Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Death Note - The last name

#1
Voua cum vi s-au parut cele doua filme difuzate pe Animax?

Mie mi-au placut per total desi multe dintre personaje nu seamana cu cele din anime.
In primul film nu mi-a prea placut cum arata Ryuk Zuppy12 . Este interesant faptul in filme ca Light se aliaza cu L si defapt el incerca sa-i afle numele. Era practic lupta dintre doua genii. Faza aia cand Ryuk a fost revoltat a fost de milioane! 21
In al doilea film mi-a placut la nebunie cum arata Rem si faptul ca Light si Misa se saruta. Finalul mi s-a parut tragic...20 cu moartea lui L si Light. Adica nu mi-a placut finalul deoarece lumea nu a devenit mai buna cu ajutorul lui Kira si nici Carnetele Mortii nu mai existau.
Cum am mai spus personajele sunt diferite de cele din anime ceeace mie nu-mi prea place, mai ales persoana care joaca rolul lui Light. Animeul pare de mii de ori mai bun.
Astept sa aud si parerile voastre despre Death Note - The last name

Ja ne!
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]

#2
Mi-au placut foarte mult ambele filme deorece exista diferenta intre anime si ele,in anime delimitarea dintre Light si Kira nu se observa cand aici este observata si de catre tatal lui "Light sa luptat pana la sfarsit cu Kira" (era o minciuna ca Light a fost ucis de Kira dar parerea lui era ca acest Kira ia ucis fiul de cand a pus mana pe Death Note) mi-a palcut teatrul jucat de catre L si cum sa intors el din mortii si chipul pe care la facut Light a fost de milioane m-ai ales atunci cand la vazut cu carnetul in mana pe L si cu numele scris in el.Mi-a placut ca L a murit intr-un fel frumos si ia spus domnului Yagami poate tot ce nu a avut cui sa-i spuna in aceasta viata.Sunt de parere ca cel de-al doile film a fost mult mai bun decat primul iar vorba despre o contiunare nu ar mai putea fi deorece carnetul ar trebui sa ajunga pe mana altcuiva iar voi veti spune ca nu este ca Light asa ca oamenii nu se vor mai "munci" pt. a face unor "tanci" pe plac
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#3
Mi-au placut foarte mult filmele mai ales ultimul nume.Intradevar exista multe diferente intre filme si anime, dar asta este si frumusetea.A fost intradevar foarte interesanta rivalitatea dintre L si Light.Mi-a placut intradevar alianta celor doi si in acelasi timp toate planurile pe care le facea Light care parea sa fie atent la toate detaliile.Totusi desi in anime Light este personajul meu preferat, in film totusi nuprea mai e.Adica tipul devine mult prea obsedat de razbunare. la inceput doarea doar sa diztruga raul, dar exagereaza ajungand sa-si ucida prietena si aproape si tatal.Si Misa este ceva mai schimbata, este mai draguta decat in anime si nu asa de prostuta.Sfarsitul chiar nu mi-a placut a fost prea trist, ca au murit amandoi.Si mi-a placut la nebunia ceea ce a zis Light, ca el vroia sa scape de Light si ca asta era si dorinta tatalui sau.Intradevar a fost trist ca Ryuk i-a scris numele in carnet, dar si el l-a sacrificat pe Rem.Ma astepta ca atunci cand Light i-a cerut lui Ryuk sa scrie un nume in carenet sa fie al lui.Totusi nu mi-a prea placut foarte mult nici de L, dar modul in care a murit a fost emotionant. Mai ales ca a spusca nu a avut parinti si ca Yagami a fost un tata minunat.Pacat intr0un fel ca a disparut Carnetul Mortii.pana la urma au fost foarte frumoase filmele.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#4
Filmul >>' sa zicem ca a fost interesant ^_^ cel mai mult mi-a placut cand si-a facut aparitia Ryuuk ^^ cand au venit toti la L si s-au prezentat, iar el a inceput " Bang... Bang... Bang " si cand a cazut de pe scaun 21 but nnu a fost asa stralucit ca anime-ul >>' si sfarsitul a fost oribil >.< nu mi-a placut de nici un fel >>' este atat de banal >>' mai frumos este in anime ^^ si rasul lui Light >.< este total tampit >.< in anime are un farmec aparte ^^ dar in fil >.< L arata ceva mia bine in film ^^ imi place cum manaca el ciocolata :X imi facea pofta ^^" cel mai nasol a fost sfarsitul >>' in rest mi sa parut destul de Ok ^^"
I'm not insulting you. I'm describing you.

