Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cronicile Taron

-Mmmm...ma bucur ca nu te-a trezit furtuna,altfel ar fi avut de-a face cu mine.
I-am spus razand,dupa care am imbratisat-o.Era spre dimineata,asa ca incepea sa se lumineze de ziua.Inca o zi...



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

Am ras cand l'am auzit. Dupa aceea m'am imbratisat si mi'am oprit rasul. Mi'am dus mainile dupa gatul lui lasandu'mi capul pe pieptul lui. Mirosea bine. Am zambit dulce.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

~Sayuri~

Priveam spre cer.Nu era nici urma de nori,iar soarele era minunat.Incet,incet toamna devenea tot mai aramie,cu fiecare frunza ce cadea...Dar era frumoasa.Imi placea toamna,poate mai mult decat orice anotimp.Mi se parea fascinanta.Cum stateam asa,privind spre cer,un zambet imi aparu pe chip.Dintr-un motiv pe care nici eu nu-l stiam,eram fericita...


ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

-Leo-

Am iesit afara si am vazut'o pe Sayuri. Am zambit si am mers langa ea, imbratisand'o pe la spate. Am privit cerul, apoi pe ea. Aceasta imi zambi cald, iar eu i'am copiat zambetul. Eram fericit, si asta se putea vedea usor. Surioara mea era si ea fericita si Hera se multumea doar sa ne salute, dar stiam ca pe parcurs va revenii la sentimente mai bune pentru noi, oamenii si elfii.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

Leo ma imbratisa si eu i-am zambit cald.
-Ce-ai spune sa ne plimbam?Hai,sa profitam de vremea frumoasa,ii spun eu facand cu ochiul.



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

Desigur, spun zambind larg si o iau de mana. Privesc putin in jur si incepem sa pasim usor. Mai zi'mi ceva despre tine, spun privind'o vesel.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

Am ras.Nu stiam ce sa-i spun,asa ca am ridicat din umeri.
-Ce vrei sa stii?
L-am intrebat in timp ce paseam usor,mangaiati de razele soarelui.



ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

Gosh. Treceti amandoua pe la reguli dupa incepeti sa postati daca nici nu stiti macar ce e ala un OOC. Nu scrieti doar 2 - 3 randuri doar de dragul de a le scrie. Fail
-

off : ok .. se pare ca atmosfera se incinge pe aici si nu in sensu bun ...17 .. ma rog ma bag si eu dar nu sa comentez ci sa continui povestea :d

on :

Suferinta ma apasa adanc .Colind prin biserica mea intunecata , veche , aflata pe taramurile Deathetherilor .Privesc pe fereastra crapata si murdara de timp , caci nimeni nu s-a ostenit sa o curete de cand am venit eu aici. Privesc amurgul printr-o crapatura , desi este neclar e foarte frumos . " Ce n-as da sa fiu invaluita de lumina si nu de intuneric . In lumina totul pare mai viu , plin de speranta ." Lacrimi amare mi se preling pe obraz si odata cu ele si picaturile stravezii ale cerului au inceput sa cada , mangaind pamantul. Un sentiment ciudat , de razbunare impletit cu unul de curiozitate m-a imbarbatat. Aveam de gand sa aflu cine m-a abandonat , ranita si sa-l fac sa indure durere. " In lumea asta nu isi au rostul regretele , chiar daca as fi vrut sa traiesc inconjurata de familie si nu de singuratate si morti , sunt constienta ca nu pot da timpul inapoi ."
Cerul o data de un albastru deschis , acum , si-a schimbat culoarea.Pe bolta cereasca domneste intunericul. Stelele..." A da ! Ce sunt acelea? Am auzit de ele , dar niciodata nu am intalnit asa ceva ." Pentru mine cerul a fost mereu inorat.
M-am transformat in jumatatea mea intunecata : parul lung blond , acum era negru ca abanosul , pielea ce avea acum cateva minute culoare in acest moment pare stearsa , palida, ochii ce odata au fost albastrii , acum , au imprumutat culoarea sangelui si urmatorul accesoriu interesant este coada mea , facuta din prelungirea coloanei vertebrale.Restul raman mereu al fel : coarnele maronii , aripile negre si yurechile de elf.
Satula de atata framantare si de ganduri prostesti , am poruncit mortilor , servitorii mei , sa pazeasca bine biserica deoarece eu am de gand sa fac o plimbare in vazduhul cerului pentru a-mi limpezi mintea. Iseind afara , mi-am intins aripile si m-am avantat pe bolta cereasca.Nu am reusit sa ma bucur mult timp de plimbarea mea caci , jos , pe pamant un chip neclar mi-a atras atentia. Fiinta parea ranita , poate chiar pe moarte. Nu puteam deslusi ce rasa era prin acea bezna . Oare ce o fi ?

ooc: Pai hmm scuze daca am scris cam mult , habar nu am care sunt limitele pe aici , e prima data cand particip la un RPG. Mi s-a parut foarte interesant si uite asa m-am bagat si eu ca musca in lapte ...

S is for the simplety
E is for the extazy
X is just a mark to spot
'Cause that's the one you really want!



That's what i'm talking about! : :X:X:X

[Imagine: 190109.jpg]

To be passionate about yaoi is not a crime !


Merg spre noua mea casa pe o carare serpuita in intunericul demonic al noptii. Mi se pare ca aud un suspin asa ca ma opresc si privesc in jur. Nu vad nimic. Totusi raman pe loc in speranta ca voi afla ceva pana la urma.

OOC: Ma scuzati am venit si eu asa ca nuca in perete. Continua cine doreste....
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cronicile Walonne [ p l a y g r o u n d ] Flash 12 7.256 06-12-2011, 01:31 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Cronicile Walonne [ î n s c r i e r i ] Flash 6 3.245 03-12-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Taron(Inscriere si Crearea Personajului) DragonForce 24 18.015 06-07-2011, 12:12 PM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)