Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului.

#1

#2
Well.. nu o sa pun si poze insa o sa pun o parte din numele desenelor animate pe care mi le amintesc ca le-am vazut cand eram mica..

2 Stupid Dogs - cat radeam la asta.. desi nu era cine stie ce Smile
The Addams Family - just.. nice >,<
Batman Beyond - hm.. nu imi mai amintesc cum era.. exact 4

OMG, astea nu l-am vazut dar am gasit program CN ..
Blue Gender
Cowboy Bebop
InuYasha
One Piece
Nu am vazut niciodata astea pe CN O.o ... c'mon, lista la care ma uit trebuie sa fie pusa la mishto - Click ..


Jonny Quest - il consideram cel mai bun desen animat atunci 4
The Bugs Bunny Show - What's up doc.. sau cum era ^^
The Flintstones - *day dream*
Tom & Jerry - ... hehehe.. my precious 4
Etc etc..

#3
cratoon network...ce vremuri bune erau peatunci Smile acuma compania de cablu nu mai difuzeaza cn cu minimax, dar nu ma supar k am parte de animax acum Smile
deci...sa nu deviez de la subiect....
tom & jerry....cand eram foarte mik ma uitam dar nu ma prea pasiona
frend si barni ...that i like
familia adams ce vremuri bune erau peatunci ....
ed , edd & eddy adoram noile episoade
apoi sa nu uit de desenele difuzate pe programul care intra dupa cn...sau in week end se intampla inainte de amiaza....shtiu k dadea x-men revolution, batman, teen titans, etc shi evident k stateam cu ochii lipiti de tv

#4
imi amintesc de vremurile bune cand aeam vreo 4 ani si singurul program de desene animate pe care il aveam la tv eu era cartoon network si nu ma mai lua mama din fata ecranului. mai ales cand era maraton tom & jerry stateam acolo toata ziua si urmaream episod cu episod. era preferatul meu(si inca ma mai uit). Ma mai uitam si la latele dar nu mai tin minte cum se chemau...erau in engleza si nu intelegeam mare lucru..:blush:

#5
Cand mi-am pus cablu in 1990 prindeam doar Cn ce vremuri bune erau pe atunci. Imi amintesc ca imediat cum am deschis tv-ul am dat pe CN. Si la ora aceea era Captain Planet. Apoi imi amintesc de un desen cu o fata a junglei ce purta un cerc la gat si care se purta ca un bumerang cand il arunca. Oare mai stie cineva cum se numea?

#6
Nana si pe mine m'a uimit chestia aia si stiu sigur ca YYH a fost dat pe CN pentru ca am vazut cateva imagini din anime cu sigla postului dar din cate am inteles au fost date numai pe CN din US nu si pe CN din Romania T.T sunt nedrepti *crying*

Pai ce desene mai vechi am prins eu ... avand in vedere varsta mea XD

Tom & Jerry este pentru mine un desen vechi *big grin* care si acum imi place ...tin minte ca nu pierdeam nici macar un episod xD
The Flintstones -hehe pe'astea le'a vazut si mama si imi placeau mult si nu zic ca acum nu imi mai plac :001_rolleyes:
Bugs Bunny ..il ador pe iepurele asta :X erau super amuzante desenele cu el.


#7
Adevaratele desene Cartoon Network au fost : TC Cat ,Atom Ant , Huckleberry Hound , Magila Gorilla , Quickdraw McGraw , Hong Kong Phooey , Wacky Races si nu in ultimul rand , Dexter's Lab (nu le voi uita niciodata !) . Unele dintre ele inca mai sunt si acum , insa pe un program special , numit Boomerang , ce se prinde atat in UK , cat si in Romania , prin Max Tv . Smile
Tom & Jerry , The Flintstones sau Looney Tunes apartin altor companii , precum Golden Mayer sau Warner Bros si au fost preluate in Europa de CN .

#8
Jasmine A scris:Si la ora aceea era Captain Planet.

Super frumos acel d.a 41. Cine nu a vazut asa ceva, nu a vazut nimic :49:. Eu l-am vazut pe TVR1, cred ca a fost inainte lui Kaiketsu Zorro (altul care a fost absolut superb, era anime).
Daca e sa ne gandim, aici se aduaga si Mizerabilii. Pana in zilele noastre nu am pomenit desen mai frumos ca acela.

[Imagine: capplan1.jpg]
[Imagine: captainplanet6.jpg]
[Imagine: heroonly.gif]
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]

#9
Nu imi amintesc sa fi vazut Captain Planet..^^"
Dar imi amintesc dimineata cand imi dadea mama sa mananc smantana cu bucati de paine^^" si stateam si ma uitam la Tom si Jerry..Eram hipnotizata.

OMG!Pe CN in USA dau animeuri?O.ODar de ce ma mai mira..avand in vedere faptul ca dau Naruto acolo..>.>
LOLNOPE

#10
Captain Planet a fost o singura data prin 1990. Stiu sigur anul deoarece atunci mi-am intalat cablu si primul lucru pe care l-au fact dupa ce oamenii cu cablui au plecat a fost sa dau pe CN Smile Si tocmai difuzau Captain Planet. Imi amintesc ca urmaream in fiecare seara. Nu am ratat nici un episod dar trecand atat de multa vreme am uitat actiunea.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desene animate vechi si foarte vechi Magica Bloom 11 36.431 15-05-2014, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Jetixului. Magica Bloom 32 31.745 11-11-2013, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Brian Kinney
  Guess the cartoon the quote is from Diz 57 28.182 13-10-2013, 02:10 AM
Ultimul răspuns: Imparatul-Zeu
  Ce desene animate va plac cel mai mult acum? Magica Bloom 11 11.504 10-06-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Red Baron
  Desenele animate de pe posturile straine Magica Bloom 1 4.639 05-04-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker
  Cel mai bun/prost desen animat: Cartoon Network Magica Bloom 38 29.560 02-02-2011, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Dies ist Krieg
  Cartoon Network Magica Bloom 5 7.341 02-02-2009, 06:00 PM
Ultimul răspuns: StarRalu


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)