Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosmeticele

#21
poi cosmeticile nu stiu sora mea are mult (recunosc fara creion de ochi,tus,si rimel negru nu ar arata frumos plus fondul de ten)am incercat sa imi dau si eu cu tus sincer nu imi place deloc cum arat cand imi dau cu tus creion de ochi si in plus la fata nu imi sta bine poate doar mai folosesc si eu fondul de ten aa si in plus mai folosesc si creme pentru cosuri deoarece acum imi ies foarte multe 2in rest asa ma mai dau cu gloss 3
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#22
Daca stau bine si ma gandesc si machiatul este o arta atat timp cat nu se ajunge la stadiul de 'sorcova' . Well si eu una foloseam pana nu demult toate cele pentru ochi [ imi place sa folosesc diferite nuante de culori , sa le fac umbra, sa le dau o anumita luminozitate etc]. Fond de ten nu folosesc deoarece consider ca imi incarca tenul si oricum nu am nevoie pt ca il am destul de curat . Acum prefer doar un rimel pt ca la anumite ocazii speciale sa se vada o diferenta , nu ca atunci cand te stie toata lumea cum iti sta machiata pentru ca e obisnuita sa te vada asa zi de zi ... nu mai e acelas farmec ^^ ...
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#23
cosmeticele fac parte fin viata mea
le folosesc aproape zilnic , dar eu cred ca machiajul in sine nu este o problema ci modulu in care il utilizezi si cand . vreau sa zic nu ma duc cu gene false frumos accesorizate la scoala , ma duc asa la o petrecere .
uneori fetele folosesc nu folosesc machiaj ( adica am o prietena ) din simplul motiv ca nu stiu sa le utilizeze sau din lipsa de inspiratie .
eu consider ca machiajul e o forma de manifestare , poti sa-ti dai seama foarte multe despre un om prin machiaj .
uitati va la asta . ( eu cand il vad parca imi vine inspiratia )
http://www.youtube.com/watch?v=umXxYYcji...annel_page
kiss pupicpupicpupic

#24
da deci: si eu ma machez si rade sora-mea de mine ca nu ii place( nu e adepta machiatului da' whatever)...la mine in clasa toate fetele se macheaza foarte strident si mi se pare patetic.vin cu fetele stralucind de fond de ten...de multe ori cu vreo doua nuante mai inchis decat tenul si apar cu fetele asa de portocalii de parca ar fi niste morcovi.nu sunt adepta fondului de ten si nici a pudrei si cu fard de pleoape ma dau numai la oazii.nici rimel nu prea folosesc si nici ruj ca ma enerveaza, sunt prea stridente.deci doar creion si gloss.
Unicul gând al vieţii mele este el. Dacă totul ar pieri şi n-ar rămâne decât el, eu aş continua să exist; iar dacă totul ar rămâne şi el ar fi nimicit, universul s-ar transforma într-o uriaşă lume străină mie şi mi s-ar părea că nu mai fac parte dintr-însa. Iubirea mea pentru el e asemeni stâncilor eterne de sub pământ: nu prilej de încântare, ci necesitate. Eu sunt El. El e mereu, mereu în mintea mea, nu ca o plăcere, aşa cum nici eu nu sunt o plăcere pentru mine însămi, ci ca propria mea fiinţă.




[Imagine: chibi_2781.gif]
, chibi-ul lui a cruel life

#25
Mey, parerea mea e k machiajul este un retuj pentru defectele fetelor ( respectiv baietilor). Uitati-va la cei Emo. Chiar shi baietzii se macheaza strident, nu numai fetele. Eu, in general, cand ma duc la school nu ma machez nici moarta. Avem o profa de romana, de te doare capul shi dak te uitzi la ea, Darmite sa vb. In viata de zi cu zi ma dau cu un pic de fard de pleoape de culoarea apropiata a pielii, cat sa se vada un pic, rimel, shi un pic de gloss.
Dak dragostea mea s-ar masura, itzi spun k te iubesk pana la cea ma indepartata stea
100% numai a ta
Dragostea e ca o floare. Trebuie sa-i dai apa, lumina shi soare. La fel ca shi floarea, daca dragostei nu-i dai atentie, iubire shi loialitate se va ,,ofili" shi nu va mai reinvia niciodata.
[Imagine: 804a26f6e3aa9007.jpg]

Am incercat sa-ntalnesc alt baiat.
M-am prefacut insa n-am rezistat.
Gandul imi zboara la tine mereu.
Stiu nu-i bine dar asta sunt eu.

De ce imi spui ca ma iubesty
Cand u nu sty sa pretuiesti
De ce imi spui ca ai pe altcineva
Cand eu sunt viata taaaaa



Ingeras din cer picat
Ochii tai m-au fermecat
Dintr-o singura privire
M-am indragostit de tine!!!


