Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Coji de portocalle

#11
Sa ce???? Ti'am zis k esti buna de concursuri de suspans. Poi revenim. Ce mi'a plcut faza cu Gaara [banuiesc k de el e vb] . Auzi a incurcat fata Buna asta buna buna. Descriera este prezenta desi ar mai trebui. As fi vrut sa stiu cum se simtea Hin cand a sarutat-o Gaara si cand a aflat k a incurcat-o cu alta fataa. Actiunea e ok, naratiunea la fel, iar dialogul nu e sec ceea ce imi place. Ai avut greseli de tastare cum ar fi: ,,strista" = trista si ,,plazma" = plasma. Mie astea mi'au sarit in ochi. Probabil k mai erau sau gresesc eu si caut nod in papura. Am vazut niste semne prost puse dar nu conteaza. Se rezolva. Poi ce as mai putea spune? Imi place Pana la urma e GaaraxHinata sau tot Naruhina? Sunt chiar curioasa . So, astept nextu si sa nu uiti sa ma anunti.

PS:Merci ca m'ai anuntat :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#12
Hei hei ! Am trecut din nou pe la ficul tau . :)
Se pare ca incepi sa descrii din ce in ce mai mult si parca respecti si semnele de punctuatie . Singura greaseala pe care am observat-o e ca in loc sa scrii "sub" ai scris "supt" . Nimic altceva :D .
Hmm, in legatura cu actiunea, chiar imi place ! Mie una incepe sa imi placa de Gaara :"> . Mi-a placut faza cu "am gresit fata" =)) Pfff.. ce mi-ar place si mie sa ma trezesc cu un baiat dragut la usa care sa ma sarute si sa ma invite la un suc :)))) .

Astept nextu` cu nerabdare !
P.s: merci ca m-ai anuntat..din nou :P


Gambate! >:D< ♥♥♥

#13
Splendid:X Genial....DEEEEII-KUUUUUUNNNNNN de ce esti tu prima mereu?:((((((((
deci...descriere din plin..dialog bun....actiune putin grabita
greseli putine
Ce repede a acceptat Hina-chan sa se duca cu el la un suc...
Si ce s-a intamplat mai departe....ar trebui sa-ti pui nick-ul Regina Suspansului
Gambatene!
See ya! Kiss ya :*!
Ja ne! :bye:
PS: Sa ma anunti ca intotdeauna:X.

#14
iti face placere mare, sa ne lasi atat in suspans:))
super
imi place mult povestea asta....mai ales numele...:x
abea astept nextu...acum sunt mega-curioasa

#15
Paulette :(( [ mereu ma lasi in suspans ! ]
De ce nu c0ntinuii ?~: (
Ce tare ,ce tare :x
Tss ! "Credeam ca e Amy !"
=))
Aiia da faza:p Dar seamana cu ceva parca am mai vazut intr-un fic:-?
Revenind la lucrurile serioase :mai lucreaza la descriere:-w .
naratiunea e ok : ) . t0tusi muuuulte greseli :| mai corecteaza si tu:P
Oricum . next next next =p~
Si sa ma anunti prima;;):victorie:

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#16
Hm.. Merxii de comentarii>:D< Am paii stiu eu ce cuplu bag dar vrea sa va derutez sa nu stiti >:)

Si Kato imi place chiiar foarte moooolt sa va las in suspansos >:)

Am vn cu cap4 :D.


Cap4. Nu se lasa usor.

Blondul incepu nervos sa strige cat il tinu plamani:

