Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

prima iubire

#3
-Numele meu e Naruto Uzumaki!Eu voi fi urmatorul Hokage!
-Sa dea Domnul spuse Leona razand dar nu radea de sau de ce a spus ci de cum se agita
-Eu sunt Sakura Haruno!
-Incantata !
-Ma scuzati dar vreti sa imi prezentati si mie colegi??
-Sigur ca da ,cu mare placere!
Dupa ce au prezentat-o si a facut cunostinta cu o parte din colegi acestia erau fermecati de ea (baietii) mai putin Gaara,Neji si Kankuro dar ei nu era aproape niciodata incantati de ce va.A mai facut cunostinta si cu Hinata,Temari si Ten Ten.Acestea au fost foarte incantate si Leona se simtea bine ca acestia o apreciau.
-Au mai ramas 2 persoane,zise Naruto cu o voce ciudata
-Sasuke si Ino...spuse Sakura
-Apropo eu pe Sasuke l-am cunoscut in ora dar nu prea a parut incantat si mia vorb pe un ton cam ciudat.Parea morocanos si plictisit in acelas timp...
-Pai asa e Sasuke mai mereu...E posomorat si se crede mereu destept si superior
-Taci Naruto!! .Taci si nu mai zi asa ce va despre Sasuke! spuse Sakura nervoasa. Hai sa ti-o prezentam pe Ino!
-Buna Ino!spuse Sakura cu o voce cam ciudata.Aceasta e Leona,e noua noastra colega de clasa dupa cum ai observat
-Buna...aaaaaa....cum ai sis ca o cheama?....aaaa a da gata miam amintit...Ino. Eu sunt Leona
-Hm...bine cum spui tu...eu sunt Ino Yamanaka si sunt cea mai populara si mai frumoasa fata din konoha....in fine nu am chef sa imi irosesc timpul cu tine...
Si Ino pleca lasand-o pe Leona cu ochii in soare
-Dar ce am spus de a plecat?Daca s-a suparat din cauza ca i-am uitat numele nu a fost cu intentie ci doar nu eram atenta... spuse Leona
-Nu te supara!Asa e ea mereu!spuse sakura
-Da mereu se crede regina frumuseti si a tot stiutoarea ranji Naruto
-Acum e timpul sa til prezentam mai bine pe Sasuke si sa iti dovedesc ca nu e asa cum spune Naruto
-Ok!spuse Leona
-Hei Sasuke !Aceasta e...
-Stiu cn e si nu imi pasa clar?...spuse sasuke cu o voce aspra si dura ce putea ingheta si cea mai calda si buna inima
-Hei!!!!!Nu ai dreptul sa te porti asa cu mine!!!Acum sunt colega ta si fac parte din echipa ta...ar trebui sa te porti mai altfell cu mn!!!spuse Leona nervoasa...Ce ti-am facut de te porti asa?
-Sti ce va?Nu trebuie sa imii faci nimica ca sa nu te plac ok?Acum dispari!!
-Poate ca nu trebuia sa accept sa vin in satul frunza!!!Poate ca nu trebuia sa accept sa vin in ecipa voastra!!!!tipa Leona aproape cu lacrimi in ochi
-Poate ca nu trebuia!!!!!!!!!!!!!!!ii spuse Sasuke pe un ton aproape rastit...dar...ce se petrecea in sufletul lui??..simtea ce va ce nu a mai simtit pana acuma si nu era ura sau durere...se tot gandea ca nu ar fi trebuit sa spuna acele cuvinte...ce va se petrecea si nu prea se simtea bine
Dupa ce a auzit ce a spus Sasuke a fugit si sa dus in baie....Se tot uita in oglinda si incerca sa se abtina sa nu planga dar nu mai putea...Naruto ramase blocat dar Sakura fugi sa o caute pe Leona....Ajunse in baie si o vazu pe Leona stand in fata oglinzi ...
-Leona ce s-a intamplat?
-Nimic..doar ca...nu stiu cu ce am gresit....fata aceea Ino nu ma suportat dar Sasuke nu stiu ce a avut?Tot incerc sa ma gandesc ce i-am facut dar nu prea inteleg?si deodata pe pata leonei se prelinsera o lacrima fierbinte
-Leona eu....pai...nu stiu ce sa spun...Sakura nu vroia sa spuna lucruri rele despre Sasuke deoare ce il iubea si nu putea sa spuna nici un cuvant
-Lasa Sakura...Fi linistita...o sa imi revin..imi trebuie putin aer
Si Leona pleca afara.Acolo se opri si vazu un cires care isi scutura petalele florilor.Acestea cadeau lin si gratios pe pamantul rece si tare.
-Cate odata imi doaresc sa fiu si eu o petala de cires...sa cad lin...sa uit de tot...
Din ochii fetei se prelinsera 2 lacrimi ce lasau rani adanci pe fata fetei...incepu sa planga si aproape cazura in genunchi cand de odata
-Ce e zgomotul asta?spuse fata
Se auzea dintr-un copc...se uita acolo si :
-Sasuke ce faci aici?zise fata incercand sa isi ascunda lacrimile
-Pai...eu...



sper sa place si scz daca am greseli de tastare si exprimare
[Imagine: chibi_2197.gif]
, chibi-ul lui ebrushik


Vreau bomboane 20(((



Răspunsuri în acest subiect
prima iubire - de Morcovu' albastru ! - 09-03-2009, 05:26 PM
RE: prima iubire - de Ely-chin - 09-03-2009, 07:12 PM
RE: prima iubire - de Morcovu' albastru ! - 09-03-2009, 08:25 PM
RE: prima iubire - de sakura_alexutza - 09-03-2009, 10:02 PM
RE: prima iubire - de Sasuke-love-forever-sakura - 09-03-2009, 11:32 PM
RE: prima iubire - de Ely-chin - 10-03-2009, 12:20 AM
RE: prima iubire - de Aly - 16-03-2009, 12:07 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ehe, prima si singura mea poezie... :)) Black Rose 2 2.620 04-12-2011, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Black Rose
  Prima iubire love_anime 27 12.082 10-07-2009, 05:49 PM
Ultimul răspuns: akira-chan
  O dragoste la prima vedere Shadow. 7 7.495 27-04-2009, 08:45 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)