Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum iti faci un Death Note

#1
Am gasit ceva interesant pe net si am vrut sa impart cu voi.Nu stiu daca stiati pana acum dar,eu tot v-am spus.
Cum imi fac un Death Note?Well am vazut si eu pe net,am cumparat ce trebuie si am facut!
Cool Ingrediente: -2 caiete A5 sau A4(dak gresesti unu sau vrei sa faci mai multe)
-Tub spray negru
-Tub spray alb
-Un couter,foarfece
-Scotch pe care puneti literele

Mod de lucru: : Pe caiet dati cu spray alb partea de sus.Asteptati o ora sa se usuce.In timpul acesta faceti literele.Eu am facut astfel:Am scos la imprimanta,pefoaia scoasa de la imprimanta am pus scotch si pe fata si pe spate,sa fie mai groase literele ca se pot rupe usor.Dupa ce s-a uscat albul aplicam literele cu lipici,apoi vopsim partea din fata cu negru.Asteptam o ora sa se usuce partea din fata.Apoi vopsim si partea din spate cu negru.Dupa ce s-a uscat scoatem usor literele,si avem un Death Note.Dupa asta scoatem la imprimanta regulile mai importante si le lipim.Acum aveti un Death Note...EU il folosesc sa pun poze,articole...eu am facut impreuna cu un coleg 4 caiete.doua mici si unu in marimea din serial.Pt serial dim: 7,3 cu 10,3.
2 poze sa vedeti ce a iesit:m-am distrat de minune.
Spune-ti parerea10

uite si opera mea:

Caietul mare

[Imagine: imag348ao6.jpg]

Caietele mici

[Imagine: imag349fx9.jpg]

#2
Poate ne arati pozele ca eu nu le vad106. Interesanta ideea pacat ca nu este ca si in serial21 sa aiba acelasi efect nu doar un caiet modificat4. O sa incerc si eu sa fac la "baza" un caiet de genu. E chiar interesanta ideea desi iti cam ia ceva timp si daca nu esti un om destul de rabdator ca mine cred ca din Death Note se transforma The Dead Note21. As ajunge sa il fac bucatele. Dar cand o sa am timp si o sa am lipsa de ocupatie o sa incerc nu strica , plus de asta m-as amuza ca la sfarsit dupa ce as avea rabdare sa il fac sa il gasesc sfasait de pisoiu meu21 , care le are cu rontaitul caietelor , am patit-o calumea.....Deci cand o sa termin de facut acel Dead Note pardon Death o sa revin cu un edit sau un alt post cu poze4.

Ps. Daca ai pus pozele imi cer scuze dar nu imi dau seama unde sunt.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#3
Ä‚aaauuuu..: x De cand doream sa imi fac un Death Note! In ciuda faptului ca nici eu nu vad pozele cu Death Note-ul tau, sunt sigura ca ti-a iesit excelent, deoarece explicatiile sunt destul de concrete. Probabil o sa incerc si eu sa-mi fac unul, cat de curand, sunt mai mult ca sigura ca nu o sa-mi iasa - la cat de neindemanatica sunt, nici nu se poate altfel; Cred ca oricine si-ar dorii sa aiba unul „real", cu aceleasi proprietati ca cel din anime - dar din pacate ramanem doar cu spulberarea imaginatiei noastre. Eu cred ca am sa-l folosesc caietul meu pentru a le testa suspiciunea celorlalti. Ma gandeam ca ar fi palpitant sa scriu numele oamenilor care au murit cu putin timp in urma - una/doua zile - iar daca cineva gaseste caietul (din puuuuuura intamplareeeee..) si vede ca numele acelor oameni scrisi in caiet corespund cu persoane cu adevarat decedate - muahahahhaa! I'm so devilish -, probabil isi va pune intrebari - deoarece nu ar avea de unde stii data in care eu am scris in caiet. De altfel il pot tine si ca un fel de jurnal, sau pot scrie un fic care sa trimita la anime-ul Death Note. Sunt multe lucruri care le-ai putea face, chiar si cu un Death Note fals.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.714 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.796 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.595 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.609 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.283 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 20.077 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.706 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.158 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.820 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)