Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ang's Portofolio.

#11
Bună, după cum ţi-am promis am trecut pe aici 15.
Îmi plac toate, mai ales culorile pe care le-ai folosit, dar nu îmi place scrisul la toate. Nu ştiu ce ai făcut, dar se vede foarte ciudat, nu ştiu să explic, probabil programul pe care îl foloseşti strică sau fontul, habar nu am, dar nu-mi place cum se vede, editează poza mai întâi şi apoi scrie ce vrei tu pe ea, poate aici e greşeala, în fine ^^.
Sper să mai faci, căci te pricepi.
Spor 5.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#12
Eh, am vazut ca ai inceput sa folosesti ps-ul, asa ca hai sa iti dau niste sfaturi, si app Snowy referitor la ce ai zis "probabil programul pe care îl foloseşti strică" - intr-un nici un caz ps-ul nu strica textul, doar ea a folosit gresit fonturile respective.

In primul rand, foloseste marimi mai mici, fiindca prea mari nu permite site-ul sa le vedem, asa ca - marimi mici. Al doilea rand, nu mai incarca semnaturile cu texte lungi, fiindca nu isi au rostul, doua trei cuvinte ca sa intelegem ce vrei tu sa exprimi, sau ce prinde mai bine. Al treilea rand, daca folosesti ceva texturi/c4d/etc peste personaje, si acopera ce e mai important sterge, stii sa folosesti radiera, nuh?

Cam atat, si daca folosesti sfaturile astea, iti voi mai da si altele pe viitor, asa ca spor la treaba si astept sa vad cum te descurci.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#13
Salutare frumoasooo ! Un an nou fericit hug ! Si acum sa revin la creatiii :


Sunt mai reusite de data asta , parerea mea .

Dimensiunea mi se pare cam nepotrivita 39 . Ar trebui mai mica , eu asa cred .

Textul . Sunt cam prea multe cuvinte , pentru mine . Un text mai scurt si tot nu prea imi place ` ` fontu ' `` 21.

Mai multe nu prea am ce sa zic ca nici eu nu sunt mare exeperta . . .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#14
Bună, love. Doar ştii că şi data trecută am venit pe la sfârşit.

Aş vrea să le comentez pe toate, dar nu mă lasă lenea şi mai sunt 3 ore până la noul an. Ce să fac eu până atunci ? XD
În general cred că pot spune că este puţin mai bine decât înainte. Am observat că înveţi să pui brush-uri şi atât.
Urmăreşte câteva tutoriale, descarcă de pe deviantart brush-uri şi verctori. Şi cel mai imprtant, dacă tot vrei să scrii pe ele, alege un font mai puţin înclinat şi mai uşor de citit, fă scrisul ăla mai special, nu simplu.
Şi ar fi mai frumos să fie de mărime normală, pentru că nici nu se văd, trebuie să fie puţin mai mici.

În rest te descurci tu. Apreciez foarte mult că ai hotărât să foloseşti Photoshop. Sper să nu te laşi bătută prea uşor.
Succes, inspiraţie şi un an nou fericit şi plin de tot ce îţi doreşti tu.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#15
Hell'oh dear. Văd că îţi luaşi PS. Bravo. Deci lucrări noi - buuun. Scuză-mă că vin cu o întârziere aşa de mare, dar lenea asta nu-mi dă pace.
Păi tu în mare ai lucrări bunicele pentru un începător daaaaar habar n-am de ce se văd aşa low quality.
Textul - ţi-ai dscărcat fonturi de pe internet - bun. Dar ai uitat o chestie esenţială. Joacă-te cu blending options pentru că altfel textul nu se integrează, pare pus acolo de mântuială ca să nu zică lumea că nu ai. Sau ai putea pur şi simplu să uiţi de el. Nu textul e esenţial într-un sig. Asta e doar părerea mea - mie îmi place să îmi dau seama de mesaj doar din imagine, fără ajutorul textului + că se vede în puricei [ pe ce site le uploadezi? ].
Aşa, per total e binişor pentru un începător dar ai putea să foloseşti şi ceva c4ds. Un site foarte bun pentru aşa ceva e deviantART. Şi ai putea urmări nişte tutoriale.
uită-te aici: http://browse.deviantart.com/?qh=&sectio...+tutorials
Cam atât, aştept să văd lucrări mai bune pentru că ştiu că poţi.
Rămâi malefică, rămâi Valkang., rămâi perfectă.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#16
Mulţumesc tuturor pentru comentarii şi o să ţin cont de sfaturile date. De asemenea îmi cer scuze că nu am mai postat de ceva timp, dar o să încerc să postez mai des. Vă avertizez, încă nu m'am împrietenit cu Photoshop'ul, în mare sunt făcute în PhotoScape [cu mici excepţii, am pus în Photoshop un background sau un text]. Sunt conştientă că nu am evoluat, dar o să mă străduiesc.

