Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D

#51
'Hikari? Stii ca spun adevarul cand spun ca nu va spionam, insa am auzit niste zgomote, asa ca ne-am ascuns crezand ca e cineva din clanul 'D', se pare ca m-am inselat.'

Serena nu prea era in apele ei, simtea ca cineva din umbra ii pandea, cineva cunoscut, nu stia cine, desi avea banuieli. Se uita la ceilalti, ochii lor parca reflectau aceeasi idee.

'La ce te gan...'

Insa Serena nu apucase sa termine intrebarea caci o katana ii trecuse direct prin fata si se oprinse in pamant la vreo 3 metrii departare de ei. Lua katana in fata si o studia cu atentie, apoi spuse cu o voce dura:

'Poti sa iesi odata!'

OCC
: Cred ca Ady [a.k.a Adashi]
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#52
Adachi cobor� din copac uit�ndu-se spre cei patru.

"Deci, Kaori, Amy a furat din nou papirusurile.. trebuie s? vorbesc cu incompeten?ii care se ocup? de paza lor, dar e bine c? le-ai recuperat, cine ?tie ce putea face Amy cu ele"
"Mul?umesc, Serena" spuse adachi dupa ce aceasta i-a returnat katana.
"Ne �nt�lnim din nou, Hikari, ce te aduce pe-aici??i unde l-ai l?sat pe Ren? vreau at�t de mult s?-l rev?d" spuse Adachi z�mbind.
"?i s? nu crede?i c-am uitat de voi doua! ?tiu c? nu ave?i g�nduri rele ?i vre?i s? afla?i ce pun la cale cei din clanul D, �ns? nu pute?i s? pleca?i a?a, f?r? s? m? anun?a?i, dac? p??i?i ceva?" le spuse nervos Adachi celor doua fete din clanul s?u.

ooc: serena, mitzu, marina, repo, liet 106
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#53
'Ia te uita,nu ma asteptam sa il vad fix pe Adachi aici....' ,gandi Kaori in timp ce il fixa pe lider.Isi indrepta apoi privirea spre Serena ce era si ea socata probabil de acea katana ce i-a trecut razant prin fata.Hikari ii privea nonsalant pe toti iar Kynes era interesat de cel care aparuse de undeva din tufisuri.
"Ar trebui sa vorbim si cu Amy..Ea inca nu intelege ce periculoase sunt chestiile astea...
Kaori fu intrerupta de Adachi.Il lasa sa continue dar nu uita sa isi dea ochii peste cap.
"Sa stii ca nu mai am 10 ani...Desi cand eram mici tu ma aparai,acum am crescut si nu mai am nevoie de protectie.Ma pot descurca foarte bine.Si in plus,nu am plecat dupa cei din clanul D.."
Kaori il trase de mana si il duse la cativa metri departare pe Adachi.
"Esti imposibil!Chiar ai uitat de acea licoare?!Mai avem nevoie de un ingredient dar se gaseste in templu..Apropo,pe drum ne-am intalnit cu o fata din clanul rival.Am observat ca merge spre Kyoto...Sa ii zicem si lui Hikari?"

OOC:Ady,banuiesc ..39
LOLNOPE

#54
"Da, ?tiu, dar am vrut s? evit ca Hikari s? ?tie de licoare, de aceea am zis c? i-a?i urm?rit pe cei din "D". Eu nu prea am avut �ncredere �n ea niciodata, iar faptul c? o v?d aici m? pune pe g�nduri ?i mai mult... o s? fie foarte greu s? ascundem asta de ea, trebuie s? ne convingem c? ne poate ajuta iar apoi �i putem spune"
"�n?elege c? eu v? vreau doar binele ?i de aceea v-am cerut s?-mi spune?i, c�t despre amy... o s? creasc?, ?i �i va fi foarte bine dac? va r?m�ne l�ng? noi, �mi pun mari speran?e �n ea"
"Fii cu ochii �n patru, Ren e prin apropiere... of, de c�nd n-am mai dus o lupt? pe cinste iar cred c? el �mi poate oferi una"

