Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosmeticele

#11
Dupa cum s-a mai spus cosmeticele nu fac decat sa strice tenul cu timpul. Eu una nu folosesc decat
~creionul dermatograf negru [ desi sunt constienta ca imi ataca ochiul...:\ ] ~gloss sau strugurel [ asta pentru ca mi se usuca foarte repede buzele si se crapa x_x" ]
~si...seara imi curat fata cu "minunile" pe care mi le da mama XD.
Cele care folosesc si fond de ten si rimel si fard si eu stiu ce alte chestii si isi incarca fata si arata ca niste sorcove ... sunt chiar curioasa daca o sa arate mai bine ca bunica [ 65 de ani ] la vreo 37-40 de ani ^_^

P.S. : curaj baieti si spuneti`va si voi parerea 39 71
[center][Imagine: lavi.png][/center][/align]

#12
Uh cosmeticele 39 , pai mie in general imi plac dar sa nu se foloseasca exagerat. La mine in clasa exista specimene dealea care isi toarna tot fondul de ten pe fata intr-o zi, sau altele care se dau si cu dermatograf in exces si cu rimel si parca sunt mumele paduri, sau cand folosesc un ruj extrem de rosu. Unele chiar strica tenul de la 30 de ani arati ca si o baba. Eu folosesc uneori dermatograf sau rimel niciodata nu le combin intr-o zi rimel alta dermatograf, si gloss-ul nu lipseste ^_^.

P.S : Am aceeasi parere ca si Ryo , baieti de ce nu va spuneti si voi parerea?
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#13
Hai ca daca tot cereti un baiat va zic si eu parerea mea...nu le suport,eu cred ca o fata nu se poate face mai frumoasa daca se machiaza ci tot asa ramane.Eu le-am folosit o singura data la ziua mea fiindca jucam un fel de "Fear Factor" si m-a pus un tip sa-mi dau cu ruj,rimel si ce mai avea mama prin casa,bine ca m-a pus sa stau numa 15 min ca nu le suportam.....sper ca nu v-ati suparat pe mine pentru ce am zis in primele randuri

#14
Sincer...Sunt de acord cu ThE GhOst.Cosmeticele nu infrumuseteaza cu nimic o fata.Si eu sunt fata,dar recunosc ca sunt total contra.Nici macar gloss sau ruj nu folosesc.Nu zic ca ar fi cine stie ce crima,mai ales ca astea sunt lucruri minore.Sunt altele care,cum a zis si Love_Yuki_Eiri,folosesc machiaj in exces si aiurea.Si rezultatul e catastrofal.Eu sunt genul care e pro naturalete.Si sunt de parere ca frumusetea vine din interior,cea exterioara e trecatoare.
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#15
ajung pe aici.
oh c'mon, ^^" nu pot sa sufar sa ma machez. Adevarul este ca imi sta si bine dar nu pt sa sufar. mama imi cumpara gloss & other that stuff ( yeah are ea o manie ) si imi spune sa ma dau, insa rar apuc sa pun mana pe ele. Cred ca anul trecut mi-a aruncat in jur de 14 ca nu le puteam suporta. Unele au gust de fructe si un miros super si le mai iau de pe buze 24
De machiaj nici pe ala nu prea, dar la petreceri putin dee tot. Fondu de ten in foloses si pe el saracu foarte rar, desi imi sta bine, ma manaca fata ( yeah alergie )
Creionul deramtograf e la putere. 4 ma dau de vreo doua ori pe saptamana cu el, merge cu ochii mei ca ii am mari.
-

