Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea poate fi fatala

#11
Ce bine ca ai pus continuarea tot azi...iubesc ficul tau :x:x:x:x:x....sigur o sa ma vezi mai mereu pe aici :D..pai greseli nu prea doar una am retinut-o : " Rochita scurata" - nu trebuia sa fie " Rochita scurta".. in rest am fost prea concentrata la actiune..nu conteaza ai idei originale, descriere buna, dialog la fel deci este bine....poate putin pe ici pe colo puteai descrie mai mult sentimentele de exemplu a lui Neji vand s-a trezit TenTen sau a lui Gaara cand a vazut-o pe noua Sakura....astept nextu....gambate.. >:D<...:*:*..
[Imagine: sig.jpg]


#12
Ma bucur k va plache:X
Un nou aliat...


-Este...imposibil!spuse roscatul cu o jumatate de gura.Nu are cum.Cand am vazut-o ultima oara nu avea nici un fel de putere.Nu a avut destul timp sa invete cum sa-l folosesasca sau macar sa il aiba.
-Ca sa-ti spun sincer...este copiat.spuse rozalia zambind.
-Gaara, Kankuro, voi veti veni la mine in birou iar Temari va ramane cu Sakura.spuse Tsunade hotarata.
-Nu ar putea sa mearga doar Kankuro?intreba Gaara studiind-o pe Sakura.
-Hm...depinde.Sakura, unde mergeti?o intreba blonda pe fata.
-Pai eu ma gandisem de fapt sa le luam pe Hinata si TenTen si sa mergem in oras.spuse rozalia.
-Nu-i luati si pe Naruto si Sasuke ca de obicei?Sau poate si Shikamaru si Neji?intreba roscatul uitandu-se fix la Sakura.
Aceasta pleca de acolo fara sa mai spuna nimic.Ii era bine daca nimeni nu mai aducea vorba despre el, insa se pare ca nu toti faceau acest lucru.
"De ce Doamne m-am comportat asa?In sfarsit ii castigasem si eu increderea si se uita la mine iar eu trebuie ca atunci cand vine vorba de el sa plec.Of Sakura!Obisnuieste-te cu ideea!Mai sunt o gramada de baieti draguti in lume!Cum ar fi Gaara...Stai!Scap de unul si vine altul!Perfect Sakura!Poti sa fii cat de puternica vrei, insa pe dinauntru tot fata aia slaba ai ramas!"gandea rozalia in timp ce sarea din copac in copac.
-Hei, Sakura, stai!striga Temari catre prietena sa.Stiu ca-l iubesti, insa nu trebuie sa te comporti asa.Macar e aici.spunea blonda.
-Rectific!Nu e aici.spuse rozalia.
-Poftim?!Dar de ce?Pfff....abea acum te inteleg.Dar cum?Cand?Unde?
-A trecut ceva timp.A plecat sa se antreneze pentru o perioada lunga de timp.
-D-dar de unde stii?intreba Temari, banuind cu stupoare raspunsul.
-Nu stiu de ce, insa in seara aia simteam ca trebuie sa merg acolo.Era cu
Kakashi-sensei.Mi-a zis ca trebuie sa plece sa se antreneze pentru a-si implini visul.Acum ca Itachi s-a intors...si daca va afla ca e si senseiul meu...incepu Sakura sa-i povesteasca prietenei sale printre lacrimi.
-Stai inistita.O sa fie bine.Iti garantez!isi incuraja prietena Temari.
Ambele mesera la Hinata pentru a lua.Apoi mersera la TenTen sa mai vorbeasca si cu ea.

