Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D

#41
"Ehm...hehehe yo,Zu-chan,long time no see..hehe ^^" So...eeh...wha`s up?EHEHEH *grin*"
Oh yea,sorry for that..dar aveam nevoie..stiu stiu stiu,nu ti`am cerut voie...dar..aveam nevoie...ce vrei..pana veneai tu din misiune..
Mda,depanam amintiri,acelea cand alergam dupa broaste si`l speriam pe Shiro cu el...ei bine Shiro"
*hides behind him and ...*
"OOOOAC,Mwhahahaah come on,everybody knows that you`re afraid of...those lil` creatuse ^^"
"Oh Well,sorry for that Zu-chan...o sa le returnez..cat de curand.."

ooc:yaiba sau mitzuke
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#42
"As vrea daca se poate acum.Nu le pot lasa pe mana ta...Esti inca mica,Amy.Inca nu poti avea responsabilitati asa de mari.
Kaori se ridica de jos fixand inca cerul cu privirea.
"Totusi,ar trebui sa plec..Aveti grija de voi"
Amintindu-se de o treaba destul de importanta Kaori incepu sa alerge cu viteza luminii.Verifica daca are katana la ea,precum si restul lucrurilor importante,Din fericire le avea pe toate pregatite ,nu se stie niciodata cand poti fi atacat.
Dupa o ora de alergat continuu,se opri vazand in departare 2 siluete.Se urca intr-un copac si isi miji ochii.Erau Serena,ninul medical din clanul X si cu Ayame,din clanul rival si anume D.
Isi aruncau priviri ucigatoare iar primul gand era sa stai departe de ele.Dar Kaori avea treaba cu una din ele asa ca isi facu curaj si cobori din copac aterzand fix intre ele.
"Tu,cred ca ar trebui sa pleci acasa.Asta daca nu vrei putina actiune" ,spuse Kaori privind inspre Ayame si punand mana pe teaca de la Katana.

OOC:Ayame XD
LOLNOPE

#43
"La naiba cu cei care se cred superiori" ,murmura Kaori in timp ce se apropie de Serena.
"Cred ca stii de ce am vrut sa ne intalnim...In ce stare este potiunea?
In timp ce vorbea,Kaori se uita in toate partile ca nu cumva sa fie ascultate.
"Este gata?Sau mai ai nevoie de ingrediente?Trebuie sa fie terminata cat mai repede,presimt ca razboiul se apropie.."
OOC:Serenity :]
LOLNOPE

#44
Serena se uita cu ochii ei mici si atenti la Kaori si incepu sa murmure ceva...

'Ummnn mai am nevoie de un ingredient, e o planta rara numita 'Exile' pe care o gasesti doar in trei parti ale lumii, iar una din acele parti este templul Kyoto, trebuie sa merg pana acolo dupa ea cat mai repede, am impresia ca cei din clanul 'D' pun ceva grav la calesi mai sunt inca si raniti care au nevoie de portiunea asta.'

Blonda lasa capul in pamant, un simtamant de tristete si amaraciune o cuprindea... Trecutul oare?

'Trebuie sa ajung in Kyoto cat pot de repede, sa iau planta si sa ma intorc in sat, vii cu mine?'


occ: mitzi 5
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#45
"Sigur,de ce nu..chiar as vrea sa stiu ce pune la cale Ayame.Am vazut-o ca a luat-o in directia satului Kyoto.Sa mergem
Kaori parea mai hotarata ca niciodata.Isi dorea sa aduca acasa niste informatii folositoare.
Grabi pasul in speranta ca o va prinde din urma pe cea din clanul D.
Stai!,sopti Kaori.Se aud niste voci din partea aceea..
Reusind sa paseasca fara nici-un zgomot,se catara intr-un copac pentru a vedea cine se afla in cealalta parte.
'Hmph,nu credeam ca am sa dau peste ei aici.' ,gandi Kaori si se dadu jos.
"Ghici cine e pe cealalta parte.." murmura ,uitandu-se inca printre frunzele boschetilor,

OOC:Gambate serenity ^^
LOLNOPE

#46
'������ Cine e acolo Kaori?'

