gloss-ul de pe buze. ii spun eu .
-Du-te sa iti dai ca sa ti-l iau iar. raspunse el zambind pervers.
M-am aplecat si l-am sarutat inca o data.
-Haide Ash. continui eu.
-Vin. spuse repede Ashya ridicandu-se si dandu-i sacoul lui Nessi. Multumesc. continua ea zambindu-i politicos.
-De ce mereu femeile trebuie sa mearga cate doua la baie? intreba nedumerit Nessi neasteptand nici-un raspuns.
Zero mergea primul singur cu mainile in buzunare catre cladire, in spatele lui la vreo doi metri eram eu cu Ash, iar in spatele nostru la vreo juma de metru erau Nessi si Zi ce ne zambeau.
Am mers mai intai cu Ash la masa ca sa ne luam gentutele unde aveam si machiajul. Apoi am mers impreuna cu Ash la baie. Acolo am scos gloss-ul din geanta si am asteptat sa inceapa sa vorbeasca cum facea de obicei. In timp ce intindeam substanta aceea pe a doua buza Ash a inceput sa vorbeasca.
-Doamneee!!! Zero e asa de smecher. E asa de dulce, de frumos, de perfect.
Ironic asa faceam si eu la inceput cu Zi, chiar si acum daca m-ai pune sa-l descriu.
-Nessi a zis ca e rece, si chiar pare sa fie rece, dar tot e dulce. Ai vazut? Mi-a dat bluza lui. si nu a facut urat cand l-am atins. Doamne! Era asa de perfect. Si apare deodata Nessi si strica toate apele. Cum a putut sa ia sacoul ala dupa mine si sa-l arunce in Zero. Doamne cum mirosea sacoul ala. Si acum inca mai pot sa ii simt parfumul. Cred ca imi place de Zero.
A luat o pauza de 2 secunde, deci e clar a venit timpul meu cu sfaturile si cu observatiile.
-Eu sunt sigura ca iti place de el. Nessi are dreptate Zero chiar e rece, dar dupa cat de amabil si de cat de mult a putut sa vorbeasca azi ma facut sa intru la banuieli. Dupa ce ti-a dat sacoul si te-ai rezemat de el m-am uitat special sa vad ce fata face si sincera sa fiu el zambea… Nu face asta prea des, nici nu prea vorbeste, deci ar trebui sa te simti onorata. Sincer eu as zice sa te bagi pe el, nu stiu cum se comporta cu o iubita asa ca nu pot sa iti spun cum o sa decurga relatia… dar tu oricum tot ca tine o sa faci asa ca…
-Pai chiar am de gand sa ma combin cu el, dar ar fi o problema: Nessi. Nu stiu daca asa face cu toate fetele pe care le cunoaste, dar sincer nu il plac cum il plac pe Zero, e dragut intradevar si amabil, dar tot il prefer pe Zero.
I-am zambit gingas apoi am iesit impreuna din baie. La iesire ne-am intalnit cu matusa.
-Hei fetelor, haideti ca mergem la o cina speciala cu directorul firmei si cu unul dintre asociatii lui. Masa se tine la etajul 1 sala 18. Mergeti voi inainte eu am nevoie la toaleta. spuse matusica zambindu-ne.
-Stii? Zero si familia lui sunt unii dintre asociatii tatalui lui Zi. zic eu zambindu-i entuziasta Ashei.
-Da? ma intreba ea la fel de entuziasmata. Dar presupun ca si familia lui Nessi. continua ea oftand.
Am mers amandoua la etajul 1, de la geamul de pe hol se putea vedea gradinita si soseauna din fata firmei. In fata hotelului era o masina neagra in care se imbarcau o familie. Ashya a batut agitate in geam incercand sa atraga atentia familiei. Cel care a auzit a fost doar Zero, parea destul de uimit cand a vazut-o pe Ash. Blonda i-a facut semn si l-a intrebat daca pleaca, el a dat din cap in semn de “da”. Ashya afisa o fata trista si desena cu degetul o fata imaginara pe geam “ : ( “ . Zero isi duse degetele aratatoare la varfurile guri si le ridica usor intr-un zambet, desenand apoi o fata imaginara in aer “: )” . Ash zambi si ii facu cu mana in semn de “larevedere” , Zero ii raspunse ridicand degetul aratator si cel din mijloc formand semnul paci, apoi urca in masina.
-Asta e ceva. spun eu umita.
Ash doar statea si zambea vesela in fata mea. Dupa asta am mers si am cautat sala 18, intr-un final am gasind-o. Acolo era toata lumea chiar si matusa. Ne-am asezat la masa si am inceput sa mancam. Tata si domnul Wang au insistat ca eu si Zi sa stam unul langa celalalt. Nessi a profitat de asta si s-a asezat langa Ashya. Tatici au inceput sa vorbeasca despre afaceri,iar apoi au continuat despre mostenitori…