#5
Mi-au placut ambele filme si mi s-a parut ca respecta totusi destul de bine anime-ul. Desi in unele parti era chiar ceva mai logic decat in anime.
Light totusi parea un pic mai evil decat in anime, iar Misa mi-a placut mai mult varianta din film. Adica nu era chiar atat de zgomotoasa.
Intr-un fel mi-a placut mai mult sfarsitul filmului decat cel al anime-ului.Parerea mea este ca ultimele 10 episoade din anime au fost facute pur si simplu ca sa mai lungeasca seria. Nu mi s-a mai parut la fel de interesant dupa ce n-a mai fost L.
Pe cand in film de la inceput la sfarsit este o confruntare continua intre doua genii. Fiecare face tot felul de strategii si intinde unul altuia capcane ca intr-un final totul sa se reduca la o confruntare 1 la 1. Sfarsitul mereu ma socheaza intr-un fel. Ma asteptam ca Ryuk sa fie cel care il va omori pe Light dar cu toate acestea ma impresioneaza de cate ori vad faza. Anyway pot zice ca a fost un film bun care se merita vazut.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#6
Ce pot zice despre cele doua filme? Hmm... ambele mi-au placut la fel de mult ! Parerea mea este ca sunt foarte, foarte reusite.Personajele seamana foarte bine cu cele din anime.Light(cel din film) fata de cel din anime nu a fost prea frumos >.>' , L mi-a placut cel mai mult, arata atata de bine.... 8.Ce mai pot zice?Nu am nici un comentariu, filmele mi-au placut la nebunie, merita vizionate.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#7
Filmele le-am vazut ambele pe internet inainte sa fie difuzate pe Animax. Actorii au intrat adanc in pielea personajelor, iar actiunea este foarte similara cu cea din anime pana la un punct. In principiu imi plac filmele mai ales din cauza ca nu apar Near, Mello, nu stiu cate alte agentii si personaje care mie pana si in anime mi s-au parut inutile. In 3/4 din anime a avut loc "lupta" dintre L si Light aka the 1st kira, iar in ultimele episoade apar doi pusti care reusesc impreuna sa descopere cine e Kira....sfarsitul mi-a lasat un gust amar, nu ma asteptam sa se termine atat de.....sec? Sfarsitul celor doua filme a fost perfect (cel putin pentru mine), mi s-a parut normal ca L sa isi dovedeasca faptul ca Light e Kira din moment ce el a contribuit cel mai mult dintre toti la prinderea criminalului si este evident personajul principal pozitiv, misteriosul detectiv geniu care a rezolvat toate cazurile pe care le-a avut etc. Pot spune ca o concluzie ca filmul mi-a placut mai mult decat animeul desi nu urmaresc des filme japoneze (in general deloc daca nu sunt horrorSmile ).

#8
Am vazut si eu ambele filme si mi-au placut foarte mult. Actorii si-au jucat foarte bine rolurile, chiar daca nu semanau perfect cu personajele din anime. Cel mai mult mi-a placut in film cum arata L. Dupa parerea mea, el semana cel mai bine cu personajul din anime. Mi-a placut ca filmul a avut finalul diferit fata de anime. In film L a murit de buna voie iar in anime a fost omorat de Kira. In film au ramas in viata mai multe persoane decat in anime si asta mi-a placut. In anime Kira in invinge pe L, iar in film L il invinge pe Kira. Mi-a mai placut cum au aratat cei doi Shinigami. Ryuk mi s-a parut foarte amuzant.
Oricum, amandoua filmele au fost bune si merita sa fie vizionate.
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#9
Uff, deci eu am vazut filmele. 43 Interesting - really. 43 Deci, imi place cum arata L si comportamentul lui! ;x Felul in care manca cipsuri e cel formidabil, ever! Hm... Mi se par destul de interesante filmele, iar Ryuk e chiar super in film. 10 Cel putin pe mine m-a infricosat and stuff. :]] Iar faza cand L i-a furat telefonul lui Misa (cica: mare fan *yeah, yeah : >*) si i-a raspuns lui Light a fost amuzanta. :]] He, he, au fost bune/bun filmul/filmele. ;]]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
heloo

Nu inteleg ce spuneti voi acolo, care doua filme ? Si au am vazut doua filme la Animax, primul era cu alte personaje, Light era brunet, iar al doilea vorbea Ryuk despre viata petrecuta in lumea oamenilor impreuna cu Light. Daca sunt astea ma bucur, pentru ca si mie mi-au placut. Primul film pe care l-am mentionat nu mi-a placut, personajele nu mi-au placut de fel, iar momentul in care Kira a fost invins nu a fost la fel de uimitor ca in anime. Eu prima oara am vazut acest film si nu mi-a placut... iar apoi am vazut animeul care a fost uimitor. Al doilea film... mult mai frumos ca celalalt.

:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.714 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.791 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.595 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.609 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.282 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 20.072 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.706 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.158 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.545 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)