Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Inger cazut..

#1
Hei,deci asta e primul meu fic deci nu stiu daca o sa va incante modul meu de a face descrierile si altele,dar totusi,sper sa va starneasca interesul catusi de putin,ideea povestii.^ ^'
Varsta minima: +16.
Gen: Yaoi.
Limba: romana.
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: Simplu.

Capitolul 1.
Cum iti imaginezi ca arata un inger ? Inger... acea creatura divina, care prin puritatea sa vindeca sufletele infecte ale oamenilor. Trist e ca, oricat ai incerca, nu poti deveni ca ei. E ca un blestem. Mai dureros e cand unul dintre ei isi doreste sa fie ca noi. Da, noi. Recunosc, sunt om. Una dintre creaturile acelea mizerabile. Imi doream sa fiu un inger. Era cea mai mare dorinta a mea. Si s-a indeplinit...
Totul a inceput vara trecuta, cand l-am cunoscut pe Otoka. Eram in parc, impreuna cu micutul meu catelus, Rissu, un husky hiperactiv. Fiind foarte fericit si in forma maxima, fugea cat il tineau piciorusele, eu fiind nevoit sa fug dupa el. Pentru un moment m-am asezat pe banca si am lasat-o pe Rissu sa fuga in limita lesei. Am inceput sa citesc o carte, pe care o luasem cu mine, asa ca nu am observat ca Rissu se invartise in jurul unui om. Abia cand am scapat lesa din mana am observat ca il "legase" pe bietul om. Era un tip inalt, slabut cu parul roscat-portocaliu si ochi caprui, imbracat complet in alb. Singura culoare care se distingea de hainele lui imaculate era culoarea lesei lui Rissu, care latra fericit, sperand sa isi fi facut un nou prieten. Si ce-i drept nici el nu parea nervos. Parea chiar amuzat de entuziasmul lui Rissu. A stat calm, a zambit si a incercat sa se elibereze de lesa. Am vrut sa ajut, insa deja scapase de aceasta si mangaia catelusul pe burtica, razand de reactia lui.
-Scuze, am spus, jenat de cele intamplate.
Desi ma simteam ingrozitor pentru ce facuse potaia aia agitata, el nu parea deranjat, desi ii murdarise hainele.
-Nu-i nimc, piticule. Si-a pus mana in parul meu, smotocindu-l. Parea chiar vesel. Numele meu este Otoka, a spus el, zambind. Pe tine cum te cheama?
Ah, prieteniile! Nu am asa ceva. Nu cunosc conceptul de "prieten". Nu am mai vorbit cu cineva asa mult de cand aveam sase ani. Atunci am aflat cat de dureros e sa ramai singur. Parintii mei au pierit intr-un incendiu. Tragic, totusi, atunci a inceput si obsesia mea pentru ingeri. Imi doream sa ajung in Rai, sa ii mai vad odata...sa pot sa le spun cat tin la ei. Bineinteles, pare imposibil dar... totusi mai am o speranta. Din cauza obsesiei mele, nu am avut timp sa-mi fac prieteni. De-asta am fost surprins de gestul lui. In mod normal toti erau infricosati de aspectul meu, neingrijit. Cearcanele mele accentuau mai mult expresia mea infricosatoare, lipsita de orice urma de sentimente. Otoka nu parea sa fie deranjat sau speriat in vreun fel de mine. Avea o atitudine vesela, lipsita de griji si cu un comportament foarte prietenos.
Nu am stat prea mult pe ganduri si am incercat sa ii strang mana, insa din cauza lipsei de "experienta", aratam de parca aveam probleme mintale. Am incercat sa schitez un zambet fals, pentru a nu-l speria.
- Hakkchi... m-am prezentat eu timid, nestiind ce o sa se intample.
Otoka mi-a zambit din nou, imbratisandu-ma. M-am speriat putin si m-am dat inapoi. Otoka se speriase si el, crezand ca a gresit cu ceva. Ma simteam din ce in ce mai prost, asa ca am incercat si eu sa il imbratisez, dar din nou, din lipsa "experientei", eram tot incordat. Otoka a ras si m-a smotocit.
In sfarsit, mi-am facut primul meu... prieten.

