Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inger cu doua fete (SasuSaku)

#8
Cap6.......

Dupa ce mi-am luat larevedere de la taticul meu,am inchis ochii si am inceput sa pasesc pe norii pufosi.Usor,usor am inceput sa nu ii mai simt,atunci cand mai avea un pas de facut i-am spus tatalui meu ca il iubesc si apoi am pasit.Am inceput sa cad in gol,parca nu mai ajungeam,era un sentiment ciudat,mii de furnicaturii ii simtem la spate.De curiozitate si sti cum se spune curiozitatea a ucis pisica,am deschis ochii sa vad cat mai am pana ajung.Cand am vazut ca mai am o gramada si nu mai ajungeam am inchis ochii si am asteptat.Cand am ajuns,parca m-am izbit de trupul meu,si am deschis ochii.Priveam in jur,nu mai imi aminteam nimic.Shina sora mea imediat cum a observat ca mam trezit sa dus repede dupa doctor iar mama statea langa mine,si parca spunea ceva dar nu o intelegeam prea clar.
Doctorul a venit la mine,si a inceput sa ma consulte.Nu stiu din ce motiv parca nu aveam puterea de a vorbii.Imi era sa de sete iar eu nu puteam vorbii.Am incercat sa ridic mana,dar fara rezultate nu ma puteam misca deloc.Imi era frica,daca ramaneam si eu paralizata,daca o sa il pierd pe Sasuke,daca si daca....Nu aveam ce sa fac decat sa stau cuminte,si sa il ascult pe doctor.
-Doamna Haruno,domnisoara o sa-si revina mai greu,dar o sa-si revina.
-Domnule doctor,dar poate sa se miste sa vorbeasca?
-Acum nu poate,dar cu timpul va putea.Acum daca apare ceva nenregula sa ma chemati.
-Da domnule doctor.Ai auzit Sakura o sa te faci bine.Fetita mea mai speriat groaznic.
Ceeee ,peste cateva zile sa imi revin?Nu se poate,eu trebuie sa imi revin acum,nu am timp dde stat,Sasuke are nevoie de mine.Trebuie sa ma misc,trebuie...Chiar daca eu incercam sa ma misc,parca era fara rezultate,am inceput sa scot sunete dar degeaba,eram agitata si mama nu pricepea nimic.asa ca mi-am adutat toate fortele si am incercat sa vorbesc.
-S...a...s.....nu imi iesea deloc.S...a....ss..s.nu puteam vorbii...nu ma puteam misca,eram blocata in patul asa nenorocit.
-Fata mea,ce este,nu te inteleg,vrei apa?Ce este?
-S...a..s...nu am mai rezistat asa ca cu toata puteream mea am inceput usor usor sa spu pe litere,trebuia sa imi iasa o data.S...a....s...u...k.e...
-Aaaa,fata mea,Sasuke sa trezit,este bine,va sta in spital pentru tratament o luna de zile.A ramas paralizat la pat,si nu spune altceva decat Sakura,nu vrea sa vorbeasca cu nimeni,nici cu parintii lui,nici cu fratele sau.
Sasuke al meu,are nevoie de mine,de o explicatie,iar eu nu ma pot misca,trebuie sa fac ceva ca sa ies de aici si sa ma duc la el.Am inceput sa ma uit la usa,era asa de departe,deodata usa sa deschi usor,a intrat sora mea,cu un carucior cu rotile.In el era Sasuke,am ramas uimita,arata groaznic,era slabit,ochii lui negrii si frumosi erau acum plini de ura,zambetul lui frumos acum era un zambet fals plin de ura.Am inceput sa ma fatai in pat,vroiam sa ma duc la el,si sa ii spun adevarul,sa il iau in brate,dar nu puteam.Parca dracu ma tinea la pat.Surioara mea,la adus langa mine,a luato pe mama si au iesit din spital.Pe obrazul meu a curs o lacrima cristalina,parca simteam ce se va intampla.Atunci Sasuke a ridicat capul din pamant si ma privit cu ura.Inima mea o loase razna,el se uita la mine ca la cel mai rau dusman din viata lui.
-Sakura,de ce tu?Uite la ce sa ajuns.Eu paralizat,iar tu.....mai rau decat mine.Nu vreau.....nu vreau sa te mai vad nici o data...nu vreau sa mai aud de tine...clar?
Nu puteam face nimic,sufletul imi era greu,am incercat sa ii spun ceva prin litere dar degeaba.
-N.....u.....p....le......c....a.......e...u.....te......iu...b..e.sc...
-Shina vino si ia-ma de aici te rog!
Shina a venit si la luat pe brunetul meu,in inima mea simteam ca minte,dar nu puteam sa tin in mine toata tristetea asa ca am inceput sa plang.Cand a iesit din salon,primul meu cuvant pe care am putut sa il spun fara sa il spun pe cuvinte a fost Sasuke.dar nu ma auzit.In timp ce brunetul se indrepta spre salonul lui a inceput sa planga si el.Eu nu mai intelegeam nimic.eram confuza,ma durea sufletul ca nu stia adevarul.Trebuia sa ma fac bine mai repede pentru ai spune adevarul,el nu trebuia sa plece.Mama a incercat sa ma calmeze dar degeaba,eram agitata asa ca a chemat doctorul si mi-a facut un calmat.Dupa ce mi la administrat in scurt timp am si adormit.Dormeam cu gandul la Sasuke,in timp ce el statea intins in pat,si strangea cearceaful alb pana la rupt,o asistenta a incercat sa ii dea de mancare si el a rasturnat tava cu mancare.
-Nu pot sta departe te tine Sakura....poate intr-o zi va muri...si atunci voi putea sa vin la tine....trebuie sa iti revi mai repede....

Ce se intampla? Pai asta vei vedea in urmatorul capitol.Oare Boss a scapat?Oare Sakura ramane paralizata?


~Va urma~


capitolul acesta este mic ca nu am avut timp sa scriu pre mult........
[Imagine: senjo.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 07-05-2009, 09:29 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 07-05-2009, 05:14 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 08-05-2009, 09:02 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 08-05-2009, 05:16 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 09-05-2009, 11:43 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 10-05-2009, 04:45 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 11-05-2009, 09:15 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 12-05-2009, 08:46 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 13-05-2009, 04:32 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Elina - 13-05-2009, 04:50 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de ***candy bar*** - 14-05-2009, 12:18 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 14-05-2009, 09:40 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 15-05-2009, 09:47 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 16-05-2009, 10:12 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Nya. - 16-05-2009, 10:41 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 17-05-2009, 12:26 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 17-05-2009, 09:29 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 18-05-2009, 09:34 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Flash - 22-05-2009, 07:12 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 28-05-2009, 08:05 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Elina - 28-05-2009, 08:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.036 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.168 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.292 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.934 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  A doua viata yoana__iloveanime 4 3.085 22-04-2012, 02:18 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.244 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.121 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Două inimi bat ca una. SnowFlake. 3 2.161 26-12-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Doua sute sapte Cherie 8 4.803 28-11-2011, 09:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.962 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)