Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Coji de portocalle

#21
Hm.... nu ma asteptam sa descriu mai bine de obiceu invat mia greu:P. In finee:p



Cap5. Plecarea
- M-am gandit sa plec in Paris. Prezenta ta nu imi face bine. Spun eu cu durere in glas dupa care intru in casa.
-Stai!! Striga blondul dar eu m-am prefacut ca nu il aud si inchid usa.

Pasesc pe gresia calduta pana in baie. Arunc putina apa pe fata ca sa ma inviorez de la atata plans. Acum imi dau seama ca am plans de pomana. Am plans din cauza unui nenorocit ce se gandeste numa si numa ca lui sa ii fie bine si sa se simta bine. Ma uit in oglinda imensa si vad... Ma vad pe mine. O fata plina de durere a care dragoste nu ii este impartasita. O fata a care lacrimi nu se mai opresc din cauza unui tampit care nu are creier. Din cauza acestui tampit va trebui sa imi refac viata fara sa se afle el in ea. Fara sa ma faca iar sa sufar. Asta e decizia mea si o voi respecta! Ies din baie si ma duc in camera mea de unde imi iau un costum simplu alb. Ma voi duce sa ma bronzez si eu un pic. Parul mil fac cret si iau o patura dupa care ies din camera indreptandu-ma catre usa care da afara din vila.
Apas clanta cu mana mea dreapta si o apas usor. Soarele stralugea puternic dand razelor lui puterea de a incalzi. Era orbitor. Nici cu ochelari de soare nu puteai sa te uiti o secunda la el. Apa stralucea si era calda. Multi copilasi se jucau prin ea. Uni faceau castele din nisip alti jucau volei si multe altele.

Imi asez patura colorata undeva aproape de apa si ma asez pe ea. Ma dau cu putina crema pe corpul meu albicios si stau nemiscata ca sa ma bronzez. Bretelele de la sutien le am defacut ca sa nu raman cu urme. Dupa o ora pielea imi era foarte fierbinte asa ca m-am decis sa intru si eu putin sa inot. Calc pe scoicile care imi intrau in piciore pana in apa. Calc pana ce ajung unde este mai adanca apa si incep sa inot uitand de toate grijile. Apa nu era rece era destul de calda era asa bine. Am luat o gura mare de aer dupa care m-am scufundat inotand si pe sub apa. Multi pestisori colorati intalneam si un delfin albastru cu burtica alba. Mi-am prins mana de spatele lui si ma tras dupa el. Mai iesind din cand in cand pe la suprafata sa iau putin aer.

Era asa frumos!! Un manifer asa dulce, prietenos si foarte dragastos. Dupa o ora de balaceala cu delfinul pe care lam botezat ,, Dellfi" am iesit ca sa imi fac bagajul pentru a pleca. Ies din apa calda pana langa patura de unde o iau si intru in casa.

Picioarele mele ude si calde lasau urme pe gresie. Pasesc lasand picaturile de apa sa se scurga pe jos. Urc scarile intrand in camera. Las patura pe jos si iau un prosop pe care il pun pe mine sa absoarba apa. Iau valiza de jos si mai pun cateva haine ce am scos de pe acolo. Iau un plic pe care scria ,, In caz de urgenta". Lam primit de la surioara mea cand aveam paisprazece ani.

Deschid plicul unde se aflau o gramada de bani si un bilet spre Paris unde locuia ea. Iau o pereche de blugi albi stramti pe mine si un tricou cu Hello Kity. In picioare iau niste sandale negre cu toc inalt . Imi iau o geanta si valiza. Trec prin camera parintilor scriindu-le un bilet: ,, Am plecat la surioara mea!!".

Ies din camera lor iesind din casa oameni se holbau la mine ce fac cu valiza. Nu le dadeam importanta si mi-am continuat drumul. Iau un taxi si ii spun ca vreau sa ma duca la aeroport. El dadu din cap. Stiiam ca il uitasem... Pe Happy. Dar el imi amintea de blond si.. era mai bine asa. Parinti mei vor avea grija de el.

Ma uit pe geamul taxiului si zaresc si acel club... Imi depana cea mai urata amintire. Imi intorc capul lasanu-l in jos.
Intr-un sfarsit taxiul se opri in fata unui aeroport. Ii dau cativa bani si ii zic sa pastreze restul. Cobor luandu-mi valiza. Inchid usa uitandu-ma la cat de inalt era aeroportul. Asta era portita mea de iesire din tristete.

Pasesc cu ezitare inauntru. Picioarele mele tremurau. Ma imbarbatez imediat si merg mai departe. Ma indrept catre o femeie care stata in spatele unui gemulet. Ii dau biletul si imi spune sa pun bagajul la controlor. Dau din cap si ma indrept catre un barbat inalt cu parul gri si ochii rosi. Ii intind bagajul ,iar el mi-l une pe o masinarie care imi scana bagajul.

