Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Coji de portocalle

#31
O.o Buzzy mama Ce intorsatura ciudata Ce naiba patise Hin de a ajuns in spital pe moarte? O.o In urmatoru capitol te rog sa precizezi ca inebunesc Doamne imi vine sa plang Si nu patesc asta la orice fic. M'a amuzat ca Naruto a venit la Hin cu portocale :)) Mereu cand vorbesc cu prietena mea si patesc nu stiu ce, mereu ii zic ca o astept cu portocale la mine . Mi s-a parut comica faza Hai sa revin la fic ca deja am facut Off topic O.o Descrierea este prezenta mai mult in capitolul 6 decat in 7. Mi'ar fi placut foarte mult sa evidentiezi mai bine sentimentele lui Hin la faza cand a plecat Naruto. Actiunea nu prea mi s'a parut grabita deci e ok. Dialogul nu este sec, deci imi place ^_^. Ai avut destule greseli de tastare. Singurele care m-au deranjat a fost ,,lam" = l-am. Ai auzit de cratima, nu? Si cand ai zis ca la mangaiat pe Happy pe cap. Ai zis ca l'a mangaiat pe caput. Din cate stiu eu nu exista cuvantu asta >.< Era mai corect gramatical sa zici ori cap ori capusor. Dar in fine. Multumesc ca m'ai anuntat de next si ca de obicei sa faci asta cand il postezi.

PS:Scuze ca am comentat atat de tarziu dar mi'era lene pana acuma :"> Sorry :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#32
Buzzy.. :-? Imi place la nebunie cum reusesti tu tot timpul sa ma surprinzi. In primul rand imi place ca Hina nu mai e plangacioasa, acum cauta razbunare. Hm, asta e plauzibila. Si eu as fi facut cam la fel, cred. :)) In orice caz m-as fi suparat, dar razbunare? O,o trebuie sa o vad si pe-asta.
Apoi, chestia cu cojile de portocale mi-a placut prin originalitatea ei. Uff..mi-ai facut si pofta de portocale :)) [portocalele sunt iubirea mea :x]
Capitolul a fost cam scurt :-w dar las' ca te revansezi tu in urmatorul ;;)
Si vroiam sa te mai intreb ce patise Hinata? Oare lesinase de oboseala:-? Habar n-am..:))..Asta ramane inca un mister neelucidat al lumii:))
Succes in continuare si astept nextu' :x ♥♥

#33
Girll` girll :-w .You want to kill me?` : |
Doamne ce de intorsaturii...si ce de intorsaturii `= ]] .
Astia d0i sunt magnifici ce mi-au placuut fazele din cap. 7 cu portocalele:-x .Dar dk a plecat tampitu` de Naruto ?:-< . Si movalia de ce ii pe moarte ? :| .M-au deranjat unele lucruri sincer:greselile cel mai mult .`:D
In cap . 6 am daT de o propozitie fara sens .[cred eu ]
"Nu imi placea dar nu imi pasa. Profitam din plin de sarutul dulce. "
nu-ti placea ce?` [ sarutuu ? :o ]
sunt mai grea de cap sa stii :">

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#34
o.O nu credeam niciodata ca o sa se intample asta in ficul asta....anyway:X imi place ficul mult:X:X:X:X....totul a fost perfect in afara de greselile de tastare care ma cam deranjau.
Ms ca m-ai anuntat de nextu' si sa ma anunti in continuare chiar daca eu nu dau com si nu iti zic sa ma anunti:X.

Gambate! See ya! Kiss ya:*!
Ja ne!:*:*:bye:

#35
Heii!

Scz ca a trecut cerd ca vreo 3 saptamani decand nu am mai postat.. dar cu scoala asta nu am avut timp... adica am avut timp d amio fost lene!! Tot pe sunphoto noh:P:P

Astazii miam facut catva timp s apun si eo nextuu:d. Sper sa va placa:D

Cap8. Intalnirea

Iarna... Fulgi de nea cad usor in bataia vantului. Ceata se indeseste din ce in ce mai mult. Nori cenusi au acoperit cerul care mai deumult era senin.
Parisul este adancit in plapuma zapezi..

- Lasati-ma!! Sunteul glasului meu se auzi in tot salonul. Acul.. imi patrunse pielea alba si fina. Oameni imbracati in alb nu aveau nici un fel de mila pentru mine...Hinata...Dupa acel ac ce imi baga un ser in corp ochii mi se inchid usor...


