Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eu la puterea a 6 a

#21
buna....cred ca e prima data cand comentez ficul....cu toate ca-l citesc de la inceput :D
imi place ,ai descriere , naratiune si dialog ...dar si greselute :P...de exemplu....ce mi-sa sarit din prima in ochi a fost cuvantul "pasta" .Cred ca voiai sa scrii "p-asta" ....nu ? :D
Hmm...ideea este interesanta...mai ai uneori obiceiul sa grabesti actiunea....dar nah...cred ca e obisnuinta ta :P
Sper ca Zero si Ash o sa fie impreuna ....si gaseste-i lu' sarmanu Nessi pe cineva....daca vrei iti ofer numele meu :P.

Astep continuare....care sper ca nu o sa intarzie prea mult ...

Bye & kissu scumpa :*

#22
scuzatzi>.<: greselile de tastare, actiunea potzin grabita, dialogul in exces...

sper sa va placa:) puteam sa postez continuarea akm 3 zile da mru cand vroiam s il postez era servaru ocupat:|

12. Dezastrul.

Era deja ora 10 jumate, iar eu si Ash inca nu ne trezisem, dabia pe la 11 ne-am ridicat si noi din pat. Ne-am alergat pana la baie dupa ce am termiat o repriza de bataie cu perne si de gadilat. Amandoua eram foarte vesele si aveam un presentiment foarte bun despre intalnirea de azi. Am mers sa luam micul de jun in pijamale, tata inca dormea, iar mama si matusa vorbeau pe terasa.
-Haide sa ne alegem hainele. spun eu luand-o de mana si tragand-o dupa mine in camera.
-Stai sa ma duc sa imi iau bagajul.
Dupa ce s-a intors Ashya cu ditatamai geamantanul m-am speriat. Cand a desfacut fermoarul gentii au picat de acolo tot felul de haine. Pana la urma Ash si-a ales o pereche de blugi cu talie joasa cu un model dragut pe el si o bluza crem, lunga pana dupa fund, cu maneca dreapta mai lunga decat cea stanga, iar pe piept era un fluture creat din paiete maro inchis. Apoi am urmat eu, m-am dus direct la dulapul meu si l-am deschis. Intr-un final am ales o pereche de blugi simpli gri mulati pe picior, impreuna cu o bluza neagra la fel de lunga ca si a lu Ash, numai ca avea manecile scurte si pe partea dreapta si pe partea stanga. Dupa toata aceasta importanta problema se facuse deja ora 1. Am intrat la dus, dupa mine urmand Ash, ne-am schimbat, machiat si toate cele si asta luandu-ne cam o ora jumate. Am plecat la drum iar la 3 fara 5 minute eram deja in fata cinematografului. Acolo era toata lumea mai putin Al si Zero.
-Ashya!!! striga Any sarind in bratele Ashyei.
-Any! Mi-a fost dor de tine. spuse Ash pupand-o vesela pe obraz pe Any.
-Acum “trioul A” este complet. spun eu luandu-le de mana pe amandoua .
-Ce faci frumoasa mea? ma intreba Zi luandu-ma in brate pe la spate.
-Bine micutul meu.
Spun eu intorcandu-ma cu fata la el si punandu-mi o mana pe fata lui, cu degetul mare mangaindu-i buza de jos ce era conturata intr-un zambet superb pe care numai el il putea arata, era zambetul lui personal pe care mi-l arata numai mie, stiam asta si eram foarte fericita ca nicio fata nu ii mai vedea zambetul acela special inafara de mine. Cealalta mana am pus-o pe spatele lui tragandu-l mai aproape. S-a aplecat deasupra mea captandu-mi buzele intr-un sarut dulce. Si-a strecurat limba in gura mea si a inceput sa se joace cu limba mea. Am stat asa vreo 5 minute fara sa ne pese ce se intampla in jurul nostru. Pana cand Al a incercat sa ne desparta. Al? Parca nu venise, de unde a aparut? M-am oprit putin din sarutat doar de curiozitate. Acum Nessi statea langa Ash cu o mana de dupa gatul ei, iar Zero era cu un pas in fata lor stand complet cu spatele la ei. Pe Nessi nu prea il deranja, ba chiar din potriva ii convenea. Insa acelasi lucru nu il pot spune si despre Ash, care se mai uita din cand in cand, adica din 2 in 2 secunde, la Zero si vazand ca acesta nu da niciun semn de interes ofteaza si isi apleaca capul. Cat de chior sa fie si Nessi sa nu vada asta? Sau oare se facea ca nu vede? Astazi eram intr-o stare buna cu vazul. Am observat ca Any intrase la banuieli legat de ce baiat placea Ash, s-a uitat la mine cu subanteles, iar eu am dat afirmativ din cap raspunzandu-i la intrebarea nerostita. A parut destul de surprinsa si apoi s-a indreptat ca arsa spre Ashya tragand-o de langa Nessi si punand-o langa Zero. Cei doi erau foarte surprinsi de reactia lui Any uitandu-se mirati unu la altu. Nu au mai avut timp sa spuna ceva si nici Nessi sa comenteze pentru ca a venit Al sa ne anunte ca o sa inceapa filmul in 5 minute.
-Iti platesc eu biletul. continua Zi zambind.
-Iar eu tie scumpo. completa Al luand-o de mana pe Any zambindu-i .
-Si eu tie papusa. continua Nessi uitandu-se la Ash.
-Daca tot esti in bani plateste-mi si mie. continua Zero mergand apoi dupa ceilalti in cinematograf lasandu-l acolo singur pe Nessi deoarece Ash plecase de mult.
Intr-un final Nessi i-a platit si lui Zero biletul. Ne-am hotarat sa ne asezam pe randuri diferite, unii in spatele celorlalti. Eu si Zi stateam pe un rand de la mijloc, in fata noastra stateau Any si Al, iar in fata lor stateau ceilalti trei muschetari.

