Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Indragostita de seful Yakuza

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul /manga-ul Naruto in afara de cele facute de mine si nu fac profit de pe urma lor .

Sunt noua deci sa ma ajutati sa ma perfectionez.
Seamana putin cu Paradiso girl's in unele parti dar nu este plagiat. Totusi sper sa va placa .Lectura placuta !!:zuppy02:

Cap.1

Amintiri si rapirea

Sakura:
Primavara.......cel mai frumos anotimp ! Stau in camera mea mangaindu-mi pisica , pe nume Furilel Kat .Sa ma prezint . Ma numesc Sakura Haruno si am 21 de ani ,iar parul meu roz imi cadea alene pe spate si ochii mei verzi ca cele mai frumoase smaralde sclipeau la lumina soarelui cel arzator . Pot spune ca sunt cea mai fericita fata din lume . De ce ?
Pentru ca , acum trei ani mi-am regasit adevarata mea mama.
Flashback
Stau in camera mea uitandu-ma la tavan . Dar dintr-o data , aud cum sunt strigata de tata , care imi spune sa cobor pana jos , ca sa-mi prezinte pe cineva . Am coborat jos si ce sa vedeti , in sufragerie era o femeie care parea sa aiba mai putin de 40 de ani . Avea parul la fel ca al meu si ochii negri.
Era imbracata intr-o bluza cu maneca lunga si roz , o pereche de blugi negri si o pereche de tenisi.

- Sakura .......vreau sa faci cunostinta cu adevarata ta mama .

Atunci ma lasat cu gura cascata . Mama mea ........eu chiar am o mama ?
Lacrimile au inceput sa-mi curga pe chip si am alergat spre mama mea imbratisand-o strans si cu iubire.

End flashback

Am uitat sa mentionez ca pe atunci aveam 19 ani. In sfarsit am o familie unita si vesela.Acum, stau si privesc pe geam privelistea ce linistita.Cerul albastru ca marea , mireasma florilor , copacii ce sanatosi si ciripitul linistitor al pasarilor.
M-am ridicat din pat si m-am indreptat spre dulap , iar de acolo mi-am ales o rochie alba , care imi acoperea fundul si mi-am ales o pereche de pantofi cu toc albi. Mi-am salutat parintii si am iesit pe usa.
Am inceput sa ma plimb prin oras , iar dintr-o data a aparut o masina neagra din care au iesit doi tipi , care m-au luat pe sus si m-au bagat in portbagaj.

Sasuke:

Stau in biroul meu uitandu-ma la o poza cu mine si cu Sakura ,cand eram in clasa a 9-a .Hmmm!.........Sakura.....draga mea Sakura ...! Ce dor imi e de tine ! De zambetul tau si de buzele tale dulci ! Ce vremuri ! DE ce zic vremuri ? Pentru ca a plecat in Londra 5 ani , si de atunci mi-a ramas in minte amintirea ei. Ce as vrea s-o mai vad ! Dar asta este imposibil ! Dar dintr-o data sunt trezit din visare de Kiba care imi spune ca mi-a facut rost de o fata . In sfarsit !
Dupa cate va minute aud o masina . Se pare ca au ajuns !
In biroul meu intra Kiba urmat de inca doi tipi care duceau de maini o domnisora extrem de sexy.
Stai un pic ! Asta seamana cu Sakura ! Par roz , ochi verzi , forme apetisante . Asta chiar este Sakura ! Ce schimabata este !
La fac semn baietilor sa ma lasa singur cu domnisoara , iar dupa ce pleaca i-am spus :

- A trecut ceva timp , nu-i asa Sakura ?
- Sasuke ?

Nu i-am raspuns si doar am luat-o de mana si am dus-o in dormitorul meu.Cand am ajuns in fata usii , am lipit-o pe Sakura de usa si am inceput sa o sarut pe buze. Ce dor mi-a fost de buzele ei!
Spre uimirea mea , nu ma refuzat , ba chiar a acceptat sarutul meu si a inceput sa ma traga in dormitor.Dupa ce am ajuns in dreptul patului :

- Mi-a fost foarte dor de tine , Sasuke !
- Si mie mi-a fost dor de tine ! Mai ales de buzele si zambetul tau gingas !