-Ce faci cu asta in oras??
-Ma plimb! Vreo probmela domnule? Trebuie cumva sa iti dau tie informatia? Cred ca nu! Asa ca pa mai vorbim noi. Spun eu dupa care il las acolo sa fiarba de nervi. Naruto avea in mana telefonul cel mai nou aparut in magazine. De nervi il arunca pe jos si o sperie pe partenera lui care il facu nebun si pleca.
>> Na ca a mai stricat si cel mai tare telefon<<
Naruto dupa ce eu si roscatul ne-am indepartat putin el a inceput sa ne urmareasca sa vada ce facem. Mergea tiptil dupa noi ,iar cand eu ma mai intorceam cateodata el se ascundea. Ultima data cand sa ascuns iam vazut parul lui galben. Imi dadusem seama ca ne urmareste sa vada ce facem.
>> Deci ma urmaresti... Ia sa iti fac eu jocul.<<
Baiatul ma conduse-se pana acasa. Ii multumisem dupa care ii dadusem un mic pupic pe obraz. Blondul vazand ce am facut se enerva si iesi din ascunzatoare lovindul cu piciorul in burta pe roscat.
-Naruto!!! strig eu.
Baieti au inceput sa se ia la bataie dandu-si pumni si picioare in burta. Era una devarat spectacol. Pai.. sincer mie imi era frica sa nu i s eintample ceva lui Naruto... Blondul ii dadu un pumn direct in gura si il azvarli pana in apa calda. Sangele facu contact cu apa inrosindu-se. Baiatul se apropie de el vrand sa ii mai dea cateva dar eu lam prins de mana in semn de ,,: Ajunge!! Lasal". Fug repede la roscat scotandu-l din apa si luand un servetel incercand sa ii sterg sangele care ii curgea. Naruto vazand ca ma preocupra mai mult starea acelui baiat trist si in acelasimoment nervos si gelos vru s aplece dar... Ma lua de mana si ma trase de langa roscat. Ma trase in bratele lui puternice. Am inceput sa strig la el sa ma lase ca sa ma duc la baiat pentru ca e grav ranit dar el imi inchise gura cu un al doilea sarut. Imi placea.. Ma simteam bucuroasa dar in acelasi timp suparata. Isi batea doar joc de mine. Nu ma iubea cum il iubeam eu. Nici nu avea macar o simpatie pentru mine. Vroia doar sa ma faca una din marionetele lui de pitipoance. Cu multa durere ma trasesem din sarut si il inpinsesem mai departe de mine.
-Lasa-ma odata in pace!!! o lacrima vru sa curga dar o stersesem repede ca blondul sa nu isi dea seama ca eu plang. Ca chiar ma doare ca.. chiar il iubesc!! Fug repede in casa inainte sa izbunesc in lacrimi. Prezenta lui imi facea doar rau. Dar nu aveam ce face.. Trebuia sa sufar o luna in treaga.
Fug cat de repede ma tin picioarele si intru in camera mea azvarlindu-ma in pat. Lacrimile curgea si nu se mai oprea. Nu stiam ce sa mai fac.. Ma durea inima!!
>>>> De ce trebuie sa sufar atat de mult?? De ce??<<<< Inchid ochii si adorm cu lacrimile in ochii.
Un zgomot.. Se auzi un zgomot foarte ciudat.. Se auzea dinspre geam. Acel zgomot.. ma trezise. Cu multa suspciune si cu multa teama m-am indreptat catre geam. Pasesc incet pas cu pas si cu multa atentie. Iau piaptanul de pe masa pentru orice eventualitate. Mana imi tremura si cu multa teama indeparteze usor perdeaua care tinea umbra.
Bau!! striga cineva.
>>> Aaa!!!!<<<
Strig ,iar cu piaptanul care se afla in masa mea il lovesc fics in crestetul capului. Un strigat de durere se auzi. Blondul cazu de pe scara din cauza lovituri. Ce puisori mei cauta pe scara in fata geamului meu? Si sper ca nu lam lovit prea tare. Dar e vina lui. Nu trebuia sa ma speria asa.
Ma uit repede pe geam sa vad ce sa intamplat. Nu imi fu mirarea cand il vad pe Naruto pe nisip scotand mici sunete de durere. Eu stirg ingrijorata:
-Esti bine??
Baiatul ridica mana dreapta facand cu degetul ca este perfect sanatos. Rasuflu usurata ca este totul in regula. Cred ca il durea.... nu era tocmai in regula dar supravietuia si asta conteaza nu??
Ma indepartez de geam si ma runc in pat si nu stiu cum dar uitasem de blond care se afla in fata casei pe nisip supartand durere si asteptandu-ma s ail ridic. Mangai plapuma moale si parca simteam ca am uitat ceva. Acest sentiment nu imi dadea pace. Ceva uitasem!