#16
eh...
eu nu prea ma machez asa de mult Smile
de obicei putin creion negru pe la ochi, dar nici pe acela(halal domnisoara 21)
unghiile negre sau mov
si cam atat
urasc pitipoancele care combina: verde,albastru, roz, mov, rosu
etc...
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#17
Cosmeticele 39 folosesc cosmetice, dar nu atat de des (principalul motiv e ca n-am timp pentru ca atunci cand e vorba sa plec undeva eu incep sa ma pregatesc cu vreo 10 minute inainte sa plec)
De obicei folosesc un pic de fond de ten ca sa mai acopar niste cosuri si gloss-ul care recunosc ca e nelipsit de la mine din geanta 21
In rest putin rimel ca-mi place cum imi face genele, tus sau fard de pleoape daca mai ies prin oras.
Eventual mai dau cu un pic de tus pe la ochi intr-o nuanta pastelata care nu se vede prea rau atunci cand se am ochii umflati de somn (nu suport sa ma scol dimineata devreme si am ore de la 7 jumatate 2)ca sa nu se vada asa rau ca mi se inchid ochii.
Cateodata cand ma plictisesc incep sa fac fel si fel de experimente cu fardul de pleoape, incercand sa combin mai diverse nuante, desi de obicei nu prea-i place ce iese, dar deh plictiseala ca oricum ma sterg imediat.
Singurele cosmetice care sunt la ordinul zilei pentru mine: gloss, un pic de fond de ten si un lac transparent sau cu reflexii (si oja mea mov :X)
Restul le pastrez pentru ocazii.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#18
Nu sunt adepta lor! Nu pot spune că sunt împotriva lor, pentru că aş minti. Acestea se folosesc.. pentru înfrumusetare în fond, dar nu cred că toată lumea ar trebui să le folosească, unele persoane sunt mai frumoase fară atât de multe cosmetice " aplicate ". Nu au fost facute pentru toti, parerea mea. Nu ştiu, unor persoane le sunt chiar de ajutor acestea, şi pentru altele este pură distractie, funny [ asta pentru cele ce nu exagerează ]. Într-un mod placut şi finuţ, da sunt de acord cu ele, dar nu permanent şi exagerat.
Pentru cele ce folosesc în exces îmi pare doar o bataie de joc pentru propriul ten în cele din urmă. I mean, we need to be natural sometimes too! People need to know that.
Eu, personal, nu prea folosesc [ doar la ocazii speciale ] , şi ca să fiu sinceră îmi este şi lene să stau să le aplic, de parcă nu aş avea ceva mai bun de facut, en fin, aceasta este parerea mea. Poate pentru alte persoane este ceva normal. Pentru mine este o pierdere de timp.
Dar cum am spus şi mai sus, deşi nu sunt adepta lor, mai folosesc uneori. Nu pot spune că nu mă ating niciodată de ele, şi sunt mereu " naturală ". Aş minti; folosesc şi eu câteodată, la diferite " ocazii " sau pur şi simplu când simt eu nevoia să o fac.
Pentru cele ce exagerează, pot spune doar că nu le înteleg. Naturaletea este mult mai importantă într-o lume ce tinde să devină falsă. I mean, odată ce ai nevoie cândva să foloseşti, sau ai pur şi simplu chef, nu te omoară nimeni că le foloseşti, ar fi chiar absurd să nu le foloseşti niciodată pentru că nu ai mai fi " naturală " . Traim totuşi în secolul 21 şi nu prea putem gândi aşa. Nu avem nevoie de restrictie, nu, asta ar fi culmea; ci de precautie, fară exagerare. Sunt pentru înfrumusetare, dar nu totodată îmbatrânesc tenul? I mean, mai raruţ că-i mai draguţ :]].
Sau cel putin , aceasta este parerea mea.

#19
Nu sunt maniaca dupa chestiile astea numite produse cosmetice, desi ma machez destul de des. Cu atat mai putin mi-as cheltuii banii pe ele...
Dermatograful , fard inchis si rimel... si ma transform in cea mai 'tru' fata, cum mi s-a mai si spus. Recunosc, ma machez in exces, dar am grija sa nu arat ca un clown.

#20
interesant topic.....deci.,cosmeticele71 ....nu sunt chiar innebunita dupa ele,dar totusi,nu cred ca as rezista mai mult de 2 zile fara sa ma machez10...mi sa spus ca ma pricep la make-up,si multe fete imi cer sfatul .Totusi,knd ma machez,nu fac exces de machiaj:d...doar dermatograf negru (sau albastru, depinde ) ,fard (negru,verde sau roz ) rimel si putin gloss.

Si nu am prea multe cosmeticale pe acasa, imi iau mereu doar stric ce-mi trebuie,spre deosebire de prietenele mele,kre fac comenzi peste comenzi la Avon si alte firme.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)