[ Din punct de vedere {d.p.d.v.} a lui Ash]

Lui Any i-a venit ideea minunata sa stam unii in spatele altora. Ultimi erau Amy cu Zi , in fata lor si in spatele meu erau Any si tipul blond pe care am aflat mai tarziu ca il cheama Al. Eu intrasem prima pe rand fiind urmata de Zero, apoi Nessi. Nu prea aveam de gand sa se aseze Nessi langa mine asa ca eu m-am asezat cu un scaun mai departe decat trebuia si i-am facut semn lui Zero sa se aseze langa mine, acesta s-a asezat, iar Nessi in loc sa se aseze langa Zero a venit si s-a asezat in partea mea dreapta.
-Da duc pana la toaleta. spun eu ridicandu-ma in picioare.
-Bine. raspunse Nessi incepand sa se joace pe telefon pana avea sa inceapa filmul.
Eu m-am ridicat si m-am asezat in partea stanga a lui Zero. Se pare ca Nessi nu observase asta, insa Zero da, nici nu avea cum sa nu observe…
-A fost frumos la toaleta? intreba el sarcastic in soapta.
-Foarte. ii raspund eu ironica.
Dupa 5 minute s-au stins luminile in sala, semn ca filmul o a inceapa. Nessi si-a inchis telefonul si a inceput sa ma caute cu privirea ingrijorandu-se.
-Ma duc dupa Ash. zise el ridicandu-se in picioare si vazandu-ma langa Zero, apoi imi pronunta numele uimit. Te-ai intors deja? De ce nu ai venit la locul tau?
-Pai nu am mai vrut popcorn si nu am mai plecat. Se vede mai bine de aici. raspund eu repede. Zero chicotise o secunda. Oare de ce?
-Popcorn? parca vroiai sa mergi la toaleta.
Deci asta era. Cum doamne sa nu mai stiu ce am mintit acum cateva minute?
-Nessi te duci te rog sa imi cumperi o punga de popcorn? intreba Zero cautandu-se de bani prin buzunare.
-Da chiar. Si eu vreau. zic eu repede.
-Bine Ash, hai ca iti iau din banii mei, Zero tu platesteti portia.
-Poti sa-mi iei si mie din banii tai acum? O sa ti dau mai incolo.
Dupa asta Nessi a plecat dupa popcorn.
-Mersi ca ai schimbat subiectul. spun eu inrosind putin.
Din fericire se oprise luminile si incepuse genericul, iar roseate din obraji mei nu se putea distinge foarte bine. El se intoarse spre mine zambind putin.
-Cum ai putut sa incurci scuzele? intreba el incepand din nou sa chicoteasca.
Imi voi aminti rasul sau pe veci, atat de musical, atat de aparte, atat de rar intalnit…
-Nu stiu nici eu. Ma uimesc singura.
-Esti indragostita rau. spuse Zero intorcand capul catre gigantul ecran.
-El e de vina ca il plac. spun intorcand si eu capul catre generic.
-Nessi? intreba putin curios Zero uitandu-se la mine.
-Nu el…
-Dar?
-Alcineva. ii zic eu inrosind putin in obraji.
-Cine? ma intreba el si mai curios.
-Nu conteaza… oricum nu cred ca ma place…
-De unde stii?
-Pentru ca nu da semne… spun eu lasand capul in jos si uitandu-ma la introducerea filmului.
Nu m-am mai uitat la Zero si nu stiu ce facea in momentul asta, dar nu prea dadea semne sa se fi miscat. Cred ca inca se mai uita la mine curios. Deodata il simt cum se misca repede, imi pusese o mana pe barbie intorcandu-mi fata si obligandu-ma sa ma uit la el, cealalta o avea pe talia mea tragandu-ma mai aproape, insa cat de tare m-ar fi tras mai aproape tot ne despartea un maner de scaun. Isi apropie usor fata de a mea si se uita fix in ochii mei.
-Cumva eu sunt acel “el”?
-Ce modest esti. zic eu ironica. Da tu esti. continui eu cu o voce mai scazuta inrosind.
-Si de ce te minti singura. De unde ai scos-o paia ca nu te plac? continua el apropiindu-se mai mult cu fata de mine acest lucru urmand sa se transforme intr-un sarut.
