Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A special diary, just for Beki's love [Drama, SF, +18]

#21
Hmm, da. M-am gandit ceva vreme si inchid fic-ul asta. Adica eu nu mai continui, daca Ioana vrea sa scrie de acum inainte singura, treaba ei. Eh, oricum nu mai aveam cum sa scriu, nu mai intru si de aia vreau sa il inchid. O zi buna!
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?

#22
Salutari tuturor, iata continuarea. Este scrisa de Alina, dar postata de mine pentru ca nu avea posibilitatea. Enjoy^^

Beki's diary for Andrew
-Chapter 4-
Cine rationeaza in iubire e stapanul celuilalt ?

Beki
Sa poti privi printr-un om e cea mai mare intamplare, dar sa poti privi printr-un suflet mort si sa-i vezi cu adevarat intentiile nu e o intamplare. E o greseala. Nu mi-as fi dorit vreodata sa aflu aceste lucruri despre fostul meu cel mai bun prieten, Andrew. Oare el nu si-a dat seama ca ma va rani enorm datorita acestei minciuni ? Daca nu, invata din greseli, care insa il vor costa. Dar stiu ce trebuie sa fac ca sa-i arat ca a facut greseala vietii lui : ma voi alia cu Alden.

- Alden ! Stiu ca ma auzi ! Asa ca te rog, arata-te, o sa te ajut sa-l distrugi pe Andrew odata pentru totdeauna !

Am asteptat cam douazeci de minute afara, in spatele curtii, si in final a aparut, dintr-un nor de fum . O ploaie lunga piaptana fumul de sub aripa careia apare o fiinta care nu arata deloc cum imi imaginasem eu. Nu existau in fiinta lui coarne sau copite, caci era pur si simplu angelic. Ochii de un albastru strident erau bine conturati de genele lui mari, perfecte, iar tenul alb ii era evidentiat de buzele-i carnoase rosii ce ascundeau o dantura de un alb imaculat. Parul blond era acum ud, ravasit, sub chipul ce parea parca sculptat in piatra, ii iesea si mai mult in evidenta datorita vesmintelor ude. In acele clipe tacerea ma lovea cu pietre. Isi desfacu lacasul buzelor replicand in doar o secunda:

- Am venit, Beki.

Atunci chiar mi-am dat seama ca o secunda cuprinde multe zile deoarece am avut ocazia sa simt ca am imbatranit cu zece ani pe langa frumusetea lui orbitoare. Oare cum poate cineva despre care se spune ca este cel mai mare rau sa fie asa de frumos?

- Stiam ca l-ai iubit foarte mult, de ce faci asta ?
- Fericirea care s-a dus ma sufoca, pentru ca e tot durere. Iar el m-a inselat… dar tu esti absolut…
- Superb? spuse razand. Pai Beki, asa sunt ingerii. Eu sunt Lucifer, primul inger si comandantul ostilor ceresti. Dar am calcat stramb si m-am indragostit de sotia celui mai mare serafim, trimisul Domnului. Din aceasta cauza am fost alungat din Rai. Sunt un inger cazut, nu mai am aripi. Incerc din rasputeri sa-l distrug pe Andrew, care este un trimis al Domnului, pentru a-i demonstra lui ca am devenit extrem de puternic chiar daca nu mai stau in Rai. Vise nascute moarte… increc sa te gasesc de sapte ani. Mi se pare ca te vad in toate femeile, dar nu te aflu in niciuna. Pur si simplu vreau sa-ti intru in sange.
- Oh, mi-ar face o deosebita placere sa te ajut, Alden. Sa devin una de-a ta.
- O sa te fac fericita, Beki. Doar stii ca prin foc se stinge focul, si un chin de groaza altui chin se alina.

Imi intinse mana pentru a pleca cu el in intuneric, iar eu mecanic i-am raspuns gestului. Un fior imi strapunse trupul pentru o secunda, ca un fulger plin cu nesiguranta. Oh, pentru ce amorul e atat de crud, pe cat e de blajin !

- Te simt cand prezenta, cand plecata- totusi mereu actuala. Esti o fiinta speciala .

Am pasit alaturi de el prin necunoscut, sperand la ceva mai bun. Dar oare facusem ce e bine, lasandu-l pe Andrew singur ?

Andrew
Imi doream sa fie fericita, incercasem pe toate caile, dar cine i-ar fi fagaduit sa fie fericita cu altul? Pentru nimic in lume! Voi lupta cu orice pret pentru ea. Trebuie sa-i demonstrez ca ceea ce a facut nu este deloc bine.
[Imagine: lightning_signature_by_bringerofplagues-d358l5h.png]

Peste tot şi nicăieri.

#23
Hellou there si mersi ca m.ai anuntat >;d< Trebuie sa marturisesc ca atunci cand Hakusor a spus ca nu mai continua ficul am fost dezamagita, deoarece este un fic interesant, surprinzator, si din punctul meu de vedere, bine structurat.
Revenind, imi place cum ai descris [Alina a scris capitolul, nu?], cum ai imbinat totul si ideea in sine. Faza in care Beki se alatura lui Alden e pur si simplu geniala, si totul doar pentru a se razbuna pe iubirea ei. Chiar imi place partea asta, don't ask me why. Asa, in continuarea ... sunt curioasa ce se va intampla mai departe, cum va incerca Andrew sa o ajute pe Beki sa realizeze ceea ce face, ce o sa o puna Alden sa faca? Aceste intrebari, pentru moment, nu au raspuns, insa sper ca in capitolul urmator sa imi dau seama ;d
Btw, ador partea asta : "Iar el m-a inselat… dar tu esti absolut…
- Superb? spuse razand."

Anyway, i'll give ya a big free hug si sper sa aduci cat mai curand continuarea >;d<
Zbye <3
Time you enjoy wasting, was not wasted.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Diary Tenten Tenten_and_Neji 3 2.888 24-07-2011, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  On the Case [Action, drama, crime +18] Hakusor. 16 9.306 27-04-2011, 11:27 AM
Ultimul răspuns: Nu sunt eu
  Dupa cativa ani...[Romance,Comedy,Drama] Icsdeee. 4 4.001 10-03-2011, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Vise spulberate[drama,romance,actiune. *titlu nedefinit*] Ichigo. 8 5.878 05-03-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Voci si taine [Drama, Romance, +16] De MilcÅŸeicCuCiocolată. & ChuuLuvsYaoi^.^ Icsdeee. 4 2.935 02-03-2011, 02:04 AM
Ultimul răspuns: Vero
  La răscruce de drumuri [romance, drama, mystery] AlerimxD 31 11.207 03-02-2011, 02:39 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Something special . . . Punctuletu` Verde 1 2.185 07-12-2010, 11:47 AM
Ultimul răspuns: Cookiesor
  O drama [+12] Looolaaa13 2 2.750 30-01-2010, 05:56 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Zburand cu aripi frante [drama / romance] ~Black Heart~ 1 2.724 23-07-2008, 03:21 AM
Ultimul răspuns: Strawberry Ice
  Mahoroba [Drama / Spiritual] Rhodanum 0 2.272 20-05-2008, 10:09 PM
Ultimul răspuns: Rhodanum


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)