Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cronicile Taron

Am sarit in apararea lui Katherine,care fusese ranita.Hera scrasni din dinti,in timp ce ceilalti deathetheri parca devenisera si mai agresivi.In cele din urma,vazand ca nu ne pot tine piept,batranii au admis ca lupta era o greseala si au decis sa ma ierte.Desi eram furioasa ca Katherine era ranita,pe de o alta parte eram incantata ca au decis sa ma ierte.



ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

Leo ma lua in brate cu toate protestele mele. Pot merge, Leonard, spun pe un ton plangacios si nemultumit. Blondul ma privi serios, si am inghitit in sec facandu'ma cat mai mica posibil. Hera rase, iar eu i'am scos limba imbufnata. Esti mai rau ca un copil, Kat! spuse roscata razand. Si ce? intreb bosumflata.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

Reusisem sa obtin iertarea batranilor,si aveam certitudinea ca ma puteam intoarce in sat oricand doream.Insa in inima mea stiam ca vroiam sa traiesc printre oameni.Printre ei am invatat ce inseamna sa traiesc cu adevarat.Insa...nu stiam cum sa le spun acest lucru.



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

Lasa'ma odata jos, Leo! spun dand din picioare. L'am privit urat iar acesta se facu ca nu ma vede. Am oftat exasperata si inchid ochii, sperand sa pot adormi. Am reusit intr'un final, dar m'am trezit intr'un zgomot puternic. Am tresarit, deschizand ochii. Ma aflam in camera mea din casa lui Leo.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

Un tunet puternic ma trezi din somn.Am aprins lumanarea din camera si,nemaiputand adormi,am incercat sa citesc.Insa o umbra aparu la fereastra mea,si din instinct am dat sa-mi iau sabia.Insa n-o gaseam.Brusc,mi-am dat seama ca acea umbra nu putea sa insemne nimic bun.M-am intors cu spatele la umbra pentru a-mi lua arcul,insa fiinta intrase deja in camera.Am tipat scurt inainte sa lesin.



ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

Unde naiba ai plecat toti? intreb ridicandu'ma cu greu din pat. Casc usor, trecandu;mi mana prin par si cobor scarile de la etajul unu, intrand mai apoi in bucatarie. Leo statea la masa citind ceva.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

M-am trezit.Eram tot in camera mea,din casa lui Leo.Asadar,avusesem un cosmar.Insa paruse atat de real.Am iesit din camera si m-am dus in bucatarie.I-am gasit pe Leo si Katherine.
-Nici voi nu puteti dormi?i-am intrebat oarecum amuzata.
Pe urma am dat din umeri,si am zambit,privindu-i in continuare pe Leo si Katherine.



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

Eu ies sa ma plimb, spun si ies din casa cascand usor. Imi intind corpul, pasind usor si relaxat pe pamantul rece. Stelele inca straluceau, dar rasaritul nu era prea departe. Am privit cerul, melancolica.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

~Hiroki~

Iesisem sa ma plimb.Furtuna se opri in sfarsit.Incepea sa se arate luna de dupa nori,si in departare am zarit-o pe Katherine.M-am indreptat spre ea,zambind.
-'Neata,ii spun vesel.Sper ca nu te-a trezit furtuna,nu?mai spun facandu-i cu ochiul.
Frumusetea Lunei palea in fata frumusetii lui Katherine.Fata se uita la mine si zambi si ea.



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

Pe cand ma uitam la cer, am auzit pasi. Mi'am indreptat privirea spre locul de unde veneau si l'am vazut pe Hiroki. Am zambit cald. "'Neata.Sper ca nu te-a trezit furtuna,nu?" ma intreba el. Am chicotit usor. Neah, nu stiu ce a facut Leo prin bucatarie si s'a produs un zgomot, asa ca m'am trezit, spun apropiindu'ma putin de el.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cronicile Walonne [ p l a y g r o u n d ] Flash 12 7.314 06-12-2011, 01:31 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Cronicile Walonne [ î n s c r i e r i ] Flash 6 3.291 03-12-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Taron(Inscriere si Crearea Personajului) DragonForce 24 18.197 06-07-2011, 12:12 PM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)