Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Skillet - Monster
O alta melodie superba de la Skillet. Imi place la nebunie, mai ales videoclipul : )) Refrenul mi se pare genial, versurile la fel. O ascult de cateva luni si nu cred ca ma voi plictisi de ea prea curand xD.

[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Florence and the machine - My boy builds coffins

Una dintre cele mai faine melodii pe care le-am ascultat. Nu am nimic de adaugat, melodia asta e mai presus de cuvinte.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Acum ascult Tantric - The One.

Nu am foarte mult timp de când ascult Tantric, cred ca o jumătate de an. Am dat de ei prin intermediul melodiei 'Down and out' şi, la fel ca şi la aceasta, mi-a plăcut mult lirica. Îmi place şi vioara electrică, cu care dau culoare melodiilor şi vocalul, de asemenea. Uhm, deşi nu ascult decât câteva melodii, mi se par foarte buni.

Xoxo, Ang
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

The All American Rejects-Gives You Hell

Not really my style, dar de cand am auzit melodia asta nu ma mai pot opri din ascultat. La inceput nu pare cine stie ce, dar cand urmeaza partea mai rock devine mult mai intersanta si are un ritm mai bun. Si versurile sunt dragute.
[Imagine: robin-1.jpg]

Papa Roach - Last resort
Wow, de cand n-am mai ascutat-o. Imi place la nebunie, mai ales cand incepe. Momentan, Papa Roach se enumera cu siguranta printre trupele mele preferate. Vocea solistului este geniala, liveurile sunt superbe la randul lor. Imi place melodia cand o canta live : )). Mi se pare mai tare ca originalul.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Celine Dion-Les temps qui compte

O ador pe Celine Dion...este una din artistele mele preferate...are o voce..ahh...te infioara...mai ales ca aceasta melodie e in franceza...are un accent :X
Profa de franceza ne-a adus aceasta melodie la auditii, si imi aminteste atat de profa cat si de orele minunate petrecute alaturi de dansa.



Graveyard - The Siren

O ascult de câteva zile aproape în permanenţă, I'm in love with his voice şi cu refrenul de asemenea. x] Îmi place lirica, instrumentalul, blues baby. Blah, blah, yada yada *inserts random shits pentru a completa cele 2 rânduri*. Give this song a listen, it deservs it. xD

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Bang Yong Guk ft Yoseob - I remember
O ascult de ceva saptamani in prostie O_o Versurile, melodia, instrumentalul, refrenul lui Yoseob, toate mi se par geniale. Si videoclipul imi place atat de mult. I'm addicted.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Shakira -Rabiosa

Uiiii...ce columbiana...ce fel se misca...cat de naturala e ...ahh,cat o ador!!!
Vocea ei e superba.Imi da fiori..pentru mine ea este perfecta!!!!

K-pop, rock [...], avem de toate pe animezup.
t.A.t.U - Gomenasai. :]] http://www.youtube.com/watch?v=TVGS1XjFpe0&ob=av2e
Oricum nu ma uit la videoclip. xd
Incepusem sa ascult, inafara de faptul ca mai auzisem o melodie la TV, de la o tipa de pe un joc, presupun, Ioana. A inceput sa-mi dea melodii si toate cele si cometand am aflat ca nu-s bisexuale. ^______^ Asta s-a intamplat acum un an, din cate imi aduc aminte. >.> Nu ca aveam probleme, dar nu ma atrageau. Le-am ascultat melodiile, dar apoi "bye-bye". Apoi incepusem sa mai ascult cate ceva mai vechi, gen: Tokio Hotel, Cinema Bizarre, j-rock (chestii care le ascult rar) si am ascultat din nou melodiile. Acum m-a apucat din cauza ca m-a atras titlul in japoneza -era topicul "Top" si am gasit asta pe acolo, la un top de a unei moderatoare care nu mai da semne de viata si presupun ca-i yuk_eiri?(o stiam si inainte, dar na). ^_______________^ Ah, e cam asa si asa, aveam impresia la inceput, daca imi aduc bine aminte, ca au vociile pitigaiate (cand zic Gomenasai).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.784 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 523.024 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)