Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene animate vechi si foarte vechi

#1
Desene animate vechi si foarte vechi. Eu in aceasta categorie as incadra pe Balanel si Miaunel. Daca voi mai stiti alte desene vechi astept reply-uri.

Tom si Jerry e inca un d.a. Popular si de actualitate chiar daca e foarte vechi. 1940 parca.

Aici ma refer la desene animate vechi si foarte vechi care au cam intrat in sfera amintirilor.

#2
Micky Mouse si Donald si alte desene cu Goffy sau si cele cu Pluto care tot in cadrul desenelor cu Mickey Mouse apar, apoi Popey Marinarul cat despre Bugs Bany Si duffy suck nu sunt chiar asa vechi dar tot vechi sunt.

#3
a spus fleeting ray de mihaela chiar imi placeau si mie desi dupa revolutie vro 2 ani au mai fost difuzate si eu pe atunci apaream 21 pe tera 21 .. Popey Marinarul da erau si ele super Smile pff era super mai ales cum ii lua pe toti la bataie dupa ce mancau spanac 4 ..despre T.J nu mai vb nimika the beste d.a 4ever Smile 4 ..

#4
heh.....
din desenele vechi imi place foarte mult Tom & Jerry
sunt niste desene foarte reusite....ma uitam mult la ele cand eram mica
imi place grafica chiar daca e cam veche
si mai ales tom care era very kawaii ^_^
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#5
Hm...Nu prea pot spune cate ceva despre cele foaaarte vechi pentru ca nu le-am prins -.-'
Insa, hai sa ma leg si eu de cateva: Tom si Jerry-vechi de peste 10 ani si mai mult, au ramas in istoria omenirii pot spune. E atat de dragut, atat la actiune cat si la grafica.
La fel pot spune si de Looney Toons. Desene destul de dragute cu animale, replici celebre (What's up, doc?) si actiune incitanta. Este chiar amuzant, pana si parintii mei se mai uita la el, dar pacat ca nu se mai difuzeaza asa de des...
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#6
Ziua buna!

Mi-am amintit de niste desene animate foarte vechi la care obisnuiam sa ma uit in copilarie. Nu imi mai amintesc deloc numele lor. Era vorba despre niste obiecte electrocasnice (o lampa, o patura electrica, un aspirator, un radio si un prajitor de paine) care plecau in cautarea stapanului lor si au o gramada de aventuri pe traseu.
Daca cineva a avut o copilarie la fel de zbuciumata ca a mea si stie ceva despre aceste desene este rugat sa-mi aminteasca si mie numele. 21

Multumesc anticipat!

#7
M? mir c? nimeni nu a zis ceva de faimosul Scooby-Doo ?i echipa misterelor. M? uitam cand eram mic? la desenul ?sta ?i la Tom&Jerry, binein?eles. Ar mai fi un desen ce nu a fost men?ionat: Familia Flistones (oamenii din epoca de piatr?).

#8
Banuiesc ca aici se incadreaza si "Viata lui Louie". Inainte ma uitam pe Foxkid's, too bad now it kinda disappeared si majoritatea copiilor au uitat de acest desen si celelalte cartoons de pe foxkids eventual jetix. Same, imi placea "Inspector Gadget" - pretty funny.

Btw i suppose that i wrote this in the right section ^^
[Posturi unite]
Banuiesc ca aici se incadreaza si "Viata lui Louie". Inainte ma uitam pe Foxkid's, too bad now it kinda disappeared si majoritatea copiilor au uitat de acest desen si celelalte cartoons de pe foxkids eventual jetix. Same, imi placea "Inspector Gadget" - pretty funny.

Btw i suppose that i wrote this in the right section ^^

#9
Un desen foarte vechi si frumos, din care am vagi amintiri este Fish Police de pe CN. Eram mica, mica de tot, dar imi aduc aminte de el. Ar mai fi si Ghostbusters, imi aduc aminte sa il fi vazut la TV... parca. Mai sunt gen: Ozzy si Drix (mega smecher), Hong Kong Phooey, Atom Ant, 2 Stupid Dogs, Animaniacs, The Tick si etc. Cate nu erau si frumoase pe langa. <3

#10
Avand in vedere ca weekendul acesta apare filmul am zis sa va impart si voua unul dintre primele desene ce m-au obsedat in copilarie:

https://www.youtube.com/watch?v=oTItRfN-LO8

Facut in 1978 si cu 26 de episoade este una dintre animatiile mele favorite cand ma gandesc la old cartoons. Nu stiu cati dintre voi ati prins acest desen, dar daca va plac desenel clasice ale anilor 70-80 acesta este unul foarte bun
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului. Magica Bloom 20 17.955 13-11-2013, 10:24 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Jetixului. Magica Bloom 32 31.745 11-11-2013, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Brian Kinney
  Ce desene animate va plac cel mai mult acum? Magica Bloom 11 11.504 10-06-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Red Baron
  Desenele animate de pe posturile straine Magica Bloom 1 4.639 05-04-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)