Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bine te-am găsit , univers Zup !

#1
Ştiu că mi-am creat contul acum ceva timp , însă nu prea m-am ocupat de el . De aceea aş dori să încep din acest moment .

Pentru început , mă numesc Mihaela . Am şaisprezece ani şi sunt din Constanţa .

Îmi place să ascult muzică (ca şi altor persoane de altfel) . Ce gen ? Păi , rock (în general , deoarece melodiile transmit multă emoţie şi mereu pot să găsesc o melodie care se mulează perfect pe starea din momentul respectiv ) , heavy metal , formaţiile britanice de alternativ rock cum ar fi Coldplay , Placebo şi multe altele (au un stil de neconfundat) , dubstep , hardcore techno (numai Angerfist şi Korsakoff) , vocal trance .

Actorul meu preferat este Johnny Depp (talentat ÅŸi devotat rolurilor sale) .
Film preferat : Stay din 2005 . Îmi plac dramele psihologice , thrillerele , cât şi filmele de groază .

Cărţi preferate : Jocul lui Gerald - Stephen King şi Papillon - Henri Charriere , iar scriitori preferaţi sunt Stephen King şi Edgar Allen Poe .

Poet român preferat : simbolistul George Bacovia .

Nu ştiu ce altceva să mai adaug , dacă aveţi întrebări le aştept 4

#2
Bine ai venit pe Animezup, Fără idei!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Buna Mihaela. Bine ai venit pe zup chiar daca spui ca esti de ceva vreme pe aici.
Observ ca ai avut grija sa te descrii destul de bine. Pari o persoana chiar de treaba.
Nice to meet ya.
Fana Johny Deep! Yay *jumps around*

Cateva intrebari.
Culoare preferata?
Ce tari iti plac?
Iti place sa desenezi?
Ne vei uimi cu vreun ficulet, poate o poezie, ceva GFX...mai stiu eu : ))

#4
Bună ! Mulţumesc pentru întrebări şi acum urmează răspunsurile :

Culoarea preferată?

Nu ştiu exact , dar tind să spun albastru .

Ce ţări îţi plac?

Vreau să ajung după terminarea liceului în Germania , deoarece iubesc istoria acestei ţări , limba şi nu în ultimul rând frumuseţea anumitor locuri . De asemenea şi Marea Britanie este una dintre ţările mele preferate . Superbă locaţie , superbă cultură şi steagul lor îmi place destul de mult 21 .

Îţi place să desenezi?

Da , destul de mult , însă nu dispun de prea mult talent , aşa că îmi place să desenez doar pentru mine şi pentru relaxare .

Ne vei uimi cu vreun ficulet, poate o poezie, ceva GFX...mai stiu eu : ))

Îmi place (foarte mult) să scriu , dar am încercat să redactez şi să dezvolt anumite ficuri şi am clacat de fiecare dată după primele capitole din cauza lipsei de inspiraţie , dar cine ştie poate în viitor voi reuşi să duc unul până la capăt .

Mulţumesc încă o dată pentru întrebări şi apreciez că ţi se par o persoană de treabă ! 4

#5
Salut Miha! Bun venit!

Ai văzut filmele Sucker punch, american beauty sau Rabbit hole? dacă nu cred că te-ar interesa.
Personaj anime favorit? De ce?
Culoarea ochilor?
Când vei posta ceva proze, ficuri ?
Bacovia spui? Simbolism hmm, care e după părerea ta poezia ce te-a atins cel mai mult?
Apropo, scrii poezii? Dacă da o să-ţi-le critic dur21

Okey this is enough.

Have fun here!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#6
Hei , Saint Ocea ! Mulţumesc pentru urare !

Ai văzut filmele Sucker punch, american beauty sau Rabbit hole? dacă nu cred că te-ar interesa.

Am văzut American Beauty care mi-a plăcut destul de mult , având în vedere că a tratat foarte bine un subiect original şi Rabbit Hole , unul dintre filmele pe care le-aş mai revedea , deoarece mi-a plăcut actingul actorilor şi scenariul .
Sucker Punch voi încerca să-l văd .

Personaj anime favorit? De ce?