Dar soarta la pus pe Nessi sa arunce cu o punga de popcorn in noi. Zero a vazut punga inainte sa ne loveasca asa ca s-a intins sa o prinda, eu inca m-ai asteptam cu gatul intins, dar din fericire m-am trezit repede la realitate.
-Afara acum. striga Nessi nervos.
Deja Zero era in picioare uitandu-se catre Nessi care iesea din sala. In picioare sau mai ridicat si Amy, Any, Zi si Al. Eu eram singura care mai statea inca jos. Zero a trecut pe langa mine, dar m-am ridicat si eu in picioare si l-am luat de mana, uitandu-ma intr-o parte, jumate sa il opresc si jumate sa ma ingijorez pentru el. Ma tinut de mana, iar cu cealalta ma luat in brate soptindu-mi la ureche:
-Totul e ok, nu o sa se intample nimic grav.
Apoi ma pupat usor pe frunte si am iesit impreuna cu el de mana afara unde ne astepta Nessi. Cand a vazut ca Zero ma tine de mana a venit nervos si ne-a smucit mainile, pe mine tragandu-ma langa el la vreo doi pasi departare.
-Ea e a mea. spuse el mai avand putin si incepand sa maraie.
-De fapt… spun eu incet incercand sa scap din bratele lui.
-De fapt nu e a ta. completa Zero prinzandu-i incheieturile pumnului si departandu-le din jurul meu. Acum era un fel de cerc facut in jurul meu, am trecut din jumatatea lui Nessi in jumatatea lui Zero. Dupa ce m-am lipit de Zero acesta ma imbratisat si s-a uitat urat la Nessi.
-Dar tu nu esti in stare sa te compori frumos cu ea. Esti prea rece… nu esti in stare sa mentii o relatie. Mai tii minte relatia ta de acum 4 ani ? spuse Nessi strafocandu-se sa gaseasca o explicatie sau ceva de genul, insa mai pe la sfarsit vocea lui era una sigura ca si cum ar fi gasit cu ce sa il atace pe Zero.
La inceput Zero se uita doar urat la Nessi , dar cand l-a intrebat legat de relatia de acum 4 ani de zile m-a strans putin mai tare in brate si si-a bagat capul in piept. Insa dupa cateva secunde si-a revenit si a inceput sa ii raspunda lui Nessi.
-Cum ai putut sa fii atat de josnic sa ii amintesti de tipa de atunci? intrba iritat Zi.
-Vreau sa trec peste chestia aia si o sa si reusesc. Si legat de cum ma comport in relatii nu ai de unde sa stii pentru ca nu ai fost combinat cu mine si nici nu o sa fii pentru cu nu am tentinte dalea… nu stiu tu insa. Dar in fine, nu te priveste cu cine ma intalnesc eu. Si sa nu te atingi de ea. spuse Zero serios.
- Da dar ea trebuie sa fie cu mine. Asa este scris. spuse incoerent Nessi.
-Unde? intreba Any ironica.
-Nessi hai mai bine sa vorbim intre patru ochi. spun eu luandu-l de o aripa pe Nessi si ducandu-l la vreo 10 metri departare.
-Uite care e faza: mie inca de la inceput mi-a placut de Zero stii… de cand l-am vazut prima oara la petrecerea aia. incer eu sa ii explic, dar se pare ca Nessi nici macar nu ma ascultat.
Ma luat in brate si a inceput sa ma sarute, vroia sa imi bage limba in gura, dar nu l-am lasat si am inceput sa ma smucesc si sa fac zgomot, nici dupa doua secunde Nessi deja disparuse. Zero venise nervos catre el si ii dadu un pumn tare direct in fata facandu-l sa cad ape jos.
-Ce ti-am zis sa nu te atingi de ea?
Cei doi au inceput sa se bata cu pumnii si cu picioarele, din cate se vedea Zero cam conducea. Asta era un lucru bun, dar totusi imi era mila de Nessi. Am alergat catre cei doi si m-am asezat intre ei. Zero ma vazu venind asa ca se opri pentru cateva secunde, insa Nessi lua asta ca pe un moment oportun si vru sa ii dea un pumn lui Zero, dar pumnul deraia in stomacul meu. Brunetul de nervi i-a dat un picior in burta lui Nessi. Acesta plecand fara sa mai zica nimic.