Sunt un ingerash nebun
Cand zamesc eu iese fum
Sunt retzeaua tineretzii
Dar sy fiika frumusetzii

#26
Ehhh, am observat ca majoritatea celor care au postat nu prea folosesc cosmetice. Eu una folosesc rimelul in fiecare zi, dermatograful mai rar, am folosit prea mult si la un moment dat au inceput sa-mi lacrimeze ochii, pnetru ca foloseama in fiecare zi (apropo, nu sunt emo, doar ca-mi place sa ma machiez10). Parfumurile sunt incluse la produsele cosmetice, nu? Pentrui ca ele sunt obsesia mea, am aproape 30 si inca mai vreau, pur si simplu le ador. Mai am de asemenea o slabiciune pentru creme de fata si de corp(mai ales cele cu aromele parfumurilor pe care le am). Aproape in fiecare luna isi face loc in colectia mea un nou parufm, poate chiar doua( am inceput cu acest obicei acum un an, dar atunci nu era asa de inraita).
Deci, eu consider ca o fata nu se poate numi fata daca nu stie sa se aranjeze, bineinteles, nu exagerat, dar cu putin machiaj si un miros placut cu siguranta castiga un plus la reputatie. Sper ca sunteti de acord cu mine.
Kissez.
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#27
Nu exagerez în privinţa cosmeticelor. În general mă dau cu rimel şi gloss. Altceva ar fi în zadar. Şi dermatograful negru îl mai folosesc des. Fardul îl folosesc relativ rar. Doar la ocazii speciale. Plus că atunci combin diverse culori, care să nu fie stridente. Cât despre fondul de ten, îl urăsc. Îmi place tenul meu aşa cum este şi chiar nu vreau să`l încarc. Am colege care se dau, dar se vede aşa urât. Pentru că nu poţi să acoperi uniform, ca să nu se vadă culoarea naturală a pielii.
Dacă şi parfumurile sunt cosmetice, I love them. <3 Am o groază şi în fiecare ţară străină când merg îmi iau unul nou. În momentul acesta, parfumul meu preferat este Black Star by Avril Lavigne. De asemenea, mai îmi place şi Si Lolita. În altă ordine de idei, nu pot să suport parfumurile puternice. Dar nici cele prea dulci, care îmi provoacă greaţă.
Sunt o grămadă de persoane care se machiază cu culori stridente şi sunt super - ultra - mega boite. Consider că înainte de a te farda, trebuie să ai imaginaţie. Dacă oricine şi`ar arunca cum nimereşte toate culorile posibile şi imposibile pe meclă, lumea asta ar fi şi mai oribilă decât acum. Culorile naturale sunt cele mai ok. :]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#28
Nu folosesc ...21 Sincer eu nu am nici un machiaj in casa decat un creion de ochi care nu l-am folosit decat o data si va spun sincer ca imi placea cum imi statea dar ...neah lenea asta !
Prea multi bani aruncati pe produse pentru a avea fata mai frumoasa , desi dupa o folosire indelugata a machiajelor fata ta arata ca fundul unei maimute 106 . Recomand sa fie frumusetea naturala ..chiar daca ai impresia ca nu arati bine fara o gramada de fond de ten sau alte prostii . In principiu ...nu cred ca ai nevoie de cosmetice sa arati bine .
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#29
Nu sunt o mare fana a cosmeticelor, dar m-am obiÅŸnuit cu dermatograful, nu cred ca rezist mai mult de doua zile fara el. Fondul de ten il folosesc destul de rar, dar sa fie din acela cu un continut ridicat de apa care sa nu-Å£i arate fata incarcata de o tona de fond de ten.

Nu suport rujul o_O. Am in clasa cateva colege care isi fac buzele in toate culorile posibile si isi mai fac si ochii roz, verzi.....

Åži parfumurile.... le ador, dar sa nu fie prea puternice.

ÃŽn concluzie ador dermatograful :X
Aditza's Blog

[Imagine: aditzasig-1.png] -> mersi Toxicâ„¢


#30
mi se pare o prostie ca o fata sa spuna ca nu are nevoie de cosmetice 21 .. ori ce fata trebuie sa aiba la ea un strugurel/lip-gloss.. nici eu nu prea ma dau in vant dupa machiaj.. desi pot spune ca am in baie vreo 3 rimeluri :d un tub de fond de ten, pudra si vreo 4-5 truse de farduri pt pleoape [ + una pt obraz 9 ].. nu le folosesc in fiecare zi pe toate .. de exemplu la scoala imi ajunge niste pudra si un lip-gloss [ nu pot sa stau fara pudra.. dimineata daca nu dorm bine imi apar niste pete rosii pe fata >.< ] .. ma mai dau la scoala doar cate o data cu mascara transparenta pt un pic de volum .. in rest ma machez doar cand ma duc in oras.. sau la vreo petrecere..

totusi.. cand e vorba de parfumuri.. x.x nu prea poti sa stai in preajma mea 21 am vreo 10 parfumuri diferite.. 21 si pot spune ca exagerez cu ele 9 dimineata ma dau cu vreo 7-8 pufuri de parfum..
deci va sfatuiesc sa aveti macar un strugurel la voi.. pentru ca in cazul in care ti se usuca buzele si nu le hidratezi arata destul de aiurea .. 106
ma rog.. asta e parerea mea 78




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)