Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce Asculti acum?

Ascult Serenade, de Schubert.

Mi-a fost al naibii de dor de melodia asta, e atât de paşnică şi liniştitoare şi totodată zguduitoare, poate doar pt mine? pur şi simplu mă calmează şi tot odată îmi face inima să bată mai tare, îmi dă inspiraţie, mă face să mă simt bine şi pur şi simplu se aude genial.
Lolo, normal, melodia este mai mult decât genială, obvious.

Anathema - Hope.
Nimic de zis. Superb şi atât. [ da ' tre să mai scriu câteva rânduri să nu vadă Mimi : )) ] Îmi place poemul de la început. Nu m-am uitat după versuri [ ascultat de fapt ], dar mi-a plăcut vocea lui. A fost aşa de frumoasă. Neah nu merge. Nevermind. La taste nu se poate exprima în nici un fel, în realitate da.
-

acum ascult P!nk - So What - o melodie super..ritmata!:X ieri am ascultat'o pentru prima oara din intamplare!~~?? 21 uitati va dau link-ul sa o ascultati si sper sa va placa nu'mi place mi'e:X:X:Xhttp://www.youtube.com/watch?v=FJfFZqTlWrQ Ja Ne!
[Imagine: 8647989.png]


ÃŽn acest moment, eu ascult Taylor Swift - Mine < 333 .

Îmi place mult piesa, adică, pe mine, într - un fel, mă calmează. Ador piesa, îmi place vocea lui Taylor, mă calmează, e genială xDD . Versurile sunt superbe, nu am nimic de comentat. Videoclipul - e foarte bun.
http://www.youtube.com/watch?v=XPBwXKgDTdE&ob=av2e
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Voltaj - Vara trecuta

Melodia asta este mai mult decat superba. Vocea lui Călin e nemaipomenită. Ca de obicei, plus că versurile ălea sunt foarte tari. Plus că Voltaj e cea mai bună formaţie românească. "Iar nouă, nouă, nouă vieţi de-aş avea, le-aş da pe-o vară, ca cea în care-ai fost a mea ..."
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




Acum ascult trupa mea preferata . . . Tokio Hotel melodia " Don't Jump " .
Cand sunt fericita ii ascult ca sa ma intristez, iar atunci cand plang sau sunt sad imi place sa ii ascult sa ma gandesc la viata de kk pe care multi dintre noi o traim.
Chiar imi place trupaa . . . si de Tom- teposul mami.
Chiar daca e trupa de Emo - pacat ca nu pot sa fiu si eu, tot ii iubesc. Poate sa imi zica lumea ceo vrea eu tot nu renunt la muzica lor.
Cine sa ma mai intristeze in zilele cand totul e deplorabil? .___.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Toshiro Masuda-Grief and Sorrow :X Doamne ce talent pe omu' asta :X Melodiile lui , sunt splendide :X Si mai apar si in anime-ul Naruto 4 Imi place sa le ascult mai mereu 15 CHiar daca sunt happy sau nu :X Si chiar daca e doar instrumental , sentimentele curg ca apa la o cascada 4

Eu acum ascult Dbsk - Mirotic.
Toti sunt prea sexy , imi cade gura cand ii vad. Versurile in Romana m - a dau pe spate . Mai ales atunci cand " pudelul " meu zice : " Cristale infinite curg prin venele tale . " Si hero meu cand zice : " Esti sclava mea . Te - ai indragostit de mine. Ma vrei. " Da maa ! ! Chiar te vreau !
Super Coreeni astia . Chiar sunt super - mega - ultra - nemanelistic - oameni . Lung numele , no ?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Mda...ce ascult eu acum : RSP-Sakura (sakura aitai yo) , doamne , deci melodia este superba , pur si simplu o ador ;x Versurile in engleza sunt ;x Si refrenul ;x Doamne , deci nu stiu ce sa mai zic de melodie 9 DOar ca este superba , lunga vreo 5-6 minute 21 Ma linisteste melodia asta ;x

Kamelot - Hunter's Season
De când m-am trezit am simţit o poftă nebună de melodia asta. Pur şi simplu o ador. E genială, ca orice melodie de la Kamelot (fangirl moment). Versurile sunt profunde şi instrumentalul e superb, culminând cu solo-ul de chitara de la sfârşit.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.749 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce asculti acum ? v.2 Mimisor 771 266.977 06-12-2011, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Ladd Russo


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)