Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Finger Eleven - Paralyzer

Am mai auzit-o acum ceva timp la fratele meu, dar eram mult prea atrasa de ce faceam ca sa fiu atenta la ea. Cum mi-a trimis-o, am devenit obsedata de ea.

Well I’m not paralyzed
But, I seem to be struck by you
I want to make you move
Because you’re standing still
If your body matches
What your eyes can do
You’ll probably move right through
Me on my way to you
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

Within Temptation - Memories

This song is just purfect for my mood right now. Aşa cum cei de la Within Teptation ne'au obişuit, o melodie epică. Instrumentalul e bun, dar versurile sunt superbe, părerea mea. Şi vocea lui Sharon e genială. In conclusion : Love this song. <3

All of the memories I hold dear.
Darling you know I'll love you,
Til the end of time.


Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Avenged sevenfold-a little piece of heaven

Just beautiful4

?Cause I really always knew that my little crime
Would be cold that's why I got a heater for your thighs
And I know, I know it's not your time but bye, bye
And a word to the wise when the fire dies
You think it's over but it's just begun, baby don't cry
Ce noroc pe conducatori ca poporul este prost!

G-Dragon - Gmarket Party

Aseară am descoperit-o din greşeală şi pot spune că o ador . Ritmul nu pot să îmi explic de ce dar îmi place . Şi ador începutul când spune " Hello 15 " şi apoi îi ador şi îmbrăcămintea . Totul îmi place la această melodie şi nu cred că o să mă satur prea curând de ea .
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

The Pierces - Secret

Well, în starea în care sunt acum mă linişteşte. Îmi place să aud vocile lor atât de rar şi clar. Kinda' weird the instrumental, but the lyrics are pretty cool. xD

"Two can keep a secret if one of them is dead"

Ok, o mai ascult puţin şi revin la melodiile mele.

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Florence and the machine - Heavy in your arms.

Am inceput sa ascult Florence and the machine acum cateva zile si am fost placut surprinsa de ei. Vocea lui Florence e speciala si daca pun la socoteala si accentul englezesc pe care il ador pur si simplu pot sa spun ca e una din vocile mele preferate (in afara metal-ului, bineinteles). Cat despre melodia asta... ei bine, e geniala 10
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Baby Bash - Suga Suga

Adica aicilea se vorbeste depre placerile trupesti si pacatoase? 21 Asa credeam si eu. Nu am mai auzit alta data de Baby Bash si nici de melodia asta. Acum am dat peste ea intr-un AMV yaoi bineinteles. E prea cute ca sa nu o ascult macar de cateva zeci de ori. SI pentru versuri si pentru felul in care se spune acel 'suga'. Parca deja am amintiri cu acest cantec. SI nici macar nu am iesit din casa dupa ce l-am ascultat. Nice.
[Imagine: ak8THBQ.png]


C.I.A. - Una -- foarte tare piesa Smile Un fel de imn asa 21 Instrumentalu ala rupe. Abia astept "7 Gloante" sa vad ce si cum... Partea cu "Stii ca n-o s-o lasi" imi aminteste (nu stiu de ce) de "Da' cand ma vezi cu toporu stii ca tre' s-o dai" (Kazi Ploae)
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Shayne Ward - Breathless

Si melodia asta ma lasa nu doar fara respiratie, ci si fara cuvinte. Am impresia *si nu una vaga* ca e perfecta pentru una din iubirile interzise sau pur si simplu perfecta pentru cum iti poti tu imagina ca o poveste de dragoste poate fi. Cat de mult iubesti acea persoana, cat de mult inseamna ea pentru tine, in cateva cuvinte, acea persoana e totul, aerul din jurl tau. Hmmm.....
[Imagine: ak8THBQ.png]


Alice Cooper - Poison

-_- Ma simt prost ca ascult asta , in acest moment , dar imi era dor de ceva hard rock [ Alice Cooper mi s-a parut ok ] ...

In plus , trec prin aceea perioada , cand viata sociala e la pamant si toti dau vina pe tine [ adica mine ] , pentru orice esec colectiv. T.T

Mdeah , nu prea stiu care e exact legatura cu melodia , dar atata vreme cat ma simt eu mai bine , e ok.





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.812 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 528.957 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
12 Vizitator(i)