Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ai nevoie de ajutor la teme?

#21
Uhmm...
Trebuie să fac o compunere la romaână cu titlul ''Patriotul din mine''. Maxim o pagina mare. Mă puteţi ajuta? Vă rog!
Nu le prea am cu politica ÅŸi alea... 78
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#22
^^ Ce clasa esti mai intai si doi: am facut ceva , sa-mi zici daca iti trebuie cam ce am scris.[posturi unite]
(03-10-2010, 07:06 PM)Sibel. A scris: * Cine vrea sa se inscrie sa ajute, este bine venit:

Desen- Artist,
Romana-Artist,
Matematica
Fizica
Chimie
Pictura-Artist,
Religie
Biologie
Istorie-Artist,
Informatica:

Voi mai adauga nume de materii pe parcurs, la cerere Smile
Succes si astept intrebari si sa vad cum ne ajutam reciproc 3 Succes la invatat 3

[edit] Daca sunteti interesati sa ajutati, puteti sa spuneti si la ce materie puteti ajuta, foarte bine, ca sa va notez 3 :X

VA pot ajuta la romana, istorie,religie . (m-as baga si la informatica dar doar pana la clasa a 8-a )
[Imagine: wqymg0.jpg]

#23
Bling Bling daca mai vrei compunerea trimite-mi un pm cam cum ar trebui sa fie si in ce clasa esti si te ajut cu placere
[Imagine: j5atg3.png]


#24
Eu pot sa ajut la engleza 39, probabil si matematica [cu exceptia problemelor complicate de a 12-a -.-], romana, istorie si biologie.

Am cam uitat informatica din lipsa de exercitiu, dar inca mai stiu Pascalul pana in a 11-a. Daca va ajuta cu ceva... Nu prea le mai am cu C++ >.>
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#25
pot sa ma inscriu si eu? ma pricep la romana, engleza si franceza.
de matematica/fizica/chimie nici sa nu ma intrebati ca eu fug de ele din clasa a 6-a si de aia am ales profil filologie.
mai merge si desenul, insa nu stiu cat de mult va fi de folos realizarea planselor, avand in vedere ca nu suntem toti din acelasi oras.
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#26
cred ca ma voi inscrie si eu...nu stiu cat de mult va pot ajuta, dar o sa incerc
ma inscriu la chimie pt clasele a 7-a, a 8-a si a 10-a
si fizica clasele a 9-a si a 10-a
[Imagine: robin-1.jpg]

#27
Ä‚hhhh...
Ne-a dat profa de chimie un exerciţiu pe care nu l-am înţeles. Sunt clasa a VII-a .

Exerciţiul:
Să se scrie configuraţiile electronice pentru elementele:
Beriliu
Bor
Azot
Oxigen
Heliu


Vă rog...cine mă poate ajuta, şi să-mi explice cineva cum se fac...
Mulţumesc mult de tot. Uhmmm... tema trebuie efectuată până vineri. Ne-a dat-o azi. Mulţumesc!
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#28
(08-12-2010, 05:18 PM)Smile A scris: Ä‚hhhh...
Ne-a dat profa de chimie un exerciţiu pe care nu l-am înţeles. Sunt clasa a VII-a .

Exerciţiul:
Să se scrie configuraţiile electronice pentru elementele:
Beriliu
Bor
Azot
Oxigen
Heliu


Vă rog...cine mă poate ajuta, şi să-mi explice cineva cum se fac...
Mulţumesc mult de tot. Uhmmm... tema trebuie efectuată până vineri. Ne-a dat-o azi. Mulţumesc!

Din cate isi aminteste creierul meu obosit:Be= L-2
K-2
(energia creste de la stratul K la stratul L)

B= L-3
K-2
(energia creste de la stratul K la L)

N= L- 5
K-2
(energia creste de la stratul K la L)

O= K-2

H= (stiu ca este 1...)
[Imagine: wqymg0.jpg]

#29
Buna,as avea si eu o mica problema de mate,pe care proful a zis sa ne-o dea sa vedem daca ne mai amintim ceva din clasa a-VII-a.Am de demonstrat o teorema,iar eu cum nu ma prea pricep la mate,am zis sa vin aici.Va rog mult de tot,daca puteti sa ma ajutati.Macar sa-mi dati niste indicati.
Deci problema suna cam asa:
Demonstrati ca4aca intr-un triunghi o mediana este jumatate din latura opusa atunci triunghiul este dreptunghic.
Va rog mult,am nevoie de ajutorul vostru.Multumesc anticipat.
[Imagine: SHINee20.gif]

#30
Pot ajuta la română, engleză, matematică (până în clasa a VIIIa), religie şi cam atât.

Bitter Death, dacă o mediană este jumătate din latura opusă atunci este o teoremă care zice că unghiul din care pleacă mediana are 90 de grade, deci latura pe care cade mediana devine ipotenuză.
Sper că ai înţeles, e destul de simplu.

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)