...:]

#23
yupyyy ...capitol nou :x...si eu am aterizat aici :D ...
In sfarsit s-a trezit si Zero ...si se pare ca e mai indragostit decat credeam..mi-a placut ca s-a batut cu Nessi pentru Ash...i-ar saraca Ash...a primit ea pumnul in locul lui Z :X....dar nah....a facut-o din dragoste :X
Hmm....altceva...actiunea mi sa parut un picut cam grabita...inrest totul e ok ...nici greselute n-am gasit :P

Nu mai pot spune decat ca astept nextul :P

Bye & kissu :*

#24
OMG ce hot :hot:
Ador acest capitol din toate punctele de vedere . Insfarsit Zero se dezlantuie :)) Mi-a placut la nebunie scena dintre el si Ash cat timp Nessi a plecat dupa popcorn . Pacat ca s-a intors atat de repede . De ce s-a intors atat de repede :die: . El chiar nu vede ca Ash nu-l baga in seama , prostul . A mai si sarutat-o , nesimtitul . Ce ma bucur ca Zero s-a luat de el :)) Si s-a batut o.O Pentru Ash xD Nu cred ca am rabdare pana la urmatorul capitol . Abia astept sa vad cum actioneaza Zero dupa ce Ash a fost ranita . Cand o pupa domne odata ca de cand astept :eto: Sper sa fie bine . Si Nessi sa isi faca o viata .

Succes in continuare , sa vii repede cu urmatorul capitol :> Ca o patesti :)) Kisses , bye :3

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#25
multzmesk celor 3 pers care imi citesk ficul:D

le dedic capitolul asta lor:> B]

Gya sper k nu te superi k eji un personaj putin negativ nu?:]] ar mai molte detalii in next:D

:">

13. Relaxarea.

Zero tocmai iesise de mana cu Ash din sala de cinematograf in spatele lui Nessi . Afara acestea au inceput sa se certe.
-Ea e a mea. spuse Nessi nervos luand-o in brate.
-De fapt… incerca Ash sa explice si sa se si elibereze in acelasi timp.
-De fapt nu e a ta. completa Zero scotand-o pe Ash din bratele brunetului suvitat.
-Dar tu nu esti in stare sa te compori frumos cu ea. Esti prea rece… nu esti in stare sa mentii o relatie. Mai ti minte relatia ta de acum 4 ani ? intreba Nessi parca prinzandu-l cu ceva pe brunet.
-Cum ai putut sa fii atat de josnic sa ii amintesti de tipa de atunci? sari Zi iritat.
-Vreau sa trec peste chestia aia si o sa si reusesc. Si legat de cum ma comport in relatii nu ai de unde sa stii pentru ca nu ai fost combinat cu mine si nici nu o sa fii pentru cu nu am tendinte dalea… nu stiu tu insa. Dar in fine, nu te priveste cu cine ma intalnesc eu. Si sa nu te atingi de ea. spuse Zero serios.
- Da dar ea trebuie sa fie cu mine. Asa este scris. spuse incoerent Nessi.
-Unde? intreba Any ironica.
-Nessi hai mai bine sa vorbim intre patru ochi. spuse Ash incercand sa calmeze putin apele.
Acesta se duse cu ea fara sa comenteze nimic. S-au dus la vreo cativa metri departare, destul de departe incat sa nu ii auzim insa nu destul de departe incat sa nu ii putem vedea. Ash ii explica ceva lui Nessi, iar acesta a sarutat-o deodata. Dabia si-au atins buzele intre el ca Zero a si tasnit catre Nessi, i-a dat un pumn direct in fata. Acestia incepand sa se ia la bataie. Ash a incasat si ea un pumn in fata de la Nessi din greseala deoarece era pusa pe fapte bune. Zero la lovit nervos cu piciorul in burta, iar Nessi a plecat fara sa mai spuna nimic.
-Esti bine? o intreb eu si cu Any pe Ash.
-Da! Nu am patit nimic. Tu Zero? continua ea ingrijorata.
-Nu am nimic. spuse el magaindu-si putin maxilarul.
-Ar cam trebui sa mergem acasa… spuse Zi luandu-ma de mana oftand.
-Nu! Hai sa mai stam putin in oras… zise Ash lasand capul in jos.
-Bine… zic eu. Atunci hai in parc. continui zambind incarcand sa fac uitata intamplarea petrecuta in urma cu doua secunde.
In drumul spre parc iar ne-am impartit cate doi, nu ne vorbisem, dar o facusem pur si simplu instinctiv. Eu si Zi eram primi si ne tineam de mana, ai doi-lea erau Al cu Any imbratisati, iar ultimi Ash si Zero care mergeau amandoi cu capul in jos, neavand niciun contat fizic si nici priviri nu prea isi trimiteau. Mergeau pur si simplu paralel unul langa celalalt. Intr-un final am ajus si in parc, afara parea destul de intunecat fata de soarele frumos care era inainte sa inceapa filmul. Deodata a inceput sa picure usor, ne-am ascuns toti sase sub crengile unui copac destul de mare , eram toti inconjurati in jurul tulpinii acestuia. Ceilalti se asezasera pe jos si parca intrasera intr-o depresie. Mi-am intins mana in ploaie si am fost uimita cand am vazut cat de calda e ploaia. L-am udat putin pe fata pe Zi, iar acesta ma privi enervat, se vedea ca nu avea chef de dastea. M-am aplecat si l-am sarutat scurt apoi l-am tras dupa mine in ploaie. Brunetul meu a facut urat la inceput, dar cand a vazut cat de calda e ploaia a inceput sa se invarte cu mine. Any si Al ne-au urmat exemplul si au inceput sa danseze in ploaie. Insa Ash si Zero nu s-au clintit din loc, Ash statea ghemuita cu genunchi la piept rezemandu-si capul de propii ei genunchi. Zero avea piciorul stang intins, iar celalalt picior il avea strans langa piept rezemandu-si mana dreapta pe el, cu cealalta mana lasata parca lesinata pe pamant si cu capul in jos.

