Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"?

#1
Sincer nu stiu,nimeni nu are voie sa ia viata altcuiva chiar daca este vorba de un infractor.Nu avem nici un drept sa facem dreptate singuri.Voi ce credeti?
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
un death note ...*fatza visatoare* pai sincer chiar nu ash crede sa presupunem ca ash vedea asha caietul pe jos ash incepe sa rad fiindca am vazut animeul shi cum shtiu ca sunt multzi fani m-ash gandi ca e un fel de fanart cam asha...apoi l-ash incerca ash scrie numele shtiu eu...la vecinu de deasupra care ma seaca pe creier cu manelele lui shi care ma injura mai mereu shi care ma dispera de nu mai pot...shi daca ar muri mm-ash speria shi l-ash arde in niciun caz nu l-ash arunca pe fereastra ca sa il gasesasca vreun nebuna shi sa faca ce am facut eu 4...oo dar in cazul in care l-ash vedea pe ryuk..i-ash cere un autograf 21 ...oricum ash atinge oameni cu dn-ul (nishte profi de ai mei) apoi l-ar vedea shi ar crede ca au inebunit doamne ash vrea sa le fac una ca asta intr-o ora...ar fi fain oricum tot cred ca l-ash arde shi poate nici nu ash scrie vreun nume in el...so cam asta ash face
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#3
Humm... poi, sa zicem ca as face acelasi lucru ca Raito, doar ca as gandi usor diferit... sau poate ca mintea mea va fi afectata de soc, la fel ca a lui Raito si voi urma intocmai greselile si restul pasilor lui... (martiriseste in manga faptul ca, dupa primele doua crime a suferit o depresie urata, si se intreba ca, daca mintea lui a suferit atat dupa numai doua crime, ce se va intampla cu el mai tarziu?). Dar in esenta nu as incerca sa ma fac cunoscuta, sau sa ma razbun pe micii necunoscatori ai destinatiei mele divine... desi asta ar insemna sa nu-l mai cunosc pe L T_T...

Ah, dar de unde as sti eu despre L? Ce nu stii nu-ti poate face rau, nu? 71

Dar, odata ce mi-am patat mainile de sange (pt ca as fi facut asta cu siguranta) nu mai am ce altceva sa fac decat sa folosesc noua putere la maxim pana cand Judecata ma va prinde din urma... as omora tot prin atac de cord, pentru ca voi dori ca toata lumea sa stie ca raul a inceput sa fie pedepsit... atunci cand voi fi murit cei mai multi vor pastra amintirea dureroasa a existentei mele, nesiguranta ca am murit sau nu, si catava vreme dupa mine va fi liniste... poate chiar imi voi gasi si eu un Mikami al meu ^^

Dar toate fara sa incerc sa imi impun parerea despre calitatea faptelor mele... so no trap-film would catch me 19

Oh, dar tot i-as omora pe cei care s-ar folosi de reputatia mea ca sa se imbogateasca... humm... poate asta ar fi slabiciunea mea, si tot as ajunge sa-l cunosc pe L ^^ (automat si pe Raito *wub* care cu siguranta ar lucra impotriva mea ^^)

P.S.
Observ ca toata lumea ar lua caietul de bun (ma rog, aproape toata lumea)... Jeez, people... o sa ma apuc sa fac cate unul numai asa, de distractie si sa le arunc de pe scoli... sa va vad amenintandu-va colegii fara o baza reala... Ryiuku is right... Humans are... SO MUCH FUN!)
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#4
intrebarea e:ce as face daca as vedea in timpul orei de engleza pe geam un carnetel cazand?
daca da acesta e raspunsul meu:
-evident as merge sa ma uit ce este cu el
-las lua as citi ce este in el
-citind regulile dp verso mas speri putin dar as surade sa gasesc asa ceva
-in gandul meu mas gandi ca am fost aleasa de un inger sau de insusi dumnezeu sa judek aceasta lume nedreapta dupa bunul plac
-apoi orice persoana miar iesi in cale acela iar fi fost ultimul ei moment din viata
-as fi usor prinsa de politir(sau foarte greu dupa cum merge legea din romania) si acesti nu ar intelege ce e cu carnetul
-eu as fi UN AL DOILEA ZEU(asa mas considera si ar fi cel mai mare pacat pe care las fi facut )
4 deci e mai bine sa nu pun mana poe carnet4
o.o" wot