ooc: mitzuke
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#55
"Nici eu nu am incredere in ea..Faptul ca oscileaza intre ambele clanuri ma pune pe ganduri."
Kaori se intoarse cu fata spre Hikari sa vada daca nu asculta.Dar aceasta statea inca rezemata de copac privind in sus.
"Uh,stii...Mersi ca ai grija de mine..intr-un fel,Dar nu mai fi asa de protector.Si acum devin eu protectoarea.Te sfatuiesc sa nu te iei la harta cu el.Avem nevoie de puterea ta ..s-ar putea sa intalnim cu cei din D.Si de asta vreau sa ne grabim,am senzatia ca D a mers in Kyoto tocmai pentru a intra in templu.


OOC:Cred ca tot Ady >.<[Gomene o.o']
LOLNOPE

#56
"Spre Kyoto? oh, nu e de bine, chiar deloc, trebuie s? ne gr?bim ?i s? le d?m de urm?, of, trebuie s? g?sim ?i ultimul ingredient pentru licoare, mergem spre kyoto ?i acolo ne desp?r?im, eu merg dup? membrul clanului "D" ?i-o urm?resc pe Hikari iar tu o iei pe Serena ?i merge?i dup? ultimul ingredient, f?r? comentarii, ne-am �n?eles?"

"Sper s?-l �nt�lnesc pe Ren" �?i spuse Adachi �n g�nd, z�mbind animalic.

ooc: serena, mitzu, marina, repo.. care vrei
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#57
Roscata, se plimba prin padure, cand simti niste energi puternice ... unule dintre ele prea puternice. Stia despre cine e vorba, stia acele energi. Curioasa de felul ei a mers sa vada ce se intampla si ce fac toti acolo. Se teleporta pana langa Kaori, expresia fetelor celor care erau acolo o faceau pe Jun sa se simta fericita.


Ce faceti toti aici? spunea fata cu ranjet pe fata E ceva runiune si eu nu stiu? intreba aceasta parand inocenta.
Kaori poti tu sa imi spui ce e aici? Sau tu Serena. brusc expresia fetei lui Jun s-a schimbat in una mai serioasa.

OCC: mitzu, seren sau cineva din grupu vesel 21
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#58
"Buna,Jun.Reuniune?!Nu prea cred.Dar esti din X asa ca iti voi spune ce se petrece...."
Kaori o trase pe Jun sii ii explica ce se intampla.
Apoi,se se intaorse la ceilalti.Era nervoasa din cauza hotararii lui Adachi asa ca incerca o tactica noua.
"Dar...Mai tii minte ca mi-ai ramas dator?Uite,acum poti sa iti platesti datoria.Ma multumesc sa vin cu voi..Uite,Jun a venit i-am explicat tot iar ea poate merge impreuna cu Serena.Sigur nu ai nevoie de mine?!",se lingusi ea pe langa Adachi.

OOC:Ady,serenity sau denny ._.
LOLNOPE

#59
''Oh iarasi incep astia sa faca pe mamica si pe taticul, ii urasc cand fac asta!'' Isi spuse Serena in gand intr-un mod stupefiant.

'So, ce facem pana la urma? Mergem sau stam? Portiunea aia poate sa stea, insa ranitii nu si daca ajunge careva din clanul 'D' inaintea noastra acolo si ia planta putem sa-i facem cu manuta, stiti doar ca si ei au nevoie de ea, dar de ce ma mai stresez totusi, ma descurc si singura!'

''Si totusi de ce ma stresez atat de mult? Pana la urma nu sunt vietile mele... Poate ca... Oh nu din nou, gata, trebuie sa ma trezesc, la naiba, ah deja se uita la mine ca la naiba!''... Intr-adevar, trecutul sau doar mila?

OCC: Nush, Ady, mitzu, Denny... care vreti 106
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#60
Serena are dreptate ... nu putem sa facem un moft, multe vieti depind de acel medicament.

Serena vin eu cu tine, nu cred ca o sa se intample nimic. Daca Kaori doreste sa ne insoteasca eu nu am nimic impotriva. Impreuna suntem mai puternice. Kaori tu decizi, mergi acasa sau vi?

OCC: mitzuke 4
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 17.920 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)