Intre timp, se parea ca Sasuke si Naruto se intalnisera pentru a se masura in putere.Kakahi citea cartea lui preferata "Vino, vino Paradis" iar Jiraya ii scria urmatorul volum.
-Chidori combinat!se auzea vocea lui Sasuke.
-Duo-Rasengan!striga si Naruto, nelasandu-se mai prejos.
-Am sa-ti arat eu ratatule!Numai uita-te aici!striga Sasuke la blond.
Intr-o secunda brunetul ajunse in fata lui Naruto.Fara a gesticula nimic, doar uitandu-se in ochii lui, incepu sa-l loveasca cu pumnii si picioarele.Naruto zbura in stanca din spatele lui lovindu-se brutal de aceasta.
Se ridica rapid si incepu sa-l atace pe Sasuke.In zadar insa.Nu putea sa-l loveasca.Brunetul se apara foarte bine.Intr-o clipa de neatentie, amandoi se lovira simultan, iar din cauza impactului, fusera impinsi in partile opuse, fiecare intr-o stanca.
Blondul era deja nervos.Fara a se putea controla, acum, era sub influenta Vulpii cu Noua Cozi.Ochii ii erau rosii cu o dunga neagra in mijloc, ca ai unei feline.Coltii si ghearele incepusera sa-i creasca iar cele trei zgarieturi de pe ambii obraji se accentuau.Naruto incepu sa alerge cu o mare viteza spre Sasuke.Brunetul fiind uimit, nu reusi sa-i pareze atacul.Fiind lovit cu o mare putere, Sasuke fu impins in partea de sus a unei stanci.Facuse acolo o gaura destul de insemnata.
Blondul incepu sa alerge catre el si ataca cu Rasengan.Insa, in locul unde era brunetul, isi facuse aparitia un fel de mana cu gheare de culoare mov-cenusie.Naruto fusese uimit.Nu stia ce se intampla asa ca ateriza din nou pe pamant.Acea mana se dadu la o parte.Se parea ca era de fapt o aripa.Si Sasuke, din cauza Semnului Blestemat, se transformase.Pielea lui era de culoarea aripilor, ochii rosi cu Sharingan, parul ii crescuse foarte lung si pe nas avea un fel de semn negru.Incet, incet incepea sa-i creasca si cealalta aripa ingraozindu-l pe blond.
Erau constienti de ceea ce fac.De aceea Kakashi si Jiraya nu au intervenit.Cei doi au inceput sa se atace din nou.La un moment dat, ambii si-au facut jutsu-ul -Sasuke Chidori combinat iar Naruto Duo-Rasengan.Atacandu-se simultan s-a format o sfera alba.Incet, incet aceasta se facea mov explodand la un moment dat.
Kakashi impreuna cu Jiraya nu aveau nicio treaba.Asta insemna ca au incredere fiecare in elevul lui.
-Se pare ca va avea cine s-o protejeze.spuse Kakashi catre Jiraya.
-Ai dreptate.Amandoi sunt foarte puternici.Tsunade nu ar trebui sa-si faca griji.
-Mda...mai ales ca acum si el...si mai e si ea...spunea argintiul gesticuland.
Intre timp, Sasuke si Naruto erau la pamant.Blondul era intins pe jos, iar brunetul statea in sezut gandindu-se.
-Ha!Cand va auzi Sakura ca te-am invins nu te va mai iubi pe tine ci ma va iubi pe mine.spuse blondul inganfat de jos.
Cand auzi, Sasuke se ridica rapid si-l lovi pe Naruto cu piciorul in pantec, reusind sa faca o gaura in locul unde se afla blondul.Brunetul se indrepta, apoi, spre Kakashi spunandu-i:
-L-am terminat.
Jiraya merse sa vada cum se simte Naruto iar Sasuke si Kakashi s-au reintors la locul de antrenament al lui Sasuke.
-Recunoaste ca daca Naruto nu rostea numele ei, era remiza sau mai rau.Te invingea.spuse Kakashi calm catre elevul lui.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#13
Asa...se apre ca am fani infocati....(se cunosc ei)
O noua propunere.Viitoarea conducatoare...


