Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inger cu doua fete (SasuSaku)

#18
Cap 12..............

In timp ce eu stateam de vorba cu parinti lui Sasuke,Shina era la bucatarie si vorbea cu Itachi.Se intelegeau foarte bine.
-Si Shina..ce faci in timpul liber?
-Eu?...pai depinde....mai ies sa ma plimb prin parc.....mai ascult muzica....de obicei nu am timp liber.
-Si ce muzica iti place sa asculti?
-Eh...multe formatii imi plac...dar asa ca gen de muzica imi place rockul foarte mult.
-Ce coincidenta si mie la fel,tot rockul.Sa ghicesc Metalica?
-Da,cum ai stiut?Metalica imi place si mai este o formatie Depeche Mode.
-Iti place Depeche Mode?
-Da imi place foarte tare,mi se pare ca este un concert chiar sambata asta nu este asa ?
-Da.....ti-ar placea sa vii?Cu mine la concert?
-Pai ai bilete?
-Da am 2 bilete,vroiam sa il iau pe Sasuke dar asa daca vrei sa vi cu mine ?.....spune Itachi rosind in obraji.
-Da..chiar mi-ar placea.
-Bine atunci asa ramane,sambata vi cu mine.
-Shina!!!!!Haide mergem acasa!!!!!striga Sakura
-Trebuie sa plec...mai vorbim!spune Shina indreptanduse spre Itachi sarutandul pe obraz.
Rosu tot Itachi nu a mai reusit sa spuna nimic,doar ia facut cu mana.Familia Haruno si-a luat ramas bun de la familia Uchiha,apoi au plecat spre casa lor.in drum spre casa,Shina statea si se gandea.Cand am ajuns acasa,fiecare ne-am dus in camerelor,.
Dupa 2 zile........
-Sakura!!!Vino si ajutama sa ma pregatesc pentru concert.
-Shina invata sa te descurci singura.Cand o sa te casatoresti ce faci o sa ma chemi sa te ajut si atunci?
-Hai ma Sakura vino si ajutama sa ma machez te rog.
-Bine,bine stai asa ca vin acum.
Am incercat,sa o ajut pe surioara mea cu tot ce am putut dar mereu era nemultumita.Avea emotii,se vedea pe fata ei,era prima ei intalnire cu un baiat de care ii placea chiar daca ea nu recunostea.Deodata soneria usii a inceput sa sune.
-Shina,Sakura au venit baietiiii!!!!!striga mama celor doua fete.
-Sakura,cum arat?intreba Shina agitata
-Shina esti superba credema,hai sa merem da ?
-Da haide.
Sasuke si Itachi asteptau in sufragerie,cand sora mea si-a facut aparitia Itachi sa inrosit ca un rac.Shina era imbracata intr-o fusta neagra pana la genunchi cu buline albe pe ea,un maieu pana la buric de culoare negru la spate legat in ,,X" cu o fundita subtire neagra.In picioare purta o pereche de sandale negre iar parul il avea prins intr-o coada la spate cu o fundita alba.Era rosie toata la fata,la fel ca Itachi.
-Shina...arati.....nici nu gasesc cuvinte sa iti spu cat de frumoasa esti.
-Multumesc.
-Sasuke zici ca sunt copii mici.Mai stii cand ne-am intalnit noi prima data?spune eu incet pentru a nu ma aude
-Stiu,stiu,e lasa ca e pe maini bune sora ta credema.
-Bine,hai ca noi plecam la concert.
-Bine aveti grija de voi!
-O sa avem grija.
Dupa ce au plecat cei doi,eu si Sasuke ne-am indreptat spre camera mea.Cand am ajuns,Sasuke a inceput sa ma gadile,ne simteam asa de bine impreuna.Dupa ceva,timp de joaca,un somn dulce a pus stapanire pe amandoi asa ca am decis sa ne culcam.Am adormit imediat in bratele protectoare ale lui Sasuke.Pe la ora 11 au aparut si cei doi indragostiti.Mama ia spus lui Itachi ca am adormit amandoi asa ca a plecat singur spre casa,dar nu inainte de as lua larevedere de la Shina.Dupa cum se comporta Itachi cu ea si dupa un sarut scurt pe buze ne dadea de inteles ca erau impreuna.Si chiar asa era,formau un cuplu foarte frumos.
Noaptea a trecut foarte repede lasand soarele sa isi faca aparitia.Cateva raze de soare au patruns prin perdeoa alba mangaindumi chipul meu si facanduma sa ma trezesc.Sasuke inca dormea,asa ca m-am ridicat usor din pat,mi-am luat un halat pe mine si m-am dus in bucatarie.Acolo am gasit doua bilete unu de la sora mea si unu de la mama mea.In biletelul surorii mele scria,,Sakura vezi ca eu am plecat cu Itachi sa ne plmbam in parc.Ne intoarcem diseara....aaa si Buna dimineata somnoroaso!!!".Opa surioara mea se intalnea iar cu Itachi,ma bucur pentru ea ca si-a gasit un baiat de treaba asa cum este Itachi.Curioasa sa vad ce scrie si in biletelul mamei,lam deschi si am inceput sa il citesc.,,Sakura eu am plecat cu mama lui Sasuke sa ne plimbam si sa facem si ceva cumparaturi.Sa nu uiti sa mananci,ai nevoie de puteri.Ai grija de tine si de bebe.Te sarut cu drag mama ta."Deci eram singura cu Sasuke in casa.Am vrut sa ii fac o surpriza asa ca am pregatit micul dejun.Am prajit paine,am facut cateva clatite,am uns feliile de paine cu gem de visine,si am facut doua cafele.Aproape eram gata,am pus fata de masa cea roz cu inimioare rosii pe ea,am aranjat farfuriile,si totul era gata.Cand am vrut sa ma duc sa il trezesc,el tocmai intra in bucatarie.era asa de dragut cand era somnoros.