Am inceput sa ne sarutam cu o pofta de nedescris . Iar cand am vrut sa trec mai departe ma oprit .

- Stop cadru ! Sa stii ca inca imi amintesc cum mai facut geloasa cu acea fata . Mai stii ?
- Da si imi pare extrem de rau pentru ca te-am facut geloasa , domnisoara "Gelozie".

S-a strambat , apoi ne-am continuat jocul .
Mi-am apropiat buzele de urechea ei si ...........................................



sper sa va placa :zuppy04::zuppy02:

#2
Ia hai să-ţi explic cum stă treaba aici. Pune-ţi disclaimer că altfel îţi închid topicul. Doi la mână du-te la reguli că faci spam - posturi scurte şi aici nu se acceptă.
-

#3
Buna,
Deci esti noua si nu as vrea sa te i'au cu replici dure caci nu sunt genu' ala de persoana. Deci o sa spun cate ceva dar o sa incerc sa nu te jicnesc sau sa te supar caci stiu ce fel e sa fii nou.
Deci ideea fic'ului nu e prea noua, caci si eu am un fic despre Yakuza, dar sa revenim la fic'ul tau. Descrierea este dar e destul de putintica, actiunea pot sa spun fara suparare ca este putin grabia, iar dialogul nu mi se pare sec. Puteai incetini actiunea daca mai descriai putin peisajul, stiu ca nu e usor de descris peisajul caci si eu ma confrunt cu asa ceva dar incearca sa mai descrii pe ici pe colo. Si cred ca Sasuke o sa ajunga cu Sakura in pat din prima deci asta nu'mi plashe. Daca grabesti asa actiunea peste cateva capitole o sa spui ca au trait fericiti pan' la adanc batraneti deci trebuie sa o faci lenta, foarte lenta. Si inca ceva... sa faci capitolele mai lungi;) caci multaora ne plac capitolele mai lungi, si pune'ti disclaimer cum a zis si Lynn, caci e pacat ca fic'ul sa se inchida inainte sa'l termini.
Sa ma anunti de continuare, caci vreau sa vad ce se mai intampla si p.s: daca te'am suparat prin acest comm te rog sa ma ierti.

#4
cum nu ma pot abtine o sa intervin si eu .
ideea nu e cine stie ce insa mie tot imi place. Ramane la alegerea ta sa decizi cum continui. nu stau sa-ti enumar greselile caci cunt enorm de multe. Nu ai limita minima de randuri iar estetica lasa de dorit. Actiunea este grabita, o sa ajungi sa-l termini pe la a-l patru-lea capitol.
In fine, ideea e ca am fost deranjata de remarca lui Sho yo care a inceput cu afirmatia ca ideea nu e originala.
Da, stim Sho yo, doar manu a facut prima un fic cu acest subiect, nu tu. Nu era nevove sa ne reamintesti ca nici tu nu esti prea originala .
In locul tau m-as multumii ca manu e foarte de treaba si nu e o mahalagioaica sa faca scandal.
Nu incerc sa fac scandal insa sunt deranjata de oamenii care cred ca cunt copiati iar ei fac totusi acelasi lucru. E cam absurd, nu credeti?
Pai alceva , nu stiu , sper sa aduci nextu si sa tii cont e anumite sfaturi. Esti la inceput si crede-ma e foarte strident acest lucru , se vede, dar nimeni nu a fost de la inceput mare scriitor. Nici Eminescu nu a scris Luceafarul la primele lui poezii .
Sper sa ma asculti , iar daca cineva e impotriva postului meu sa imi da un PM caci voi rezolva singura ^^
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#5
va multumesc pt comm fetelor ,
si Lynn o sa tin cont de ce mi-ai spus:zuppy10:
si inca odata multumesc pt comm dragele mele:zuppy02:[posturi unite]
sa stiti ca am editat ficul:zuppy02:si am mai adaugat cate :zuppy11:ceva

