Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D

#31
Yuuko era putin ametita.

"Oh doar o secunda Raito... Eien poreste-te un pic!"

Yuuko lua un pumnal from god knows were... and...

"Ren incerca sa te stapanesti, s-a inteles?" zise Yuuko in timp ce isi facu o taietura adanca dealungul unei vene.
Sangele incepu sa curga incet... dar nu asta o interesa pe Yuuko. Scoase un recipient, facu un semn cu o mana, iar din sange incepu sa iasa o substanta incolora, care duse singura in recipient.

"Am terminat si cu asta, acum sa inchid rana..." *licking her wound* rana se vindeca imediat.

Yuuko se uita in jur vazu cum Raito si Ren se uitau la ea cu ochi mari si marati, Eien desigur stia ce se intamplase mai adineuri...

"Oi stiti cat de bn se vinde alcoolul pur in zilele astea?" aratand inspre recipient "Nu vreau sa ma laud, dar sunt foarte cautata pt asta ;D! Eien thx ya too ca am mai stat acum putem merge, ah Raito ce ziceai tu? Informatii... ah am o idee despre ele, chiar una foarte buna!" *having a serious look*

Se uita putin la Raito care deabia astepta sa afle despre ce era vorba.

"Demo Raito... sore wa: Hi-mi-tsu!" *cute look* "Hehe!" *looking at the moon*

"Nee Eien se apropie luna plina... sper ca nu o sa dureze mult misiunea, altfel voi fi nevoita sa plec..."

Termina de rostit cuvintele... si continua sa mearga de data asta uitandu-se drept la luna.

'Daca nu as fi fost nascuta...'

ooc: errr ray... o.o" ?

#32
Stand ca un vultur amenintator dupa un copac, Serena se uita cu ochii ei reci spre domnisoara care habar nu avea ce tocmai facea printre tufisurile alea. Se uita la ea din cap pana in picioare si la o analiza mai concreta isi aduse aminte de tipa... Mda, vechea ei rivala, Ayame Hoshizora, din bineunoscutul clan 'D'

Serena, printr-un salt rapid cazu direct in fata ei si ii zise:

"Nu ne-am mai vazut de mult timp, nu-i asa, Hoshizora? Ce cauti aici?"


occ: Grafi, aka Ayame tu urmezi 5
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#33
"STOOOOOP! Ce incercati sa faceti,huh? Razboaiele astea inutile intre D si X sunt..ei bine...inutile! tsk tsk tsk
Pe cand Amy isi desfasura teoria se pare ca cele doua fete,Ayame si Serena,ii aruncau priviri fulgeratoare..
"Off...da Doamne sa se termine toata povestea asta...vai de mine TT^TT daca afla Adachi ce`am facut o sa ma spanzure TT^TT"
'Ce`i drept,Adachi e singurul de care mi`e..ehh..teama,dar il pacalesc eu...cuz` I have boobies 19 Nu Nu Nu,Nu trebuie sa ma gandesc la asta,damn damn damn! De ce nu il pot invinge niciodata TT^TT Vocea aia a lui ma sperie cand imi comanda ceva...si hainele alea din sec 2 TT^TT cui nu i`ar fi frica...oare..cum ar arata ca o fata,imbracata in rochita roz cu fundite ^^ *day dreaming*
O da! Am uitat,ce caut eu aici...stai sa`mi amintesc...deci..ma antrenam si...a da! Asa e! era Shiro-kun care tocmai se plimba...si..a inceput sa fuga...daaaamn.. >___< am uitat de el..'


"Yo,fetele,eu ma duc,trebuie sa ma intalnesc cu cineva...sorry for that hehehe ^^ *big and stupid grin* Ja ne!! "

ooc:Shiro-kun a.k.a. Yaiba[Mizushiro] heheeh ^_^
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#34
Yaiba se relaxa,cand deodata o vede pe Amy.
"Ahh,mai bine mas grabi,sa nu ma observe..."
Si yaiba mareste pasul.
"Damn,ma vazut...te rog doamne....nuu...vine dupa mine...stay cool Yaiba....be fresh..."
Si Amy se apropia de el...
OOC: randu tau amy
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#35
"SHIROOO!!! NU FII LAS! SHIII-"
Dar Amy era prea ocupata cu urmaritul lui Shiro ca sa poata vedea pe unde merge.
'De unde a mai aparut si copacu` asta?' isi spuse ea nervoasa..
Dar inainte sa va dati seama,a inceput sa..
"Copac prost!Ce te bagi in calea mea?Nu vezi ca incerc sa tin pasul cu Shi-..Am I Baka? -___-" Acum l`am pierdut...heheh...dar stiu unde sa`l gasesc...nu`mi scapa el asa usor mwhahahah 19
'Sunt sigura ca`l gasesc acolo,pe acoperisul acelei cladiri,o da,acolo se duce de fiecare data cand are ceva in minte..sa ma grabesc... '


ooc:Shiro
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#36
Yaiba "se instalase" pe acoperisul lui preferat,pregatinduse pentru sosirea lu Amy...

