Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce Asculti acum?

Amy Macdonald - This Is The Life
Am auzit melodia într-o reclamă, dar nu mai ştiu care. Îmi place vocea ei, şi versurile. Descriu o viaţă liberă, fără reguli, în care cea mai mare problemă este unde vei dormi la noapte. Şi videoclipul e drăguţ. Smile Iar instrumentalul denotă aceeaşi stare de libertate, de melodie cântată pe stradă, nu la un concert cu două mii de persoane cu aşteptări uriaşe.

Acum ascult Hara - Liber.
Titlul spune tot. Libertateeee~
Insatrumental care mă face să iau o tamburină şi să sar în sus, versuri adevarate, nu shit-urile cu care ne-am obişnuit gen "Oooh baby touch me" şi vocea lui Flavius, perfectă şi liniştitoare şi.. frumoasă în adevăratul sens al cuvăntului - exact cum ne-au obişnuit băieţii ăştia.
Imnul libertăţii =]
"Liber, liber
Şi dansează prafu-n urma mea
Liber, liber
Fug de tine, dar nu pot scăpa"
Urmează : Seether - Like Suicide
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


Kamelot - Epilogue.
Prima oara cand am ascultat melodia asta, de fapt prima oara cand am ascultat The Black Halo de la inceput pana la sfarsit. Albumul asta e o capodopera, spune o poveste ce nu se putea termina mai bine. Melodia asta e un epilog perfect.

Oh, how I long for utter silence
But who am I to know
When rain will turn to snow?
If life brings another day
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Serj Tankian - Sky is over

cu ajutorul festivalului artmania si a lui history care a pus la rate the song o melodie de la serj tankian, am inceput si eu sa ascult. si, sincer, imi place vocea aia a lui pe nas ^^ numai bun de ascultat!

Everybody knows,
Everybody knows,
That you cradle the sun, sun
Living in remorse,
Sky is over
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]

http://www.youtube.com/watch?v=tEPB7uzKuh4&ob=av2e
Pendulum / Watercolour. Am descoperit piesa asta mai demult si imi place la nebunie. Cred ca mai raman sa o ascult o o mie de ori si dupa nu o voi mai asculta. Pana la urma m`am indragostit de alta piesa. Sincer imi place si vocea tipului e chiar calumea.
-

Move Town - Girl You Know Its True

http://www.youtube.com/watch?v=A1mMNkadk_s


Prima data am auzit-o pe Vibe Fm 8..m-am indragostit pe loc...mai ales ca eu ador muzica House si Techno.8...dupa parerea mea e foarte tare3, o ascult de 3 zile intr-una si nu m-am saturat10
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

2ne1-Cant nobody

http://www.youtube.com/watch?v=Ihi_kJJj_8A&NR=1

O ascult pentru ca imi place cand se aude "Cause i'm bad , bad , but also good ,good15"Melodia e exceptionala si de fel mie nu imi place 2ne1...dar cu albumul nou a scos cateva melodi chiar mi-au placut la nebunie 15
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

Child Rebel Soldier (Kanye West x Lupe Fiasco x Pharrell) - Don't Stop! -- a doua piesa pe care CRS o lanseaza, dupa o lunga asteptare (prima, "Us Placers", a fost in 2007). Poate, poate au in plan si un proiect mai elaborat. Cred ca e melodia care a lovit cel mai tare din tot ce a insemnat GOOD Friday.
Oricum, astia trei ruleaza in perioada asta: My Beautiful Dark Twisted Fantasy e pe drum, Watch the Throne e pe drum, Lupe Fiasco are si el un album pregatit, N.E.R.D. nu sunt nici ei departe de o lansare.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Every rose has its thorn - Poison şi cover ' ul lu ' Miley Cyrus. Poison e calumea chiar îmi place piesa. Am dat recent peste ea. Diferenţa dintre Poison şi MC e că a tipei este mai pop. Se pricepe totuşi la balade, dar se simte că are o voce încă de teen şi nu una mai devoltată ca a lu ' Poison. Bine ăsta e şi bărbat nu ai cum să faci o asemenea comparaţie. Versurile cântecului sunt chiar tari. Prima dată m-a făcut să plâng o.o It was sooooooo cooool. : )) Dar ce mi-a plăcut cel mai mult a fost că MC a putut ajunge la aştptările mele. Oricum atunci când trebuie să ridice vocea nu ştiu parcă o ridică la o anumită notă nu se duce cu ea până până şi mă enervează că se opreşte şi nu mai continuă [ asta pentru că urmează refrenul ]. Instrumentala de la Poison e mai mişto. Îmi place chitara aia de la început şi cum continuă. E chiar tare cum începe chitara electrică după. Intro - ul nu prea mi - a plăcut poate din cauza vocii lui : )) dar chitara a fost fantastică. Oricum e super.

[ A lu ' MC ] ÅŸi [ Poison ]
A lu ' MC e pop asta e clar, dar vocea la ridicarea notei ar trebui lucrată mai mult. Se opreşte prea brusc de la refren. Interpretarea celor doi este reuşită, dar mi-a plăcut mai mult cântecul de la Poison decât cover - ul lu ' MC. Chitara electrică a fost marfă şi asta este lucrul cel mai tare când o ascult [ piesa ]. [ Acum eu nu ştiu de ce a vrut să cânte Maili piesa asta o.O ]
-

Anthony Warlow - Music of the night

Best voice ever. Nu mi-a placut niciodata melodia aia, dar Anthony asta are o voce superba. Ma face sa ma gadesc cate voci bune sunt in lume si nu sunt nici pe de parte la fel de cunoscute ca Pavarotti sau altii, din pacate.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.793 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce asculti acum ? v.2 Mimisor 771 272.475 06-12-2011, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Ladd Russo


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)