Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sa ne amintim de vechile desene animate ale Jetixului.

#31
Chiar si la unsprazece ani eu inca ma mai uitam la desene pentru ca imi placea, dar familia: Nu. Nu. Esti prea mare. Cine sa-i asculte? 23 Eu? Doamne fereste! Viata cu Louie era grozav... bengos si toate cele. :-b Si lui frati-miu mai mare i-a placut, si dupa ce nu l-au mai dat, peste luni sau ani, sa zicem luni, am vazut unele episoade pe calculator, tot cu frati-miu. Era atat de frumos sa-ti aduci aminte de copilarie. Oricum, n-am un desen preferat, iar de pe vremea aia nu prea imi aduc aminte, poate le incurc cu astea or... mai bine fara greseli. 21
[edit] Pff, am uitat de X-men and Incredibilul Hulk. Dar si Betmen (asta am vrut sa-l enumer, dar am crezut ca nu a fost dat pe atunci 9), dar logic, ala cu... toti. Am uitat. Anyway. 106 Imi placea extraterestul. Damn, cand s-a sarutat cu aia eram "o.o' Why? :[", yeah, mi-am dat seama atunci ce bun e (pfff, si de Joker incepuse sa-mi placa dupa ce am (re)vazut: Masca rosie, pe HBO intr-o dimineata -cica sa fac si eu patul si curatenie, tu stai pana pe la 11 si ceva ca sa te uiti :]]-! DAMN! Cand manca cipsuri eu ma binoclam la televizor, iar cand i-a omorat pe toti cu paharul spart eram: o.o' Asa! Asa! *me*). Oricum, ce a fost a fost, totul se transfora in mai rau. ^^ Acum desene idioate cu persoanaje de care mi se face sila si parti la care imi vine sa vomit, desii ma uit si chiar imi plac cateodata, dar tot naspa raman. 106 Ce sa invete copii de la asemenea desene? Si cica-s educative. Hai nu zau. /) Si omul din neanderthal purta fuste si cravate. >.> Pfff, da, sunt, adica, invata copilul sa numere si culorile, ca Luna si Soarele se invartesc si alte prostii, dar... e ciudat. Am trait si fara desenele alea si stim ce e ala un desen de bun gust, si stim si sa numaram si culorile. xd
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#32
Oh, nici nu se compară desenele de atunci cu rahaturile astea comerciale pe care le dă acum.
Viaţa cu Louie a fost un desen genial, uneori - când îmi e dor de trecut -, mă uit pe internet la Viaţa cu Louie şi mă simt atât de bine, distrată, relaxată şi alte cele, din simplul fapt că este un desen cu adevărat reuşit. Nu cred să fie vreo persoană - cel puţin din generaţia mea - căreia să nu-i placă acest desen. Îmi mai plăcea mult şi Copii de la 402, avea nişte personaje geniale :]] Încă mă uit pe net şi la astea, îi mai arăt soră-mii că dau ăştia acum la televizor sunt nişte kitch-uri. Mai era Ce-i cu Andy? cu farsele lui geniale, întotdeauna mă uitam la ăsta cu cea mai mare plăcere. Uneori amânam chiar ieşirea afară ca să văd desenul ăsta :]] Când eram mică mă mai uitam la Spioanele, ah ce-mi mai plăcea - şi nu numai mie ! -. Când ieşeam afară ne jucam aşa, gen " Eu sunt Sam ! ", etc. Era atât de marfă. Când apăruse Familia Toffu mă uitam în prostie, îmi plăcea enorm. Avea umorul ăla ciudat: părinţii ciudaţi şi eco, fata care dorea o viaţa normală, bunica zăpăcită, în sfârşit, îmi plăcea tare mult.
Lumea lui Bobby îmi plăcea, dar într-un timp ştiu că începuse să-l difuzeze dimineaţa devreme, până când nu au mai dat deloc. Urât din partea lor, era comic copilul ăla zăpăcit. Tutenstein era iar marfă, mumiuţa aia era zăpăcită rău, iar Cleo - parcă aşa o chema - îi făcea, saraca de ea, jocurile, iar dacă nu, mumia se descurca şi singură. Era genial.
De asemenea mă mai uitam la Dosarele secrete ale câinilor detectivi, ţin minte că o dată am plecat mai repede de la bunica spuându-i " buni, mă duc acasă să mă uit la câini dectectivi - da, aşa pronunţam atunci :]] -, că la tine nu începe, numai la mine acasă ".
Oh, poate mai erau, dar nu mi le amintesc acum. Totuşi, toate astea nu se compară cu tâmpeniile pe care le dau azi la tv, serios acum, când vezi ce persoanje idioate au şi ce voci neomeneşti, nici nu-ţi mai vine să te uiţi la desene. - nu ştiu cum încă se poate uita soră-mea - :]]

#33
Clar Nr 1. -X-men.
[Imagine: x-men-2.jpg]
Il adoram si inca il ador pe Wolverine.Mai ales replicile sale24 In scoala generala ne jucam de-a mutantii,eu eram Jean Grey21 Asa ne petreceam noi pauzele in clasa a 5a 21
-Spider-Man
[Imagine: spiderman-cartoon.jpg]
Preferata mea era The Black Cat-Felicia si o ''uram'' pe M.J. Mary-Jane aia >_< 24
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/image...n:ANd9GcRP-
[Imagine: Felicia_Hardy.jpg]
YaBG3JRYwciNMJBV1jYOhzwVEHeyKyXWg10m85CYoDxzKgCAw
-Dosarele secrete ale cainilor detectivi
Adorabil 8
-Cei cu Andy?
-Copiii de la 402
-Diabolik
[Imagine: DiabolikCartoon.jpg]
-Familia Tofu
-Spioanele
-Dennis pericol public
-Oban - Cursele Stelare
-Omul de fier
-Peter Pan ?i pira?ii
-Prin?esa Tenko
-Wunchpunch
[Imagine: MMXN0.jpg]
-Tutenstein
-W.I.T.C.H.
-Cei 4 fantastici
-Incredibilul Hulk
-Printesa Sisi
Au trecut vremurile alea,acum sunt numa' porcarii Hanah Montana,Oraselul Lenes si alte cretinitati care strica mintea copiilor >_<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desene animate vechi si foarte vechi Magica Bloom 11 36.431 15-05-2014, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului. Magica Bloom 20 17.952 13-11-2013, 10:24 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Ce desene animate va plac cel mai mult acum? Magica Bloom 11 11.504 10-06-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Red Baron
  Desenele animate de pe posturile straine Magica Bloom 1 4.639 05-04-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)