D.p.d.v. a lu Zero.

Statea ghemuita langa mine. Trista. Cat de prost sa fii sa nu iti dai seama ca era trista? Si asta din cauza mea. Nu vreau sa fac pe nimeni important pentru mine trist. Dar eu de ce am starea asta? E din vina lui Nessi? Nea’ nu ma supar eu din cauza aia, oricum Ash ma place pe mine nu pe el. sau o fi din cauza ca mi-am amintit de Gya? Gata! Am hotara ca o sa o uit, pentru ca nu merita sa imi ba eu capul cu o tipa ... ca ea. Dupa ce m-am hotorat mi-am scuturat putin capul si m-am dat mai aproape de Ash lipindu-ma de ea. Ea nu are de ce sa sufere, daia m-am gandit sa ii explic.
-Hei. spun eu incet.
-Hei… raspunse ea la fel de incet ridicand putin capul uitandu-se spre mine.
Plansese. Acum nu mai plangea, dar inainte sigur . Ochii ei erau umflati si inrositi, iar pe fata avea cateva lacrimi uscate.
-De ce plangi? o intreb eu stergandu-i lacrimile deja uscate de pe obraji?
-Sincer nu stiu… Pentru tine, pentu Nessi, pentru mine…
-Te rog nu plange pentru mine. spun eu lipindu-mi fruntea de a ei si punandu-mi o mana pe unul dintre obrajii ei. Nici pentru sclavul ala de Nessi. Te rog sa nu mai plangi, nu imi place sa te vad asa… zic eu inrosind.
-Chiar? intreba ea punandu-se o mana pe obrazul meu stang.
Se apropia usor spre buzele mele. Avea buzele mari, rosi si frumoase. Se apropia din ce in ce mai mult. Deja imi era frica, inca putin si ne sarutam. Nu mai puteam suporta. Am oprit-o. Mi-am pus mana dupa obrazul ei pe buzele ei.
-Scuze, dar nu pot.
-S-a intamplat ceva? Am gresit cu ceva? intreba ea alarmata.
-De ce toata lumea ia vina asupra sa? intreb eu oftand neasteptand niciun raspuns. E vina mea. E povestea legata fosta mea prietena. Te rog ma lasi sa face u pasi?
-Bine… raspunse nedumerita Ash
-Ma refer sa ma lasi pe mine sa vin la tin sa te iau de mana, in brate sau sa te sarut. Intelegi?
-A da. spuse Ash dandu-si seama despre ce vreau sa zic. Adica sa te astept pana o sa fii pregatit. Iar acum nu esti destul de pregatit sa ne sarutam nu? Ai nevoie de timp sa ai mai multa incredere in mine ca nu o sa iti fac ce ti-a facut tipa aia, nu? intreba ea curioasa.
-Exact! spun eu uimit.
Sincer nici eu nu stiam sigur de ce o refuzasem, as da orice pentru a o saruta, dar ea avea dreptate. Ma intelege mai bine decat o fac eu.
-Sper ca intr-o zi vei fi pregatit sa imi povestesti despre fosta ta relatie. spuse ea luandu-mi capul in brate, rezemandu-mi-l de umarul ei.
Dupa doua secunde mi-a dat drumul la cap cerandu-si suze din priviri, credea ca ma luase prea direct. Atat de atenta…
-Iti voi spune. Cred ca sunt destul de pregatit pentru asta. spun eu punandu-mi capul pe umarul ei la loc.
Ea ma lua inapoi in brate si incepu sa cante incet, dar nu canta, fredona ritmul unei melodii de leagan.
-Hei! spuse Zi incet ud leoarca stand in picioare langa noi zambind protector.
Eu deschid ochii si ma intorc putin cu capul catre el, Ash se opreste din fredonat si ridica privirea spre el. In spate se puteau vedea Any cu Al si Amy alergandu-se in ploaie.
-Mergem acasa la Any ca e mai aproape ca sa ne uscam. zise el facand semn spre ceilalti trei.
-Noi suntem deja uscati. spuse Ash incet.
-Dar o sa va udati in drum spre casa, asa ca…
-Ai dreptate. zic eu ridicandu-ma usor, ajutand-o apoi si pe Ash sa se ridice.
In drum spre casa lui Amy si a lui Ash a mers incet, ma asteptam sa alergam sau ceva de genul, dar nimeni nu a propus asta asa ca nici eu nu am de gand sa o fac.
-De ce nu fugim? intreba nedumerita in fata Ash catre Amy si Zi ce se tineau de mana.
-Pentru ca deja suntem uzi . zise Al intorcandu-se catre noi tinand-o inca in brate pe Ash.
Nu eram inca in stare sa o tin de mana pe Ash. Adica era usor sa ti o fata de mana, nu era nimic greu, dar nu ma simteam destul de pregatit pentru sentimental pe care il voi avea cand o voi tine de mana…