Timpul trecea incet.Pentru Sakura, fiecare secunda parea o eternitate greu de suportat.Nu intelegea de ce, insa cat statea cu alte persoane dorul de brunet ii disparea putin cate putin.
La antrenamente se descurca foarte bine, dupa spusesele lui Itachi.Insa noaptea, cand ramanea singura numai cu gandurile ei, durerea incepea sa se mareasca.Se tot intreba de ce in loc sa se stinga acea flacara de iubire pentru brunet, se aprindea tot mai tare.
Ii era frica.Ii era frica, poate, de reactia lui atunci cand va afla de Itachi, atunci cand va afla ca razbunarea lui nu va mai avea rost.Dar cand va afla ca ea este eleva lui?Ce reactie va avea?Aceste intrebari nu-i dadeau pace fetei.
"A trecut o jumatate de an, si totusi parca...a trecut o eternitate.Cand imi petrec timpul cu prietenii parca timpul trece mai usor, insa cand vine naptea...parca vine timpul sa sufar.Sa plang neicetat.Si totusi de ce?El nici macar nu m-a observat niciodata.Si eu sufar degeaba fara sa ma vada nimeni."gandea rozalia privind luna.
A doua zi venise repede.In camera Sakurei se putea auzea un cantec minunat al unei pasari albe.Rozalia se trezi somnoroasa.Se fraca la ochji, dupa care merse pe balcon.Mica pasare se aseza pe degetul fetei inmanandu-i un biletel ce parea a fi de la Tsunade.
Dupa ce isi indeplini misiunea pasare alba ca neaua isi lua zborul spre turnul lui hokage.
Prin acel biletel, blonda o chema pe Sakura de urgenta la ora 11:00 la biblioteca.Pentru ca era ora noua, fata se dezmorti incet si merse pentru a-si face siesta de dimineata.Isi lua haine pe care si le alesese impreuna cu prietena ei, Temari, si merse pentru a lua micul de jun.
Doica ei murise cu trei luni in urma, asa ca fata ramasese mai singura.Isi pregati micul de jun si manca.
Mai avea o jumatate de ora la dispozitie, insa hotari sa mai citeasca ceva.Mai avea putin de citit din jurnalul lui Sasuke.In loc sa o mai lamureasca cat de cat pe fata, jurnalul facuse doar sa o bage in ceata si mai mult.Singura solutie, acum, era doar sa-l intrebe.Insa cum sa-l intrebe?Cand a plecat l-a intrebat doar unde merge si i-a raspuns ca nu e treaba ei.
Jumatatea de ora ramasa trecuse si ea, iar acum era timpul sa mearga la biblioteca.Intra in marea incapere plina cu carti mari, mici, groase sau subtiri toate prafuite neatinse de ceva timp.
Tsunade o use in spatele bibliotecii.Un dulap mare in care erau carti groase si prafuite.Poate neatinse niciodata deoarece ele ascundeau istoria, secretele, puterile si slabiciunile fiecarui popor in parte.Din toate, blonda alese cartea din mijlocul tuturor.
O puse pe masa, o sterse de praf, apoi o deschise.Acea carte nu era despre un popor anume, ci despre alianta Konohai cu un alt popor.Sakura citi doua pagini si deja intelesese.
Konoha se infiintase cu ajutorul unui alt popor neprecizat inca in carte.Se pare ca acel popor avea aceleasi legi ca si clanul Phonix.Numai fetele puteau conduce.Hokage a ramas dator acelui popor cu un lucru de care vor avea nevoie.Aceasta indatorire ramasese din hokage in hokage pana acum.
-Si despre ce popor este vorba?intreba fata uimita de ceea ce aflase.
Tsunade nu spuse nimic ci dadu pagina cartii.Ceea ce scria acolo era imposibil pentru mintea Sakurei.
-D-dar e-este imposibil!Am invatat la istorie ca este doar o legenda.Ca nu a existat niciodata.constata Sakura cu stuipoare.
-Total gresit.rectifica hokage.Am fost obligati sa tinem secretul asa ca Iruka nu a avut voie sa va spuna adevarata legenda.
-Si de mi-ai dat mie sa citesc?
-Pentru ca ei au nevoie de ajutor acum.Nu au decat un singur pretendent la tron.Si acela este baiat.spuse blonda.
-O nu!Nici gand.Daca te gandesti la mine i-ati gandul!spuse Sakura gesticuland.
-Nu vei ramane acolo pentru totdeauna.Doar pentru o perioada.Ai sa vezi.Iti va place.incerca s-o convinga Tsunade pe fata.
-Daca mi se va intampla ceva....
-Stai linistita.Nu ti se va intampla nimic.
-Bine, bine.Haide sa fac cum spui tu.se lasa pagubasa rozalia.
-Sa fii gata.Maine dimineata in zori vom pleca.Este cam departe deci ne va trebui ceva timp.A da.Daca vrei sa spui cuiva...ai voie numai unei persoane in care ai incredere si care stii ca nu va spune nimanui daca o rogi.Ai inteles?
-Desigur!
Fata pleca pe ganduri spre casa.Nu stia cui sa spuna insa voia s-o faca.
"Desigur!Am sa-i spun lui.Are incredere in mine si eu am incredere in el!"gandi fericita rozalia.
Se indreptata spre locul unde stia ca il va gasi.Cauta peste tot insa nu-l gasi nicaieri.
-Pe mine ma cauti?se auzi vocea unui baiat din spate.
-Of!De cand!Asculta Gaara, tu eti singurul care poate intelege si in care am incredere.
-Bine.Hai sa vedem ce ai de spus.
Sakura ii povesti tot ceea ce-i spusese Tsunade.
-Bine.Nu voi spune nimanui.se auzi raspunsul roscatului.
-Stiam eu ca pot sa am incredere intine.
Fata pleca in fuga spre casa pentru a-si face bagajul.Trebuia sa se culce deoarece pierduse destul timp impreuna cu Gaara.[posturi unite]
Merit sa-l puricati toti.Nu am avut timp sa-l corectez si sper sa nu am greseli:(
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#14
E super capitolul, am sa iti zic ce greseli am vazut eu ;) :
- " Se freca la ochji" -> "Se freca la ochii" nu??...asa cred:D
- "Tsunade o use" -> "Tsunate o duse" ti-a fost putin foame nu??..:D..
- cu stuipoare -> cu stupoare
- "Si de mi-ai dat mie sa citesc?" -> "Si de ce mi-ai dat mie sa citesc" nu asa trebuia sa fie??...:D
Daca am gresit si nu este bine ce am zis sa imi trimiti mesaj, bine?
Oricum capitolul este super, spor la scris :D.....gambate cu nextu...:*:*..
[Imagine: sig.jpg]


#15
Amintiri...


