Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inger cu doua fete (SasuSaku)

#2
Cap1..........

De data asta soarele nu a mai iest ca sami maingaie pielea mea fina cu razele sale.Afara era un nor mare si negru ,eu eram in mijlocul camerei si imi faceam bagajele.Cand ceasula batut ora 16 am luat bagajele si inainte se plact am trecut pe la mama sa vad daca e bine.Cand am intrat in camera mama mea manca cu ajutorul surorii mele.
-Sarut mana mama!Cum te mai simti?
-Sa cresti mare fata mea.Ma simt bine,dar tu unde pleci?
-Mama...sti ca eu sunt la facultate si se fac schimburi de elevi si ma inscris si eu.Voi lipsi cateva zile.
-Bine fata mea.Domnu sa fie cu tine si ai grija ce faci.
Cu lacrimi in ochi am dat din cap si am traso pe sora mea deoparte.
-Shina eu plec,nu stiu cand ma voi intoarce,in camera am lasat un plic cu bani cu 4 milioane,daca nu va ajunge ia lantul meu de aur si bratara si o amanetezi da?
-Bine dar cand ai degand sa ii spui mamei adevarul?
-Nu mai pune intrebari si dute la mama vad ca are nevoie de tine!
Si uite asa ma plecat spre Unitate.Boss deja ma astepta acolo cu mainile in san statea la umbra unui copac si se uita dupa mine.Cu greu ma abtineam sa nu ii dau una,gandinduma numai la cati oameni a manipulat,cati oameni a omorat si cat rau a facut parca imi venea sa il omor si mai tare.Cand am coborat din Taxi privirea lui sa fixat spr mine,era gata gata sa ma pape dar si-a adus aminte ca daca ma papa sar putea sa moara ca eu in sange am si venin.Sa apropiat de mine si in mana mi-a pus un pistol.Nervii pe care ii aveam parca miau explodat asa ca am indreptat pistolul spre capul lui.Mai avea putin si il omoram dar boala si imaginea mamei parca ma bantuiau asa ca am lasat pistolul jos.Boss ma privea speriat,nu se astepta sa procedez asa ,ca sa ies din cacat am inceput sa rad ,un zambet care inca ma mai doare si iam spus ca glumesc.Dupa ce mia dat pistolul mia spus sa il folosesc cu cap sa sa nu impusc pe oricine.Imi venea sa ii spu ca eu nu seman cu el si ca nu procedez ca el dar am lasato asa cum a cazut,am dat din cap mam indreptta spre Taxi si iam spus soferului sa ma duca pana la Gara de Nord.Cand am ajuns acolo ,mi-am luat bagajele am platit cursa si mam dus spre tren.In gara era un tren mare de culoare gri ce scotea fum de peste tot.Saracu era si el obosit.Mi-am pus bagajele intr-o parte,mi-am luat Mp3 si mam asezat langa geam privind norii care parca erau in forma fetei tatalui meu si parca imi tinea morala.Inima mea parca nu mai putea sa inghita asa ca durerea ce o stransesem in ea parca explodase.Lacrimile parca tasneau din ochi,priveam in gol,pentru prima data imi doream sa mor.Aveam gandurile in cap ca trenurile,o multime.Gandurile mele au fost sparte de o voce necunoscuta.Era un baiat ce intrase in cabina langa mine cu parul galben,ochii albastrii inalt,si inocent.Ce n-as da sa mai fiu si eu asa de inocenta,sa pot zambi inca o data,dar nu se poate.
-Hei!Eu sunt Naruo Uzumaki tu esti?
-Eu sunt Sakura Haruno.Ai ceva impotriva?
-Nu vroiam doar sa facem cunostinta.
-Bine!
Tot drumul a plouat,Naruto vorbea cu mine dar mie imi itra pe o ureche si imi iesea pe alta.Pe la ora 20 eram in Anglia,cand am ajuns mi-am lua bagajele si mam dus la un Hotel de 3 stele,mam cazat si ma dus sa vad cu este camera.Era o camera micuta cu un pat mare in mijloc,o masuta micuta intr-un coltisor si un dulap in alt colt.Nici nu am mai despachetat,mam imbracat intr-o fusta peste genunchi de culoare rosie,un tricou negru cu buricul gol,si o pereche de ghete maro,mam macheat cu putin fard albastru si cu putin luciu de buze transparent,iar parul lam prins intr-o coada la spate si bretonul intr-o parte cu o clamuta.Eram gata asa ca am coborat jos si am cerut receptionerului sa imi comande un Taxi.Nici dupa 5 minute era deja aici,mam dus si iam ceru sa ma duca pana la barul Angel,vroiam sa il cunosc pe acest Sasuke.Drumul era luminat de felinarele aruncate in badjocora parca pe strada.Cam pe la 21-30 eram la bar,am intrat si am privit in jur.In stanga erau numai betivi,in fata mea erau numai drogati iar in spate nu mai puteam sa dau asa ca am ales sa ma duc in dreapta unde era ghici cine? Naruto din tren impreuna cu Sasuke,baiatul pe care il cautam si se pare ca se cunosteau.Sasuke era un baiat cu parul negru,ochii negrii,inalt.bine facut de varsta mea.Am profitat de ocazie asa ca mam dus sa il salut se Naruto.