scuzati greselile de tastare:]

#26
in sfarsit ai venit cu capitolul :X....si ce sa vad eu ...sunt personaj negativ? OMG....mereu mi-am dorit sa fiu mai rea....pentru ca eu de fapt sunt prea buna ...Si de altfel...imi place ideea....am fost iubita lui Z :X....super....Sper ca el va trece peste asta...si va putea sa-si exprime afectiunea fata de Ash...Mi-a placut mica joaca ce care au avut-o ceilalti in ploaie....si mie imi place sa fac asta...:P

Astept nextul...si poate apare si "Gya" ...

bye & huggs >:D<

#27
cap d kkt jtiu >.<"...

14. Mini petrecerea

Intr-un final am ajuns acasa, toti uzi loarca, chiar si Ash cu Zero care nu s-au jucat in ploaie. Nici nu a trebuit sa ii spun ceva tatei, pentru ca atunci cand l-a vazut pe Zi l-a invitat chiar el in casa. La invitat sa faca un dus si sa se schimbe, cum nu putea sa ii lase pe dinafara pe ceilalti i-a chemat si pe ei. In plus nu o mai vazuse de mult pe Ash si a fost bucuros sa intalneasca inca doi urmasi ale unor firme importante. Ba chiar ia invitat sa ramana peste noapte. Ce? Tata sa invite trei baieti sa stea peste noapte acasa la mine? Inainte nici cu fetele nu ma lasa… Zi a acceptat putin nehotarat, Any s-a dus imediat sa ii sune pe parinti ei si sa le spuna ca o sa ramana la mine peste noapte . Insa Al si Zero au spus categoric si imediat NU! Tata nu a mai incercat sa ii convinga, insa Zi se tot ruga de ei. Il si inteleg nu cred ca i-ar conveni sa ramana cu trei fete singur o noapte.
-Aveti incredere sa ma lasati singur? intreba soptit Zi fara sa auda tata.
-Da. au raspuns amandoi la unisol.
-Aici au dreptate. adaug eu.

