Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cronicile Taron

#81
-Leo...
Leonard ma privea furios.Stiam ce e in mintea lui,dar stiam cat de mult se insela...Nu era ceea ce credea el.Hiroki imi era ca un frate.Daca iubeam pe cineva in acel mod,Leo era acela,insa el era prea orbit de gelozie.Hiroki se uita cand la mine,cand la el,nestiind ce sa creada.
-Nu tu esti de vina,frate,i-am spus.
Pe urma m-am uitat cu furie la Leonard si m-am apropiat de el.
-Tu esti de vina,prostule.Nu vezi ca eu doar pe tine te iubesc?Fir-ar sa fie de soarta!
Si am plecat nervoasa,pe urmele lui Katherine.Nu-mi pasa ca Hiroki si Leo priveau cum fugeam,si prea putin imi pasa de ploaia care nu se mai oprea...



ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#82
Am simtit cum ceva ma strange de gat si am inceput sa tusesc puternic. Am incercat sa deschid ochii dar nu am reusit. O stare de lesin ma cuprinse, iar inainte sa lesin am rostit numele celor patru. Hiroki, Sayuri, Leonard si Hera...
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#83
O umbra ducea in spate alta umbra.Am strigat ''Stai!'' dar nu s-a oprit.Iar Katherine nu era de gasit nicaieri...Inainte ca umbra sa dispara,ceva ma lovi puternic.Am cazut,insa m-am ridicat si am dat sa fug dupa umbra...Insa,bineinteles,aceasta disparu iar eu m-am ratacit.
-Leo!Leo,trezeste-te!
Leo dormea cand am ajuns inapoi in sat.Se trezi si se uita confuz la mine.
-Katherine!Leo,Katherine e in pericol.A fost rapita!
Si am inceput sa plang,iar in sufletul meu era o invalmaseala de sentimente:teama,furie,disperare...



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#84
Am deschis ochii si am recunoscut casa in care crescusem. Stateam intinsa pe pat, iar mama statea langa mine. Ce s'a intamplat? intreb cu o voce stinsa iar femeia ridica privirea, incepand sa planga. Katherine, esti bine! spuse Hera intrand in camera. Cand am vazut'o pe roscata, amintirile din ultimele ore imi revenira in minte si am inceput din nou sa plang. Roscata se aproprie de mine si ma imbratisa. Te rog, surioara, iarta'ma, nu am vrut sa te fac sa suferi! spuse ea abtinandu'se sa nu planga. Dar a plecat Hera, a plecat, rostesc plangand. Ma intrebam unde este satenul acum....
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#85
~Hiroki~

Vocea lui Sayuri ma trezi dintr-un cosmar.''Katherie a fost rapita''.Aceste cuvinte imi rasunau inca in minte,pe cand imi luam arcul,sabia si alergam spre satul in care a crescut Katherine.Nu-mi pasa daca deathetherii imi luau viata sau ajungeam prizonierul lor...Prea putin imi pasa.Vroiam doar s-o gasesc pe Katherine si sa-i spun ce rau imi pare ca a trebuit sa se certe cu Hera din cauza mea.Vroiam sa ma asigur ca e bine,si,mai presus de toate,vroiam sa stie,vroiam sa-i spun cat de mult o iubesc.In timp ce fugeam,am auzit-o pe sora mea strigandu-ma pe nume.''Imi pare rau,surioara'',am soptit...


ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#86
Am auzit voci si tipete si m'am ridicat din par, sprijinindu'ma de Hera. Mama imi spusese ca fusesem ranita la abdomen. Ne'am indreptat spre usa si cand am iesit l'am vazut pe saten, care era incadrat de cativa deathetheri. Lasati'l in pace! am strigat eu si Hera in acelasi timp si ne'am indreptat spre ei. Stiam ca aveam cearcane la ochi si eram trasa la fata, Hera mi'o zisese. Satenul ma privi, iar eu m'am abtinut sa nu plang din nou. O durere imi strabatu corpul, si mi'am dus mana la rana.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#87
Incercam sa scap din stransoarea catorva deathetheri.Katherine si Hera au iesit si au strigat sa ma lase in pace,pe urma am observat ca Katherine era ranita.
-Katherine!!!Katherine!!!!!
Am urlat,dand cateva coate deathetherilor care ma tineau.Am reusit sa scap din stransoarea lor,si am fugit la Katherine.Am prins-o,caci era sa cada,si am strigat catre deathetheri:''Ce i-ati facut,nemernicilor?!?''.Daca Katherine n-ar fi fost ranita atat de rau,jur ca mi-as fi scos sabia din teaca si le-as fi taiat capetele!
-Katherine...
Avea lacrimi in ochi,si nu mi-am putut opri cateva suspine.Pe urma,lacrimi imi inundara chipul si imbratisat-o pe Katherine...


ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#88
Hera se dadu la o parte cand satenul se indrepta spre mine si ma prinse. L'am privit in ochi, iar lacrimi incepura sa imi cada pe obraji. L'am imbratisat, lasandu'mi capul pe umarul lui. Deja plangeam de'a binelea, iar de la noi doar suspinele se faceau auzite. L'am vazut pe tata, dar nu'mi mai pasa. Eram mult prea fericita. El era aici, langa mine!
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#89
Eram constient de faptul ca toti deathetherii erau cu ochii pe noi,dar prea putin imi pasa.Ma bucuram ca eram acolo,cu EA,si ca ea era in viata,ca era bine,cu exceptia faptului ca avea o rana-insa ranile se vindeca in timp.Si,cel mai important,Hera se daduse de partea noastra.Era tot ce conta pentru mine.Daca aveam aprobarea Herei,nimic nu mai putea sta in calea iubirii dintre mine si Katherine.
-Stii ce mult te iubesc,nu?i-am spus eu,stergandu-i lacrimile.
Dintr-o data,am auzit glasul lui Sayuri si al lui Leo.M-am intors spre ei si le-am zambit fericit.Cativa deathetheri strambara din nas la vederea elfei,insa ea parea sa nici nu observe.Ah,ce fericit eram ca familia mea era acolo!Katherine,Sayuri,Leo...Aveam,din nou,o familie...



ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#90
Mi'am dus mainile dupa gatul lui, privindu'l in ochi. Ma iubea, iar asta era tot ce conta in acest moment. I'am zambit dulce, si nepasandu'mi ca erau acolo toti deathetheri, mi'am lipit buzele de ale lui, sarutandu'l apasat.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cronicile Walonne [ p l a y g r o u n d ] Flash 12 7.314 06-12-2011, 01:31 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Cronicile Walonne [ î n s c r i e r i ] Flash 6 3.291 03-12-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Taron(Inscriere si Crearea Personajului) DragonForce 24 18.197 06-07-2011, 12:12 PM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)