Doi ani...Au trecut doi ani... Deschid ochii! Bucuria care o aveam mai demult in ochii disparuse. Acel zambet senin este inchis intre grati. De cand a plecat nu ma mai zambit deloc. Am fost inchisa timp de doi ani intre patru pereti...

Ma uit in jur... ca intotdeauna eram supravegheata. Ma uit la maini care imi erau strans legate. Atunci... imi veni o idee.

-Auzi... Poti te rog sa-mi faci mai libere aceste sfori? intreb eu pe asistenta care ma pazea. Femeia pasi langa patul meu unde pe masuta d elanga mine se afla un aparat. Apasa pe un buton rosu care ma dezlega la picioare si la maini. Femeia apasa cateva butoane dupa care s euita in pat si.. nu vazu pe nimeni.

Se uita in toate partile speriata intrebandu-se oare unde mam dus. Femeia imi simti respiratia si isi dadu seama ca sunt in spatele ei. Se intoarse catre mine ,iar eu o lovesc cu cana. Se prabuseste inconstienta la pamant. Incui usa ca sa nu poata intra nimeni si ma indrept catre asistenta. Ii iau hainele si le imbrac eu. O strecor in pat si o acopar cu cearceaful. Descui usor usa si ies din sala. Bag mana in buzunar unde gasesc o suma mare bani. Umblu pe coridorul mare pana afara din spital.
>> Br!! Ce frig!<<
Pasesc pana afara si ma uit in toate partile pana la un moment dat unde zaresc un magazin de haine. Pasesc repede si intru inauntru. Era un magazin foarte mare. pereti erau rosi decorati cu trandafiri artificiali. Hanele erau aranjate dupa culoare si puse pe umerasi. Ma plimb putin prin ma gazin dupa care imi aleg o pereche de iegari negri gorsi si o bluza mai lunga de culoare alba cu nuante de negru. In picioare aleg o pereche de cizme negre pana la genunghi si o caciula movalie cu alb. Nu uit sa-mi cumpar o geaca neagra. Iau hainele si intreb femeia de la casa daca le pot lua direct pe mine. Femeia aproba din cap ,iar eu ma duc si dau hanele de asisetnat jos si imbrac hainele alese. Las hainele albe acolo si iau doar bani. Ma duc la casa si platesc hainele care imi veneau perfect. Ies din magazin si incep sa ma plimb.
Fulgii de nea acoperira tot trotuarul. Fiecare pas al meu facea ca zapada sa scartie. Este foarte frig dar eu nu simt. Nu sunt o persoana friguroasa. Iubescz iarna!
-Iubi! aud o voce. Ma intorc in spate si vad doua persoane. Era o blonda cu ochi verzi si.. un baiat. Ochii lui erau asemenea mari. Parul lui erau ca tepi de culoarea soarelui. De cand nu mai vazusem eu soarele... Blonda sarii pe el si il saruta pasional. Fara sa simt o lacrima cazu. Dar de ce? Baiatul imi era atat, atat de cunoscut.
- Naruto!... am soptit fara sa gandesc. Ce? nu inteleg.. Cine e Naruto si de ce iam pronuntat numele? Stau nemiscata fara sa scot vreun sunet si ma uit la cei doi. Fata se impiedica si cazu pe mine. Isi ceru scuze ,iar blondul veni sa o ajute sa se ridice. O ridica cu blandete sus si.. acel zambet disparuse cand ma vazu pe mine.
Ii dadu drumul blondei din brate si se uita fix in ochi mei movali. Nici unul nu scoteam vreo vorba ,iar blonda se uita la noi. Nu stia de ce nici unul nu scoteam vreun sunet.
- Uitatio!! Se auzi o voce a unui barbat. Ma intorc si vad doctori care se indreptau catre mine in fuga.

Speriata vreau sa fug dar ma prinsera. Ma zbateam cat puteam eu strigand: ,, Lasati-ma". Oameni ma tineau cu violenta strangandu-ma bine. Blondul se uita la mine cum ma zbateam dar nu facea nimic. Statea acolo ca un idiot.

Doctori ma luara pe sus. Blondul se uita incremenit la mine. Dupa cateva secunde blondul tresare si face un pas inainte:
- H-H-Hin!...