Dintr pura curiozitate, Serena se apropia incet Kaori, se printre frunzele boschetilor pana cand auzi niste fasaituri printre frunze.

'Huh? Eien? Raito? Ren? Yuuko?'


occ: marina/liet/repo/snow nush scapa cine poate 106 adica posteaza cine poate 5
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#47
'Hm? Ce s-a auzit? ...' �?i zise Kynes, oprindu-se �n loc ?i scrut�nd �mprejurimile. 'Poate doar mi s-a p?rut ...'. �ns? chiar atunci �i fulgerar? prin minte imagini din copil?rie. 'Nu, nu pot l?sa asta s? se �nt�mple din nou. Dar ?i ceilal?i au urechi fine, sigur trebuie s? fi auzit ?i ei.' �ncerc? se lini?teasc? Raito cu g�ndul acela, privindu-i pe ceilal?i, urm?rindu-le mu?chii �ncorda?i. 'Sunt �n gard?, cred c? au auzit ?i ei.'

�i prinse pe ceilal?i din urm?, ciulindu-?i urechea. Se auzi din nou, de undeva din partea din dreapta, de mai �n spate. �?i �ntoarse privirea ?i surprinse pentru o frac?iune de secund? o umbr?, retr?g�ndu-se printre frunzele copacilor. 'Aha! Te-am prins!'
"Se pare c? avem companie, m? duc s? v?d cine sunt." le zise celorlaltora, fugind �nspre copac.

Nu erau acolo, �ns? v?zu din nou umbrele, lu�nd-o �nspre st�nga. Alerg? pentru a se apropia �ndeajuns de tare de persoane �nc�t s? poat? ajunge �n fa?a lor printr-un salt.

"Kaori, Serena? Ce face?i aici?"

ooc: Mitzuke/ Serenity/ marina/ repo/ snow 106 ... anyone 106

#48
Hmmm bine hai ca ma sacrific oricum n-am ce face 37

Serena isi ridica ochii catre Kynes iar apoi incet se ridica la nivelul ei.

'Huh? Eu si cu Kaori inspectam doar terenurile de prin imprejurime, pentru orice eventualitate. Voi ce faceti aici?'


occ: Hmm nush posteaza cine are vreo idee...
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#49
Kaori iesi pe cealalta parte a drumului si se uita cu interes la grupul format din 3 oameni ce se opri cu cativa metri mai in fata.
'Cu siguranta toti cred ca i-am urmarit..ar trebui sa inlatur suspiciunea asta.' ,gandi Kaori .
"De fapt,as putea sa te intreb acelasi lucru.Am sa zic doar ca noi doua avem drum inspre Kyoto.Iar drumul nostru este cu atat mai important avand in vedere faptul ca cineva ,probabil un fel de spion se afla de asemenea acolo."
Kaori o trase si pe Serena din tufisuri iar apoi ii intreba pe ceilalti cu un vadit interes daca si ei se indreapta tot spre Kyoto.


OOC10ai,cineva din grupul Marinei ._.'
LOLNOPE

#50
Vazand ca amicul lor Kynes nu aparuse inca, Hikari decise sa plece in cautarea lui. Observa umbrele a doua persoane si decise sa le faca o surpriza imprevizibila. Isi facu aparitia pe neasteptate in spatele lor si cu un zambet pe buze le intreba:
"- Clanul X sau D? Nu stiti ca nu este frumos sa spionati? Daca aveti nelamuriri, va raspund cu mare placere, pana la o limita. Daca ati venit sa ne atacati atunci imi pare rau pentru voi, dar nu pot permite asa ceva."
Hikari astepta raspunsul celor doua spioane, rezemata de trunchiul unui cires.
'- Sunt curioasa ce scuza vor inventa...sau vor spune adevarul...'

ooc: mitzuke/serenity
[Imagine: Untitled-1.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 17.750 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)