Statea in pat si privea tavanul.Privea in gol parca hipnotizata.Nu stia ce sens mai are.Nu stia de ce mai traieste, de ce se mai afla pe pamant stiind ca nu mai are nici un rost.Parca fara el speranta si sensul ei de existenta dispareau.El fusese universul ei, iar fara el simtea ca nu mai exista.
Prietenii incepeau sa creada ca incepe incet incet sa-si dea seama cine este cu adevarat si ca nu mai tine la el, insa nu era asa.Era doar o masca ce o purta ziua, in fata prietenilor.Noaptea insa, si-o dadea jos, fiind torturata de amintiri.
Oare de ce?De ce il iubea atat de mult?Ce avea atat de special?Mai existau o multime de baieti in lume de care s-ar putea indragosti, iar ea, cea mai pura si iubitoare fiinta din sat se indragostise chiar de cel care avusese un trecut atat de chinuitor si care lasa amprente zi de zi.
Statea si se uita continuu la tavan.Nu stia de ce nu adoarme.Nu stia de ce mai sta treaza amintindu-si trecutul si suferind.Trebuia sa lase trecutul in urma si sa faca loc prezentului.Stia ca putea s-o faca, insa va avea nevoie de mult efort.
Hainele ei stateau aranjate pe scaunul biroului.Era kimono-ul ei obisnuit.Cu toate ca era vechi, in el erau stranse multe amintiri.Acum, intrebarea vesnica revenea:De ce?Cateodata, cand era singura, statea si se intreba de ce s-a sacrificat atat de mult.De ce, de exemplu, si-a taiat parul si de ce a luptat singura impotriva a trei ninja superiori ei?Inainte raspunsul era simplu:Pentru Sasuke.Prntru ca il iubea si pentru ca putea face orice pentru el.Insa acum era altceva.Fusese doar o fraiera.I-a fost alaturi lui si niciodata nu a putut spune "nu".In schimb, ce a primit?Refuzuri nenumarate.
Se ridica incet din pat.Parca picioarele erau ghidate de creier fara voia ei.Se apropie de dulapul pe care era asezata poza de grup.Chiar si acolo Sasuke si Naruto isi aruncau priviri fulgeratoare.Un zambet aparu pe chipul ei.
"Ce vremuri!"gandea rozalia privind continuu poza.
O puse la locul ei si se aseza pe scaunul de la birou.Hainele erau pregatite pentru a doua zi.Urma sa fie una grea, iar ea stia asta.Isi reamintea cum se tot certa cu Ino pe brunet, si cum de fiecare data el era indiferent.Isi amintea ca avea si ea un tel, insa acesta depindea numai de Sasuke.Competitia dintre ea si Ino tot de el depindea.Intreaga viata a Sakurei depindea de un singur ninja, un singur baiat si tot odata un singur copil.
Isi arunca privirea apoi spre ghiozadanul gata pregatit de misiuni ca de fiecare data.Isi amintea de prima misiune.Erau doar niste genini neexperimentati in prima lor misiune ninja.Senseiul urma sa-i indrume si sa-i fereasca de pericolele primejdioase de care nu erau in stare sa se apere.Isi amintea tot de el, cum, atunci cand au fost atacati, i-a salvat pe toti.Cum s-a asezat in fata ei ferind-o de acel ninja ce urma sa ii opreasca viata.
Ce bine ar fi fost.Atunci se gandea ca poate a facut acel gest pentru ca macar o mica parte din el tinea la ea, insa acum isi dadea seama ca a facut acest lucru doar pentru ca era colega lui de echipa.
Mai arunca o privire in camera.Linistea domnea asa ca s-a hotarat sa se culce.

Intre timp, prin negura noptii, un mic porumbel alb zbura cu repeziciune printre crengile pline de frunze ale copacilor.Aripioarele ii falfaiau neincetat.Tinea in plisc un biletel scris chiar de mana lui Tsunade.
Se opri la pervazul unui geam si lasa biletul.Incepu a ciripi, iar din camera, cu pasi marunti, se indrepta catre geam un barbat inalt cu parul ciufulit si gri.Lua biletul, il citi, apoi o mangaie pe micuta pasare pe capsorul ei catifelat.
-Se pare ca a venit si vremea celor slabi sa arate ce pot.spuse Kakashi.
Pasarea isi lua din nou zborul spre Konoha pentru a o anunta pe Tsunade ca misiunea e indeplinita.

Ziua sosise repede.Zorii se puteau zarii, insa pe strazi nu era nimeni.Sakura se imbracase si voia sa plece.Simtea ca mai are ceva de facut, insa nu stia ce.Dintr-o data isi aminti.
Lua o carte, mare si groasa de pe birou, sari pe geam si merse cu pasi repezi catre casa lui Sasuke.Lasa jurnalul la locul lui si pleca fara a lasa vreo urma.Merse apoi catre locul unde stabilise intalnirea cu Tsunade.
Ajunsera la iesirea din sat, insa fata se opri.
-Nu mai fac nicun pas pana nu-mi spui ce se intampla!Sa stii ca nu sunt fraiera.Ce este cu graba asta?Abea mi-ai zis si plecam.Si...de la genin la conducator?Cam dubios.Nu ti se pare?
-Sakura, nu e momentul si nici locul.spuse Tsunade.Acum, hai sa mergem.
-Am spus ca nu mai fac niciun pas!spuse rozalia ridicand tonul.
-Bine.Iti voi spune pe drum.Nu avem timp de pierdut.
Tsunade si Sakura plecara sarind de pe o creanga pe alta.Mergeau asa in continuu de trei zile si trei nopti fara oprire.
Ajunse pe un deal, la rasaritul celei de-a patra zile. Sakura cazu in genunchi franta.
-Am obosit, spuse ea, nu mai pot.Mergem asa de trei zile.
-Doar uita-te inainte.spuse blonda zambind.
In fata celor doua kuonichi se zareau, pe deasupra copacilor, varfurile unor turnuri inalte, parca de cristal.Insa, in mijlocul tuturor se afla unul foarte inalt, care emana lumina preluandu-o de la soare.
-Cat de frumos!exclama fata incantata.
-Acum hai sa mergem.Nu mai avem mult.spuse hokage multumita.
Cele doua fete ajunsesera in fata unei porti imense, parca facut toata din marmura, insa care era inchisa.Tsunade batu la ea, si o voce se auzi din spate:
-Prieteni sau dusmani?
-Prieteni.raspunse blonda.
Imensele porti se deschisera, iar in fata lor se infatisa un baiat, cam cu un an mai mare ca Sakura, cu parul blond, ochii caprui, cu tolba de la spate plina de sageti si cu arcul in mana.Aceste arme ii dadeau un aer aparte.
-Eu sunt Legolas.spuse blondul intinzandu-i mana fetei.
-E-eu Sakura.spuse fata rosind.
-Legolas, ea este fata de care ti-am spus.Va avea nevoie de ajutor, insa cred ca se va descurca.spuse Tsunade.Va las sa va cunoasteti mai bine.Eu cred ca voi merge la biblioteca.
Legolas si Sakura facura un tur al orasului.Ramasese doar castelul de cercetat iar Sakura putea merge sa se odihneasca.
-Deci...voi de ce nu aveti un conducator?intreba rozalia banuitoatre.
-In poporul nostru, numai femeile au voie sa conduca.Cel putin asa se stie.Mama mea a fost ultima conducatoare.Eu inca mai am o sora, mai mare ca mine cu cativa ani, insa ea ne-a parasit, fiind acum conducatoarea unei elite de ninja negrii.Ea a asasinat-o pe mama.Nu a putut numi o noua conducatoare, deci acum suntem vulnerabili.ii povestea Legolas uitandu-se in gol strangand din pumni.
"Se pare ca nu sunt singura cu un trecut...mai diferit"gandea rozalia.
<Aha.Si Sasuke ce trecut a avut, ha?Unul frumos alaturi de familia lui nu-i asa?>spunea egoul Sakurei.
"Trebuia tu sa strici totul!Abea mai uitasem si eu de toata suferinta, dar vii tu si strici totul!"spuse iritata rozalia.
Legolas o conduse la noua ei camera.Fata se culca, obosita dupa un drum atat de lung.[posturi unite]
Observatie:In partea aia cu: ..."Acum, intrebarea vesnica ii revenea: De ce?trebuia sa dau space:D
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#16
wow:X:X
imi plache
Sakura se indragosteasca de legolas si sa-l faca pe Sasuke sa sufere>:)
ash merita>:)
cand se va intoarce acasa Sasuke va avea parte de un triplu soc;))
Sakura a fost antrenata de Itachi
este o noua conducatoare
si face parte dintr-un clan;))
opsss am uitat:D
jurnalul Sakurei
va descoperi unele lucruri interesante cred:)
astept nextu'
chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#17
Mz de comm-uri:D
O noua printesa, insa antrenamentul continua...



