Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce Asculti acum?

Shinee - Lucifer

Imi plac acest gen de " bad boy ". Si versurile in Romana sunt destul de acceptabile.
Imi plac mai ales costumatiile, si dansul. Au miscari frumoase, si par foarte grele la inceput. [ nu ca n'ar fi ]
[ mai mult mult ma uit la videoclip cand e partea lui JongHyun =]] ]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Anathema - Wings of God
Prima piesă de la trupa Anathema de pe albumul Judgement. De trupă am auzit de la colega ' mea Cristina care ascultă această trupă şiiiiiii m-am gândit să încerc. Îmi place mult prea mult şi mă linişteşte când am o stare aiurea or smth. E prea faină piesa şi instrumentatul e cel care face atmosfera, iar versurile vin după. E ca şi cum instrumentalul te aduce în peisaj, apoi intră versurile care alimentează decorul şi te ajută să trăieşti acel moment în acel loc. E ca şi cum muzica este cea care îţi crează un loc mistic, iar versurile crează elementele de acolo. E mult prea fain dacă stai să asculţi piesa pentru că nu e orice melodie adunată de pe colţuri şi gata ai făcut o piesă, e foarte profundă, deep şi are o semnificaţie ascunsă. Evident că am mai ascultat de la trupa asta multe piese, dar melodia asta e altceva. Are acel lucru care mă face să mă refugiez în ea. E pur şi simplu superbă.
-

SHINee - RING DING DONG

Pur si simplu m-am indragostit de trupa asta. Am auzit de ea de la Kai.__. :X Si de atunci nu m-am dezlipit de melodiile lor.

Sunt de acord cu Obsession 4 Imi plac, danseaza si canta, ceva nou .4 Nu ca toti tampitii care se trezesc dimineata si zic Gata, ma fac cantaret Ei au o voce frumoasa si imi place asta :X
[Imagine: Hm757.png]





Fly Project - Alegria (Deepside Deejays Remix)

http://www.youtube.com/watch?v=X3ub4XfXSX4


tot de pe vibe fm8..Ador muzica house8 electro 8 si techno8...nu pot sa zic ca nu-mi place si pop sau urban dar..pe astea 3 le ador:X
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

Eu acum ascult : Lacrimosa by Kalafina :X Deci m-am indragostit de melodia asta :X Noroc cu Kuroshitsuji :X
Fetele sunt frumoase si au niste voci de milioane xD Luv.15

Kamelot - The Black Halo (live).
oamenii astia sunt geniali live. Suna la fel de bine ca pe album, poate chair mai bine. Poate ca nu sunt cea mai tare trupa de metal din lume, dar sunt trupa mea preferata din toate motivele posibile. Nu ma pot satura de ei live.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Pentru ca P!nk are ceea mai tare voce si stie ce face. Piesa e geniala si o asculta de 24h21 e chiar tare. E ritmata si versurile sunt super amuzante. 113]
Mai ales ca ai o etapa daia cu inimi frante sa mai faci un pic haz de necaz dar se poate asculta si fara chesti de gen . So This is how it goes down
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

Christina Aguilera - You Lost Me.
Eu daca nu ascult metal, atunci ascult british pop. Dar nu ma pot abtine sa nu ascult melodia asta. Christina are o voce superba, pe care ar trebui sa o folosesca mai des. Nu cred ca o sa ascult melodia asta prea des, dar e frumoasa. Imi plac toate baladele cantate de ea, cum era si Hurt. Ar putea sa fie celebra numai datorita vocii, nu are nevoie de videoclipuri gen not myself tonight.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Marc O'Tool-Let it go
http://www.youtube.com/watch?v=Le7R75hmPTA

Am gasit-o cand faceam curat prin calculator8
Cine are curiozitatea sa o asculte , nu va regreta3
Decat daca uraste muzica house:p
Eu ador melodia8
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

Trebuie sa postez asta.
Ascult Memeto Mori de la Kamelot, live in Belgrad. Melodia e superba, instrumentalul e superb, vocea tipului te duce in alta lume. Mai ales intre 1:39 si 1:52. Cine are chef s-o asculte, va garantez ca nu aveti nimic de pierdut.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.793 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce asculti acum ? v.2 Mimisor 771 272.481 06-12-2011, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Ladd Russo


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)