Anime-ul preferat este Death Note , aşadar personajul preferat este L , deoarece este ciudăţel (într-un sens bun) şi inteligent . Iubesc cam tot la acest personaj .

Culoarea ochilor?

Căprui .

Când vei posta ceva proze, ficuri ?

Am încercat , dar ... cum am spus şi mai sus lipsă de inspiraţie .


Bacovia spui? Simbolism hmm, care e după părerea ta poezia ce te-a atins cel mai mult?

Complicat , complicat . Îmi plac multe poezii , însă "Plumb" este cea care m-a emoţionat cel mai mult , probabil şi pentru că a fost prima pe care am lecturat-o acum câţiva ani . În plus , e scurtă , dar este complexă şi reuşeşete cu brio să transmită sentimentul "rece" de nostalgie . Ah şi operele "Liceu" şi "Ego" sunt geniale .

Apropo, scrii poezii? Dacă da o să-ţi-le critic dur

Da , dar le ţin doar pentru mine . Nu cred ca o să postez pe forum poezii , dar dacă se va întâmpla acest lucru vei fi prima persoană pe care o voi anunţa 21 .


Mulţumesc pentru întrebări !

#7
Bună, Miha ( pot să-ți spun așa ? )! Have fun and happy posting.
I'm Jess, nice to meet you.

* Asculți k-pop ?
* Practici vreun sport ?
* Ai un animal de casă ?
* ÃŽn ce cartier stai ?

Well, am văzut că avem multe lucruri în comun. *laughs* Ah, și mă bucur că și tu stai prin Constanța. Well, încă odată bineai venit. Ședere plăcută ! Hugs !
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.

#8
Bună , Jess ! Îmi pare bine să te cunosc ! Şi poţi să-mi spui Miha .

Asculți k-pop ?

Am ascultat câteva melodii de curiozitate acum ceva timp , dar nu sunt înnebunită după k-pop .

Practici vreun sport ?

Momentan , nu . Am practicat înotul , dar am renunţat .

Ai un animal de casă ?

Da , o pisică neagră 8 .

ÃŽn ce cartier stai ?

Aproape de delfinariu .


Mulţumesc pentru întrebări şi pentru urare . 4

#9
Ma bag si eu in seama.
In primul rand m-a uimit faptul ca vad o fata din Cta care asculta rock 24). Eu n-am vazut pana acum 24).
Meh, ce sa te intreb? 39
Iti mai plac alte stiluri de rock?
La ce liceu esti?
Si cam atat. xD Mi-ar placea sa te cunosc mai bine si sa devenim prieteni, asa ca mai vorbim, aici sau pe mess, cine stie. xD
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#10
''From za bigining''


Hellau Miha

Nice tu meet you!

Deci....

Sa incep..15

Cat timp iti place sa petreci aiurea,doar pentru tine,sa te distrezi,plimbi?

Frecventezi cluburi,discoteci ceva?15,Sau preferi o plimbarica cu un grup restrans de amici pe malul marii sub clar de..''dimineata''?

Iti palce sa te dai cu sk8'u?15

P.S : Vezi ca SpaceB,e cam...hmm..pervi24,deci nu te pune cu el ca eu stiu la ce'l duce mintea15


Have fun kiddo'4



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bine v-am gasit! Cristina_ 10 4.527 05-02-2012, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Andrei.
  Bine v'am gasit. Violet. 8 5.662 18-12-2011, 04:15 AM
Ultimul răspuns: Violet.
  Salutari si numai de bine Nero 8 3.637 08-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  Bine v-am gasit Cătă 10 5.307 27-10-2010, 01:26 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Bine v-am gasit si sa auzim numai de mine Sucre 21 10.762 01-05-2010, 01:59 AM
Ultimul răspuns: Sucre
  buna si Bine v-am gasit!!! Haruhi Suzumiya 3 2.404 19-05-2009, 02:58 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  buna si Bine v-am gasit!!! Haruhi Suzumiya 11 5.452 15-05-2009, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  Bine v-am gasit, dragii mei ^_^ venus_love02 5 3.832 27-10-2007, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Magica Bloom


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)