D.p.d.v. a lui Ash

Zero si Al nu erau de acord in niciun chip sa ramana peste noapte. Any s-a dus la Al si l-a tras intr-un colt sa vorbeasca cu el . Amy si Zi s-au evaporate nu stiu unde, iar eu si Zero eram fata in fata.
-Te rog…? intreb eu rugatoare cu o farama de speranta
-Nu stiu…
Deci nici el nu era prea hotarat, asadar putea fi influentat. Iar eu cum tot corup lumea… M-am dus mai aproape de el si ma uitam la e cu niste ochi de catelus nedinovat si rugator. Se uita putin in stanga lui si inrosi usor in obraji, apoi ofta puternic ca si cum ar fi luat o hotarare importanta.
-Raman si eu. spuse el mai tare astfel incat sa fie auzit si de ceilalti. Ramanea? Am inceput sa topai si am vrut sa il iau in brate, dar m-am oprit la timp. Mi-a zambit si mi-a mangaiat unul dintre obraji cu mana lui.
-Poate am sa iti povestesc si despre fosta mea prietena. zise el incet.
-Poate. spun eu punandu-mi mana peste mana lui.
Intr-un final a reusit si Any sa il convinga pe Al sa ramana. Apoi ne-am ingramadit toti la bai sa ne facem un dus fierbinte sa nu racim. Casa lui Amy era destul de mare, avea 5 bai, dar tot a trebuit sa mai stea cineva sa astepte, aceea a fost Amy care s-a sacrificat ca si gazda sa mai astepte. Teoretic si eu sunt gazda, dar practic ea e mai gazda ca mine. Dupa ce am facut cu totii dus, baieti s-au imbracat cu pijamalele unchiului, Amy cu pijamalele ei, Any cu inca o pereche de pijamale ale lui Amy, iar eu cu pijamalele mele. Matusa si mama in timp ce faceam dus ne-a asezat 6 paturi intinse pe jos in sufragerie. Trei de o parte si trei pe partea cealalta, fetele pe o parte si baietii pe alta. Dupa ce am iesit toti de la dus ne-am strans in sufragerie pe jos, matusa ne adusese niste prajituri si 6 pahare cu lapte. Eram ceva gen 6 copii mici la o gustarica intre mese.
-Ca o petrecere in pijamale. zise Amy incepand sa rada urmata apoi de restul .
-Hai sa jucam ceva. spuse entuziasmat Al.
-Haide. raspunse Amy.
-Ce jucam? intreba Zi.
-Carti! raspunse Amy ducanduse probabil dupa un pachet de carti.
-Eu nu joc. spuse Zi retragandu-se intr-un colt al camerei uitandu-se in jos parca gandindu-se la ceva.
-Esti bine? il intreb eu rezemandu-ma de perete langa el.
-Ma gandeam… incepu el fiind interrupt de Amy.
-Jucati?
-Nu. raspund eu zambind.
Dupa ce Amy pleca si incepu sa se joace macao cu ceilalti el inca statea si se gandea. Tocmai vroiam sa deschid gura si sa ii spun ceva cand incepe sa vorbeasca:
-Era blonda, avea ochii albastri deschisi, seamana putin de tot cu tine, dar doar putin. Acum 4 ani m-am combinat cu ea. Pe atunci spuneam da mai la toate fetele, pentru ca atunci era doar o joaca, doar le tineam de mana si le sarutam din cand in cand, dar cu ea a fost altfel. Dupa ce m-am combinat cu ea chiar am inceput sa tin la fata aia si ea tinea la mine de cand ne combinasem. Ii faceam cadouri, ea ma rasfata, ba chiar ma chema la ea acasa si imi gatea, am multe amintiri frumoase cu ea. spuse el zambind putin. Dar toate au fost sterse intr-o singura seara. continua el intcruntandu-se. M-am dus la ea sa ii fac o vizita surpriza, ii cumparasem un trandafir rosu frumos. Cand ajung in fata casei nu raspunde nimeni la usa, intru si vad ca toate luminile sunt stinse. Urc la etaj ca camera ei, iar usa era intredeschisa. Din interiorul camerei se uzeau niste tipete si gamete. Eram destul de curios la varsta aia aja ca am tras cu ochiul. Acolo in pat Gya si-o tragea cu un elev nou venit in scoala. Cand am vazut am ramas stupefiat, nu credeam tocmai ceea ce vazusem. Am rupt trandafirul si am intrat in camera nervos, cand m-a vazut mi-a strigat numele si s-a acoperit cu patura. I-am dat o palma Gyei si un pumn tipul apoi am plecat din camera. Zilele urmatoare zici ca eram un zombie. Noaptea plangeam non-stop si nu puteam sa dorm, iar ziua la scoala aveam ochii plini de cearcane, datorita acestei stari m-am certat si cu ceilalti din grupul “Cei 6” baietii au spus ca eu sunt de vina pentru ca nu am fost in stare sa o multumesc si daia ma inselat. Aici cred ca au si ei dreptate… doar Zi m-a sustinut si a fost alaturi de mine desi i-am facut zile negre atunci. Ziua tipam la el si ii spune-am sa ma lase in pace, iar noaptea il sunam sa imi cer scuze si sa ma descarc. Din cauza asta si el arata aproape a fel de rau ca mine, numai ca el nu plangea, sau probabil o facea… din cauza mea. spuse Zero ridicandu-si privirea catre Zi privindul cu respect si cu recunostinta tot o data. Gya s-a tinut apoi dupa mine sa imi explice, la inceput nici nu am vrut sa o vad. Dar dupa 3 luni am ascultat-o, dupa acele trei luni mai imi trecuse si mie si eram gata sa ma impact cu ea. Dar ea nu vroia acelasi lucru vroia doar sa isi ceara scuze si sa imi spuna ca nu ma mai iubeste, mi-a spus ca a fost dragostele la prima vedere intre ea si tipu ala, mi-a spus ca si pe mine ma iubit, dar pe el l-a iubit mai mult asa ca logic ca la ales pe el. spuse el rezemandu-si capul de genunchi.
-C***a. spun eu nervoasa. Te-a lasat doar pentru o partida de s*x ? Ce japita.
-Dupa asta am lipsit de la scoala o saptamana. au venit in vizita tot restul grupului si-au cerut scuze pentru ce au spus, dar stiam ca aveau dreptate. De atunci nu m-am mai combinat cu nicio fata, iar acum vreau sa-mi recapat increderea. Intelegi? ma intreba el uitandu-se la mine.
-Da. ii raspund eu zambindu-i cald. Si au as face acelasi lucru daca as fi in locul tau.
-Pana acum aveam impresia ca toate fetele sun niste profitoare fara scrupule, bine si acum cred asta, dar mai sunt si exceptii. continua el luandu-ma usor de mana.
Avea mana atat de moale si de calda, apoi am mai stat si ne-am uitat unul la altul timp de 5 minute. Dupa ne-am bagat si noi carti cu ceilalti. Zero era acum parca putin mai lejer, parca isi luase o piatra de pe inima. Pe la 1 ne-am culcat si noi, iar dimineata au plecat toti la casele lor.