Dupa ce il scana imi iau bagajul si ma scaneaza si pe mine cu un fel de aparat. Dupa ce termina ma duc mai departe sa pun bagajul sa mi-l urce in avion. Cum ma indrept eu simteam ca cineva era in spatele meu. Ma uit in spate si...
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#22
*evil laugh* in sfarsit sunt prima ! ::))
Te uiti in spate si...siii...O_O iar m-ai lasat in suspans :(( REAO` :(((
Merci ca ai trecut si pe la fic-ul meu :)
Sa pui mai repede cap 6 ca mor de nerabdare !

Gambate ! >:D< ♥♥

#23
Si????? In fine. Sa revenim la fic. Descrierea este prezenta dar parca se putea si mai bine :"> Actiunea nu mi se pare grabita ceea ce e bine. Dialogul nu exista decat vreo 2 replici care nu sunt seci. Deci e bine, bravo! AI greseli de tastare da mi'e lene sa le caut inca odata. Si ai si de exprimare pe ici pe colo, dar nu'i nimic, se rezolva. So, astept next
[Imagine: EnvYQ.png]

#24
Ce interesant :-? ...
Mi-a placut capit0lul asta >:D<
Dar vreau mai mult !
Descrierea mai trebuie lucrata`:) . naratiunea e ok si dialogul e t0t okk:*
Povestea cu suspansu` e aceeasi ;;)
Next:victorie:

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#25
si? YOU WANNA KILL ME?
off off
mor aci ' mor de suspans:)) cucoana...ma bagi in spital
abea astept nextu:x uu...am o intrebare...cum ti se pare un fic yaoi?;))

#26
Heiilaz!!! Descriere descriere ce te urasc eu descriere:)))). Asa ma rog . Ma bucur ca va place. Speer ca o sa va plakka si cap6:X. Spooor la citituss:D


Cap6. Te iubesc:X`

Ma intorc in spate si... il vad.. va intrebati pe cine? Pe Naruto si Happy.
Inima mi se umplu de fericire ,iar un zambet vru sa apara pe fata mea dar il ascunsesem. Blondul deschide usor gura vorbind:
-Lai uitat pe Happy!!
Dau din cap ca stiu. Linistea domni intre noi dar eu ma intorc facand un pas inainte si vrand s aplec el... ma oprise:
- Hin.... Stiu cae o prostie ce o sa iti zic dar.... T-Te ....
Ofta usor doupa care lua o gura mare de aer si spuse:
-Te iubesc!!!!!
Inima imi batea din ce in ce mai tare. Nu o puteam opri. Ochii mei bulbucati se uitau uimiti la el. Gura mea... statea deschisa respirand aer cald dar, fara sa scoata vre-un sunet.
Dupa doua minute de tacere in care nici catelusul meu nu scose-se un sunet doar se uita la noi stand in fund pe podeaua rece eu... imi fac curaj si ii zis nepasatoare:
-Ghinion!!!
El ridica capul si se uita la mine nedumerit de ce spusesem.
- Da ghinion!! Eu... nu te mai iubesc! Gata sa terminat. Spun eu dupa care ma intorc hotarata incepand sa pasesc cu toate fortele pe care le mai aveam in mine. Pasurile pe care le faceam erau din ce in ce mai rapide.

Catelul se ridica de pe podeaua rece si incepu sa vina dupa mine. Eu fac pasul mai rapid dar catelul ma prinse de blugi cu dinti puternici ne vrand s aimi dea drumul. Ma aplec la el uitandu-ma la ochisori lui care nu mai erau acoperiti de par. Ochii lui... erau asemenea ca ai mei. Movali.. erau asa frumosi.
Durerea pe care o avea se arata in ochi lui. Nu..nu vroia sa ma lase sa plec. Il mangai usor pe caput dupa care imi trag pantaloni ridicandu-ma si vrand sa plec. Baiatul ... maprinse de mana si se uita fix in ochii mei.
Se vedea cum se pierdu in ei. Fara sa mai judece ma tras ein bratele lui cald atincandu-si buzele lui moi de ale mele.
Ma despart repede de buzele lui. Ochii lui albastri isi cereau iertare.
Statusem asa doua secunde dupa care... ii dadusem un sarut inapoi. Era dulce! Mana mea dreapta ii statea pe piept.
Ii simteam cum inima lui ii batea cu putere vrand sa puste afara. La fel era si inima mea vrand sa explodeze.
Limba lui se juca cu a mea. Imi pun mana stanga in parul lui cu freza de tepi si incep sa ma joc cu el.
Happy incepe sa latre de bucurie si sa isi alerge codita.
Oameni... se uitau uimiti la noi.
Nu imi placea dar nu imi pasa. Profitam din plin de sarutul dulce.
Isi desparte buzele de ale mele luandu-ma de mana si iesind din aeroport si Happy desigur venise dupa noi.

