Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ?

#1
Am mai vazut acest subiect si pe alte forumuri si cred ca este destul de interesant.^^ .. este foarte simplu trebuie doar sa spunem ce regula ne'am dori sa adugam in Death Note .. puteti adauga mai multe... hope u like it! pupic

my rules:
~oricine intra in posesia Death Note-ului nu poate fi ucis. Pentru ca odata ce ai primit Carnetul Mortii esti ca un Shinigami.. nu poti fi ucis. ^^
~anii de viata ramasi celor ucisi se adauga la viata posesorului Carnetului. Aceasta regula l-ar ajuta pe Light sa devina nemuritor si sa isi poata duca la capat planul.

Bye! bye

#2
Dupa parerea mea cred ca topic-ul acesta va aduce mai mult SPAM dar nu stiu eu sper sa ma insel iar lumea sa gaseasca o regula interesanta iar daca ar argumenta regula ar fi si mai bine.

- Cel care detine Death Note-ul sa aiba sub control si Shihigami-ul . De ce ? Deoarece daca Ryuk ii era alaturi lui Light,acesta ar fi putu sa castige in fata lui L avand avantajul de a vedea ce pune la cale(prin trimiterea lui de catre stapanul DN).
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#3
Mah rules:
* Daca numele persoanei este scris gresit, va muri o ruda de-a lui.(eh, e vina lui ca nu stie numele65)
* Persoana care are un numar care se poate imparti la 13, moare numai dupa 2 zile.( sa isi poate scrie testamentul...vedeti ce buna sunt?5 )
* Daca persoana scrisa in Carnet, este apropiat de posesorul Carnetului, atunci moartea nu v-a fi dureroasa(fiindca...eh, era o persoana apropiata...de ce sa sufere?2 )

#4
Teh rules:
*Daca intri in posesia unui carnet, trebuie sa participi obligatoriu la toate reuniunile Shinigami-ilor.
*Daca veti scrie in carnet "ice-berg-ul din Titanic", Jack si Rose tot vor muri, dar exista mari sanse sa se topeasca toti ghetarii, fara exceptii.
*Nu il puteti scrie pe Chuck Norris in carnet. El nu moare niciodata.
[center]✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖
☆☆[Imagine: Anime_IS_Art_by_StarDragon77.gif] ☆☆
Whould you die for Haruhi?
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
[Imagine: Anime_does_not_mean_close_mind_by_k.gif]
ÛžÛžSugar!ÛžÛž
[Imagine: bcopy.png]
[[Arigatoo, Nibles!]]
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Spread the æ„› !!!
[Imagine: chibi_2490.gif]
Chibi-tan!

[Imagine: 0d33969.png]
✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖☠✖✖
Teh Bunny
[/center]

#5
my new rulz ar fi:
~cel care detine caretul sa primeasca in acelasi timp si ochii de shinigami fara sa mai trebuiasca sa isi dea in schimb o jumatate din viata
~carnetul sa aiba o parola secreta pe care sa o stie doar persoana care il detine si acesta sa trebuiasca scrisa repede pe prima pagina a carnetului cand acesta este deschis, altfel persoana care l-a deschis si nu a scris parola moare pe loc
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#6
Mereu m-am gandit la asta.

Reguli: -Posesorul nu trebuie sa stie neaparat chipul victimei, ci doar sa aiba imprimat in creier cine este persoana respectiva.
-Posesorul sa nu moara niciodata.
-Posesorul, de cum atinge carnetul, sa aiba ochi de shinigami, fara a da ceva in schimb.
-Posesorul sa nu poata fi omorat de nimeni, ci doar de el insusi, scriindu-si numle in carnetul sau.
-Posesorul sa poata lua forma de shinigami cand isi doreste.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#7
Hmmm, cam multe reguli in favoarea lui Light. Nu stiu daca ganditi ca daca ar fi fost reguli ca cele pe care le-ati spus voi, anime-ul n-ar mai fi avut niciun farmec ... Light ar fi controlat lumea pentru totdeauna. In fine. My rules:
1. Un posesor al carnetului nu poate sa ucida un alt posesor alt altui carnet sau o persoana care a intrat in contact cu carnetul;
2. Daca un posesor de carnet renunta la acesta, nu mai are voie sa foloseasca acel carnet vreodata;
3. Intr-un carnet nu poate scrie decat o singura persoana, posesorul de drept, alta persoana care va scrie in carnet, va muri.
That's all. And yeah, L fan. Smile
[Imagine: akv4ok.png]
So sacrifice yourself, and let me have what's left.
I know that I can find the fire in your eyes.
I'm going all the way, get away, please.

#8
Pai..
1. daca posesorul este descoperit acesta moare,devine shinigami iar carnetul ajunge la o persoana aleasa de fostul posesor
2. posesorul moare doar daca este descoperit
3. posesorul sa poata omora oameni doar cu privirea:] 19
4. un shinigami este prieten cu posesorul nu un supus!!!!
5. cu acest carnet poti invia mortii:]]


hm..am o gramada de idei..mai bine nu mai scriu:]]

#9
astea sunt ideile mele ...........
- posesorul unui Death Note nu poate muri
- posesorul unui Death Note va primi direct ochii de Shinigami , fara a da jumatate din viata sa
- daca paginile sunt inlocuite , acestea vor avea aceleasi proprietati
- chiar daca renunta la carnet , posesorul sa nu isi piarda memoria
- posesorul carnetului sa poata naviga printre lumi , Lumea Oamenilor si Taramul Shinigami
- un Shinigami trebuie sa il ajute pe posesor atunci cand ii cere sau are nevoie
- apropiatii celor care au un Death Note sa se afle sub un camp de protectie , cine le va vrea raul sa moara instantaneu
Suporterul lui Light/Kira pentru totdeauna !
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#10
pai ... acum am picat si eu pe forum.. ia sa vedem ce reguli as mai baga eu :

1 - ( nu le-am citit pe toate asa ca , daca vedeti vreuna care sa o mai fi scris cineva spuneti-mi si am s-o modific 4 , nu doresc DUSMANI ) posesorul carnetului nu va muri impuscat , va muri decat daca un alt detinator al altui carnet ii va scrie numele in paginile carnetului .
2 - nu mai am inspiratie .... ja
Omae no mono wa ore no mono . Ore no mono wa ore no mono . 19 10



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.684 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.673 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.572 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.180 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 19.982 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.698 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.122 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.539 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.792 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)