Doar atat mai aud si cad in somnul adanc... In minte tot vedeam chipul blondului...Imi era asa cunoscut...

Simt o mangaiere pe picior...Deschid ochii si imi dau seama ca este dimineata. Totul in jur era necunoscut. Ma uit pe picior sa vad ce s eintampla si imi dau seama ca sunt doar in lenjerie. O mana aspra imi mangaia pielea. Ma uit mai sus si zaresc un barbat de douazeci de ani saten si ochii negri.
Tresar si sar din pat vrand sa fug. Baiatul ma prinse de mana si ma arunca pe pat. Se urca pe mine si cu dinti imi dadu tricoul jos. Ma intorc peste el si ii soptesc incet: ,, So crezi tu!". Ma ridic de pe el si ies din acea camera pasiind pana in bucatarie. De pe masa imbuc un fursec cu ciocolata. Iau de sub masa o sticla pe care scria: Coca Colla. Deschid dopul ,iar pe el scria : Ai castigat o masina Dacia.
>> Neinteresant!<<
Arunc dopul unde apuca si imi torn putin suc intr-un pahar. Il dau tot pe gat fara sa tin cont de acid. Eram obisnuita sal inghit pur si simplu.
Ies din bucatarie si intru intr-o camera albastra decorata cu palmieri. Intr-un colt se afla un pat rotund cu ciarceafuri albastre. Langa geam se afla un dulap alb. Ma indrept catre el si aleg niste haine. Le imbrac si ma duc in camera unde se afla baiatul.
Cand ma vazu se ridica din pat si ma lua de mana. Ma saruta pe frunte si iesim amandoi din casa.
Afara ningea din ce in ce mai tare. Fulgi erau foarte mari. Se auzea doar scartaitul zapezi. Ne plimbam pana ce ajungem in oras. Mana lui calda sio desprinse de a mea si sio duse pe spatele meu si o cobora tot mai jos. Cand vru sa atinga locul stabilit il calc cu cizmele cu toc direct pe picior. Baiatul scose-se un sunet de durere. Ma lua ,iar de mana si ghici cu cine ne intalnim fata in fata?
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#36
Iuuu ' ai revenit :-x
Ce interesant 8-> . Auzii hin era la spitalu ' d nebuni ?= ]]
God ! Au fost mai multe greseli [ cine nu le are? ].Descrierea e ..ok .Parca actiunea e un pic grabita .`:-j
In fine astpt nextuu !`Ja nee ;*

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#37
Buzzy Imi pare rau ca am venit asa tarziu dar mi'a fost lene >.< Stii cum e cu lenea asta :-@ Plus ca mai sunt si in clasa a 8-a si am de invatat cu tona O.o Firar al naibii de examene sa le fie :-w Hai gata cu off topicu Sa trecem la fic. Incep cu descrierea care este prezenta, in cantitati mai mari decat in celelalte, dar parerea mea e ca ar mai trebui. Oricum. Actiunea e oarecum grabita, insa nu prea mult. Greseli de tastare am vazut. Si am mai vazut si niste semne de punctuatie puse alandala si unde trebuiau puse exact acolo nu le puneai. In unele locuri nu trebuia sa pui puncte de suspensie. Strica estetica. Plus ca erau de prea multe ori. Ai avut vreo 2 greseli de exprimare dar nah se rezolva. Naratiunea este ok. Hinata iar e la spital? De ce? In capitolul urmator chiar vreau sa scrii dc Sunt prea curioasa So, astept nextu si nu uita sa ma anunti
[Imagine: EnvYQ.png]

#38
exact...la spiatlul de nebuni...inteleg ca era furioasa....dar atat cat sa fie la spital...si stai dupa ce au luato dcotorii:-? cum a ajuns la saten?
si cine era satenul...si stiu cu cine sau intalnit...naruto XD care va face scandal sunt sigura...ce afemeiat e x(
dupa ce a parasito are tupeul sa isi gaseasca pe alta....frumos, foarte frumos:-w din cauza lui a ajuns la spital...si el tot bou a ramas, nasol. Abea astept sa vad cinei satenul, si sa vad cum a ajuns de la spitalul la el acasa:))

#39
imi place moolt ficul tau
ideea e grozava si nu prea vad greseli bla bla...
sa nu te lasi de el ce e fain taare!
oki succes

#40
Heii>:D<` ma bucur ca va plkt cap:P. In cap9 nu s eintalnesc cu naruto cu altshineva..:d. sper sa va plaka:*

Cap9 Amintirea dureroasa:|

In fata mea si a satenului statea o persoana! Parul ei scurt si rozaliu era ascuns intro caciulita rosie. Ochii ei verzui o scoteau in evidenta. Privirea ei exprima multa furie. Se uita asa urat la mine. Imi parea foarte cunoscuta.