[Imagine: 56333fa5ad035df51c444ed.gif]


[Imagine: bomcoo.jpg]

[Imagine: alucard4.jpg]

[Imagine: tstopthemusic.jpg]

[Imagine: alucard3.jpg]

[Imagine: sofly.jpg]

That's all. I hope you like it! :]

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#17
Ang, ce drăguţ că ai trecut pe aici, apreciez. OuO
Cu plăcere Ang, oricând.

Avatare, prima dată când am făcut avatare. sunt eşecuri, ştiu.

[Imagine: 15fg5s7.jpg]

[Imagine: 61f20b869bca0af59f8c368.jpg]

[Imagine: 83ee9e0407b64d9a99c9d40.jpg]

[Imagine: alicegs.jpg]

[Imagine: converses.png]

[Imagine: tumblrli1byb4vmb1qe0xg0.jpg]

Dacă vrea cineva să poarte vreunul, e liber. Deşi mă îndoiesc să vrea cineva.
O să revin cu altele.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#18
Din ce vad pe aici mai e mult de lucru, dar ai trecut de faza in care iei tot ce prinzi si-l pui pe sig.
In penultimul post nu sunt foarte multe de comentat, la al doilea sig ideea nu era rea dar e foarte incarcat, si efectele sunt in toate partile; cand pui efecte intr-o lucrare, incearca sa le dai o directie - de obicei in functie de focal. De asemenea, incearca sa integrezi cumva si renderul, nu numai sa il pui peste.
Cel cu Alucard e ok, desi textul invers nu-i cea mai fericita alegere. Urmatorul e prea intunecat, si textul distrage atentia de la focal. Hellsing one is fine, cam oversharpened. La ultimul mai puteai munci.
Totusi, in majoritatea sigurilor nici nu prea aveai ce scoate in evidenta, ti-ai ales poze cam dificile si statice, incearca niste stockuri de mai buna calitate si care exprima ceva, nu are rost sa-ti ingreunezi munca din start.
La avatare nu prea obiectez in general.. Primele trei sunt cam maricele, si textul de obicei nu prea merge - in cazul marimilor decente - dar nu arata rau. Keep workin' si bafta^^

#19
Heyz. Te bantui si aici 24 . Pe cuvantul meu ca nu scapi de mine.Si nici nu ma asteptam ca gfx-urile tale sa nu fie reusite. Deci nu m-am inselat.
Well, sigul cu "Don't stop the music" e chiar reusit. Imi place poza si brushurile. Dar e preaa intunecat. Ar fi mers mai luminos si culorile un pic mai vii.
Iar la celelalte nu prea vad ceva care sa atraga atentia in mod special.
Mai bine mai ajustai culorile si lumina. La cel cu Alucard te-ai descurcat, din nou, mai bine.
Incearca sa nu neglijezi nimic. Adica daca ai pus niste brushes ai neglijat lumina si culorile.
Per total au o estetica buna. Ai ceva idei.
La avatare din nou nu vad nici un efect, nimic. Unele sunt un pic prea accentuate, altele prea moarte. Daca pui un text incearca sa il faci sa iasa in evidenta, dar sa nu iasa [da, stiu .. suna aiurea rau] 21. Adica sa fie cat-de-cat mic, dar sa se vada [doamne, se vede ca am luat vacanta] 21.
Si nu in ultimul rand, sa se potriveasca.
Cea mai reuşită semnătură.

#20
Mulţumesc pentru comentarii.

New shit. Nimic nou, nu am evoluat deloc. T.T Mă rog, sper să fi nimerit măcar mărimea.

[Imagine: suffering.jpg]

I hope you like it, b'cuz I don't.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Niskuta's Portofolio. Niska 2 2.894 05-08-2012, 02:08 PM
Ultimul răspuns: History
  My Portofolio Games Master 7 4.448 15-08-2008, 12:25 PM
Ultimul răspuns: yulobo
  My Portofolio [New Features : Flash & Vectors] Fernando Torres 7 4.379 11-08-2008, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Fernando Torres


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)