-Hei..aaa...Naruto nu?Ce faci?
-Sakura buna.Credeam ca nu o sa ne mai vedem.Uite bine stateam de vorba cu Sasuke,faceti cunostinta Sasuke,Sakura,Sakura,Sasuke.
Acest Sasuke ca studia din cap pana-n picioare,ma privea ca pe o opera de arta,cand am dat mana cu el parca mia incalzit inima.
-Sakura ce nume frumos.Dar fata este si mai frumoasa.Naruto sti cu cine seamana aceasta fata?
-Nu cu cine?
-Cu un trandafir roz cu spini mari si ascutiti.
Cuvintele lui parca imi gadila timpanul.Vorbele lui pentru mine erau ca un cantec.Fiori imi dadea atunci cand ma privea,parca ma examina.
-Multumesc pentru compliment.
-Dar nu este un compliment este un adevar.Vrei sa bei ceva?
-Nu eu nu beau,bea tu si pentru mine,hai ca eu plec vorbim cu alta ocazie.
Era destul pentru o zi si oricum deja ma inebunise.Vrand sa plec mana lui calda mi-a prins mana mea cea rece traganduma langa el.
-O sa ne mai intalnim vreodata?
-Daca asa ne este scris ne vom mai intalni.


~Va urma~
[Imagine: senjo.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 07-05-2009, 09:29 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 07-05-2009, 05:14 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 08-05-2009, 09:02 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 08-05-2009, 05:16 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 09-05-2009, 11:43 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 10-05-2009, 04:45 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 11-05-2009, 09:15 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 12-05-2009, 08:46 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 13-05-2009, 04:32 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Elina - 13-05-2009, 04:50 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de ***candy bar*** - 14-05-2009, 12:18 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 14-05-2009, 09:40 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 15-05-2009, 09:47 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 16-05-2009, 10:12 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Nya. - 16-05-2009, 10:41 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 17-05-2009, 12:26 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 17-05-2009, 09:29 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 18-05-2009, 09:34 AM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Flash - 22-05-2009, 07:12 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Mishelle - 28-05-2009, 08:05 PM
RE: Inger cu doua fete (SasuSaku) - de Elina - 28-05-2009, 08:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.036 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.168 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.292 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.934 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  A doua viata yoana__iloveanime 4 3.086 22-04-2012, 02:18 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.244 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.121 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Două inimi bat ca una. SnowFlake. 3 2.161 26-12-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Doua sute sapte Cherie 8 4.805 28-11-2011, 09:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.970 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)