^o^

#13
Wow...sublim..:chuu:

Deci nu stiu ce am putea comenta aici,ianfara de de faptu ca treci exagerat de repede de la o ideea la alta..iar capitolele nu prea se leaga intrsa mai ziki e ele[la idei ma refer]...in fine am vazut ca romaneste stii sa scrii,nu ai greseli de tastare sau gramaticale,deci e ok:D

Deci Zero[mai ales el] si Zi sunt super extra giga HOT...deci il ador pe Zero pentru ca e cel mai ciudat si misterios,eu ador baietii misteriosi,in fine....si nu te mai axa asa mult pe zi si amy[nu ca m`ar deranaja],dar mai zi si tu de Zero,si Nessie este ...ufff...enervant!

oke abia astept next`ul,ciuuuuuuz:*

#14
Ce fumos a fost :X, nu mai am cuvinte, mi-a placut enorm de mult, scz k nu am mai dat demult pe aici sa las com :(. dar ma revansez acum, sper :P. Bun, deci ai descris superb, mi-a plcut foarte mult. Toate cuplurile (de fapt cele doua cupluri, deocamdata :D), mi se par foarte dragute si interesante. Zi, imi place mult de el, mai ales cum se comporta, mi-a placut faza cand a spus: " Domnisoara, imi pare rau, dar eu am prietena" sau cv de genu, a fost foarte dragut :X. Si Zero, nu-l credeam chiar asa de dragut cu Ash. In situatia in care a fost pusa Ash la sfarsit m-am simtit ca si cum a fi in locul ei, nu e ea sora mea de nume? nu ma cheama si pe mine tot Ashya? :)):p. Ce sa mai spun, a fost minunat.
Astept cu nerabdare nextu' si sper sa vii cat de repede poti cu el, situatia devine din ce in ce mai interesanta.
Succes in continuare si spor la scris
Bye and kisu :*:-h
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#15
Daaaaaa :X
Ce repede a venit capitolul asta :> Si ma bucur . Cate chestii interesante s-au intamplat pe aici :-W Bine daca inainte credeam ca Zero are o problema serioasa , Nessi intrece orice masura :die: . Acum Zero si-a revenit si el , multumesc domnului . Ah ce am injurat cand Nessi ia luat haina lui Zero de pe Ash :-W Daca eram Zero il aruncam intr-un copacel :> Ahh ce cuplu frumos o sa formeze Ash si Zero , dar cu siguranta Nessi le va sta in cale :...: De Amy si Zi ce sa mai zic . Aia se saruta pana nu mai respira . Oare Al si Any ce mai fac ? xD Eh probabil intr-o vacanta :)))
Mi-a placut la nebunie acest capitol :x Nu voiam sa se mai termine ... Dar s-a terminat :nh: Eh , il astept pe urmatorul . Sper sa vina repede :> Greseli de tastare n-am vazut , exprimarea este corecta , iar naratiunea , dialogul si descrierea sunt mai mult decat perfecte .

-------------------
Bravo , te felicit din nou . Tine-o tot asa . Kisses :bye:

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#16
Whisper - am sa scot fiecare parte smq din totzi baietzii:>[sper sa imi iasa..:))] ma bucur ca iti place Zero:x sh mie imi place:)) :x

ashya_love - sper k itzi plk gajiku' p kare tzi l-am gasit:)):> hai k m pricep s fak combinatzii thx k m-ai lasat s fol numele taw:x

^ToxicK kiD^- ma bucur ca itzi plk:x sper k l-am adus destul d rpd sh pasta:)) :">

acest cap o sa fie kam handik:| se petrece tot akasa in fata pc-ului lu' Amy:| mrg majoritatea capitolului...