...

#28
Ai venit cu un nou capitol , yeee xD Imi place la nebunie ce ai scris :x Nu sti cat am asteptat acest capitol :-W Ah imi vine sa te strang de gat :> Dar te iert pentru ca capitolul a fost incredibil :x Imi place la nebunie ce ai scris . Scri exceptional . Imi place ce s-a intamplat intre Gya si Zero acum patru ani . Doamne ce curva . Cum a putut sa ii faca acel lucru tocmai lui Zero :( Zero e cel mai tare si cel mai bun . El si Zi xD Zi l-a inteles , ceilalti nu , nemernicii >< Ash chiar il iubeste , ea nu e o profitoare ca Gya , ea e o adevarata fata :> Zero trebuie sa o iubeasca din toata inima T_T . Nu am vazut greseli , nici nu am stat sa le analizez ca un dectectiv xD parca undeva ai gresit numele baiatului : [ -Eu nu joc. spuse Zi retragandu-se intr-un colt al camerei uitandu-se in jos parca gandindu-se la ceva. ] Cred ca vroiai sa spui Zero , dar nu e nimic , probabil a fost din neatentie :> Nu o sa te critic . Astept continuarea cu sufletul la gura , abia astept sa vad ce va urma . Te rog sa vina repede :> Te pup dulce :*

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#29
Waiii, ce frumoase au fost capitolele astea :X:X. Vreau sa-mi cer scuze ca nu am mai postat demult, dar abia acum am apucat sa le citesc. Sunt superbe. Saracul Zero, stiam eu ca e ceva in neregula cu el, ce nenorocita Gya aia, imi vine s-o omor cu mana mea, cum a putut sa-i faca una ca asta bietului baiat, cand el o iubea atat de mult. Si Zi mi se pare un prieten de milioane, l-a ajutat atat de mult pe Zero, incat aproape ca l-a facut sa treaca peste toate necazurile. Acum inteleg de ce nu prea le baga Zero in seama pe fete, dar se pare ca Ash a avut cevaul ala special ce l-a facut sa se indragosteasca de ea. Si Amy si Zi sunt super dreagutzi, ca si Any si Al. Totusi, mi-e cam mila de saracul Nessi, eu chiar cred ca o iubeste pe Ash, dar daca nu se poate cred ca ar trebui sa inteleaga asta.
Oricum, ficul e superb si astept cu nerabdare nextu' cu care sper sa vii cat potzi de repede.
Succes in continuare si multa inspiratie! bye and kisu :*:*:-h
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#30
Bunaa!:D

ei bine am citit si eu ficul tau, ma tin de ceva vreme, dar timpul nu mi-a permis:">
in fine..sa nu te mai plictisesc cu ale mele si sa vorbim despre fic :))
deci...pentru inceput ai un titlul destul de interesant si aveam cu totul alta idee despre cum va decurge actiunea in fic, bine acum nu vreau sa intelegi ca a ta nu imi place, doar ca fapt divers :D
mi-a placut inceputul de la intalnirea cu cei 6 baieti, mi-a acaparat intr-un fel atentia, chiar ma gandeam ce "combinatii" o sa faci; imi place faptul ca nu incarci actiunea cu detalii inutile sau prea multe deodata, le iei pe rand, apar usor personaje noi si sunt asezati asa de bine, precum niste pionii pe o tabla de sah (sa fac o mica comparatie^^); mi-a placut jocul lor cu gadilatul a fost comic si usor..romantic:X, descrii minunat acele sentimente de tensiune, de tandrete si imi place in special timiditatea fetelor :>
Ador cuplul Zi si Amy:X si Zero cu Ash e o combinatie draguta:X, la inceput am crezut ca-l vei combina pe Al cu Amy, dar mai bine ii sta cu Any; hmm...oare pe cine ii vei gasi lui Nessie caci are nevoie de o fata urgent :))!

altceva...acum o sa tind spre critica mai dura: fii atenta la exprimare, sunt fraze care lasa de dorit, repeti intr-un paragraf de prea multe ori acelasi cuvant si uneori incurci numele personajelor(un exemplu: in loc de Zero ai scris Zi); in ceea ce priveste dialogul...in unele parti ai replici bine alese, dar ai si parti care..nu au ce cauta si aici te poti folosi de descriere:); cand recitesti fii atenta si la greselile de tastare ;))

sper ca nu te-am suparat cu comm meu....tot ce am zis nu a fost din rautate..
ast nextul! sper sa vi cat mai curand cu el, spor la scris!>:D<
kissu&byeeee
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 13.437 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.513 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.632 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Puterea vointei ...:::sweetcandy:::... 13 7.827 26-05-2009, 07:02 PM
Ultimul răspuns: ...:::sweetcandy:::...


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)