Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cronicile Taron

#91
~Sayuri~
Am zambit,multumita si fericita ca Katherine si Hiroki erau impreuna,si erau fericiti.Leo era langa mine;l-am privit si ma privi si el.Zambind,l-am imbratisat.Iubirea plutea in aer,in satul deathetherilor,care probabil se gandeau ca lumea o luase razna.Insa eu,Leonard,Katherine,Hiroki si Hera stiam ca,noi toti,in adancul sufletelor noastre,ne doream pacea.Iar iubirea dintre mine si Leo,Katherine si Hiroki,de asemenea prietenia dintre noi,erau semne ale unei lungi prietenii ce se anunta intre oameni,elfi,deathetheri...Speram ca intuitia sa nu ma insele.
Ploaia se oprise si soarele se arata de dupa nori,iar noi zambeam fericiti...



ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#92
Mi'am lasat capul pe umarul satenului privindu'mi mama. Aceasta zambea fericita si am putut zari o lacrima ce cazu pe obrazul ei. Tata i'o sterse, imbratisand'o. Era atat de bine. M'am indepartat putin de Hiroki si am mers la Hera, luand'o in brate. Imi pare rau, am spus privind'o in ochi. Aceasta zambi cald. Si mie!
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#93
Imi doream sa ma pot intoarce in satul meu natal,sa ma impac cu elfii...Insa ma temeam ca nu era posibil asa ceva.Batranii nu se vor razgandi prea usor si pana cand nu aveam certitudinea ca puteam pasi in siguranta in sat,fara sa fiu in pericol,nu vroiam sa-mi asum nici un risc...



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#94
M'am apropiat de Sayuri zambind cald. Va fi totul in regula, voi merge cu tine, spun imbratisand'o. O privesc zambind, iar aceasta zambeste si ea cald. Leo ne ia pe amandoua de talie ranjind. Ii scot limba amuzata.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#95
Nu stiu Katherine,insa eu eram ingrijorata cand am pasit impreuna in satul meu natal.Ma temeam de ce vor spune batranii,nu ca m-am imprietenit cu Katherine.Pentru asta imi primisem deja pedeapsa,dar mi-era teama ca vor comenta de ce am adus-o in sat.Am reusit repede sa trec peste teama si in scurt timp am ajuns in fata casei mele din sat...Batranii ne asteptau deja.Unii zambeau,insa altii erau de-a dreptul nervosi.
-Vezi sa nu,am scrasnit din dinti in momentul in care unul dintre ei scoase sabia.



ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#96
Leo era in spatele meu, urmat de Hera. Eu cu Hera am scrasnit din dinti privindu'i furioase, as putea spune pe batranii ce se uitau urat la noi. Ce mama dracului facusem?
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#97
-Inainte sa spuneti ceva,am tunat eu,vreau sa stiti ca nu vreau sa ma mai supun regulilor voastre idioate!Daca putem convietui asa,bine,daca nu,ma tem ca va fi necesar razboiul!
Si am scos sabia,indemnandu-i si pe ceilalti sa faca la fel.Stiam ca deathetherii de-abia asteptau,iar in acel moment eu gandeam la unison cu ei.Batranii elfi si-au scos si ei sabiile si si-au pregatit arcurile.Ce naiba era in capul meu?



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#98
Cei care ne urmasera si'au scos sabiile, la fel facand si noi. Am marait cand un elfi incerca sa se apropie mai mult decat trebuia de noi, iar acesta se dadu in spate sperait. Am ranjit batjocoritor, iar Hera rase.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#99
-Voi ati vrut-o,le-am spus batranilor,si am pasit inainte spre cel care veni spre noi.Mi-am pregatit sabia de atac si la fel facu si el.Pe urma,m-am pierdut in batalie.Parca eram mai puternica decat niciodata,acum ca imi dadusem seama cine era cu adevarat familia mea.Si eram in stare de orice pentru a-i face pe elfi sa-mi respecte alegerea.Daca pentru a face pace cu ei,mai intai trebuia sa starnesc un razboi...Ei bine,cred ca tocmai asta facusem.


ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

Cum-ne-cum reusisem sa fiu ranita. Am marait scurt, Hera scrasnind din dinti. Mi'am dus o mana la rana, continuand sa manuiesc cu indemanare sabia.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cronicile Walonne [ p l a y g r o u n d ] Flash 12 7.314 06-12-2011, 01:31 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Cronicile Walonne [ î n s c r i e r i ] Flash 6 3.291 03-12-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Taron(Inscriere si Crearea Personajului) DragonForce 24 18.197 06-07-2011, 12:12 PM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)