- Hinata!! se auzi vocea blondului care ma striga .
>>> Naruto!!!<<< Cum am putut uita asa ceva? Eu chiar is paralela complect. Ma dau jos repede din pat si fug jos la Naruto. Ma pun in genunghi si ii spun incet:
-Tu chiar nu incetezi??
Blondul ranji pervers. Las capul in jos ,iar baiatul ma intreba ce am.
- Vreau sa iti zic ceva.... M-am gandit mult la asta...
-Ce este? intreaba Naruto curios.
-Pai.. Vreau sa iti spun ca m-am gandit sa p.....
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#17
Tu ,tu ,tu ,tu :-w
De ce ?De ce? De ce?
:(( [Iarasi m-ai lasat in suspans Palcule :-< . ]
In fine ce repede te misti !>:D<
Mi-a placut capit0lul . totusi [ da` exista si un totusi8-| ]:greseli, si maii muuulta descriere:* .
Naratiunea e ok .
Vreau next`u .:>

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#18
Of doamne ce iti place sa ne lasi in suspans :-w. Poi hai sa revenim la oile noastra. Descrierea este dar eu tot sunt de parere ca ar mai trebui adaugata. Actiunea este ok. Mie cel putin nu mi se pare grabita. Naratiunea e si ea grabita, iar dialogul nu e sec ceea ce e bine. Ai destule greseli de tastare singura care m'a deranjat a fost : ,, Lacrimile curgea si nu se mai oprea". Corect este : ,,Lacrimile curgeau si nu se mai opreau". E la numarul plural. Si mi-am amintit ca m-a mai deranjat acel ,,fics". Cred ca voiai sa zici ,,fix", nu? Cam atat. Deci tu ai de lucrat la descriere si la tastare. In rest nimic. SO, astept nextu` si ca de obicei sa ma anunti cand il pui. Aporpo merci ca m-ai anuntat.
[Imagine: EnvYQ.png]

#19
Te-ai gandit sa....?? :O aolo ce ma enervezi cu suspansul tauu! :( Jur ca innebunesc :((( vreau sa aflu mai rapid ce se intampla. Apropo, dar cu Gaara ce s-a intamplat ca m-ai cam lasat in ceata :-?
In rest, totul e bine ! :D Sincer, imi pare rau ca nu mai sunt pe plaja ca imi plac foarte mult fic-urile de genu' asta...
Astept nextu' :D
Succes in continuare ! >:D< ♥♥ Si bwahaha!!! nu mai e Dei-kun prima la comment ! *evil laught* :ha:

EDIT: se pare ca iar mi-au luat-o altii inainte .. :| lasa ca data viitoare va invat eu minte ! =)))

#20
uite-ma prezenta la datorie! Ca intotdeauna.\
pai, ce pot sa spun? Am observat ca te-ai straduit sa tii cont de sfaturile primite si sa stii ca in mare parte ti-a reusit.
Descrierea e mult mai buna fata de capitolele precedente, asta-i bine , progresezi
naratiunea e ok
actiunea nu mai e asa grabita datorita descrierii, bv, ma bucur
dialogul nu a fost mult, asa ca nu m-am plictisit citind
cat despre greseli gramaticale,..aceeasi poveste...citeste si reciteste capitolul pentru a le observa, daca nu, roaga pe cineva sa te ajute in privinta asta si sa-ti corecteze capitolul
la exprimare iar stai prost...vb la doua timpuri odata si asta provoaca o mare invalmaseala..ba e la prezent, ba la trecut, nu se mai intelege nimic, fii mai atenta la acest aspect.
oricum, fata de cap precedent , da , e mai bun, ai mai crescut.
Acum, referitor la ideea capitolului, mi s-a parut un pic dubioasa daca ma crezi. Adica, dupa ce e sarutata de un necunoscut, gata deja iese cu el la suc? Oricum, e ideea ta nu ma bag, spuneam doar asa ca chestie. acum am terminat de comentat cap 3
sa incep cu cap 4
pai asta e mai bunicel se vede ca te straduiesti, ma bucur
suspansul asta omoara oameni stiai? :))
pai, descrierea e buna, dialogul la fel, naratiune no commnet, actiune fugarita, nici vorba.
ma bucur ca ai inceput sa te mai dezmeticesti cum sta treaba cu ficurile si ce trebuie ele sa contina
Sper ca nu te-am suparat prin comul dat( daca te-am suparat un pm si se rezolva)
cam atat si astept urmatorul capitol sa vad cat mai cresti ;;)
Ja ne!&Chu!

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)