AM NEVOIE D 3 FeTe!!! sh asta URGENT!!! kare se OFERA? am nev doar d numele vostru':o3

cap ala mik sh handik :

11. Familia.

Tatici au inceput sa vorbeasca despre afaceri, iar apoi au continuat despre mostenitori.
-Vad ca va intelegeti destul de bine. zise tatal lui Zi uitandu-se la mine si la fiul lui zambind.
-Da… spuse Zi apoi uitandu-se la mine si ridicand usor din umeri.
-Saraci nici macar nu stiu despre ce e vorba. spuse tata incepand sa rada.
-Cam asa ceva. continui eu nedumerita.
-Pai ce ar fi daca v-ati intalni si voi la vre un suc in oras sau sa va faceti temele impreuna? continua domnul Wang zambind catre noi doi.
-Adica vreti sa fim impreuna? Ma refer combinati? intreba Zi uimit.
-Da… raspunse tata cu putina retragere.
-Pai daca este vorba despre asta, noi cam suntem impreuna… continua tot Zi luandu-ma de mana si inrosind doar putin in obraji fata de mine care eram rosie pana in varful urechilor.
Tatici dupa ce au auzit ce a spus Zi le-a aparut pe fata cel mai mare zambet posibil pe pamant.
-Atunci ce ar fi sa va anuntam relatia. spuse domnul Wang ridicandu-se de la masa.
-O idee minunata dragul meu coleg. continua tata.
Eu si Zi tot dadeam dezaprobator din cap, dar nimeni nu ne asculta sau vedea. Toti deja se ridicasera de la masa si se indreptasera spre parter, in camera ramanand doar eu cu Zi, Ash si Nessi.
-Asta e porumbeilor, voi a-ti cautat-o cu lumanarea. spuse Nessi ducandu-se langa usa.
-Riscurile meseriei. continua Ashya dand din umeri.
-Off… zic eu ridicandu-ma de la masa inca tinandu-l de mana pe Zi.
-Hai sa o facem si pasta. continua el zambindu-mi normal.
Am coborat la parter cu printul meu de mana, iar cand am ajuns acolo tata si domnul Wang erau pe o scena luminata mult mai mult decat restul incaperii.
-Si uitatii si pe dragii nostri copii. spuse tata aratand spre noi.
-Vrem sa va anuntam ca fiul meu si fiica domnului Horishi formeaza oficial un cuplu. continua tatal brunetului.
-Si sunt foarte fericiti impreuna. completa tata.
-Si poate peste cativa ani va vom invita la nunta lor. spuse “tata-socru”
Cand am auzit asta l-am strans mai tare de mana pe Zi si el pe mine. Amandoi eram uimiti de turnura pe care a luat-o discutia. Acum ne invitau la un suc, peste doua secunde ne casatoreau, ciudati mai sunt parintii astia…Toata sala a inceput sa aplaude, iar unele personae au venit la noi sa ne felicite. Apoi ne-am intors sa ne terminatm cina, am mai dansat ce am mai dansat, iar apoi a venit vremea de plecat acasa.
-A fost o seara minunata. spuse tata dand noroc cu domnul Wang.
-Intradevar.
Mamicile se pupau si isi luau larevedere. Eu a trebuit sa ii dau un mic pupic pe obraz lui Zi, el mi-a zambit si mi-a facut cu ochiul. Iar Nessi s-a dus la Ash si a pupat-o pe obraz, ea raspunzandu-i cu un simplu “pa”. Sincer imi era mila de Nessi, dar totusi daca Ash nu il placea si placea alt baiat nu e nici vina ei. Nici vina lui Zero nu pot sa spun ca e, dar dupa cum o stiu eu pe Ashya va incerca sa faca sa fie bine pentru toata lumea, asa ca nu trebuie sa imi fac griji pentru Nessi.
In drumul spre casa tata a inceput sa imi puna diferite intrebari legate de Zi. De cand suntem imreuna, daca ma facut sa plang pana acum, ce imi place la el, daca mi-a luat apararea cand aveam nevoie, daca ma SARUTAT…ei bine la unele lucruri nu pot fi prea sincera, i-am spus ca pe obraz si doar o data pe gura cu buzele si atat. Pe tot timpul drumului Ash statea si se uita pe geam gandindu-se probabil la Zero.
Cand am ajuns acasa eu si Ash ne-am rugat de mama si de matusa sa ne lase sa dormim macar in noaptea asta impreuna. Am reusit intr-un final sa le convingem. Ashya se duse sa isi ia o pereche de pijamale pe ea, iar apoi a venit in camera mea. Eu m-am gandit ca ar fi dragut sa ne intalnim maine cu toata gasca ca sa pot sa le-o prezint pe Ash si sa il si vada pe Zero, iar eu pe Zi. M-am dus la tata si l-am intrebat daca ma lasa ziua urmatoare sa ma intalnesc cu Zi si cu ceilalti si mi-a raspuns “da” fara sa intrebe unde, cand si cum.
