Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D

#11
'- Ce curiosi sunt!' chicoti Eien. Ei inca nu aveau incredere in ea, desi ascultau cu mare atentie ce spune, sperand ca vor avea indicii.
In cele din urma tanara decise sa se retraga parasindu-i pe cei din clanul X, cel putin pana la urmatoarea intalnire cu ei. Mergand linistita pe aleea parcului simti prezenta unui cunoscut si zambi.
"- Stiu ca esti acolo Ren. Iesi din tufis! Stiu ca ai ascultat discutia dintre mine si Adachi. Poate el nu ti-a simtit prezenta insa eu da..."

ooc: repo it's your turn
[Imagine: Untitled-1.png]

#12
Ren nu se lasa invitat de doua ori si cat ai clipi se afla deja langa Hikari.
"- Nici nu ma asteptam la altceva de la tine, Hikari, singura persoana care a reusit vreodata sa ma faca sa pierd o lupta..." spuse Ren pe un ton in care puteai simti atat rebeluine cat si supunere.

"- Ei...ai reusit sa afli ceva de la Adachi?" in clipa cand rosti acel nume pe fata lui Ren incepea sa se schiteze un zambet malefic, simtea un impuls animalic sa sfasie, sa rupa si sa faca in bucatele pe oricine i-ar putea sta in cale.Insa incepea sa il doara capul...simtea cum ceva lipsea...nu stia ce...parca uitase ceva foarte important si nu isi amintea ce poate fi acel lucru...

'- Obsedat eh....numai sa am ocazia si o sa iti arat eu ce poate obsedatul asta sa faca...' gandi Ren in timp ce astepta raspunsul din partea lui Hikari... Nu apuca insa sa zica nimic fata caci Ren o privi in ochi intrebator...'cine s-a tinut dupa tine ?'


ooc: deci marina your turn to post Smile

#13
"- Ma bucur sa te revad Kynes...Au trecut cateva luni de la ultima noastra intalnire. Sper ca ai reusit sa-mi repari katana!" spuse Shana urmarindu-i deasemenea si reactiile lui Ren. Desi se cunoasteau de cativa ani, Ren tot nu avea incredere in el.
"- Totusi nu ma asteptam sa te intorci asa de repede. Cui mai vrei sa-i vinzi arme. Clanului D sau clanului X? Oricum nu conteaza am o misiune pentru..."


ooc: liet tu urmezi
[Imagine: Untitled-1.png]

#14
'Ah, cum reuseste sa ma descopere intotdeaua ?' isi spuse Raito, urmarindu-le miscarea respiratiei, aproape involuntar.

Isi lasa geanta din spate pe pamant, punandu-se intr-un genunchi si scotocind, provocand sunete metalice infundate. Scoase mai apoi o katana intr-o teaca de piele. I-o intinse fetei.

"A fost scumpa repararea, acum nu-mi mai face nimic pe gratis acel baiat. Dar a meritat; a executat treaba frumos. Convinge-te si singura." spuse el, urmarind miscarile celor doi. "Ah, si ce arme frumoase am gasit..." adauga el, mai incet, mutandu-si privirea afectuos spre geanta.

"Ah, ziceai ceva de o misiune?"

ooc: I guess it's your turn, marina

#15
Hikari ii explica cu mare precizie fiecare amanunt din misiune, in timp ce Ren si Kynes ascultau cu mare atentie. Misiunea parea simpla doar totodata periculoasa, insa Kynes era foarte priceput in astfel de situatii.
"- Multumesc pentru katana, Kynes! Intr-adevar ai facut o treaba excelenta. Trebuie sa plecam Ren...sa nu uiti de misiune Kynes."
'- Daca va reusi sa-mi aduca obiectele cerute! Vom putea incepe sa deslusim anumite mistere. Oricum e timpul pentru un mic antrenament.'
"- Ren ce zici de un mic antrenament. Hmm... mi se pare mie sau ai ceva nedumeriri?"

ooc: repo e randul tau
[Imagine: Untitled-1.png]

