Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Luli vs. BetterOffAlone

#1
După cum bine vedeţi, alt duel.

Data postării pozelor: 4. 09. 2010 - din moment ce atât eu cât şi Silvia avem deja pozele -.
Data votării: 4. 09. 2010 - 13. 09. 2010
Temă: Peisaje.
Participanţi: Luli şi BetterOffAlone.

Cred că nu mai e nevoie să spun că pozele vor fi anonime, nu? Probabil că ştiţi asta deja, şi-ncă foarte bine.

Prima fotografie.
A doua fotografie.

Asta e tot.
Succes, Silvia.

Start vot!
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#2
Prima fotografie :
Uuu looks like a WonderLand. Foarte dragut. Calitatea e excelenta si culoriel sunt asa vii :X Imi place ca predomina verdele, doar e vorba de natura, iar eu cand ma gandesc la natura ma gandesc la muuuult verde. Lacul/apa aia arata foarte bine, e curata o.O iar plantele de pe mal au un aspect de.. nu stiu.. natural/proaspat. Aberez deja, stiu 21

A doua fotografie:
Cascada.. :X Niagara :X Imi place cum se vad aburii aceia care se ridica, la fel si apa care cade. Imi place verdeata din jur, imi place totul. Si aleea aceea sau ce o fi ea arata asa diferit de cele din Romania 21
Calitatea e foarte buna, la fel ca la prima poza.

Mi-a fost foarte greu sa votez dar.. am ales cascada. Sorry. :[
Si.. felicitari fetelor.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#3
Mamă, decizia vieţii mele 24 mult prea greu. Ambele fotografii sunt absolut superbe. therefore, nu prea am ce comenta.

Prima poză, verde, lac, superb, cer.
Toate se îmbină într-o armonie perfectă, până şi umbra, până şi momentul zilei, culoarea, calitatea şi claritatea. Ţi-a ieşit de excepţie. Se simte viaţa, se simte ca şi cum sunt acolo şi totuşi, nu sunt. Parcă simt aerul. Cerul. Viaţa. Lol. I'm so... Loling. Dar poza e superbă, din toate punctele de vedere. Mi-a cucerit ochii. Nu am ce comenta, negativ cel puţin. Cred că văd pe undeva o creangă 24 până şi aia îmi place. Reflexia cerului în lac! Frate, e prea de tot. Poza ţi-a ieşit prea bine, oricare ai fi făcut-o, mă cucereşte.

A doua fotografie, cascadă - haide, prea de tot, de ce e şi asta aşa frumoasă?
Cerul e atât de limpede. Nu se vede niciun nor pe cer; admir şi asta la cer, bineînţeles, nu doar norii. Se potriveşte cu restul peisajului, cu apa, apa care curge atât de vijelios, parcă o aud ( lol1 ) dar poza atât de reuşită este!
E clară. Are calitate. Nu e mişcată, nu are greşeli, cel puţin nu prea vizibile, cel puţin eu nu le zăresc. Văd un fel de stâlp, departe, undeva, până şi ăla îmi place cum a ieşit. Nu ar avea rost să vorbesc aiurea, chiar îmi place, şi drumul, şi restul. Nu am ce să zic. E adorabilă. E minunată. Captivantă.

Şi acum... ah, e prea greu pentru mine. După îndelungi momente de gândire, am ales prima fotografie. Dar cu puţin puţin, foarte puţin mai sus decât cealaltă. Ambele îmi plac la nebunie.
Felicitări pt. duel.

#4
Aia e Niagara falls? Awesome o.o
Without a doubt, the second pic. E mult mai, dunno, alive. Dar nu sunt in masura sa votez din punctul de vedere a unui artist, na', I just like that pic better. No offense, si cealalta e nice, dar...waterfall o.o

Kudos to both of you, totusi ^ _ ^'

#5
A doua fotografie, clar.

Peisajul e nemaipomenit. Culorile, luminozitatea si claritatea. Cascada aceea e fenomenala. Prima fata de a doua fotografie e monotona. E prea verde, iar balta aia are o culoare ciudata. Also, la prima nu sunt aburi, dragilor. Este de la vant. Aniuai, nu explic tot .
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#6
..După ce m-am uitat de 10 ori la ambele fotografii... am decis 21

Prima poză:
..când am vazut-o am zis ''Wow!''... chiar dacă e destul de simplistă, it's amazing! Parcă transmite calmitate, liniste...linistea din mijlocul naturii.

A doua poză: este un cadru in care s-a imortalizat apa in plină acţiune! O cascada....hmmm.. dar nu ar trebui sa luam in considerare numai ce e in prin plan, ci şi ce e pe langa si cum a fost facuta... . Nu pare sa aiba o calitate prea buna... iar in stanga jos e ceva albastru dubios >.< , totusi imi place ideea si e destul de buna 4...

Totusi...votul meu se acorda primei fotografi ^^ felicitari!!!
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

#7
Cand am vazut prima poza eram ceva de genul ca oricum ar fi cea de-a doua fotografie, tot pe prima as fi ales-o. M-a incantat de prima data, intreg peisajul mi s-a parut minunat, cerul fiind asa albastru :3 Un peisaj de natura foarte frumos. Dar cand am vazut cea de-a doua poza am ramas gen wtf o_o Prima data mi-a fost foarte greu sa aleg, deoarece ambele fotografii au in prim plan peisaje de natura, amandoua se aseamana foarte mult. Totusi voi alege cea de-a doua poza, deoarece din totdeauna mi-au placut cascadele. Imaginea este foarte clara, iar cascada mi se pare minunata. Apa pare asa limpede, iar cerul albastru si curat. Un peisaj de natura foarte frumos.
Soo...felicitari ambelor concurente, votul meu se indreapta spre a doua poza, desi si prima mi s-a parut foarte frumoasa, de asemenea.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Duel încheiat!

Luli - număr total de voturi: patru.
BetterOffAlone - număr total de voturi: două.

Câştigător: Luli.

Mulţumiri celor care s-au sinchisit să voteze, amândouă apreciem gestul.
Felicitări, Silvia.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 5 3.680 29-10-2010, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha
  Duel: Luli vs. Serket Corina M. 7 4.201 28-10-2010, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 2 2.617 08-10-2010, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. George [ iară ] Corina M. 8 4.035 21-09-2010, 07:29 PM
Ultimul răspuns: George
  Duel: Luli vs. History Corina M. 9 4.336 16-09-2010, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Ryuu Corina M. 6 4.084 16-09-2010, 03:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Duel: Luli vs. Metal Corina M. 1 2.333 14-09-2010, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. MisoMizore Corina M. 5 3.617 13-09-2010, 11:15 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Biush Corina M. 8 3.870 13-09-2010, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Teh Corina M. 4 2.999 13-09-2010, 10:56 AM
Ultimul răspuns: Corina M.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)