Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My Portofolio

#1
Am sa imi pun si eu cateva din creatile mele call mebla bla ...

1. [Imagine: untitl11.png]

2. [Imagine: beck10.png]

3. [Imagine: anigif11.gif]

4. [Imagine: orc_st11.jpg]

5. [Imagine: x-zibi11.jpg]

I hope you like ... bla bla65

#2
hmm...un incepator in acest domeniu...

1) inafara de acea margine (car nu este si nu va fi niciodata potrivita pentru un sig) nu vad efecte. Poate ceva culoare (asta in cazul in care nu era asa imaginea), in rest nimic. Pe langa asta, are o marime foarte nepotrivita, deobicei se foloseste 400x150, doar in cazul in care nu se potriveste aceasta marime o mai modifici (dar nu foarte mult), iar la tine mergea
2) acea semnatura (made by pricop) e "imensa" si nici nu-si avea locul acolo. Daca vrei sa te semnezi, o faci intr-un colt al sig-ului, cu o marime ceva mai mica, si dupa cate vad eu, nici fontul nu e prea potivit. Din nou sig-ul e mare, dar mare ceva mai lucrat.
3) Inafara de un crop si faptul ca apare acel personaj (care nu-si prea are locul acolo) nu vad nimic lucrat.
4) Toporul vine peste margine? O_o. Marginea va fi mereu ultima pe care o vei pune pentru a nu risca sa vina ceva peste (doar arata mai bine asa se intelege, dar aici nu). In plus, marginea aceea nici nu se prea potriveste. Intotdeauna va fi mai potrivita o margine simpla, de ce culoare vrei tu, dar sa fie o "linie" ce "inconjoara" sigul
5) renderul e cam lat, iar lungimea lui e cam mica O_o. Pe langa asta, nici acele brushes nu-si prea aveau locul acolo, in special cel cu textul. Si iar e prea mare.

scuze, stiu ca am fost cam dura la comentat, dar chiar daca esti la inceput si se intelege ca nu cunosti bine efectele, zau asa, un click dreapta si un image size puteai da...macar sa aiba marimea potrivita

#3
Da la faza cu made by PRCIOP , eu toate semnaturile la care imi pun numele le fac si fara semnatura acolo am pus eu ca sa se vada , 2 la faza cu toporul Smile am facut intentionat si dupa mine arata mai bine asa 4 . 3 la prima poza nu semana deloc corpurile nu erau in poza si eu zic ca corpurile se pot perfect cu imaginea de fundal Smile In restu nu am nimik cu tine ca m-ai criticat chiar eu unu ma bucur Smile ca asa mai invat ceva si pozele le fac la 500 X 200 care le fac pt mine 4 ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mai cateva poze : timp de lucru 15 minute Smile ..

Set : avatar + sing

avatar : [Imagine: 123411.gif]
sing : [Imagine: 210.png]

Dark angel : [Imagine: dark_a10.jpg]

My sing : [Imagine: i_m_a_13.png]

#4
Lucrezi destul de bine! Imi place mult cum lucrezi! Insa unele siguri mi se par cam "turtite" 39 daca ma intelegi...
Sfaturi...39 exerseaza cat mai mult si vei ajunge sa lucrezi din ce in ce mai frumos! :10:
So...succes in continuare si spor la treaba!
:bye:

#5
15 minute ambele seturi? eu nu termin nici macar unul in 15 minute >.< (doar ca ma chinui sa iasa ceva mai complex si eu am si ceva experienta, dar gata cu laudele)

1) da, aici merg renderele peste margine, dar tot nu se combina fundalul cu personajele >.<
2) hmmm...fundalul e cam simplu, acel brush portocaliu (cred ^_^" ) pe negru, nu e de ajuns. renderul nu se prea intelege. Iar e mare sig-ul , doar ca aici renderul e mic si nu se potriveste indiferent de ce marime obisnuiesti tu sa folosesti. Marginea ori are 1 px si nu o vad eu fiindca sig-ul are ceva nuante intunecate, ori nu e.

si sig-ul chiar trebuie sa se incadreze in 400x150 px fiindca va fi prea mare si nu va arata bine >.< (de ce nu vrei sa intelegi??? >.<"). Cat despre semnatura, aceea nu trebuie sa iasa in evidenta. Doar daca vrei tu sa-ti faci un sig pe care sa-l porti si nu ai text sau, nu stiu, atunci merge, dar nici chiar asa, ci doar nick-ul (actualul meu set ar fi un exemplu ^_^")

