Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bine v-am gasit!

#1
In primul rand ma bucur ca v-am gasit si sper sa fiu cat de cat activa pe forum.
Cat despre mine....
Sunt din Bucuresti si urmaresc anime de ceva ani. La fel ca multii altii am inceput cu cele de pe italieni (pe care trebuie sa recunosc, nu le urmaream chiar atat de fidel). Apoi au urmat cele de pe TVR (Voltron, Saber rider, Lidia si floarea cu 7 culori) si totul a culminat cu Sailor Moon. Cam in perioada aia aflam si eu ca animatia japoneza are un nume doar al ei si ca exista o lista enorma de titluri de urmarit. Din pacate in ultimii 2-3 ani nu am reusit sa ma mai uit la anime. Poate de aici si inscrierea mea pe forum, in speranta ca asa o sa ma mai urnesc putin si o sa ma reapuc de vazut anime.
La capitolul manga, eu cel putin am avut o surpriza placuta. Daca inainte nu as fi suportat nici in ruptul capului sa citesc manga, in timp chiar a inceput sa-mi placa si sa mi se para relaxant.
Cred ca am sa ma opresc aici din povestit.
Va stau la dispozitie pentru alte eventuale curiozitati Smile

#2
Bine ai venit pe Animezup, Cristina_!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bun venit pe zup, Cristina! Sper sa-ti faci multi prieteni aici si sa te distruzi!
Acum cateva intrebari:
1. Din ce sector al capitalei esti? Si eu-s tot din bucuresti, poate devin prietene si live nu numai virtual.21
2. Iti plac fictiunile?
3. Yaoi sau yuri? Si ca tot am ajuns aici, ai urmarit vre-un anime yaoi sau yuri?
4. Urmaresti k-drame? Daca da, care-s alea?
5. Verde, mov sau negru?

#4
Bun venit, fellow bucuresteana si Sailor Moon watcher! 4

Intrebarile mele:
1. Ce gen de manga iti place deocamdata?
2. Ce muzica asculti?
3. Iti place (sa practici) patinajul pe gheata?

Atat deocamdata, distractie placuta p-aici Smile
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#5
Multumesc pentru urari dot.

Cat despre intrebari, sa vedem:
1. Din sectorul 3.
2. Aici nu prea stiu ce sa zic din simplul motiv ca nu prea am citit suficiente fic-uri cat sa-0mi formez o parere clara.
3. Yaoi, ca totusi sunt fata Smile Si da, am vazut si anime yaoi. Yuri nu, doar shoujo-ai.
4. Inca nu.
5. Mov.

Multumesc si tie Mamo chan pentru intampinare.
1. Cam greu de raspuns la intrebarea asta. Nu prea pot spune ca imi place doar un anumit gen. In general depinde si de moment. Am perioade in care citesc numai shoujo si altele in care citesc numai seinen.
2. La fel ca si la manga, nu am preferinte stricte la muzica. Ascult orice atata timp cat este de calitate. Am totusi o slabiciune pentru rock, ala mai vechi si mai calm Smile
3. Cred ca am mers la dat cu patinele de vreo 3-4 ori. De placut imi place, doar ca nu prea am treaba cu sportul asta. Plus ca a doua zi ma dor si muschii pe care nu stiam ca-i am.

#6
Nu-mi spune dot, te rog! Scuze, stiu, nu m-am prezentat... Eu sunt 'abbie (citire - abi), eu-s din sectorul 1.
Acum alte intrebari4...
1. Care este personajut tau preferat din animeul preferat?
2. Cati ani ai?
3. Ce clasa esti?
4. Asculti rock? Daca da spune-mi cativa artisti sau trupe ce-ti plac. Daca nu asculti rock, atunci ce?
Revin daca mai e ceva de aflat.3

#7
Saluut, bine-ai venit pe Animezup ! ^^; Sper să te distrezi, să-ți faci prieteni și așaa mai departe XD.
1. La ce facultate ai vrea să dai? -dacă te-ai gândit-
2. Îți place j-rock-ul?
3. Dacă ai vizitat vreo zonă a țării, care ți-a plăcut cel mai mult?
4. Dorești să fim prietene? 71
5. Ce culori îți plac?
6. Nu ne-ai spus ce fel de persoană ești, deci ai putea ?
Cam atât ar fi QwQ, bye !