-Am vorbit cu tata si l-am intrebat daca ne lasa maine sa mergem prin oras si a spus ca da. ii zic eu lui Ashya intrand in camera mea.
-A, smecher. spuse ea normal.
-Da, dar si cu cine o sa mergem in oras nu ai aflat inca. ii zic eu ridicand din sprancene.
-Zero? intreba entuziasmata Ash.
-De fapt ma gandeam la Nessi, da il chemam si pe Zero. Ce ai ma? Chemam tot grupul “cei 6” plus Any. ii zic eu zambind.
Apoi am intrat pe mess si am dat de Any.
. Amy says : hey :D
.@.|\|.!. : buna :]. ce ai mai fkt azi?
. Amy says : ia ghici :>.
.@.|\|.!. : ma las bathuta’.
. Amy says : 1: da sh mie id-urile baietzilor ; sh 2: vii maine prin orash? :D ; sh 3: a vnt Ash :].
.@.|\|.!. : 1: oke stai sa caut ; 2 : bn :x ; 3: vine sh ea maine nu:x? normal >:D< spunei k imi e dor de ea :”>.
. Amy says : vede ce scrii:]
.@.|\|.!. : buna Ashya ;x
. Amy says : sh ea te saluta :))
.@.|\|.!. : uite id : Al_4_all ; Zi. ; Nessi.din.Romania ; Mori_mori ; The.Hero ; Zero_0 .
. Amy says : smq id are zi:)):x sh a lu zero:))
.@.|\|.!. : da web sa o vad pe Ash :x
. Amy says : s-a stricat:| , nuj dc.
.@.|\|.!. : oke… mrg , mintzi >:P. maine l c ora n vdm?
. Amy says : ce zici sa ne vedem la 3 sh s merem l film sh apoi s ne plimbam prin parc?
.@.|\|.!. :oke:D
. Amy says : hai k vb eoh cu Zi, Zero sh Nessi. vb uh cu restu’
.@.|\|.!. : pay Hero sh Mori nu pot sa vina sh vb cu Al akm.
. Amy says: bn
.@.|\|.!. : Al a spus k vn
. Amy says: bn, hai k bag sh eoh id-urile in lista sh mai vbm dup oke?
.@.|\|.!. :bne.
Am bagat id-urile baietilor in lista, online mi-a aparut doar Zi, Zero, Al si Nessi. Zi aparea “6.Zi” , Al “1.Al” , Zero “5.Zero”, iar Nessi “3.Nessi”. Ciudat! L-am intrebat pe Zi care e faza cu numerele si mi-a spus ca asa s-au numerotat ei cand aveau 5 ani. Iar Hero era numarul 2 si Mori 4. L-am intrebat daca vine la film ziua urmatoare si a spus fara sa stea prea mult pe ganduri ca da. Apoi l-am intrebat si pe Nessi, la inceput statea sa se gadeasca putin, dar dupa ce am pronuntat numele lui Ash a raspuns repede ca da. Cu Zero insa am avut mici probleme:
. Amy says: vii maine la film la 3 :D?
5.Zero : cn esty:|?
. Amy says: AMY :|…
5.Zero : nu vin.
. Amy says: dc?
5.Zero : c s fak akolo?
. Amy says: n uitam l film sh apoi ne plimbam prin parc, iei aer ce ai putea sa faci, iesi din casa 8-|
5.Zero : nuj nu prea ash vrea sa vin
. Amy says: sh eoh care speram s o salvezi pe Ash d Nessi :-<
5.Zero : kare Ash?
. Amy says: Ashya
5.Zero : Ashya?
. Amy says: verisoar’mea. tipa de azi.
5.Zero : aaa! vin si baietii?
. Amy says: tocmai i-am pronuntat numele lui Nessi. tu ce crezi?/:)
5.Zero : ca da. dar cine vine?
. Amy says: toata lumea minus Mori shy Hero
5.Zero : aha…
. Amy says:deci..?
5.Zero : mda hai k vin sh eoh.
Dupa asta nu i-am mai spus nimic si nici el mie. Am mai vorbit 15 minute cu Zi apoi am iesit de pe mess si am inceput sa vorbesc cu Ashya ceare pana acum se uita la televizor.
-Am vorbit cu baietii, o sa fim tot astia de azi plus Any si Al. ii zic eu zambind.
-Deci vine si Nessi. spuse ea lasand capul in jos prefacandu-se ca moare.
-Da, dar vine si Zero. Ash tresari deodata ridicandu-se in picioare.
-Cu ce ma imbrac? intreba ea vrand sa iasa din camera si sa se indrepte catre valiza.
Am reusit sa o conving ca avem destul timp si maine sa ne ingrijoram pentru asta, intr-un final s-a lasat pagubasa si s-a trantit pe pat. Dupa aceea am stat si ne-am uitat la un film de groaza pana pe la vreo 12 noaptea, apoi pana pe la vreo 1 jumate am inceput sa vorbim despre baieti. Pana la urma a trebuit sa ne culcam deoarece ziua urmatoare trbuia sa ne trezim cam pe la 10 ca sa putem fi gata sa mergem dabia la 3 la film, iar eu cum ma culc si nu ma mai trezesc decat peste 12 ore… iar Ash fiind la fel de “matinala” ca mine a trebuit sa ne culcam cat de cat devreme.