#6
Da am scris si mai sus eu le fac pt mine 4 ce fac , fac de placere 4 .. da asta cred ca e defectul meu ma grabesc 4 in photoshop am lucrat total cam 2 ore 4 intruna 4 da bn intales 15 mintute de lucru continu , aaa si normal mi-am pregatit pozele inaine 4 ca asa pana le-am cautat a durat 1 ora ... ms oricum de sfaturi si imi place ca zici in fata parerea ta Smile cea ce iti si da un caracter de sinceritate pt mine in special 4

Football is my life ..
[Imagine: fotbal10.jpg]

Dream on ..
[Imagine: maly10.jpg]

#7
marimi ceva mai bune ^_^
1) cred ca ar fi trebuit sa faci ceva mai techno, sa incerci sa combini (nu ma intreba cum) acea "umbra" galbena, portocalie, cum o fi, cu renderul. Mingea vine cam aiurea, chiar daca fara ea nu ar fi avut logica miscarile acelui fotbalist. Textul, ar fi mers ceva mai subtire, dar simplu.
2) sunt cam disproportionate "personajele" si fiind faptul ca le-ai "lungit", ai fi putut face lungimea sig-ului mai mica, astfel renderele aratau ceva mai normal.Textul nu se intelege prea bine, si parca nici pozitionarea nu e buna. Fundalul e cam simplu, doar o imagine, si atat, nu e de ajuns.

si, cred ca ar trebui sa-ti pui semnatura, fiindca se poate intampla ceva gen rip (chiar daca nu sunt sanse prea mari) si macar dreptul de autor (dar sa fie nick-ul, micut, intr-un colt T_T).

#8
Eh, too lazy to read other's comments >.<
Oricum, in mare iti pot da un sfat, unul care iti va prinde foarte bine ^^
Cand vrei sa micsorezi o poza, sau sa o transformi [suna mai bine o.O] ... iti pot da cateva scurtaturi care iti vor prinde bine 3
Ctrl+T si iti apare sus o "bara" ... Eh, cand dai acolo la transform, daca micsorezi [sa spunem ca vrei poza mai mica], micsoreaza la ambele casute la fel... adica daca in stanga e 40%, si in dreapta tot 40% sa fie... sau daca maresti, mareste [dau un exemplu acum] cu 30% in ambele parti ...

Hmm... Iau ultimul post la puricat .-.
"Football is my life .." - D'oh, get real, nu stii ca exista 3 puncte de suspensie si nu unul? M-as mira daca m-ai asculta ._. Whatever, critici:
Sig1
1. Prea lungit primul om din stanga o.O
2. Ar fi fost fain [dupa parerea mea] ca umbra aia sa aiba oarecum o logica o.o Adica, soarele vine din spatele lor si umbra omului cu alb e inspre soare, ceva gresit... soarele vine din dreapta => umbra ar trebui sa fie in stanga O.O Eu asa stiam >.<
3. Textul ar fi fost bun daca era ca si cum l-ar fi zis omul cu mainile intinse o.o Adica sa iasa de la el, dar in fine... Pus acolo, mi se pare ingrozitor textul 17 [my P.O.V ^^]
4. Am vazut un punct alb O.O La render-ul din dreapta... Tsk, tsk, tsk... Ai grija cum faci renderele ca ele au tot farmecul 21

Sig2
1. Oh, oh, oh, oh... Nu-mi plac deloc renderele alea *sigh* adica, uite si tu cum sunt facute... plus ca mana dreapta a aluia din dreapta parca e deformata O_o saracul om 21 parca ar fi mers un outer glow ^^ sau faci cum vrei 78
2. Baiete, tu ori iti bati joc de mine, ori nu stii engleza o.o "My dreams is real..." E clar, sunt ambele >.> Stii sa faci acordul dintre subiect si predicat? Smile Se pare ca nu ._. Corect era sa pui "are" in loc de "is"... Suna mai logic asa o.O
3. Bg-ul e cumva... aiurea ._. Nu mi se pare ca se potriveste *sigh*

Ce a iesit in mare: Pui in background, faci la repezeala un render si il pui deformat, pui un text [care merge ca nuca-n parete ... uneori poate exista un sig si fara text :3:] si gata sigul... D'oh, cauta ceva tutoriale si daca nu vrei, ia fiecare optiune la rand si vezi ce iese... Si incearca si niste blending options... n-ar strica :-P

In rest, la mai multe si b'bye... [nu stiu daca ma vei mai vedea pe aici O_o]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ang's Portofolio. Ang. 52 31.296 31-08-2012, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Niskuta's Portofolio. Niska 2 2.862 05-08-2012, 02:08 PM
Ultimul răspuns: History
  My Portofolio [New Features : Flash & Vectors] Fernando Torres 7 4.330 11-08-2008, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Fernando Torres


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)