#8
OOpsie.
Atunci sa revenim abbie Smile
1. Aici nu ma pot decide intre Vash din Trigun si Griffith din Berserk. Ambele personaje sunt din punctul meu de vedere foarte bine construite.
2. 25
3. -
4. Ascult, cum sa nu. Si ca preferinte ar fi asa: AC/DC, Deff leppard, Pink Floyd, Eagles, Guns'n'Roses, Bon Jovi etc etc.

Multumesc pentru urari Deirowiryowiru.!
1. Facultatea deja a trecut din pacate.
2. De placut in sensul ca ascult regulat j-rock, nu. Acum ceva ani cautam destul de des diferite OST-uri si le ascultam cu placere, dar in timp nu s-a prea lipit de mine j-rockul.
3. La munte. Si un oras care mi-a atras atentia si m-a facut sa vreau sa ma mut acolo este Sibiul.
4. De ce nu?
5. Turcoaz, rosu, mov.
6. Scuze, dar aici prefer sa ii las pe ceilalti sa judece. Cred ca asa este cel mai frumos.

#9
Uuu!: x useri noi. Ce ma bucur sa vad asta!! Buna draga Cristina: *! Bine ai venit in vizita pe aici, pe zup. Sper sa te simti bine alaturi de noi toti, sa te integrezi cat mai repede si sa-ti faci prieteni noi si cat mai multi, desigur. Mi-ar placea sa ne cunoastem si noi doua mai bine, sa fim prietene bune. Ce spui ? Hai sa incepem cu doar cateva intrebari:
I. Anime-ul preferat?
II. Iti place Japonia
III. Un film preferat? (anime/non-anime, cum preferi tu)
IV. O carte/scriitor preferat?
V. Un hobby?
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#10
Bun venit pe forum ! *smile* hope you'll have fun here xD.
Citat:La capitolul manga, eu cel putin am avut o surpriza placuta. Daca inainte nu as fi suportat nici in ruptul capului sa citesc manga, in timp chiar a inceput sa-mi placa si sa mi se para relaxant.
That's it 21 Cam aşa gândeam şi eu la început, ceva gen : ' f**k, cum să citesc aşa ceva ?! plus că se citeşte de la dreapta la stânga ' , dar mno, în timp m-am obişnuit.

Anw, I have some questions for ya :
1. ÃŽÅ£i place petrecerile ?
2. Ai un scriitor favorit ?
3. Crezi că te integrezi uşor într-un grup de skateri ?

Distracţie plăcută pe forum :'d.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bine v'am gasit. Violet. 8 5.647 18-12-2011, 04:15 AM
Ultimul răspuns: Violet.
  Bine te-am găsit , univers Zup ! Fără idei 15 4.557 16-07-2011, 12:30 AM
Ultimul răspuns: Fără idei
  Salutari si numai de bine Nero 8 3.605 08-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  Bine v-am gasit Cătă 10 5.273 27-10-2010, 01:26 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Bine v-am gasit si sa auzim numai de mine Sucre 21 10.694 01-05-2010, 01:59 AM
Ultimul răspuns: Sucre
  Bun gasit Aveqetura 1 1.765 25-09-2009, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Zuppy
  buna si Bine v-am gasit!!! Haruhi Suzumiya 3 2.397 19-05-2009, 02:58 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  buna si Bine v-am gasit!!! Haruhi Suzumiya 11 5.395 15-05-2009, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  Bine v-am gasit, dragii mei ^_^ venus_love02 5 3.801 27-10-2007, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Magica Bloom


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)