Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Luli vs. Matzaplouata

#1
Nimic de spus.

Data postării pozelor: 26. 09. 2010 - 2. 10. 2010.
Data votării: 2. 10. 2010 - 15. 10. 2010.
Temă: Prietenie.
Participanţi: Luli şi Matzaplouata.

Cred că-i de la sine de-nţeles că lucrările vor fi anonime.
Voi reveni cu pozele sâmbătă, pe 2.

Succes, Aleeeee.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#2
Am revenit cu pozele, întocmai cum am promis.

Prima fotografie.
A doua fotografie.

Asta-i tot. Succes, Ale.

Start vot!
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#3
Ah, nu o să am de comentat prea multe.

Prima fotografie mi se pare foarte reuşită, ideea nu este - desigur, prea originală. Am văzut multe asemenea şi ajunge să fie chiar clasică, am putea spune. Şi totuşi, unele idei clasice sunt cele mai frumoase dacă sunt expuse, cât de cât, într-un mod plăcut. Aşa că, trecând peste acest aspect pot preciza faptul că îmi place fotografia. Calitativ, este reuşită. Adică, nu văd greşeli la prima vedere, nu am stat să analizez fotografia prea mult, e drept, dar mi se pare reuşită, şi ca şi claritate. Nu pare mişcată şi peisajul mi se pare destul de fain, cred că şi asta dă un punct fotografiei. Plus că persoanele, fetele, se văd foarte drăguţ. Am arepciat faptul că nu le-ai încadrat şi feţele, e mult mai fain aşa şi ... hmm, în fine, să zicem doar că mi se pare mai bine aşa şi dă o notă frumoasă fotografiei.

Cât despre cea de-a doua, este şi ea o clasică doar că de alt gen. În mare, îmi place, dar totul ţine de persoane, adică nu are ceva să scoată în evidenţă în afară de persoane. Şi acolo mi se pare doar un grup oarecare ce nu semnifică neapărat prietenie. Poate că sunt doar eu, dar un grup MAAARE, sau măricel, sau acceptabil, un grup în orice caz, trebuie să emane energie, prietenie în special, să se vadă prietenia ci nu faptul că erau pregătiţi pt. poză, asta era ideea, tema voastră, să scoateţi în evidenţă prietenia. În orice caz, ca şi fotografie este destul de reuşită, ca şi calitate şi .. în fine, să zicem că nu se vedere rău. Dar din punct de vedere al idei şi cum a fost scoasă, artistic, în evidenţă, nu prea-mi place.

Votul meu merge către PRIMA fotografie.

#4
nici o secunda nu mi-a luat sa recunosc care e poza cui >.>

din comentarii ma voi abtine ca imediat va veti da seama cine a postat ce si nu am chef sa sparg anonimitateaSmile

oricum, votul meu este pt PRIMA fotografie Smile, daca vreti detalii ask pe messSmile

#5
Duel încheiat!

Luli - număr total de voturi: două.
Matzaplouata - număr total de voturi: zero.

Câştigător: Luli.

Mii de mulţumiri celor care au binevoit să voteze, apreciez enorm efortul depus.
Felicitări, Ale.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#6
concursul asta in ce consta , ca eu sunt cam nou pe aici



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel: Luli vs. Serket Corina M. 7 4.200 28-10-2010, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 2 2.615 08-10-2010, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. George [ iară ] Corina M. 8 4.034 21-09-2010, 07:29 PM
Ultimul răspuns: George
  Duel: Luli vs. History Corina M. 9 4.335 16-09-2010, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Ryuu Corina M. 6 4.080 16-09-2010, 03:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Duel: Luli vs. Metal Corina M. 1 2.331 14-09-2010, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. MisoMizore Corina M. 5 3.617 13-09-2010, 11:15 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Biush Corina M. 8 3.869 13-09-2010, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. BetterOffAlone Corina M. 7 3.709 13-09-2010, 11:00 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Teh Corina M. 4 2.999 13-09-2010, 10:56 AM
Ultimul răspuns: Corina M.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)