Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Coji de portocalle

#41
PRIMA!PRIMA!
Ce tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CE tare! Ce tare!Ce tare!
oh god ce frumos:X....imi place
n-am ce sa zic...am ramas muta ....e perfect....sper sa continui tot asa...e superb...e extraordinar....
ufff astept nextu' pe care sper sa-l pui repede:X.....

Gambatene! Ja ne!:bye:

#42
Dumnezeule mare ! Ce de intorsaturi ...[again: )) ]
Hin era cu Sasu?:| Saraca Sakura .... Saraca Hin `:| Cat tupeu pe Naruto sa`i spuna ceva'n genu: "Nuu te cunosc ! Paaa!" Nesimtituu :-L . In fine :-? . Ai avut niste expresii mai ciudate ...
Descriere -cat de cat
Naratiune- ok
Dialog- putin sec:D
astept nextuu :-h
Chuu si Gambate :D

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#43
in primul rand, ma abtin sa nul injur pe naruto...stai, decand e sasuke saten? nui brunet?
mrg...nu conteaza asta
si ce nesimtire pe naruto din nou...mrg..ma abtin cum am zis
abea astept nextu
sa ma anunti cand il pui

#44
Well intr-un sfarsit am ajuns si aici >.< Blestemata lene! De abia am reusit sa o inving! Well capitol nou xD Mi s-a parut dragut dar ar mai trebui descriere. E prea putina >.< Puteai sa descrii si mai bine sunt sigura. Naratiunea e ok. Actiunea nu stiu ce sa zic parca are o tenta de graba dar e ok cat de cat. Dialogul nu mi s-a parut sec deci e ok. Greseli de tastare am vazut dar nu sunt grave. Cea care m-a deranjat a fost :,,ramase-se". Corect e ,,ramasese". In rest cam atat am avut de spus. Astept nextu si nu uita sa ma anunti cand il pui
[Imagine: EnvYQ.png]

#45
deci dau edit maine..am ceva de comentat..fiind prima data cand comentez ficul tau
Edit deci..sa incepem cu raul [tot raul spre bine] deci :
-In primele capitole ai avut uriase greseli..[glumesc] Ai avut greseli de tastare[fi mai atenta, sau uitate de mai multe ori pe un capitol incainte sa il postezi] si am observat si cateva de exprimare..dar nu este cine stie ce mare, uriasa problema. Acestea se pot remedia in timp. Deci am c-am terminat cu Raul[;p] si sa incepem cu binele..lasi mereu o dara de mister asta e perfect...dar sincer nu stiu..nu exagera...[ma refer ca vreau sa aflu cat mai repede ce se intampla..pentru ca ma cam omori] Asaaa sa inteleg ca aici...adica nu inteleg ce se intampla..poate un accident...si-a pierdut memoriaa..ce s-a intamplat aici..spune-mi repede..ca nu mai pot! Deci hina X naru... sincer si eu sunt o fana a lor..nu imi pasa ce spune lumea..eu cred ca fac o combinatie perfecta..daca personajele sunt descrise asa cum trebuie... Gomene o sa iti las un comentariu cam scurt..dar..[Lenea]
P.S. Sa nu uiti sa ma anunti si pe mine..ca daca uiti ma supar pe tine..!
Bay-Bay! Pupici...Pupici...Pupici

#46
Deci dupa cam o luna vin si eu cu nextul. Scuze ca mia luat atat dar stiti cum e cu scoala asta nu mia mai ramas timp pentru zup `;[[

Deci so no mai lungesc :

Cap10 Presimtirea


Imi sterg cu mana stanga lacrimile care curgeau pe obraz si ma ridic usor razamanduma de perete. Nu aveam deloc putere sa ma misc. Imi adun toata forta

pe care o mai aveam si pasesc usor iesind de pe aceea straduta si dand in multimea Parisului. Dupa fiecare trei pasi ma izbeam de o persoana. Parca nu eram pe pamant. De ce mi se intampla mie asta? De ce is pedepsita? De ce nu

mi se poate impartasi si mie dragostea? De ce? Imi urasc viata!

Pasesc in continuare si incetez in a ma mai baga in anumiti oameni. La un moment am senzatia ca cineva ma urmareste. Ma intorc in spate dar.. Nu zaresc pe

nimeni. Imi continui incet drumul. Dar tot mi se parea ca cineva se afla in spatele meu. Iar ma intorc in urma dar . . . Nimic!

Merg inainte si intru pe o alta straduta ce ducea la niste blocuri.

Pasi in plus in spate se auzeau. Ma opresc brusc si se oprira si pasi. Rasuflu incet dupa care spun:

- Ce vrei?


Nu primesc nici un raspuns. Atunci imi rasucesc trunchiul in spate si nu zaresc pe nimeni. Oare chiar am inebunit?