- Cum indraznesti?? spuse-se fata cu o voce rece. Vocea ei imi parea asa cunoscuta dar nu imi dadeam seama a cui este. Imi tot bat capul s aimi amintesc dar.. Nimic!
Fata batu din picorul drept asteptand un raspuns. Eu ma uit nedumerita la ea dupa care scot un mic ,, Ha?"

- Cum ai putut sa mi-l iei??

Eu inca nu stiiam despre ce vorbeste. Stateam nedumerita pe loc fara sa ma misc.

- Cum ai putut? Mi-ai fost cea mai buna prietena! Mi lai luat pe Sasuke! Nu tia ajuns Naruto? striga rozalia cat o tinura plamani ,iar lacrimile incepura sai curga fara incetare. Tremura toata!

Tresar imediat cand aud numele lui... Ochii mei reflectau atata durere. Ma uit la prietena mea. Fosta prietena... imi era ca o sora. Iar acum.. vad cum sta in fata mea si tremura gata sa cada. Il iubeste atat de mult pe saten..

Incet, incet simt ca ma prabusesc. Eram gata sa cad dar imi adun toate fortele si fara sa-si dea seama cei doi o iau la fuga. Picioarele mele mergeau cu repeziciune fara sa stie unde se indreapta. Ma pierd prin multime. Eram pierduta total. Ma opresc prusc si ma uit in jur. O iau din nou la fuga dar ma izbesc de ceva sau cineva. Imi ridic capul in sus si... zaresc acei doi ochii.. acei ochii mangaietori dulcii de culoarea mari albastre. Parul acela ciufulit care de multa vreme nu lam mai atins. Acei doi ochii ma luara in tinta. Nu mai puteam sa ma misc. Parca eram impietrita.

Blondul se apropie de mine tragandu-ma in bratele lui calde. Era asa de bine. De cand nu lam mai simtit. Ma saruta usor pe gat ,iar respiratia lui calda imi dadea fiori. Dar deodata.. tresar si sar din bratele lui. Ii trag o palma si alerg cat pot eu de tare. Baiatul ramase-se in acel loc fara sa mai zica ceva sau sa vina dupa mine.

Picioarele mele fugeau fara sa le pot opri. Iau coltul si intru pe o strada mai pustie. Ma razam de un perete si incet incet ma las jos . Ma asez pe zapada rece. Lacrimile mele fierbinti cad pe zapada facand gauri. Ridic capul in sus uitandu-ma cum flugii de nea veneau tot mai jos. Miscarile lor ma ameteau. Dintro data...

Flashback


Ies din camera spitalului. Fug prin coridorul mare. Lacrimile imi strapungeau inima.

Ies pe usa mare a spitalului si il vad pe baiat cum se indeparteaza. Fug catre el strigand ,, Narutoo!!!". Blondul nu-mi dadea importanta. Mai strig cat de tare puteam incat s eintoarse catre mine. Ma opresc stand nemiscata. Vantul imi adia parul lung.

- Nu ma parasi!! zic eu incet.

Baiatul nepasator se intoarse vrand sa plece. Tresar si fug catre el dar doctori ma prinsera de maini.

- Te rog nu ma parasi!! Naruto!! vocea mea era singura care se auzea. Strigam cu putere dar nu zicea nimic. Ma zbateam cu putere si il strigam dar el se intoarce catre mine si zice:

- Nu te cunosc!

,, Cum?? Nu ma cunoaste?" Incep sa ma zbat cu putere ca sa ajung la el dar fara folos. Doctori ma gredeau ca sunt o nebuna. Ma strangeau pana ce baiatul intra intr-o limuzina cu un domn dupa care pleca.....
Cad in genunchi. Iar o lacrima cazu pe asfaltul cald si fierbinte.
Ma parasise........


end Flashback
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)