#5
Avand in vedere natura mea sadica si morbida ... sunt mai mult ca sigur ca as scrie in el *evil giggle*

Desigur nu m-as apuca acum in fiecare zi sa poerd ore intregi scriind *@___@ ma doare capul numai gandindu-ma* ... cred ca daca as scrie 2 nume pe luna s tot ar fi mult . Neah , nu l-as folosii "sa fac o lume mai buna" ... l-as folosii for defense and for the pitziponci *evil thoughts gathering* ... anywayz , deviind putin de la subiect , nu as scrie pur si simplu numele ... noooo , why die so easy when it can be done in a painfull way ? As gasii cred N metode de a ucide pe cineva in felul acesta n_n""""

Eh , pacat ca totul este intr-un anime respectiv manga ... too bad 21
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#6
Pai...yo tot timpul m-am gandit ce s-ar fi intamplat daca eu as fi gasit Carnetul Mortii....adica daca as fi fost tentata sa scriu vreun nume prin el....si am ajuns repede la concluzia ca evident nu as putea face asa ceva.Mie nu imi place sa umblu cu chestii dinastea, si nici nu imi prea place sa fac rau cuiva.....
Si as incerca pe cat posibil sa nu il folosesc, decat daca ar fi absolut necesar si nici chiar atunci...Parerea mea este ca nu avem dreptul sa luam viata nimanui.
Probabil ca as fi pastrat Carnetul bine ascuns si as incerca pe cat posibil sa nu-l folosesc...

#7
Daca as avea un Death note i-as scrie pe toti cei care ii urasc/ ma enerveaza/ seaca/ dusmanesc/ invidiaza etc. Nu voi da nume de persoane si nici nu voi zice de nici o persoana, dar sa stiti ca as fi in stare de asta la suparare. Stiu ca nu ar trebui sa i-au viata niciunui om, chiar daca si el a omorat la randul lui sau mai stiu eu ce a facut el, dar credeti-ma ca uneori gandurile rele ne ispasesc adesea, iar eu nu as rata nici o ocazie.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#8
Mi-ar placea sa zic..l-as omora pe cutarica si cutarica..si as face lumea un loc mai bun , iar apoi as scapa de el si nu m-as autoproclama zeita lumii atotputernica si etc....insa cu puterea nu merge treaba ca in teorie..in momentul in care te vezi cu puterea absoluta in mana mintea nu mai functioneaza cum trebuie...[ex: light ] ..suntem incapabili sa gandim la fel dupa ce avem cv puternic in mana..[ ex: banii ] ...asa k..daca mi-ar cadea in poala l-as arde sau as scapa cumva de el imediat..ptr k stiu ca altfel m-ar corupe si pe mn.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#9
Death Note ..hmmm va dau un sfat nu mi-l lasati la indemana....pentru ca o sa iasa o nebunie19
Pai ce as face cu el: cred ca si ultimul strop de vinovatie /sentimente.....nu ar mai exista in mine ...le-as distruge ...devenind un criminal cu sange rece ,nu mi-ar pasa cine moare si cine nu dar sigur ...voi trece toate numele criminalilor .....si persoanelor care ma enerveaza ...deci ..tineti-l departe de mine *cry* daca nu vreti sa vedeti mai multe crime....desi ..voi fi mai rea decat aceei criminali..

!Dragutz Topic!
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#10
Daca as avea un Death Note ? Pai cred ca as omori persoanele care ma enerveaza la culmea , dar doar daca nu ar exista consecinte =]] , deoarece nu sunt o persoana malefica pentru ca mi-e frica de ce as putea pati si eu la randul meu , deoarece raul facut se intoarce de fiecare data , iar razbunarea e arma prostului . Cred uneori ca sunt prea buna la suflet , mi-e mila de orice om pe care il vad pe strada. Mi-e mila si de cei de la puscarie cum pot trai in acele conditii =]] . Chiar daca sunt persoane rele mi-e mila de ele =]] . Cred ca mi-ar fi frica sa omor un om . Spiritul persoanei respective m-ar urmari in permanenta =]] . Deasemenea , sa ucizi nu este o solutie . Ma gandesc ... daca as omori un om care ma enerveaza nu ar mai fi distractie nu ? Adica de cine m-as mai lua ? =]] Ar fi o mare plictiseala =]] .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.708 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca? Juwels 3 4.065 25-04-2014, 09:15 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.593 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.606 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.279 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 20.064 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.703 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.155 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.545 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.817 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)