Adormise.Abea reusise.Insa totusi cam greu.Acum era o liniste mortuara in camera unde se afla Sakura.
Era dimineata.Razale soarelui ii luminau fata chinuita de atatea lacrimi.Insa acum era mai linistita.Cat timp nu putea dormi se tot gandea la solutii de a rezolva vesnica ei problema.
Ochii ei emanau acum energie.Fusese trezita de cantecul unui porumbel alb, abea sosit pe acel taram.Era acelas care o anuntase ca este chemata la Tsunade si tot acelas care ii dusese biletul lui Kakashi.
Se dezmorti si merse catre dulap.Acum nu mai era nevoita sa poarte hainele ei de kuonichi.Ba dimpotriva.Trebuia, urmand sa fie printesa si conducatoarea, sa se imbrace mai mereu in rochii.Isi alese una de culoare crem deschis, cu volane la maneci, si pleca pentru a se intelege cu Legolas cum va decurge asa-zisa "incoronare".
Blondul fu impresionat de prestatia fetei deoarece era foarte frumoasa in acea rochie.Merse cu ea si Tsunade intr-o mica incapere din palat.Se putea vedea cu ochiul liber ca nu a mai intrat cineva acolo de ani buni.Legolas aprinse niste faclii, iar Sakura se aseza in fata unui simbol de pe un perete.Acesta, dupa spusele lui Legolas, era simbolul poporului.Era un scorpion.
Inainte de a incepe ritualul, blondul ii spuse:
-Va trebui sa suporti o mica durere.Deci renunti sau nu?
Legolas ii arata un semn de scorpion pe gatul lui.Sakura isi readuse aminte de Sasuke si de Semnul Blestemat.Isi scutura capul si ii spuse ca va putea indura orice.
Toti trei erau pregatiti.Facliile se stinsesera.Nu puteai vedea nimic.Rozalia statea calma la locul ei asteptand.Inchise ochii.Ii deschise si dintr-o data o faclie din centrul camerei se aprinse.Dintr-un colt al incaperii isi facu aparitia un scorpion infiorator.Pielea lui neagra stralucea lucioasa in lumina facliei.Se apropia tot mai mult de fata.
Inima acesteia batea cu putere.Stia ca acel scorpion nu e unul obisnuit.Semnul de pe el arata acest lucru.Era un scorpion care, prin veninul sa te ajuta sa treci peste trecut, nu chiar sa-l uiti, dar sa-ti fie mai usor cand iti aduci aminte de el. Insa putini oameni care au fost intepati de acul lui veninos au scapat cu viata.
"Si daca nu supravietuiesc macar nu voi mai suferi atat de mult, iar daca voi supravietui voi putea lasa trecutul in urma"gandea Sakura in timp ce inghitea in sec.
Cu toate ca avea doar de castigat ii era frica.Stia ca va suporta o durere foarte mare, insa ce durere mai mare ar putea exista pentru ea decat cea pe care a indurat-o pana acum?
Tresari.Simtea cum scorpionul se urca incet incet pe corpul ei, vrand sa ajunga langa gat.Era abea in dreptul abdomenului, insa rozalia simti ca nu mai poate sta nemiscata.O mica miscare, iar scorpionul isi infise acul lui veninos in partea dreapta a abdomenului fetei.Un tipat de durere se auzi.Legolas si Tsunade tresarira si se indreptara catre fata.Scorpionul deja isi luase talpasita multumit de prada.
Rozalia insa era lesinata.Legolas o lua in brate si o duse in camera ei.Tsunade ramase cu Legolas lasand-o singura pe fata pentru a se odihni.
-Va avea Semnul Scorpionului in abdomen.spuse acesta prvind spre camera in care se afla Sakura.
-Nu prea cred.il contrazise blonda.Este din clanul Pheonix.Mai mult ca sigur a respins veninul si a renascut alt semn.
-La ce te referi?
-Ii va aparea alt semn.Cu acesta stii tu ce poate face.spuse hokage uitandu-se fix la blond.
-Hm...ai dreptate.