#6
Meow~ :3
Se putea ca eu "criticatoare" sa nu apar pe aici, ca o mâtă prin noapte ce cutreera desisul neclar si intortochiat. :))

Dupa cum vad esti nou aici dulceata, foarte bine, sper sa te simti super aici cu noi si sa-ti faci cat mai multi prieteni posibil. :]
Need help, you can contact me or the others.. ;')
Dar sa lasam astea la o parte si sa inceapa adevarata "poveste"...
Nu prea am cum sa nu fiu dura, deobicei sunt blanda si combin binele si raul.. dar aici nu prea pot. >.<

Titul & Idee: Am vazut, am citit.. e asemanator cu multe altele.. deci nu pot spune ca titul ma atras, ci am fost curioasa sa vad ce idei mai pun membrii nostri la cale. ;;)
Atunci cand am intrat am observat ca esti noua.. deci am spus: de ce nu ?.
Si dupa cum vezi sunt aici. :]
Idea..hmm, nu ma prea pot pronunta pe acum la ea, fiindca totul este amestecat si intortocheat.

Descriere & Dialog & Actiune: Lipsesc desavarsire, iar maniera in care le-ai scris lasa putin de dorit.. --"
Fiindca ai grabit totul, ai sarit de la o intamplare la alta, trebuia si tu frumos, ordonat sa scri si sa pui descriere mai multa. Chiar aveai aceasta obtiune, dar nu te-ai folosit de ea.
Sentimentele, nada... intamplari pline de captivitate nada, iar dialogul este sec.
Necesiti volum de substanta si cuvinte, mai multe fig. de stil si amplifica dinamismul ideilor si actiunii petrecute. Acelasi tratament se aplica si la sentimente cat si la descrierea locului inconjurator..

Greseli de tastare nu ai avut, dar de exprimare da.. au aparut acele "ce-uri" care nu isi au rostul. Nu am lungit vorba, ca asa puteam sa scriu un com mai lung ca primul tau capitol. :))
Deci ai noroc, ca sunt obosita si mi-e somn.
Dar indiferent sa nu te lasi continual ca sigur ideile sunt super si nu merita sa te ostenesti degeaba ca dupa sa-l stergi. ^^

Ceau !!
Succes si multa inspiratie ! :3
Sa ma anunti cand pui nextul.
Iar restul, va spun: nu va luati de ea.. sunt sigura ca ficul este din imaginatia ei si se intampla ca unele persoane sa aiba aceiasi idee, nu va mirati. --"
Orice este posibil pe acest pamant al fagaduintei.. :))
Deci fiindca este noua hai sa o ajutam sa isi gaseasca drumul. -^______^-

#7
Buna, am venit si eu. :study: Scuze, iti zic din prima ca voi incepe sa-ti critic ficu, nu pe tine
Nici nu stiu cu ce sa incep, sper sa nu te ametesc.
Ideea e foarte utilizata, sper sa o faci originala si sa nu te iei dupa paradiso girl.
Titlu e foarte intalnit si utilizat, adica sincer daca nu as fi fana ficurilor Yakuza, nu cred ca ma atragea intr-un mod special. Pentru ca Yakuza inseamna hentai [iubesc hentaiu], aventura, dinamism si multa violenta [dupa parearea mea] puteai totusi sa vii cu ceva nou, care sa ma surprinda, adica asa imi dau seama ca va fi cu Yakuza si alte alea. Puteai pune: "dragoste periculoasa" sau "amintirea buzelor tale" mai stiu eu ce...nu mai am inspiratie. Sper ca te-am lamurit aici.

