Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Din afara

#1
Am cautat pe paginile forumului si nu mi s-a parut a mai fi un topic asemanator..hope it is like that indeed ^^''
Probabil ca multi de aici termina liceul intr-un an-doi, daca nu l-au terminat anul acesta, si se intreaba unde sa mearga la facultate. Sunt persoane cre aleg tara noastra si persoane care doresc sa studieze in strainatate. Am facut acest topic mai mult pentru cei din urma, cei care vor sa plece dar nu stiu inca unde, dar si pentru cei care au citit pe undeva, sau au auzit de la vreo cunostina de burse sau facultati bune in afara tarii, de programe interesante. De asemenea, ii invit pe toti cei care studiaza deja in strainatate sau pe cei care au participat la programe cum ar fi Erasmus sa impartaseasca si cu noi experienta lor, sa ne dea sfaturi si idei Smile

Personal, eu imi doresc sa studiez psihologia in strainatate, desi nu stiu inca unde sa aplic (mai am un an din fericire, deci inca putin timp de gandit). Ideala ar fi fost pentru mine Uppsala University din Suedia, doar ca am aflat cu regret ca nu au decat programe de master in limba engleza - cum de altfel au majoritatea tarilor nordice atunci cand vine vorba de discipline ce tin mai mult de interactiunea cu oamenii *sigh*
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)