Intre timp, in Konoha deja se zvonea ca Sasuke si Naruto se vor intoarce.
-O, da!Eroul meu!Ingerasul meu se va intoarce!spunea Ino visandu-l pe Sasuke.
-Mai taci!Nu-i de ajuns ca sunt astia aici?Mai trebuie si tu sa aduci aminte de Domnul Atitudine!ii spuse Shikamaru lui Ino la ureche ultima propozitie.
-Deci, ca sa inteleg si eu, papusa aia nu mananca, nici nu doarme dar ce face?il intreba Choji pe Kankuro in timp ce manca o punga de chipsuri.
-Papusa asta nu e vie idiotule!Eu o folosesc cu ajutorul ceakrei!spunea Kankuro iritat.
-Hei, lenesule, ce crezi ca spui?intreba tupeista Temari auzindu-l pe Shikamaru.
Pentru prima oara nu stia ce sa raspunda.Pe fete le considera niste fiinte insipide care nu sunt de folos nimanui, insa despre blonda nu avea aceeasi parere.
-Hm.spuse simplu brunetul.
De alt fel si Temari considera la fel.El ii considera doar pe Gaara, Kankuro si Sasuke niste baieti care cu adevarat stiu ce este aia lupta, insa dupa examenul chunin de anul trecut isi schimbase parerea.Adaugase in lista ei de ninja inca un baiat.Chiar daca era lenes, ei ii placea de el.

Intr-o alta parte a unei paduri Sasuke si Kakashi discutau:
-Ei bine, ma voi intoarce?intreba Sasuke uitandu-se in gol.
-Pai peste cateva zile.Vreo doua saptamani.ii raspunse argintiul.Iti e dor de ea?
-De unde mai scoti si tu asemenea prostii?intreba brunetul dupa care pleca.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#18
Bine bine gata gata...voi pune in seara asta continuarea dar sa stiti ca la noapte nu pun :)):)):))
Reintoarcerea.Totul revine la initial...


Trei luni.Atat trecuse de cand Sakura se afla in taramul unde era conducatoare.Nu era chiar asa de greu pe cum parea.In fond, Legolas o ajuta mereu asa ca nu avea nicio problema.
Isi propusese deja:
"Daca voi avea aceleasi reactii este logic ca nu-mi va da atentie.Nu-i voi da satisfactie.Tupeul este cheia."isi spunea Sakura zambind.
Intre timp, in Konoha era o mare agitatie.Itachi calatorea dintr-o tara in alta antrenand-o pe Sakura si indeplinind misiuni in paralel.Acum, Kakashi o anuntase pe Tsunade ca se vor intoarce, asa ca Tsunade il trimisese pe Itachi intr-o misiune.
Ziua aceea venise.Pe poarta Konohai isi facura aparitia doi genini mai puternici dupa un an intreg de antrenamente, iar in spatele lor doi alti ninja.Sasuke isi tinea mainile in buzunar plictisit.Erau zorii zilei, insa Naruto era mai plin de energie ca niciodata.
In fata lor isi facu aparitia Tsunade, iar Naruto alerga catre ea:
-Bunica-Tsunade!Unde e Sakura?Credeam ca va veni aici sa ne intampine.spunea Naruto incantat.
Sasuke privea in continuu la banca de pe marginea drumului.Isi amintea ca si cum ar fi fost noaptea trecuta.
-Sakura nu e in sat.spuse calma hokage.
-Dar unde este?intreba Sasuke incercand sa ascunda interesul din glasul lui.
-Sa spunem ca e o misiune.continua Tsunade zambind.
-Singura!?intrebara Naruto si Sasuke simultan.
-Pai daca veti merge si voi, nu.spuse Kakashi uitandu-se la Tsunade.
-Pai da, dar unde este?intreba Naruto curios.
-Va vom duce noi.spusera Neji si Gaara aparand dintr-un nor de fum impreuna cu Temari si TenTen.
-Hm!spuse Naruto intorcandu-si capul pentru a nu-i vedea pe noii veniti.As fi putut sa ma descurc si singur!
-Ei bine, pentru ca vad cat de bine va intelegeti...maine veti pleca.spuse Tsunade disparand.
Fiecare merse la casa lui pentru a se odihni.Sasuke intra in camera lui.Aparent nimic nu era schimbat.Mai cerceta banuitor camera si descoperi ca dulapul in care se afla jurnalul era deschis iar acesta nu era atat de prafuit.
"Hm...inteligent."gandi Sasuke in timp ce se aseza in pat.