Ma intorc si imi continui drumul. Ajung in fata blocului. Apas cu degetul drept codul si intru in holul lung in care se insirau multe usi. Ma indrept catre scari si

ridic piciorul drept pe o scara si asa fac cu amandoua pana ce ma opresc brusc. Ma uit cu coltul ochiului in spatele meu. Nu era nimeni. Era o liniste mare.

Inca aveam aceea senzatie ca cineva imi urmarea fiecare miscare. Stiiam ca ceva se va intampla. Imi continui scarile de urcat pana la etajul 7. Ma uit pe coridorul

lung care avea imprastiat prin el mirosul de trandafiri. Imi misc privirea usor cuprizand toata incaperea. Dupa cateva minute fac un pas inainte si incet incet imi

misc amandoua picioarele. Ma opresc in fata unei usi maroni care avea o tablita cu numarul 123.


Scot din buzunarul geci o cheie mica. O strecor incet in gaura dupa care o intorc spre dreapta rotindo de doua ori. Fac un pas a lene in fata pasind pe gresia de

culoare albastra. Mai fac inca un pas si inchid usa dupa mine dupa care o incui. Ma descalt si arunc incaltamintea pe unde unde apuca. Pasesc pe gresia rece pana in fata usei

care dadea la baie. Ridic mana dreapta si o duc la clanta alba si o apas usor in jos. Deschid usa si trag aerul imbietor care se afla in incapere. Imi dau jos geaca si

o arunc la intamplare. Asa fac si cu bluza dar aceasta ateriza cred ca in ghiuveta. Imi dau si restul de haine jos si ma bag in gabina de dus. Invart robinetul si las

ca picaturile de sa cada pe mine. La prima atingere ma dau la o parte deoarece apa era foarte rece. Dar dupa ce sa incalzit o las sa ma atinga. Picaturile calde

faceau turul corpului meu pana ce cadeau jos si se strecurau in canal. Imi desprind parul si il las pe spate. Imi las capul pe spate si las ca picaturile fierbinti sami

cada pe gat in jos. Era o senzatie asa placuta. Dar pacat ca trebuia sa pun capat pentru ca consumam prea multa apa. Inchid robinetul si ies din cabina. Ma uit in

oglina dar din cauza aburilor nu vedeam nimic. Ma indrept de langa oglina si ies din baie. Intru intr-o camera racoroasa unde era bezna total. Aprin lumina si iau din dreapta ema de pe un umeras un halat rozaliu foarte pufos. Il iau pe mine si il leg in jurul trunchiului. Ma intorc si ma duc catre un dulap cu mult mai mare decat mine. Culoarea lui alba se asorta foarte bine cu pereti de culoare mov. Deschid dulapul de unde iau un umeras pe care se afla un sutien si o pereche de lenjerie intima. Erau din dantela de culoare mov. Stiu ca e ciudat sa ti asa ceva pe umeras dar asta sunt eu : O ciudata!

Imi dau halatul jos si imbrac lenjeria de pe umeras. Peste iau un halat mov. Sincer un fel de halat transparent si suptire. Dupa ce il iau pe mine ma arunc in patul moale ca de puf. Dupa doua minute sar repede din pat si de pe masuta care era asezata langa geam imi iau fenu de uscat parul. Il bag in priza si las caldura sa imi intre prin par. Dupa trei minute mi se pare ca sa uscat asa ca il opresc , dar il las in priza. Imi era prea lene sa il mai scot.

,, Tin Tong" se auzi un sunet care venea dinspre usa. Era soneria. Ies din camera fac un pas si alunec pe spate.

,, Am uitat ca ii ud pe jos" Ma ridic de pe gresia rece si pasesc in fata la usa. O deschid dar nu se afla nimeni. Ies din casa si imi intorc privirea spre stanga dar nu zaresc pe nimeni. Ma uit si in drapta dar tot nu zaresc pe nimeni. Nervoasa intru inauntru si inchid usa dupa mine si nu uit sa o incui. Pun lacatul si arunc cheia pe unde apuca.

Rasuflu usor dupa care . . .

- Esti nervoasa ? se auzi o voce.

Ma intorc brusc si ma uit la el. Inima imi batea foarte tare. Parca vroia sa imi sara din piept. Nu puteam rosti aproape nici un cuvintel cat de mic. Picioarele imi tremurau foarte tare. Mai bine spus toata tremuram. Imi puneam in cap o tona de intrebari : Cum? Cand a intrat? Ce cauta aici? Ce vrea? Ce are de gand sa faca?

Faca un pas spre mine , iar eu facui unul inapoi. Ma studie din cap pana in picioare simi zise zambind ca un tampit:

- Ce sexy esti!


Se aproprie spre mine incet ,iar eu ma ducea tot mai in spate pana ce ma lipisem de usa. Ma prinse de amandoua mainile si mi le tinea fara s apot face vreo miscare cu ele. Ma incoltise total. Nu puteam sa fac nici o miscare si . . . Nici nu cred ca aveam puterea s ao fac! Ce vroia el de fapt?

