Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Michael Jackson - Give In To Me

Tin minte cand am auzit prima data melodia asta. Era pe UTV acea ora speciala cu melodiile regelui. Imi batea inima like crazy si dupa si am mers direct la o prietena sa o cautam pe internet. Si ea a fost total si mega-vrajita de ea. SI acum imi place foarte mult, e prin topul meu alaturi de multe altele. Imi plac si comentariile primite la melodia asta 21 si sunt in mare parte de acord cu ele. Oricum, versurile sunt....frumoase.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Sum 41-All to blame
Jesus, tin minte ca eram la o prietena si desenam. Bine, ii desenam pe cei din Naruto, ca atunci aveam acea obsesie. Pe urma am inceput sa cautam AMV-uri cu Naruto si am vazut "Pride to Shame-Sasuke is all to blame" si am vazuti videoul, si parca m-a cutremurat. 105 Versurile erau asa de profunde. <3 Si cred ca o vara intreaga numai melodia asta am ascultat-o. 21
Who cares if we will meetagain?

[Imagine: ao_no_exorcist_by_somini-d47i3rl.png]

It's obvious that we're not friends.

Dead by April - All of My Dreams (Trapped)

Am dat de ea într'un AMV şi mi'a plăcut. Nu ştiu exact ce mă atrage la ea, dar ceva sigur e. Lirica şi vocea sunt geniale. Instrumentalul e drăguţ, but nu cine-ştie-ce. Dacă o ascult în continuu de ieri, nu cred că am să mă opresc acum, o mai las puţin în bară să cânte până mă plictiseşte. Oricum, drăguţă melodie. Try not to wake me!

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Foo Fighters - The Pretender

Nu stiu ce sa scriu...stiu melodia de mult timp si e devenit intr-un fel imnul meu (da radeti21) nici nu mai stiu unde am ascultato primadata
Ce noroc pe conducatori ca poporul este prost!

Foo Fighters - Wheels

N-am idee unde am mai auzit-o dar m-am trezit acum o săptămână fredonând-o şi de atunci nu mă mai satur de ea. Sună bine, îmi place vocea solistului, instrumentalul e bine gândit, mă relaxează( ? )
da, cred că ăsta e cuvântul.
(13-03-2011, 12:40 PM)Death FTW A scris: Foo Fighters - The Pretender
Bună, bună melodie.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


(13-03-2011, 01:13 PM)Evelyn A scris:
Ono Daisuke- Tsugarukaikyou / Fuyugeshiki

Deci melodia asta este prea superba. 105

Daisuke Ono...Oh My God, vocea lui e incredibil de superba. Iti da fiori, pe putin spus. Asa si ca sa nu fiu off:

The Red Jumpsuit Apparatus - Angels Cry

Fratee, pe langa Your Guardian Angel si asta merita nota 10 fara comentarii. Au baietii astia un mod special de a-ti atinge sentimentele. Pana si mamei mele ii place si ea asculta doar muzica populara, deci am lovit potul cel mare. Ca sa zic asa. Deci e o melodie superba.
[Imagine: ak8THBQ.png]


http://www.youtube.com/watch?v=u4dgVmY9WZI
Paraziţii - Vrei bani. Cum zicea şi cineva printr - un comentariu : În câteva minute ţi se zice realitatea. Mesaj puternic. Ritm bun. Versuri calumea. Hm, de ce nu văd şi piese româneşti pe aici ? o.o Numai străine sunt pe aici . . .
Vrei bani, banii n-o să cadă degeaba din cer
Vrei prieteni, învaţă să vorbeşti sincer.
-

Paramore - Misery Business

Cea mai frumoasă melodie când ai chef să spargi ceva prin jur. Mi-a ' băgat-o sis pe gât ' acum două săptămâni şi de atunci o ascult încontinu. După ce ascult o melodie o pun din nou şi din nou. Când mă duc la şcoală şi când vin îmi ' bubuie ' în căşti la maxim, în pauze nici nu mai zic. Sunt singura din clasă care ascultă Paramore dar melodia asta e pur şi simplu prea genială ca să mă intereseze ce cred ei.
În două cuvinte, o ador.

Poets Of The Fall - Lift

Tocmai ce mi-am descarcat descografia formatiei [ pe care o cautam de ceva timp ^^ ] si ascult de vreo 2 oare melodia aceasta. Fara doar si poate e preferata mea de pe album [ defapt cred ca e preferata mea dintre toate cele ascultate ale formatiei Poets Of The Fall ]. O am si pe telefon =]]. Maine in ora de engleza am treaba , in sfarsit xD.



Kamelot - March Of Mephisto


The best song ever. Am dat de ea într'un AMV cu Hellsing şi nu mă mai satur. Ador să îi ascult vocea lui Khan atât de rar şi de clar. Versurile se înţeleg perfect. Instrumentalul e genial. In conclusion, this song = epicness xD.

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.813 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 529.499 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
8 Vizitator(i)