A doua zi venise repede.Toti erau pregatiti sa merga la Sakura si s-o readuca inapoi.Pornira cu rapidiate prin padure fara ca macar sa spuna ceva.Fetele discutau in soapta deci nu se putea auzi, Nrji, Gaara si Sasuke erau tacuti ca de obicei.Pana si Naruto era linistit.
Insa dupa o zi si o noapte de mers, Naruto isi rearata fata aceea lenesa:
-Am obosit!Mi-e foame!Cat mai avem?
-Taci si mergi!spusera ceilalti trei baieti simultan.
Cu toate eforturile au ajuns intr-un sfarsit intr-o padure, nu departe de castel.Aproape ca se ratacisera.Sasuke auzise un falfait printre frunze, insa nu daduse importanta.
Porumbelul acela alb zbura cu viteza cvatre Sakura pentru a o anunta ca are niste vizitatori.Fata se imbraca rapid in rochita ei de kuonichi, isi lua kunaiurile, bandana cu semnul frunzei, se incalta si porni cu vbiteza catre locul indicat de porumbel.Prietenii ei erau in pericol si nici macar Gaara nu-si daduse seama.
-Sakura?!exclama Naruto fericit.De cand nu te-am m...insa fu intrerupt de fata:
-Nu avem timp de discutii!Niste ninja terorizeaza padurile astea.Armele lor sunt niste sageti otravite.Daca te-au nimeri, esti ca si mort!spuse Sakura.
-Trebuie sa plecam!spuse Neji.
-Nu voi fugi.spuse Sasuke.Nu ca un las!
Brunetul rapusese cativa ninja, insa ceea ce nu stia el era ca printre tufisuri.Un singur gest si o sageata zbura chiar catre Sasuke si il lovi din plin.Acesta cazu la pamant eliberand un tipat de durere.
-Plecati!spuse Sakura.
-D-dar tu?intreba TenTen.
-Plecat am spus!le porunci Sakura.
Ceilalti cinci plecara dupa ordinele Sakurei.Rozalia se indrepta catre el.Era cazut la pamant fara pic de suflare.
"Nu poate sa se termine asa!Trebuie sa ii dovedesc ca pot si eu sa fiu puternica!Hai Sasuke!Trbuie sa traiesti!"gandea Sakura.

Deschisese ochii.In fata lui era totul alb.Niciun sunet.Nimic.Se uita in jur.O camera obisnuita.Statea intins pe un pa, bandajat in locul unde fusese ranit.Pe balconul camerei era cineva.Era ea.Statea visatoare ca de obicei gandinddu-se la lucruri marunte.
-Ti-a luat cam mult sa te trezesti.spuse aceasta fara ca macar sa intoarca fata catre el.
Nu voia sa-l priveasca.Insa, Sasuke era impresionat.Nici macar nu se uitase la el si stia ca s-a trezit.Se ridica cu greu din pat si merse pana in pragul usii balconului.
-Ma asteptam la alta reactie din partea ta.spuse brunetul privind-o intens chiar daca nu-i putea vedea fata.
-La ce te referi.spuse Sakura prefacandu-se ca nu stie.
-Eu stiu?Poate...ca in trecut.Sa-mi sari in brate.
-Si tu sa ma respingi ca de obicei?!spuse Sakura aratandu-i o privire plina de ura, apoi plecand.
"Cat de mult s-a schimbat."gandea brunetul in timp ce privea catre usa care se trantea in urma rozaliei.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#19
Bravo.bravo.bravo de data asta te-ai intrecut pe tine insati,imi plae acest capitol.
defapt,toate mi-au placut.imi place la nebunie atitudinea Sakurei.
intodeauna cand e la sfarsitul capitolului scri ceva si ne lasi in suspans,si imi place asta,si ma face sa astept cu nerabdare urmatorul capitol.Greseli de tastare nu am vazut.
Sper sa pui repede capitolul si stiu ca asa va fi.
Gambate si kissu

