Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Luli vs. Serket

#1
Lăsând la o parte alte comentarii:

Data postării pozelor: 24. 09. 2010 - fiindcă amândouă avem deja pozele -.
Data votării: 24. 09. 2010 - 11. 10. 2010.
Temă: Oraşul nostru.
Participanţi: Luli şi Serket.

După cum bine ştiţi, pozele vor fi anonime, asta pentru a evita favoritismele.

Prima fotografie.
A doua fotografie.

Acestea fiind zise, start vot!
Åži succes, Musa. * hugz *
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#2
Deoarece nu s-a încumetat nimeni să voteze până acum, sunt nevoită să prelungesc data votării cu o săptămână. Prin urmare, data limită pentru votare este luni, 18. 10. 2010.

Sper să existe mai multe persoane care să binevoiască să voteze.
Mulţumesc anticipat. ( :
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#3
A... am venit sa votez. Chiar daca nu sunt experta in fotografie, merita ca cineva sa dea comment pe aici.

Prima fotografie.
Culorile sunt unele ce se conbina, te duce cu gandul undeva departe, in timp. Cerul e splendit... insa... nu ma prea atrage.
Unghiul de unde a facuta poza e destul de reusit.

A doua fotografie.
Imi place ca e facut noaptea, acea lumina mi-a atras atentia. Cadrul e foarte bun, acea cladire pare atat de... [ nu am cuvinte ] parca ar fi doar conturata... [ sper sa intelegeti, in acest moment, nici eu nu stiu ce vreau sa zic ]

Deci cel mai mult ma atras a doua fotografie. Bravo participantilor XD
Ambele poze sunt superbe.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Fără să mă lungesc deloc, spun direct că votul meu merge către prima poză. În primul rând m-au atras culorile iar poza este specială, cuprinde multe elemente începând cu oficiul poștal în prim plan. Iar oamenii intregesc peisajul static. Și unghiul mi se pare bun. Pare destul de naturală pe deasupra.

Succes în continuare!

#5
Let's see. Nu cred că mă voi lungi, nu sunt multe lucruri de zis.

Prima fotografie este foarte frumosă, are o culoare splendidă, o paloare superbă, ca şi idee m-a cucerit total. Adică, asta numesc eu o parte dintr-un oraş, captivează şi este cu adevărat frumoasă, oamenii... Cred că ăştia mă atrag cel mai tare. Nu doar oraş ca şi un loc ci şi locuit, un oraş ca şi comunitate, societate - în mişcare. Apreciez foarte mult această idee.
Din păcate, mi se pare că poza este editată T_T photoshop, maybe? eu consider asta trişare. E fotografie sau gfx? Eniuei, poate că am eu păreri, dar are o culoare atât de frumoasă şi chiar par băgate efecte încât chiar îţi dă impresia că este editată. Dacă este sau nu, nu pot spune cu certitudine : p. Dar aşa îmi dă impresia.

Cea de-a doua fotografie... Este şi ea reuşită, nu pot spune că nu. Dar ideea mă lasă rece. Este frumoasă poza, da. Dar având în vedere tema, nu se încadrează atât de tare. Adică, da blocurile sunt frumoase, lumina, cerul, calitatea şi claritatea fotografiei sunt şi ele bune, nu ireproşabile dar bune. Şi soarele, frumos. Momente cu adevărat frumoase. Dar trecând peste asta, ideea lasă destul de mult de dorit o.O adică, nu ştiu, e simplă, comparată cu cealaltă, nu poate ieşi în evidenţă.
Şi totuşi, aceasta pare de la mama ei, fără să fie editată, lawl.

Dacă pui cele două fotografii una lângă cealaltă, prima îţi dă impresia aproape sigură de a fi editată pe când cea de'a doua îţi dă impresia că aşa a fost ea făcută.
E greu să votez în asemenea condiţii, prima fotografie mi-a plăcut mai mult din aproape toate punctele de vedere, pe când cealaltă a fost mai neinspirată, deşi drăguţă şi mai naturală... Huh, mi-ar plăcea să am certitudinea ( a fost sau nu editată? x_x )

Eniuei, voi vota prima fotografie, pt. idee.

#6
Deci, nu o sa o lungesc mult...

First:

I love that :X I mi place mutl, cam totul este iteresant, culorile sunt ok, chiar imi place si imi place si cam tot ce se petrece in jur. Foarte reusita poza 3

Second:

E simpatic, cum vine acea lumina roz-rosie, dar nu se observa nimic, din pacate..e frumos facuta dar nu ma atrage in mod deosebit.

Concluzie:

Votul meu se duce catre Prima poza. Va urez succes la urmatoarele duele, la care sigur, vom fi incantati sa votam 3

#7
Nu ma voi lungi foarte tare, pentru ca nu am chef si nici timp.

Niciuna dintre poze nu mi s-a parut extraordinara, desi una dintre ele mi-a atras atentia mai tare decat cealalta. La prima imi plac culorile si... Ideea in sine. Se poate interpreta in muuulte feluri - ori ai vrut tu sa aiba substrat, ori ai fost omul potrivit la momentul potrivit, lol. Dar nu te condamn, oricum. A doua fotografie e mai degraba banala si plana; ma deranjeaza felul in care se vede soarele, e stramba si nici subiectul propriu-zis al fotografiei nu ma da pe spate.

Votez pentru prima poza.
[Imagine: trexwalkn.gif]

#8
Duel încheiat!

Luli - număr total de voturi: unu.
Serket - număr total de voturi: patru.

Câştigător: Serket.

Felicitări pentru excelenta-ţi fotografie, Musa. * hugs *

Au revoir.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 5 3.680 29-10-2010, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 2 2.615 08-10-2010, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. George [ iară ] Corina M. 8 4.035 21-09-2010, 07:29 PM
Ultimul răspuns: George
  Duel: Luli vs. History Corina M. 9 4.335 16-09-2010, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Ryuu Corina M. 6 4.080 16-09-2010, 03:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Duel: Luli vs. Metal Corina M. 1 2.331 14-09-2010, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. MisoMizore Corina M. 5 3.617 13-09-2010, 11:15 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Biush Corina M. 8 3.869 13-09-2010, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. BetterOffAlone Corina M. 7 3.709 13-09-2010, 11:00 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Teh Corina M. 4 2.999 13-09-2010, 10:56 AM
Ultimul răspuns: Corina M.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)