#16
"- Obiectele de care am nevoie nu sunt neaparat arme, insa nu pot sa-ti explic mai multe, vei afla la timpul potrivit si sunt sigura ca o sa-ti placa. In ce priveste micul antrenament, acesta consta intr-un spionaj. E timpul sa ne reintalnim cu liderul clanului D." zambi Hikari.
'- Nu cred ca vom avea nevoie de arme, daca da ne putem apara destul de bine. Oricum nu cred ca vor risca sa ne atace, e pentru binele lor. '
"- Sa mergem!"
Si cei doi se indreptara spre locatia unde se afla conducatorul clanului D, Reizo Suzuki. Trecuse un an de cand Hikari spionase acest clan, fara sa fie observata de cineva.
"- Ma bucur sa te revad Reizo..."

ooc: diury tu urmezi
[Imagine: Untitled-1.png]

#17
"- Hikari,ce surpriza,nu ma asteptam sa te revad ! Bine ai venit ! Nu doresti sa bem un ceai ... Impreuna " ? zambind animalic Reizo !
' - Incantatoare ca intotdeauna,ma "viziteaza" in momente nepotrivite,ca intotdeauna ! '
"- Ce vant te aduce pe aici ? Mirosul sangelui se simte in aer incat abia poti respira,nu e genul tau sa ucizi monstruos ! Ai purtat o lupta grea si cauti adapost sigur? "
'-Poate nu este singura,se explica de ce Ouran Kai e prin apropiere,oare ce planuieste ? De unde provine mirosul sangelui in aer ?' In tot acest timp,Reizo devine nerabdator si curios,ceea ce se observa !


ooc 4 Misa

#18
"Oh ce cauta toti trei la un loc.Nu miroase bine.Mai ales ca e si obsedatul de Ren acolo.Sper ca Eien nu planuieste sa ii faca ceva rau lui Reizo.
Trebuie sa intervin...sau sa mai astept...NU!Voi interveni.Ii cunosc pe cei doi...stiu ce ii duce capul iar Reizo..nu stiu daca le va face fata.
Voi mai astepta umpic pentru siguranta mea. "
In timp ce Kai astepta...din vazduh se apropie prietenul ei fidel ,Luvr.Un uliu imens cu ochi cat se poate de ageri.Acesta avea sa sa ii fie martor la cele ce vor urma.

ooc:Marina
o.o" wot

#19
"- Nu ne-am mai vazut de mult Kai. Se pare ca ai uitat de mine!" spuse Hikari aparand ca de nicaieri, in spatele fetei.
Nu intelegea de ce era socata, doar stia cat de putin de abilitatile lui Hikari si cu toate acestea tot era socata. Kai si Hikari fusese prietene din copilarie, o ajutase la antrenament si cu toate acestea tot se indoia de ea. Insa nu o deranja, i se parea chiar palpitant. Avea parte de multa actiune si suspans, sa nu uitam de mistere. Hikari era decisa sa desluseasca toate secretele clanurilor ninja si poate asa va reusi sa afle adevarul despre familia ei, de unde provine.
"- Nu ma asteptam sa fi asa socata sa ma vezi. Doar ma cunosti si sti de ce sunt capabila. Si nu...nu am venit sa-i fac rau lui Reizo. Nu-mi pasa de conflictul dintre clanuri, eu vreau doar aflu adevarul...

ooc: misa e randul tau
[Imagine: Untitled-1.png]

#20
-Oh buna Eien. Nu ne-am vazut de mult....Poi..nici nu credeam ca ai de gand sa ii faci prea mult rau doar ca Ren...imi trezise ceva amintiri ce ma facusera sa gandesc diferit.
Kai luptase de mult timp.Atat de mult incat sa in surprinda pe Ren in ipostaze nu prea dragute ... iar victimele lui la fel.
-Eien crezi ca daca vi la Reizo vei afla ceva?Te-am urmarit si in timp ce discutai cu Adachi si prea multe nu ai aflat.
-Apropo dupa ce vorbesti cu Reizo nu te voi putea urma spre casa.Va trebui sa astept...ceva...
Kai incerca sa nu ii intalneasca privirile lui Eien pline de incredere.

ooc: marina....
o.o" wot



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 17.720 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)