#2
Heyaaa, Rissu. Primul tau fic, no? Pai sa vedem... Ideea, am mai intalnit ficuri cu ingeri(si eu am doua), dar nu am gasit unul in care personajul principal sa-si doreasca asta si sa-i fie indeplinita cererea. Din punctul asta de vedere e ok. Ce nu a fost ok si puteai sa mai amani era ca ne-ai dezvaluit din prima si de ce-si dorea asta. Puteai sa ne ti putin in suspan... Eh, ai grija. Unele virgule sunt puse aiurea(si eu am problema asta...!) dar cu o recitire a capitolului inainte de postare o sa fie mai bine. Totul s-a intamplat/povestit mult prea rapid, din punctul meu de vedere. Puteai sa mai combini idei ca sa lungesti capitolul, sa ne prezinti niste sentimente din partea lui Hakkchi. Adica, pe bune, chiar daca ai spus ca nu are sentimente tot are. Asta reiese din spusele lui cum ca doreste sa ajunga inger sa-si vada parinti si sa le zica ce mult tine la ei, bla bla bla. Catelul mi se pare dragut, il ador, iar Otaka, eh astept sa vad ce rol joaca el. Poate fi el viitorul iubit al don'sorului ingeras sau poate nu e el. In fine vom vedea. Dialogul. E important sa stii. Adica sincer, mie (si probabil nu doar mie) imi place sa vad acolo intr-un capitol schimb de replici, ori acide sau dulci, depinde cum vrea autorul, doar sa vad. Nu prea ma atrage un capitol lipsit de dialog. Pff, pai ma opresc aici. Sper ca te-am ajutat cu ceva :-??. Vreau sa vad urmatorul capitol si o sa urmaresc cum evoluezi. O sa mai trec pe aici. Spor la scris. Bye-bye
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#3
Hei Riss' :o3. Ti-am zis ca voi trece pe-aici si asa fac.. Sa stii ca mie imi place pentru primul si te rog sa ma scuzi de virgule (daca vei citi comentariul lui Lexxu vei intelege la ce ma refer), dar nu mi se par chiar toate gresite. Imi place ideea ta, dar nu prea ai dezvoltat-o. Trebuia sa scrii mai mult, te-ai grabit, dar stiu sigur ca te vei revansa. Descrierea apare pe ici pe colo, dar chiar si in putinele cazuri in care-ai folosit-o, a fost foarte scurt. Mi-ar fi placut sa detaliezi sentimentele lui Hakkchi, pentru ca, desi spune ca nu a mai avut prieteni, se comporta destul de normal *cu exceptia micilor gesturi ciudate*, adica nu pare ca simte lucruri extrem de diferite. Dialogul e foarte scurt, insa sper ca va fi mai mult in capitolul urmator.
Nu prea mai am ce zice, astept next-ul si spune-i fratelui tau sa te lase-n pace, poate iese ceva mai bun! :))>:D<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.155 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.229 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.113 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Lacatul unui inger razbunator RinMi♫♪ 39 17.277 27-07-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Sasame
  Aripile unui inger cazut sia 1 2.317 03-05-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Sub Aripile unui inger! IngerulCuAripiFrante 9 6.279 01-05-2011, 03:30 PM
Ultimul răspuns: IngerulCuAripiFrante
  Rolul unui inger Aimi 1 2.174 13-09-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Inger Vs Demon yaoi maniac 0 1.982 27-06-2010, 05:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Un vals si-un tango cu un inger mort Crazy Person 2 3.392 13-05-2010, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Destinul unui inger [hentai] Hitman 42 57.047 24-07-2009, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)