Era seara! Noaptea..... era calda! Cerul era presarat cu mii de stele. Luna plina statea maiestoasa pe cer. Mana lui calda era lipita de amea. Degetele lui era inclestate cu ale mele.
Ne plimbam pe strazile mai goale. Era asa liniste. Doar greieri se mai auzeau si desigur se auzea o privighetoare. Care canta un cantec de dragoste!
Happy o luase inainte sarind vesel in fata dand din codita lui mica.
Intrasem in orasul aglomerat. Muzica se auzea tare dintr-un club dar nu ne-am incumetat s aintram ci am profitat de seara magnifica.
Imi pun capul pe umarul lui puternic. Capul din cand in cand il mai ridicam uitandu-ma la cerul instelat.
Trecem prin aglomeratie fara sa ne uitam pentru ca eram complect fermecati ,iar .................
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#27
Prima!! Iar sunt prima >:) Dau apoi edit xDD

EDIT: waii..un capitol minunat :x:x
ce ma bucur ca s-au impacat :x
..ma intreb ce s-ar fi intamplat daca Hina nu il uita pe Happy :-?
Cred ca Happy le-a salvat relatia :))
inca o data..un capitol minunat ! dar cam scurt :-W
Descriere ai bagat, iar dialog nu prea am vazut ceea ce e bine. Si cel existent nu e plictisitor. :D
Sper sa pui nextu' mai rapid :x

Succes ! >:D< ♥♥

#28
uuuuuu.....ahhh....de ce?:)) ce ti-am facut? iti place sa ma torturezi?
ei bine fi fericita
mooor aici....
iar? iar? iar gata:)) vino si pe la ficul meu pls :o3..."clipele conteaza" stiu ca e o prostie....

#29
Hezzlauu!! Cand faceam baitzza mia veniit cu o idee superba pentru acestt fic:X:X si in mare parte o sa vedetii dece am pus numele cojii de portocale:P > :X <
Vad ca doar doi miau comentat dar in fine...:P


Cap7. Coji de portocale`

Iar... nu imi mai amintesc! O lumina orbitoare ma cuprinse...
Se apropie de mine si totul e.. in ceata!
La spital. Doctori.. oameni imbracati in alb care ajuta oameni sa se faca bine. Ei.. incearca sa imi salveze viata. Singurele mele clipe de fericire nu au durat mult. Eu! ma sting usor. Doctori incearca sa ma salveze dar eu stiu ca totul se va sfarsi... Singura mea dorinta a fost... sa il am doar pe Naruto. Lam iubit! si il voi iubi pentru totdeauna. Viata.... Pa!

Doctorul iesi pe usa din sala mea. Blondul se repezi la el.
- Este... nu stim este o stare foarte ciudata. Tot ce pot spune este ca... poate muri! Spuse doctorul.
Blondul cazu in genunchi. Prima lui lacrima se scurse. Socul.. ii strapunse inima. Incepu sa dea cu pumni in asfaltul rece.
-De ce?!?! striga el cat il tinea plamani.
Pe coridorul plind de oameni inbracati in alb se ivi un om in jur de 25 de ani. Avea parul negru si ochii rosi. Ochi lui repezi s eindrepta catre blond. Il ridica de pe asfalt si ii zise-se ceva. Naruto..trist intra in salonul in care stateam intinsa in patul alb acoperita cu cearceaful alb care mirosea ingrozitor. Imi mangaie obrazul fin dandu-mi un pupic pe frunte.
- Te iubesc!! Nu te voi uita.
Din buzunar scose-se un fruct. Era rotund si portocaliu. Isi indesa degetele in el dezvelind coaja. Mirosul de portocala era minunat. Din portocala aranja ceva ,iar din cojile de portocale scrise-se ceva. Iesise din salon si... pleca!
Ma parasi! Chiar atunci cand eram pe moarte! Cum putu face asa ceva?

- Naruto!!!! strig eu scolandu-ma din pat. Dar.. el plecase deja. Lacrima... o picatura de apa sarata cazu pe obraz pana pe buza mea.
Mirosul de.. Coji de portocale. Slabiciunea mea. Scaparea mea! Mirosul de portocale ma scula intotdeauna. Pe masuta din dreapta mea se afla pe o tava o floare formata din portocale ,iar... din cojile de portocale... era scris: ,, Te iubesc!".
>> Minciunii!! Cum a putut? Nu ia past deloc??<<

Lacrimile incepeau sa curga. Erau sarate! Nu mai suportam. Clipele de fericire! Unde au disparut? De ce?
Imi urasc viata!! Ea ma uraste pe mine! De ce trebuie eu sa sufar atat?
Tradatorul!! Mia distrus viata. Ma distrus. A...a.. distrus tot ce mai era bun din mine. Nimeni nu ma iubeste. Nu are nici un rost sa mai traiesc!

Dar.... Nu!! Trebuie...trebuie.. sa plateasca!
Inca... nu sa terminat! Nu sunt o carpa sa se poate juca cum vrea cu mine. Dupa ce ma voi razbuna voi putea muri dar pana atunci...

- Naruto te voi facea sa suferi asa cum mai facut tu sa sufar!!!




Sperr sa va placa:P stiu ca e cam scurtt dar promit ca cap urmatoor va fii cu mult mai lung:> .:D
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#30
O,O
auci
auci rau de tot
nici nu ma asteptam la o intorsatura de genul asta...
:| saraca hinata...ce patise? si saracul naruto....:(
abea astept urm capitol....akm stau cu frica:))




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)