Descrierea: unde e? A papat-o pisica? [ca tot aveai pisica in fic] adica nu ai descriere :sry: erau atatea moduri de a descrie si se descriu sentimentele nu cum arat peronaju si camera [si alea trebuie spune, dar nu pui accent pe ele]. Eu una nu am priceput faza cu mama adevarata, adica sa pricep ca maicasa o abandonat-o cand era mica sau sa facut o greseala la maternitate si mama care o crescuto o murit si hodoronc-tronc a aparut adevarata? Trebuia sa ma lamuresti tu, nu sa-mi inchipui eu. Pune-te in pielea personajului, imagineaza-ti toate acele sentimente si dupa punele pe foaie. Acel sarut nu a fost descris deloc, adica putea fi accentuat si el.

Aceiasi introducere a personajului, tu nu doreai sa ne tii in suspans, sa pui mister si alea alea?
Adica faza cu Sakura introdusa asa e folosita de toti [aproape]. Puteai sa pui altfel; de exemplu: parul rozaliu cade lin pe spatele meu alb ca zapada in timp ce ochii mei se uite pe unde trebuie sa pasesc pentru nu a da cu capu intr-un stalp.
Ce-i cu atatea puncte de suspensie? si din cate stiu e se pun doar trei "..." nu caruta. si chiar nu le-am vazut rostul, alea se folosesc pentru a marca o pauza [mai rar] si pentru a arata faptu ca personajul a vrut sa mai spuna ceva, insa sa abtinut, a fost intrerupt.

Actiunea
valeu de viata mea. A ajuns sa ma muste de posterior :scary: ce o grabesti asa?
Eu nu fug nicaieri, si daca continui asa ai sa termini imediat ficu. Cum o imblanzesti? Cu descriere.[iara ajung la ea, insa fara descriere un fic nu e bun]
Sincer acum asta mi se pare o compunere de clasa a 3-a.."a spus", "a zis" bla bla :-@

Dialogu: e banal, adica e sec si aici nu i-am vazut rostu. Mai poti pune si vorbire indirecta uneori, vei avea de munca si cu asta. Uneori nu-i vedeam rostu.
Ai grija la exprimare si incearca sa nu mai faci propozitii asa simple, ca alea le face si fratemiu, fa fraze lungi ample, complexe. Surpinde-ne, fane sa simtim trairea aia de fic Yakuza, adica sa stai cu ochii in monitor si sa vezi daca aia se culca sau nu [vorbesc totusi decent]
Inca ceva, ficul tau fiind Yakuza ai grija la hentai.
Ceea ce mi-a placut e ca cei doi se cunosteau si ma rog, intalnirea putea fi pusa mai speciala.

Sper ca nu te-am suparat, insa critica e constructiva si inca odata am crticat ficu nu pe tine.
Sper sa ma anunti si sa vad o evolutie.
:Bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#8
Imi pare rau ca nu am comentat mai devreme, l-am citit, dar il tot l-am lasat pe o alta data, pana am uitat :d . Primul capitol ? Atrage intr-o oarecare masura, ideea este cea mai importanta la tine. " Seamana putin cu Paradiso girl's in unele parti dar nu este plagiat. " Mie mi se pare ca seamana cu "Yakusa's boss in love" care ii apartine lui Manu. Descrierea a fost bunicica la inceput, alea cateva randuri, apoi nu am mai intalnit-o. Sentimentele sunt la pamant. Dilogul nu este mult, nici sec, pe aceasta l-ai nimerit. Naratiunea sa spunem ca este buna . Cam atat, ti-au spus mai multe cei de dinaintea mea.

:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostita de un star dydy 1 1.954 02-08-2012, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Life among the Yakuza II +18 Sho-Yo 16 9.215 08-08-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Life among the Yakuza Sho-Yo 49 28.252 24-07-2011, 08:34 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Yakuza's boss in love +18 ellamanu 88 116.075 17-06-2011, 11:03 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Sa fii indragostita de...nimic. robsten 13 7.160 15-01-2011, 10:12 PM
Ultimul răspuns: robsten
  Indragostita de Sperietoarea de pasari .... Kato 5 3.776 24-12-2010, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)