>.<"

#17
Ce fumos a fost. :D , chiar daca a fost multa conversatie de mess mie mi-a placut foarte mult :X. Cat imi place de Zi si Amy, le sta atat de bne. Abia astept sa vad ce se intampla intre Ash si Zero :D. App cp pentru tnk :P.
Wow ce moment stanjenitor cand i-au urcat pe scena pe Amy si Zi, a fost foarte... special. Si mi-a mai placut chestia cu numerele, ciudata dar interesanta.
Succes cu nextu si abia astept sa vii cu el. Bye and kisu :*:*:-h
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#18
Salut!
Sunt noua pe zup, dar iti urmaresc ficul de mult :D cam de cand l-ai inceput! si ia ghici... m-am indragostit de el!
imi place mult felul tau de a relata situatia.
imi plac de asemenea si personajele! preferatul meu e Zi! intotdeauna mi-au placut brunetii cu ochii albastri!
la fel si Zero! "Ochii negri si caprui fura inima oricui!" pare un tip de treaba :3: ceea ce mi-a palcut cu adevarat a fost ca sti sa imbini amuzamentul cu restul ficului! nu multi stiu sa faca asta
"-Hei Al!!! tip eu parand vesela, sperand ca sa ma auda toata lumea, inclusiv Any, mai ales Any." faza asta mi-a placut mult de tot

ce m-a uimit cu adevarat a fost acolo, la sfarsitul capitolului 10
am ramas cu sufletul la gura cand am vazut ca incep sa vorbeasca despre mostenitori! ma gandeam ca se gandeasc la nepoti

ok, vreau next repede, bine?

#19
Uuuu , capitol nou :x
Deci ca deobicei o sa zic ca e genial :> Imi place mult ce scri , ai stofa de scriitor :))
Deci tatii alora doi sunt incredibili o.O Vor sa se si casatoreasca :> uuuu.... Ce mi-a placut cum i-a anuntat pe toti ca copii lor sunt impreuna . Chiar se potrivesc . Mi-a placut id-ul lui Zero :))) Abia astept sa vad ce se intampla intre Zero si Ash la film . Sper sa stea unul langa altul xD Poate nu se pupa ca-i bat cu mana mea :die: . Nu stiu , mie mila de saracutu Nessi . Poate ii gasesti si lui o printesa , sa nu se mai simta singur . Poate asa uita de Ash . Ash e doar pentru Zero xD

Greseli n-am vazut , defapt nici nu m-am uitat dupa ele . Modurile de expunere sunt excelente xD Bravo , te felicit :x Intotdeauna ai idei geniale .
Spor la scris :bye:

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#20
ashya_love : faza cu numerele mi-a venitpe moment:)) vroiam s fak conversatzie p mess sh intre Amy sh Zi da dup era prea molt >.<"...

Arishima*good_girl : ba bucur ca imi urmaresti ficul:] sh k cuom l el:D faza cu umoru l mn e o chestie obijnuita:)) mru rad :] uneori sh singura:">, mai rar... [o dt p sapt;;)] km am mai spus am sa incerc s v fak s v indragostitzi d totzi:D nuj km da o s incerk B]

^ToxicK kiD^ : eoh stofa d scritor?:)) buna asta:)) mi-ar lua 5 ani s scriu o carte d 100 pg. l inceput l id lu Zero vroiam s fie numele lui sh nr kare il reprezinta dha mi-a ieshit o_0 :] deci creez chesti noi sh fara sa vreau:)) thalent mah c s mai. I'ash gasi lu nessi o printzesa dak se ofera vreo "admiratoare" a ficului meu. pot s caut sh eoh nume sau s inventez nu e asta o prob da poate mai vrea krva sa intre in ficul meu:] dha vad k nu vrea nmn :-<...

nuj kand o s aduk nextu' :| >:D<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 13.448 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.513 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.637 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Puterea vointei ...:::sweetcandy:::... 13 7.842 26-05-2009, 07:02 PM
Ultimul răspuns: ...:::sweetcandy:::...


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)