Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Avantasia - Death Is Just a Feeling

Aşa, deci 3 rânduri. This song is so fucking epic. Prima parte e genius <3 . This song it's addictive [warning] and his voice sounds so fucking good xD . Lirica. . . as always, face toată melodia. Şi instrumentalul, începutul e epic[am mai spus ştiu, dar nu am inspiraţie să umplu rândurile care trebuie ca un om normal]. Ah, ia te uită...mi'am terminat treaba aici. Great song, btw.

P.S.: Cealaltă jumătate a Valkang'ului. Da, da tu. Enciclopedie muzicală ce eşti. 21
Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Netsky - Everyday
In mare parte imi place DnB, iar Netsky este unul din preferatii mei. Putin timp este de cand am aflat de el, iar cand am ascultat o melodie mi-am luat imediat tot albumul :]] tot ce pot sa spun este ca ma linistesc foarte mult melodiile lui.
[Imagine: supergif.gif]
[Imagine: 24618.gif]

Nightwish - Sleeping sun

Prima melodie de la Nightwish pe care am ascultat'o şi normal, a rămas specială. Lirica, superbă. Vocea lui Tarja, o voce care va rămâne în istorie cu siguranţă şi instrumentalul, epic. This song => epicness xD. Epic stays epic.

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Nightwish - End of all hope

Pur şi simplu ador melodia. E una dintre melodiile pe care le auzeam iarna asta foarte des pe pârtie. La început nu m-a pasionat, dar acum îmi place extrem de mult începutul. De asemenea, instrumentalul e genial, ca şi versurile. Anyway, cred că cel mai mult îmi place începutul.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



Raku feat. Kazi Ploae - Titlu De Piesa -- dupa mine are cel mai bun instrumental de pe Emit Semnale. Kazi are niste versuri tari Smile Raku e ok, ma asteptam la mai mult. Progresu’ vine din frustrari si din imperfectiuni
Si realitatea e: suntem cu totii nebuni
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Halou-Honeythief

Melodia asta ma lasa rece de fiecare data cand o ascult. Mai ales vocea fetii, pare asa de inocenta, asa de stearsa, ca si cand ar dori sa ne dezvaluie experienta ei. Trecutul meu se regaseste in melodia asta, nu am ce zice.

Even with all my flaws
And my bad examples
You surprise me with
Just how perfect you are


Gelozia aia care avea sa ma manance incetul cu incetul inca se mai regaseste si acuma.
Who cares if we will meetagain?

[Imagine: ao_no_exorcist_by_somini-d47i3rl.png]

It's obvious that we're not friends.

Ascult Skillet - Falling Inside The Black

De doua zile o ascult in continuu, pur si simplu imi place ca ritmul se schimba pe tot parcursul melodiei. Imi plac si versurile si nu este singura melodie de la Skillet care imi place ^^ Am reusit sa fac si un amv pe ea .

acum ascult Jordin Sparks- Beauty and the Beast ^^ Nu stiu de ce, dar o ascult de doua zile... continuu O.o . Chiar daca nu sunt fana a povestii cu frumoasa si bestia 21 Totusi imi place foarte mult vocea lui Jordin Sparks, si melodia e foarte frumoasa ^^
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


Raku feat. Ombladon - Cautand -- dupa mine asta e cea mai tare piesa de pe album, desi initial nu mi se parea prea tare. Nu prea ma asteptam sa aud un Ombladon asa serios. M-am obisnuit cu acel Ombladon de pe piese gen "Lectii De Viata".
ÃŽntinde-le capcanele prinde-le
Visele , clipele , hibele ÅŸi-n fine vinde-le
Luminile stinge-le , caută linişte
şi-n linişte nimic să nu te mişte
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Coldplay - The Scientist

A folosit'o o colegă într'un proiect în Power Point şi în timpul orei, în timp ce prezenta eu o trăgeam de mânecă " Cum se numeşte melodia? Take me back to the start?". 21
Eram curioasă şi răspunsul ei m'a dat pe spate "Habar n'am." grr
Am căutat'o dupa presupusul nume "Take me back to the start" şi am găsit'o! *feels so proud* . Nu e cine ştie ce dar versurile sunt superbe :3 .

Nobody said it was easy...

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.792 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 524.843 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)