Imi aproprie buzele de ale mele si ma saruta apasat. Imi strabatu toate colturile guri. Dupa trei minute desi nu mai putea respira nu se lasa. Imi fac curaj si ii dau cu piciorul intre craci. Baiatul se prabusi la pamant gemand de durere.

- Nu credeam ca ai curajul! spuse catre mine.

- Nu ma cunosti! spun eu dupa care fuc in camera mea. Blondul se ridica si veni dupa mine. Inchid repede usa si pun un scaun ca sa nu poata intra.

Ma indrept catre geam si il deschid larg. Blondul rupse usa si navali inauntru.

- Deci . . Ce faci? spuse el incepand sa rada ca un prostanac. Pasea foarte incet.


- Daca mai faci un singur pas ma arunc pe geam! ii spun dur.

Blondul incepu sa rada. Se scarpina in cap dupa care imi zise:

- De parca ai curajul.

Ma urc pe geam si vreau sa fac o intorsatura dar cad .

- Hinata !!! striga Naruto alarmat. .


In urmatorul capitol credeti ca Hinata va muri? Daca cade de la etajul 7 va inchipuiti ca nu prea mai are vreo sansa de viata. Dar poate nu va muri. . Sau poate da. . Nu stiu veti vedea in cap 11 ` Bye.!
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#47
f**k men !Esti bestiala !Ce capitol minunat`...,dar ai si destule greseli deci sa incepem :

obrazul -obraz
razamanduma- razamandu`ma
rotindo-rotind`o
papuc -papucii
gabina -cabina
sami - sa imi
oglina -oglinda
aprin-aprind
ema -mea

Si au mai fost . . . Un sfat fii mai atenta si reciteste capitolul daca tot vrei sa il postezi.
Ai avut si exprimari foarte aiurea . ex :

"Imi adun toata forta

pe care o mai aveam si pasesc usor iesind de pe aceea straduta si dand in multimea Parisului. "

Nu arata f bine . Puteai scrie asa :

"Imi adun toata forta pe care o mai aveam si pasesc usor iesind din strada mica si amestecandu-ma cu multimea Parisului . "

Descrierea - este ,dar mai puteai adauga ;d
Naratiunea -ok ...
Actiunea e in regula ,dar ai putea sa o tii mai bine in frau .
Dialogul nu e sec.

~ Sper ca nu te.a suparat comentariul meu . ~

Auuu ;x Sunt si prima \:d/
Astept nextuuul : *
Chuu si Gambatene :*

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#48
Oau am ajuns si eu in sfarsit sa citesc tot ficul pana aici, desi nu stiu cum a fost sa stau in suspans pana aici, imi imaginez, ai un talent bestial in asta,si akm ma faci sa astept sa vad daca ea moare sau nu???? cum vine asta :-L:-w.

Revenind la fic, este chiar dragutz, descriere este, dialog... este, greseli sunt si ele dar nu cont....tipa e nehotarata.....

Vreau nextul :X
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you

#49
ouf! deci te urasc! din nou ma omori..ouf si cat imi place "ce sexy esti" indraznetul meu te iubesc! A sarutat-o trei minute...a luat-o de manunta..a fost un capitol romantic..mi-a placut..dar ai multe greseli.. mai ales cu timpurile cand vorbesti la trecut..cand la prezent.si asta nu este bine.. vrei sa vorbesti la prezent din cate am observat deci ..nu mai stiu sigur unde am vazut dar ai repetat chestia aceasta cu ...merg...si vazusem [sunt exemplele mele...nu mai tin minte unde am vazut la tine in capitol..gomeme..] Asa geci = gecii dar sa stii ca parerea mea este ca suna mai frumos haina dar in fine..e lumea ta faci ce vrei, ti-o imaginezi asa cum vrei tu[kiss you] Deci mi-a placut scena cand Hina credea ca este urmarita...si in final blondu meu [ahh cat il iubesc eu] vreau sa o prinda...te rog sa nu o ma faci sa sufere, te rog!
Deci...eu te las aici iubire ...
Puh- Pai!
[P.S. sa nu uiti sa ma anunti]

#50
Heiiii >:D< Iacă am mai trecut şi eu pe la ficul tău. Scuze că nu am mai venit demult..scuze! :(
Dar nu ţi-am mai găsit ficul fiindcă ţi-ai schimbat numele ..În fine
Să o luăm cu inceputul...
Hinata a ajuns la spitalul de nebuni? o:
Åži Naruto de cand e aÅŸa pervers? Gosh, devine foarte interesant :]
Sunt curioasă ce s-a intamplat în aceşti doi ani..sper că o să bagi flashbackuri ca să mă lămureşti ce s-a întamplat...pretty please? :o3
Aşa..greşeluţe am văzut, dar c'mon! Toată lumea face greşeli. Acţiunea văd că o complici şi îmi place.
Dabia aştept următorul capitol. Spor la scris şi să postezi nextu' cat mai rapid. >:D< ♥
P.S: Te rog anunţa-mă cand postezi următorul capitol.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)