"Ahh,sper sa fie liniste macar 5 minute..."

OOC: amy...you're next...
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#37
"SHIIIRO,NEMERNICULE! Cum ai putut fugii..gosh.. >__<"
Amy "ateriza" pe acoperis si cu pasi marunti se apropia de Yaiba.Era o noapte linistita,totul era calm si spre placerea fetei se vedeau stelele.Stelele care,odata,erau privite cu ochii unei bestii.
'Oamenii sigur se schimba' gandea Amy 'Numai stelele raman aceleasi,da..stelele acelea pe care le`am vazut acum mult timp.M`au facut sa ma simt...ca apartin acestei lumi.Erau ele,era Shiro,da..Shiro,singurul care atunci,mi`a intins o mana..singuru--'
Dar Amy nu apuca sa isi duca gandul pana la capat,deoarece realizase ca acei "pasi marunti" o dusera pana la marigea acoperisului ..nici nu realizase cand trecuse pe langa Yaiba
"Ce tot fac -___-" Am I Baka? Mda...I am >__<...Gome,Shiro,gandurile astea...deci...ce te necajeste? (: "

ooc:sorry,tot yaiba 10
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#38
"Damn,na durat 5 minute,eh...
A trecut mult de cand n-am mai stat asa nu?~Oamenii se schimba,stelele ramn aceleasi.~"Zise Yaiba uitanduse la Amy dupa care la stele.

Vantul adia prin parul lu Yaiba si Yaiba,se bucura de toata frumusetea naturii.

"Zi...iti amintesti zilele de cand eram copii?eram asa de inocenti si puri...."Zise Yaiba uitanduse la cele 2 sabii ale lui...

"Well...It can't be helped,asta e drumul pe care ni lam ales..."

OOC: Amy/Mitzuke...someone...
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#39
[P/N] Din moment ce Mitzuke e...doarme..postez tot eu..dar tot pe ea o pun la ooc..ca sa`mi ocup locu` pt maine 15

"-Da...a trecut ceva de atunci..mai stii cand obisnuiam sa prindem broaste? Ce dor imi e de vremurile alea...dar aici suntem,asta este calea ninja..deci,nu avem de ce sa ne plangem.Eu sunt in clanul X din cauza...ei bine sti tu...a...chestiei astea din mine...ceva ce o sa regret toata viata..Dar cum ziceai tu,viata merge mai departe..<<Daca stai pe loc,mori!>> "
'Pana acum,nimeni,absolut nimeni nu ma poate intelegea...Shiro..a fost..singurul..care,atunci,mi`a intins o mana,caruia nu ii era frica,care stia ca acolo inca sunt eu,ca eu nu voiam sa fiu asa,ci..asa am ajuns..singurul si unicul'
Dupa 10 minute de liniste,se auzea acel zgomot care dadea de veste ca cineva se apropie..Dar Amy simtise de la inceput...ca cineva..ii va tine morala ca a "imprumutat" niste papirusuri -___-

ooc:Mitzuke
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#40
"La naiba,iar au disparut trei papirusuri?!Sigur nu le-a furat nimeni,mai ales ca nu sunt atat de importante.Sunt cu jutsuri pentru..chunini!Iar singurul chunin atat de nerabdator este Amy."
Kaori iesi din incapere si inchise cu lacatul tipand mai apoi la securitate sa nu mai lase orice fetiscana cu sani mari ce se roaga de ei inauntru.Cu salturi de felina se urca pe o cladire inalta pentru a avea o priveliste cat mai buna.Zari doua siluete pe acoperisul unei case destul de aproape.Din trei salturi ajunse direct acolo.Din spate,isi dadu seama ca era vorba de Yaiba si Amy.Auzi cateva franturi ce pareau a fi amintiri.Merse apasat vrand sa fie stiuta prezenta ei.
"Ce faceti,depanati amintiri?,intreba Kaori afisand un zambet 'angelic'
"Ce ar fi sa ne povestesti cum ai furat cele 3 papirusuri,amy?!",zise fata asezandu-se langa cei doi si asteptand un raspuns.
"Oh,si stii prea bine ca nu poti fugi de mine.De fiecare data cand incercai nu durau cinci secunde si te prindeam.Ti-am explicat ca totul se invata pe parcurs.."
Kaori mai trancani 2 minute dar stia ca nu mai e ascultata asa ca se opri.
"Si,ce broaste prindeati?"
Fata fetei se lumina.

OOC:Amy ..cred ^^
LOLNOPE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 17.719 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)