-Neata....Sakura.....spune Sasuke somnoros indreptanduse spre mine,si sarutanduma pe frunte.
-Neata,ai dormit bine?
-Da.....tu ai pregatit totul?
-Da,gusta sa ii spui daca iti place.
-Hmmm,este asa de dulce la fel ca cine a pregatit micul dejun.Unde sunt toti?
-Mama a plecat cu mama ta la cumparaturi,iar sora mea este cu fratele tau.spun eu razand
-Crezi ca sunt impreuna?spune Sasuke cu un zambet micut in coltul gurii
-Pai nu stiu o sa aflam in curand.
Dupa ce au servit micul dejun,Sakura sa dus sa se schimbe intr-o rochita de vara de culoare verde cu floricele pe ea,si-a prins parul in doua codite si sa incaltan cu o pereche de sandale verzi,apoi au plecat sa se plimbe si ei.Pe drum,Sasuke sa oprit pana la un bloc,si mi-a spus sa astept aici.Oare ce mai planuia?Dupa 2minute a aparut si el.nu a vrut sa imi zica ce a cautat acolo cu nici un chip.Ne-am indreptat spre un parculet.Erau asa de multe leagane cu copii,deja imi imaginam cu va fi cand voi naste si copilul pe care eu acum il port in pantece se va juca si el cu ceilalti copii.Ne-am oprit la o bancuta,ne-am asezat si am inceput sa vorbim,deodata Sasuke a schimbat subiectul.
-Sakura,cat de mult ma iubesti tu pe mine?spune Sasuke cu o seriozitate iesita din comun
-Sasuke,dragostea ce ti-o port in suflet nu o pot exprima in cuvinte,obiecte si multe altele.Iar cuvantul Iubire este mult chiar foarte putin.Asa cum pesti iubesc apa,asa cum floarea-soarelui iubeste soarele asa de mult te iubesc eu pe tine.
-Atunci,ai vrea.....adica....ai vrea sa fi a mea pentru tot deauna......adica accepti sa fi sotia mea?
-Daaa!!!!!Da Sasuke!Vreau!in acele clipe Sasuke a scos un inel dintr-o cutiuta alba,si mi la pus pe deget.Nici nu stiam cum sa reactionez,fericirea mi se putea citi de pe fata.Nu am fost in stare decat sa il iau de gat si sa il sarut.

~Va urma~


inelul http://media.photobucket.com/image/inel/.../cutie.jpg
[Imagine: senjo.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 07-05-2009, 09:29 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 07-05-2009, 05:14 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 08-05-2009, 09:02 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 08-05-2009, 05:16 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 09-05-2009, 11:43 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 10-05-2009, 04:45 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 11-05-2009, 09:15 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 12-05-2009, 08:46 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 13-05-2009, 04:32 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Elina - 13-05-2009, 04:50 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de ***candy bar*** - 14-05-2009, 12:18 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 14-05-2009, 09:40 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 15-05-2009, 09:47 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 16-05-2009, 10:12 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Nya. - 16-05-2009, 10:41 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 17-05-2009, 12:26 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 17-05-2009, 09:29 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 18-05-2009, 09:34 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Flash - 22-05-2009, 07:12 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 28-05-2009, 08:05 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Elina - 28-05-2009, 08:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.036 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.168 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.292 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.934 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  A doua viata yoana__iloveanime 4 3.086 22-04-2012, 02:18 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.244 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.121 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Două inimi bat ca una. SnowFlake. 3 2.161 26-12-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Doua sute sapte Cherie 8 4.803 28-11-2011, 09:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.969 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)