#20
Urmatorul capitol:X

Invidie, gelozie si...dragoste


Rozalia trantise usa in urma ei.Era totusi nervoasa de replica baiatului insa mult mai mult din cauza a ceea ce facuse.
"Ce m-a facut sa ma comport asa?Doamne!Nu-mi vine sa cred ca am reusit sa fac ce am facut!Hm!Se pare ca nu mai are tupeul ala si aerele de sef...cel putin fata de mine, asa ca voi continua."gandea fata in timp ce se rezema de peretele din dreapta ei.
Intre timp, in camera de alaturi era o mare zarva...
-Hei, Neji, spune-mi ce s-a mai intamplat cat am fost eu plecat.spunea Naruto agitat.
-Nimic.raspunse Neji.
-Haide!Te rog!spunea in continuare blondul.
-Toti ne-am antrenat si suntem mult mai puternici!raspunse Gaara iritat de insistentele lui Naruto.
-De cand domnul din Satul Nisipului vorbeste cu mine?intreba Naruto ridicand din spranceana.
-Asculta, eu te suport numai pentru ca esti in echipa cu Sakura si nu-mi place cand e nervoasa.spuse roscatul.
-O, Domnul Perfectiune 2 este indragostit?spunea blondul ridicand din ambele sprancene.
-Spun asta pentru ca stiu cum reactioneaza cand este prea nervoasa.se scuza Gaara fara pic de dificultate.Si in fond, continua el, tie iti place de ea.
Intre timp Sakura era in camera prietenlor sale discutand.
-De ce nu a venit si Hinata?intreba rozalia.Poate reuseam sa-l facem pe Naruto s-o vada macar.
-Pai...nu stiu de ce.Probabil n-a stiut.spuse TenTen.
-Sau poate nu a vrut.spuse Temari.
-Poate ai dreptate.Este prea rusinoasa si timida.spuse Sakura mergand catre balcon.
-Stii ce cred eu?Cred ca...insa TenTen fu intrerupta de o bataie in usa.
-Cine este?intrebara cele trei fete simultan.
-Legolas.raspunse vocea din spatele usii.
Cele doua fete erau uimite si ridicara din spraceana insa Sakura alerga cu rapiditate catre usa deschizand-o.
-Cat ti-a luat sa te intorci?intreba rozalia.
-Sa zicem ca m-am confruntat cu cineva cunoscut pe drum.raspunse acesta punandu-si o mana la ceafa.
-O da!Deci:Legolas, ele sunt TenTen si Temari, prietenele mele.spunea fata aratand cu degetul catre fiecare.TenTen, Temari, el este Legolas.continua aceasta.
-Incantate!spusera cele doua fete.
-Stiam ca vei pleca, spuse Legolas, si am insistat sa ma reintorc cat de repede am putut pentru a-mi lua la revedere.
-Vom pleca maine, nu-ti face griji.ii spuse rozalia.
Legolas pleca si le lasa pe fete sa discute in continuare.
-Deci?Cine este frumuselul ala?intreba TenTen.Mai mult ca sigur cred ca este... continua ea ridicand din sprancene.
-TenTen!Nu stii ca Sakurei ii place, de fapt il iubeste pe...insa Temri fu intrerupta de rozalie:
-Nu Temari!Nu-mi place de nimeni.Si nu ma simt atasata de niciun baiat.
-Bine...daca tu spui...spuse Temari cu jumatate de gura uimita de reactia ei.
-Haideti!Trebuie sa vorbim si cu baietii.spuse rozalia.
Cele doua fete mersera in camera unde erau baietii.Spre surprinderea lor era liniste...doar din cauza ca Naruto avea scoci la gura.
-Sakura?!spusera Neji si Gaara simultan.
-Da, ce este?spuse Sakura parca nestiind de ce baietii exclamasera atat de uimiti.
Sakura era chiar foarte frumoasa.Nu mai era imbracata in rochie ci in hainele ei de kuonichi.Rochita mulata si scurta rosie ii scotea in evidenta formele perfecte ale corpului.Cutia de kunaiuri de la piciorul drept era tot rosie.Aceeasi incaltaminte rosie pana aproape de genunchi, panglica rosie de la piciorul stang inca se afla acolo, iar parul ei roz ca florile de cires era acum lung.Doua suvite care ii puteau atinge fata erau stranse intr-o coada la spate.
-Deci...ce i-ai facut?intreba Gaara.
-Tsunade ma va omori!spuse rozalia lovindu-si capul de fereastra.
-De ce?intreba Neji.
-Pai ca sa nu moara i-am deschis Semnul Blestemat.Adica stiti voi,
Kakashi-sensei i l-a inchis ca sa nu-l mai doara dar eu acum i l-am deschis ca sa repinga otrava.le explica fata prietenilor sai.
Trebuia sa isi faca bagajele pentru a pleca din nou inapoi in Konoha.Sakura se intinse in patul ei si incepu sa se gandeasca...

"Nu stie.Sigur nu are cum.Pana acum ar fi facut un scandal de s-ar fi auzit pana in Konoha.Deci, acum intrebarea este...unde este Itachi?Daca ar fi fost in sat l-ar fi vazut."
Urmatoarea zi venise repede.Sakura era gata din zori de plecare.Isi lua la revedere de la Legolas lasandu-l sa aiba el grija de popor deoarece in vechile carti gasise anumite legi care acceptau acest lucru.
Chiar daca era doar o imbratisare prieteneasca Sasuke incepuse sa fie gelos.
Doua zile.Doar atat le trebuise ca sa ajunga inapoi in Konoha.La poarta satului asteptau Tsunade si Hinata.Rozalia mai cerceta tot locul cu privirea, insa Itachi lipsea.Unde oare era?Ce se intampla se cu el?Sau, unde il trimisese Tsunade?
Sakura isi imbratisa prietena apoi merse la Tsunade si o intreba discret:
-I-ai spus?
-Nu.raspunse blonda.
-De ce?Ce ai de gand?intreba iritata fata.
-Sa te las pe tine sa-i spui.
-Ai innebunit?!spuse Sakura.
-Vino la biroul meu sa clarificam lucrurile.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.300 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.399 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 71.899 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.338 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Femeia fatala. Ea~Ea 0 1.835 09-03-2011, 02:21 PM
Ultimul răspuns: Ea~Ea
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 10.947 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.284 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.786 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Atractie Fatala [+16 / +18] [hentai] Lye 259 246.554 15-11-2010, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Tan
  Dragoste nu poate fi cumparata cu bani Zuzy Is Angell 7 4.419 18-10-2010, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)